Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

misi76
24. mar 2011

@pici ahoj, prosím ťa, daj vedieť ako sa to pichá, lebo ja už dva dni sa s tým Dipherelinom trápim. Decapeptyl už bol natiahnutý v striekačke čo som pichala pri 1. a 2. IVFku. Ďakujem

alabu
24. mar 2011

@misi76 ahoj, viem ze si sa pytala pici ale mam to za sebou tak mozem poradit 😉 mna to sestricka ucila takto: zlomis ampulku s tekutinou, naziahnes do striekacky...treba hrubu ihlu...vpichnes do ampulky s praskom, ...za par sekund je to rozpustene, natiahnes do striekacky a vymenis ihly...za tenku....vytlacit vzduch a uz len sup do brucha, tak zosikma...ak si to pichces velmi pod kozu to zistis lebo ti to navrie...budes tam mat taky hrbolcek kym sa to nevstrebe....picha sa to v okoli pupka....alebo do ramena...ale do brucha to menej boli.... 😉 drzim palce🙂

misi76
24. mar 2011

@alabu ďakujem, akú tenkú ihlu si si pichala? Lebo ja používam tie inzulínové striekačky.

alabu
24. mar 2011

to je dobre..cim tensia tym lepsia...ja som si kupila v lekarni na podkoznu aplikaciu a dali mi tenucke..a tie hruhe su fakt hrube...to by som si pichnut nechcela🙂 ale dobre sa s tym manipuluje a lahko prepichava ta guna na diprereline.... 😉

annamary27
24. mar 2011

@ivica7793 ja ešte nezačínam,vložili sme sa do rúk liečiteľa,tak uvidím ako dopadneme,ked nijako,tak volám centrum.

misi76
24. mar 2011

no šak ja to mám všetko už natrénované, len som ostala v pomykove, že ako to používať, keďže predtým som mala Decapeptyl. Ostatné už mám v malíčku. Ďakujem za radu a prajem veľa zdravia.

alabu
24. mar 2011

@annamary27 na teba myslim a som zvedava ci to vsetko bude ako cakate..silno drzim palce 😀

babulka555
24. mar 2011

@pici ano ano gonal pergoveris aj dipherine idu vsetky pod kozu. pregnyl ti potom pred opu pichnu na pohotovsti 😉

pici
24. mar 2011

@babulka555 xixi my tu nemame pohotovost... mne to pichne kamoska....

miskab
24. mar 2011

@ivica7793 cakame kym nam zavolaju z GF ci nam schvalili ziadost ,,a tebe ako sa dari???

ericka007
24. mar 2011

@demeeri
Ahoj. Neviem čo je na tom pravdy, ale niekde som tu čítala že gynfiv robí dva 3d ultrazvuky. Jeden v skoršom štádiu a druhy neskôr. Skús tam. Neboj určite bude všetko ok 🙂

ericka007
24. mar 2011

@balinka
Ahojček. Dnes som sa dozvedela výsledky a sú negatívne 😀 Strašne sa tešíme. Hneď som volala do Hlohovca na 3D a objednali ma na 1mája. To je super že robia aj v nedeľu pretože budú prázdne cesty a mm si nemusí vybavovať voľno cez týždeň 🙂 Už sa neviem dočkať 😀

pici
24. mar 2011

@miskab zlatko ja to takisto stale nemam schvalene...

annamary27
24. mar 2011

@alabu ďakujem 😵 😵 😵 😵 teraz sa mi akurát podarilo chytiť angínu,bléééé,mandle mám jak žiletky. ☹

pici
24. mar 2011

@annamary27 ako pokracujete s bylinkami? co mate teraz na plane?

annamary27
24. mar 2011

@pici bylinky neberiem žiadne,iba femibion a čakám na zázrak od liečiteľa,ten nám dal inštrukcie kedy sexíkovať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 lenže teraz nebudeme,lebo od dnes beriem antibiotiká,niekde som chytila angínu,bolí ma hlava,tečie mi z nosa,mandle mám jak žiletky,zajtra budem len pol dna v robote a utekám domov do postele.takže na pláne mám teraz vyzdravieť 😀 😀 😀

pici
24. mar 2011

@annamary27 aha ja som myslela ze liecitel vam dal nejake bylinky :D femibion som si dala aj ja.. dufam ze tento krat to nezacinam brat zbytocne, lebo v prvej faze plodenia pred tromi rokmi tak som zrala babyplan dost dlho.. stale som cakala ze kedy to bude tri mesiace pred planovanym :D a ked to bolo uz rok pred planovanym a stale ziadnym otehotnenim tak som to prestala a povyhadzovala od nervov :D
mna rozbolela hlava akurat dobre... ty sa pekne vyliec

annamary27
24. mar 2011

@pici dakujem..... ja papám femibion asi už aj 3roky,nechcela som nič nechať na náhodu,kedže sa pri sexíku nikdy nechránime 😀 😀 😀 😀

pici
24. mar 2011

@annamary27 tak to si uz fest pripravena na dietatko... uz by ten bocian mohol prestat dovolenkovat nad nasimi domami :D

demeeri
24. mar 2011

@ericka007 Mali sme ísť do Hlohovca ,ale som to zrušila.Predsa pôjdem na ten odber plodovej vody do Bratislavy.Pre istotu.Včera večer sme dočítali vo fórume tu,že sa stalo párkrát,že pán Dr.v Hlohovci nezbadal,že dieťatku chýba pol ruky ,inýkrát,že dieťa má Downov sydróm.Toto písali mamy.Nechcem ťa tým strašiť,iba píšem,prečo som teraz 3D odmietla.
Ale keď bude všetko v poriadku,tak neskôr pôjdeme aj my na 3D. 🙂

demeeri
24. mar 2011

@annamary27 Rýchle uzdravenie! 🙂

ericka007
24. mar 2011

@demeeri
V pohode ja som si prečítala aj veľa pozitívnych hodnotení 🙂 Ak sa také niečo stane tak to nemôžu pripisovať len jednému dr. Také veci by mali ukázať práve testy a utz ktoré ti robí tvoj gynekológ, takže je to zlyhanie viacerých lekárov. Nemôže sa predsa niekto spoliehať len na jeden 3D utz že odhalí všetko. To je aspoň môj názor 🙂

miskab
24. mar 2011

@pici uz by mohli zavolat coskoro ,nech si zacnem pichat,lebo ma z tych injekcii porazi,z toho mam najväcsi strach .....Ty uz zacinas zajtra ze? 😉

pici
24. mar 2011

@miskab ano zacinam zajtra.. a velmi sa na to tesim...

annamary27
25. mar 2011

@demeeri dakujem 😉

alabu
25. mar 2011

@annamary27 tak to zelam rychle uzdravenie....nech "misia" pokracuje 😀

demeeri
25. mar 2011

@ericka007 Presne,máš pravdu.Nemôžem sa spoliehať len na 3D.Preto som sa rozhodla pre amniocentézu.Dúfam,že všetko hladko prejde.Pôjdeme do Železničnej nemocnice do Bratislavy,tam sa to robí nejakou inou,novou technológiou.Takže výsledky budú už o tri dni.Je to nadštandard,platí sa 297Eur.Je to najnovšie,čo u nás existuje.
@miskab Neboj sa,nič to nie je.Tie injekcie nie sú bolestivé.Budeš brať Gonal?Tie sú také tenučké,že ich ani nebudeš cítiť.
@pici Veľmi ti držím palce!

pici
25. mar 2011

@demeeri ja som to zvladla sama :D

ericka007
25. mar 2011

@demeeri
Zlatko nemyslela som tým teba, ale tie mamičky čo písali tu na mk na fóre o tom Hlohovci. Ty vieš že sa niečo deje, a snažíš sa to riešiť a nie hádzať to na jedného doktora a na jeden 3Dutz. Verím, že rozhodnutie pre amniocentézu nebolo ľahké po tom čo si si už prežila, ale musí to dopadnúť len dobre 🙂 Keď už maličké zabojovalo aby k vám prišlo, tak vám to len potvrdí že je tu a zdravučké. Držte sa a dávajte na seba pozor 🙂

ericka007
25. mar 2011

@pici
Držím ti palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre