Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
16. jan 2013

@2lil zacni s tym pitim postupne uz teraz, neni dobre naraz z 2 deci prejst na 3 litre 😉

siinda
16. jan 2013

@gabriella7 aj ja k nemu chodim a poviem ti že aj tak je to jedno, lebo zakroky sa robia podla sluzieb k nemu chodis iba na konzultacie a mato tu nevýhodu,,ze ma dlhsiu cakaciu dobu na termin,,ale aj to je podla obdobia..inak je asi naj. v centre,,aspon tomu treba verit..tak vela stastia a v akom ste kroku?

pancuska
16. jan 2013

@katty5 no ja som nebola chudulinka ani pre otehotnenim a tak mne uz bolo vidiet v tom 11tt brusko rifle som este obliekla ale len len,no zasa su tam babinka dve takze musim s tym ratat,teraz som v 14tt a musim mat tehotenske rifle lebo tie ma netlacia na brusku ale ono ako svadobne saty to zamaskuju ale len aby ti nebyvalo zle.....nebudes moct asi hocico zjest a mozno ti nic nebude kazda to ma inak ale myslim ze to bude vhodny cas na svadbu,len sa vobec s tym nezatazuj a nestresuj ....ja som uz svadbu mala a viem ake to je a tak bud kludna!!! my sme si vsetko vybavovali sami a potom som mala hlavu ako sud....a tak ked sa ti podari otehotniet nech ti vsetci pomahaju ako rodina a tak myslim....lebo musis byt psychicky ok!!

pancuska
16. jan 2013

@siinda no musis si lahnut tam kde lezala ta baba lebo ja som tam lezala a ...... 😉 jej sa inak nepodarilo,mala iba jedno embryjko neviem ci si pamatas....a neujalo sa a tak potom vyuzili moznost darkyne ale to neviem ci sa podarilo alebo nie lebo ona o tom nechce pisat to len povedala dalsej babe co tam vtedy s nami bola na odbere,stretli sa v cakarni a tak sa jej opytala....no nechcela moc hovorit len povedala ze muz ide odovzdat material a o 5dni ma vklad tak ked sedela v cakarni sme si domysleli ze co a ako....neviem ci som ti to dobre vysvetlila!! No moje malinke posluchaju,uz ma ani tolko na wc neprehanaju a uz mi nebyva ani nevolno lebo to som myslela ze asi neprezijem aj ked som nevracala bola to katastrofa,este ze som nechodila do roboty.....

pancuska
16. jan 2013

@2lil neboj sa aj ja som tak pila,ale potom som si vzdy dala do kuchyne flasu mineralky a snazila som sa vypit co najviac cize to bolo 1,5l potom som uz vypila take flase skoro 2 vzdy mi na dne zostalo a to si telo zvykne lebo teraz pijem tak bezne!!! mala by si tolko pit aj pri pichani aj po odbere a aj po vklade..... dokonca som tu niekde vycitala ze NUTRIDRINK je dobry na uhniezdenie ale neviem ci je to FAKT alebo BLBOST.....

2lil
16. jan 2013

@pancuska ..no snáď to zvládnem ...uvidíme ... budem sa snažiť, skúšam už dnes 🙂 mobil pípa o 106 😠

lysa31
16. jan 2013

Ahojte, chodím do GF už sme boli na iui a nevyšlo. Rozhodli sme sa ísť na ivf sme objednaní na konzultáciu. Chcela by som sa spýtať či pri podpísaní žiadosti vám lekár povedal aký protokol budete mať a postup alebo až keď prišla potvrdená žiadosť. A či niekto má skúsenosť s dôverou - ako dlho im trvá schválenie žiadosti. Ďakujem.

katty5
16. jan 2013

@pancuska dakujem 🙂 dufam že teda nebudem sa nejako stresovat ale myslim ze nie, všetko je zabezpečene a mam vela ludi ktorí mi pomahajú 🙂 a este sa spýtam, ako často si teraz picháš tie injekcie? či to sa pichá len pred vkladom? aj pracujes či si na PN?

gelinka75
16. jan 2013

@lysa31 ahoj, az potom co pride potvrdena ziadost ti daju protokol, v dovere pokial viem schvaluju rychlo cca 3 tyzdne? nejak tak

eri6
16. jan 2013

🙂 možem sa opýtať, či aj niektorej z Vás meškala ms pri pichaní dipherelinu?

lysa31
16. jan 2013

@gelinka75 ďakujem, gratulujem k babatku🙂

lusy9911
16. jan 2013

ahojte.25januara ideme s manzelikom do gyn fivu prvy krat.doktor ma tam poslal lebo ze sa mi nevytvara dominantny folikul a snazime sa uz rok a pol o babo.citala som tu na mk rozne nazory na toto centrum a som trochu v pochybnostiach pretoze niektore chvalia a niektore nadavaju tak bude asi najlepsie spytat sa Vas co tam chodite ako ste spokojne?a mali ste niektora taky problem ako mam ja a podarilo sa Vam otehotniet?dakujem za odpovede

maxag
16. jan 2013

Baby aj vam bolo tak zle po kombinacii Dipherelline a Gonal?

pancuska
16. jan 2013

@katty5 tie hormonalne injekcie si pichas len pred IVF potom ked ti urobia odber vajicok uz pichat nebudes! ja si teraz musim pichat len fraxiparin lebo mi z genetickych testov zistili vrodenu trombofiliu (husta krv) a toto je na riedenie aby som nedostala trombozu! ja som od sameho zaciatku cize od odberu vajicok doma najskor som mala dovolenku a teraz som na PN.....kedze nerobim v kancelarii ale vo firme a vo vyrobe zostala som doma.....

pancuska
16. jan 2013

@eri6 ahoj,vies co asi kazdej z nas meskala ms takze sa neboj ja som mavala na 28den a pri diphereline som mala na 31den takze neboj,dorazia a ak nie urob si test.....lebo ja som si bola 100% ista ze dorazia lebo prirodzene uz nebudem tehotna,nemam totiz vajcovody 😉

pancuska
16. jan 2013

@lusy9911 ahoj a vyskusal ta tvoj gyn stimulovat clostyllbegytom? lebo mne sa tiez netvorili dominatne a ked mi nasadil clostyll tak sa tvorili lenze zistili ze nemam funkcne vajcovody..... myslim ze tie co sa im nedarilo asi nadavaju na centrum a tie co sa podarilo su spokojne ale su aj take co sa nezadarilo hned a presto vsetko boli vytrvale nemrmlali a nakoniec sa podarilo aj v tomto centre.....to mas tak 100 ludi 100 chuti ..... ja mozem tvrdit ze to co maju robit v tomto centre splnaju dobre a snazia sa.... aj ked to tam ide ako na pase.....no niekomu sa napriklad nepaci ze dostanes cislo a podla toho ta potom volaju ,no mne to vyhovovalo aspon nevedeli ako sa volam 😉 a ku komu si sa objednala nevies? 😉

eri6
16. jan 2013

@pancuska Ďakujem. 😉

pgaba
16. jan 2013

@maxag ahoj nebolo az tak zle trochu nevolno ale ja som si pychala lieki vecer, takze do rana som sa mala cas zotavit ;)

gelinka75
16. jan 2013

@eri6 ano aj mne meskala 3 dni, mavala som 28 dni a dosla na 31 den 🙂

gelinka75
16. jan 2013

@lusy9911 pozri najlepsie je si urobit vlastny nazor ked tam budes chodit, mne to na prvy krat nevyslo, ale na druhy krat ano, urcite su to odbornici a urobia co maju, aspon v mojom pripade to tak bolo.. ano a co som citala väcsinou nadavaju na take kraviny, ze rozum ostava stat, mne to cislovanie vobec nevadilo, nesli sme tam preto aby ma ofukovali z kazdej strany ale isli sme pre babo a to sa aj podarilo 🙂

maxag
16. jan 2013

@pgaba no mne je teda dost zle, ale mam vysoku davku gonalu, mozno preto, ale dakujem

gelinka75
16. jan 2013

@maxag pijes vela vody? voda pomaha isto, a aku mas davku?

gelinka75
16. jan 2013

@pancuska budes na pn az do materskej? 🙂

2lil
16. jan 2013

baby vy mi teda dávate ... jednej je zle, druhej napuchlo pod okom.... 🙂 ... no neviem, neviem či sa mám tešiť alebo báť 😖 ...

maxag
16. jan 2013

@2lil neboj ja som extrem, som ucebnicovy priklad vedlajsich ucinkov, ale to som bola vzdy 😀

maxag
16. jan 2013

@gelinka75 nalievams sa s vodou a cely den curam, citala som to tu, ked sa ste sa o tom bavili, ale ja fakt neviem, na mna to asi nezabera, ale dr vravela, ze mam vysoke davky, tak mozno je to fakt tym a mozno sa s nimi este skamaratim...ale dakujem za radu

maxag
16. jan 2013

@gelinka75 gonalu 250 jednotiek a dipherelline chvalabohu len jeden

gelinka75
16. jan 2013

@maxag neboj urcite sa ti polepsi, ja som mala davku 300 plus diphereline, len ine lieky, ale necitila som sa zle

nellyel
16. jan 2013

@lysa31 ahoj, mne tiez pri podpisovani ziadosti na IVF lekar nespominal aky protokol budem mat, ale pri podpise lekarskej spravy (podpisuje sa pri kazdej konzultacii ) som si v nej vsimla, ze tam uz mam napisane lieky - menopur, diphereline a dalsie- tie som si nezapamatala-bolo ich dost, tak neviem, mozno keby som sa lekara vtedy spytala, mozno by mi aj povedal protokol, ale v tej chvili ma to vobec nenapadlo.

lusy9911
17. jan 2013

@pancuska ahoj.mne doktor ziadne lieky nedal.beriem iba duphaston na upravu cyklu,ked beriem duphaston tak to mam presne ako hodinky.inak mi to strasne blbne.jedine co doktor spravil bolo to ze mi napisal tento duphaston-uz ho beriem vyse roka a naposledy mi pozrel iba na 14den ovulaciu a po vysetreni mi hned povedal ze to urychlime a ze ma polse do Bratislavy a napisal mi toto centrum a doktora bud Harbulaka alebo doktorku Behunovu.tak idem tej doktorke.inak neviem o nej nic.ale vsak uvidime.a dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre