Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

livia211
31. jan 2013

@mauerka Dakujem pekne za radu. V pondelok tam budem uz od 6:00 🙂

semela
31. jan 2013

@oriesocek ano, to mam na mysli. Aj ja som laparo omietla. Kolko to asi trvalo?

oriesocek
31. jan 2013

@semela cele vysetrenie netrvalo viac ako 5 min, takze kratke. Akurat vstrekol tekutinu a pozrel cez ultrazvuk.

semela
31. jan 2013

@oriesocek 5 minut hadam zvladnem, daujem za info 🙂

nellyel
31. jan 2013

@semela ahoj, ja som na tom bola nedavno, dali mi diazepam a spasmosan /čipok/ a vobec nic som necitila, bolo to v pohode, asi je to individualne ako u koho, ale nemas sa coho bat

eri6
31. jan 2013

Zajtra idem na OPU🙂 a to mi len nedávno manžel pichol prvú injekciu...

pechlinka
31. jan 2013

@eri6 Ahoj...a aky mas protokol?..kratky alebo dlhy..?..kolkaty den cyklu si dnes?

eri6
31. jan 2013

@pechlinka ahoj, mám dlhý protokol a dnes mám 15dc

monosana
31. jan 2013

Baby zlaté, chcem sa len opytat, ze ci treba ist nalačno na odber krvi (na 3DC)? A nemozem si ani dat tabletku na bolest? Ja mam strasne velke menstruacne bolesti aj 4dni ☹ Tak neviem, ako sa tam dotrepem....nebyvam v BA ☹

gelinka75
31. jan 2013

@monosana ahoj nemusis byt nalacno a aj lieky mozes, ide tam o hormony, len tie sleduju 😉

monosana
31. jan 2013

@gelinka75 ďakujem moja zlata! To ma upokojilo. Pekny večer! 🙂

2lil
1. feb 2013

ahojte baby,... ako ste zvládali zmeny nálad? .... ja od rána s prestávkami revem a nemám prečo .... môže to byť zo 4roch včielok dipherelinu? veď som len na začiatku ....aaaach jaaaj 😠

pechlinka
1. feb 2013

@2lil Ahoj....ja mam zatial za sebou...4včeličky gonalu a 1včeličku luverisu...zatial na sebe nebadam ziadne zmeny nalad.. 🙂 len mam nafuknute brucho..z vody co vypijem.. 🙂

given
1. feb 2013

@2lil Fiha, ja som take nemala, kazdy inak reaguje. Ale moze byt, ten Diphereline uvedie tvoje telo akoby do prechodu, takze si mozes vyskusat (a aj tvoja rodina), aka budes po patdesiatke 😀 😀 . Vydrz!

mauerka
1. feb 2013

Tak baby, 1.IUI za mnou - pohoda, islo to ako na beziacom pase, aj sme si s Dr. Stenovou zasrandovali, kym sa tam "hrabkala" a uz som aj sedela v aute. Utrogestan lepsie do posvy alebo hltnut? Je v tom rozdiel?

2lil
1. feb 2013

@given super ...takže tesne pred päťdesiatkou radšej odstreliť ... 😠 ... 😉
@mauerka ... dnes večer zapiť a domáce snaženie 🙂 ....od zajtra vkladať...tak bolo povedané mne po IUI ...

monosana
1. feb 2013

@mauerka jeeeej, moja, supeeeer, ze to mas za sebou! 😀 Teraz uz len cakat a cakat (asi toto bude najhorsie), ale verim tomu, ze bude pozitivny vysledok 😉 A bolelo to? Alebo si citila nieco cudne? Musela si aj trosku viac lezat na koze? Hovori sa, ze treba trosku dlhsie lezat, nie sa hned postavit 🙂 Takze o dva tyzdne na krv? Veeeeeeeeeeelmi ti budem drzat palceky!

sofi80
1. feb 2013

ahojte Pipiny! mám nejaký smútok v duši a neviem sa ho zbaviť? stále mám v hlave tú našu neplodnosť a neschopnosť splodiť dieťa,zaoberám sa tým viac ako je asi zdravé...otravujem muža vitamínmy,zdravou životosprávou a ten pocit v duši ....možno sú to nejaké pudy prírody vo mne...neviem,ked vidím malé dieťa mám slzy v očiach,vyhýbam sa rodinným stretnutiam kde sú deti....daľšie sa má narodiť vo februári...nechcem to vidieť lebo budem rumázgať ako decko..SOM NA NERVY....ASI POTREBUJEM PSYCHOLOGA....

mauerka
1. feb 2013

@sofi80 Vsetky tymto prechadzame...ver mi, hoci sa snazim byt nad vecou, je to tazke. Tuzba po babatku je silna...

mauerka
1. feb 2013

@monosana Vobec nebolelo, nelezala som dlhsie, lebo to ani nie si v takej tej klasickej gynekologickej polohe ale skor v takom polosede, doktorka ti to zavedie priamo do maternice, vyberie zeleza a nema z teba ako nieco vytiect, takze takym kludnym tempom som sa obliekla a sla domov 🙂

monosana
1. feb 2013

@mauerka ahaaa. Takze taaak. Lebo ja sa len toho bojim, ze hned ako sa postavim, vytecie to zo mna. Tak to nebude mat taky efekt 🙂 Ale si ma ukludnila. SOm zvedava na vysledooooook! 😀 Drzim palcekyyyy! A davaj si poctivo tabletky 😉 Das si ich teraz zo spodu a zajtra zhltnes? 🙂

mauerka
1. feb 2013

@monosana Uz som dala zospodu, vobec nestipalo ani nic, takze budem na vecer davat urcite takto a rannu davku - uvidim podla toho, kolko toho bude vytekat, nech cez den nemusim nosit vlozku 🙂 Ty si uz na krv bola?

monosana
1. feb 2013

@sofi80 presne takato situácia je aj u nas. Kazdej z rodiny sa narodili deticky. Na prvy sup sa im podarili, len ich vyprdli a u nas dva roky stale nic. A verim ti ako sa citis. Ani mne sa nechce nikam chodit, aj ked je to rodina. Stale dookola tie iste otazky, ze co je s nami, ci este nebude babo , a co budu s nami teraz doktori robit atd atd. Oni si myslia, ze kazdej je to iba take jednoduche ako pre ne. No absolutne si to nevedia ani predstavit. Ja sa tiez velmi sustredujem na vsetky veci, tzn. vitaminy, zivotosprava....len aby sa nam to uz konecne podarilo. Vzdy myslim na to, co robime zle. Ale mozno teraz som sa trosku upokojila, lebo som to cele zacala riesit v CAR a vo februari nas caka prve IUI 🙂 🙂
Vy ste na tom ako? Kolko sa vam nedari? Neriesite to v CAR? Moja zlata hore hlavou, viem ze je to tazke. Kto tymto nepresiel, ani netusi, ake ma stastie! My ale vieme, tak sme tu jeden pre druhu a podporujeme sa 😉 Neboj sa, nie si v tom sama! Musim byt trosku vyrovnanejsia, aby to babo prislo. Viem, ze je to tazke, u mna tiez. Takze presne viem, akos a citis! Krásny vecer a hore hlavou! 😅

monosana
1. feb 2013

@mauerka jasne, tak bude supppeeeeeeer....tešííííííííím sa stebou 😀 😀 Och, moja, ja kazdu chvilku cakam mrchu. BT mi uz klesla, ale mrcha nikde. Asi zajtra rano (ked to dovtedy nedostanem) si urobim pre istotu tehu test, lebo uz by som mala mat mrchu. A ked to dostanem vcas, tak tento tyzden by som mala ist na krvicku 🙂 Len krv mi budu brat, ze?

mauerka
1. feb 2013

@monosana Mne klesne BT vzdy den pred ☹ A teraz s progesteronom v tabl. nema vobec vyznam merat, normalne mi to bude chybat 🙂 Ano, iba krv, rano, nemusis byt nalacno, ale ja aj tak nejedavam pred odbermi, len aspon 0,5l cistej vody doma. Len si sadnes pred amb. c.2 a cakas, kym zakricia:"Na krv?" a vojdes dnu. Pichnu /neprijemna sestricka/ a ides domov.

monosana
1. feb 2013

@mauerka vsetkym zenuskam beru v tej istej ambulancii? Jej , to si super napisala 🙂 Ze neprijemna sestricka 😀 Fakt? Tie mi moc nechybaju, tie mi beru nádeje, dobru naladu a energiu 😖 Asi aj ja pojdem nalacno, radsej.
Zajtra uvidime, ci mrcha dorazi....dnes som klesla, mozo, aj na mna to caka az zajtra....
Noo, veru teraz ani ja neviem, ci si mam merat BT pred IUI. Lebo ked uz aj pichnu Pregnyl, ja si myslim, ze to nema vyznam a potom uz absolutne 🙂 Takze to bude samé prekvapko.
Jaj, a este som sa chcela opytat, ze ci ti povedali nieco po IUI, ze co mas robit. Mam na mysli, lezat doma v klude, na druhy den sexík, co robit a nerobit a bla bla...dali ti nejaké také rady? 🙂

mauerka
2. feb 2013

@monosana Prave ze mi povedali - "A šup do bezneho zivota..." Ono je to vazne v podstate sexik, nic ine - ja som sa odviezla domov a bezne som doma navarila, posedela pri telke a sla spat. Na sex som nemala chut, tak sme to nesilili.

2lil
2. feb 2013

ahojte pipiny,... viete mi poradiť prečo vždy keď picháme na pravej strane tak to štípe ako šľak a vždy aj krváca a na ľavo ani neviem že už to mám pichnuté? pravú stranu mám samú chrastičku po vpichoch a na ľavo nič... nechápem... 😠

maxag
2. feb 2013

@2lil pretoze trafite nejaku zilku, preto to krvaca

belalinda
3. feb 2013

@mauerka @monosana baby ta neprijemna sestricka je iba jedna, ostatne su super... No a nie vudy ke tam ta neprijemna 😉 Ale je pravda, ze ked tam je tak vie pekne zdvihnut adrenalin a pokazit rano 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre