Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

majkulik
22. okt 2013

@leonie777 no jasne, ked mas mat s tym daky stres alebo komplikacie, tak si to daj pichat tam. a ked tam budes, rovno sa popytaj aj na tu vyvolavacku. a mozno dobehnes, tazko povedat, ako bude moje telo reagovat na vsetky tie dalsie hormony 🙂 ja verim, ze budeme lezat vedla seba 🙂

leonie777
22. okt 2013

@majkulik vies co ja uz som tak namotana na to ze si tu so mnou, ze aj chcem aby sme mali opu aj vklad v ten isty den, aspon spolu budeme cakat na vysledok a potom tehotniet, rodit, kocikovat 🙂 juj, inak ... neviem ci si nenamyslam, ale konecne ma zacalo boliet brucho ako pred kramami, tak nech dorazia 🙂

majkulik
22. okt 2013

@leonie777 tfuj tfuj, myslim na teba. mna stale pobolieva brucho. ale nie je to take hrozne ako vcera 🙂

leonie777
22. okt 2013

@majkulik uvidime, ci sa mi to spusti, moc chceeeem ...

sheronka
22. okt 2013

@leonie777 Ahojky. Picháš si v rámci dlhého protokolu dipherelin? Ja keď som pichala dipherelin, tiež som mala dlhý protokol, mrcha mi meškala 10 dní. Tiež som volala do GF a tam mi povedali, že do 14 dní je to úplne v pohode, že mám prísť na kontrolu po 14 dňoch. Držím palce nech mrchaňa príde čo najskôr a dá si potom 9 mesačnú pauzu 🙂

leonie777
22. okt 2013

@sheronka dakujem, zbozne zelanie nas vsetkych co toto podstupujeme, ked uz prirodzene moznost nemame 🙂 ano, picham sipherelin v ramci dlheho protokolu dnes 7 den a dohodla som sa s lekarom, ze ked nedorazi mrcha do piatka, tak pridem osobne do GF ... odmietam cakat dalsich 14 dni a pichat tie injekcie, sak to je chore byt takto nadopovana ... teraz mi pisala jedna baba, ze jej kamoska mala dlhy protokol a bez ms a z toho ivf sa jej uz narodili dvojicky ... tak dufam, ze radsej budem v tomto cykle bez ms ale hlavne nech sa riesi opu ako bolo povodne planovane na 1.11. 🙂 tebe sa ako dari?

sheronka
22. okt 2013

@leonie777 Určite príde. To meškanie spôsobuje Dipherelin. Tiež som prežívala rovnaké obavy ako ty teraz. Iba sa to trošku posunulo. Ono celá tá stimulácia bola zložitá. Najprv meškala mrcha, potom som slabo reagovala na Gonal, urobila sa mi cysta. Foliky boli ale malé a nechceli rásť. Už sa skloňovalo slovo stopnúť to. Ale išli sme ďalej. Zvýšili mi dávky Gonalu cez 300 a myslím, že poslednú som mala dokonca 450. Aj som si ho musela dokupovať priamo v GF. Nakoniec z toho bolo 9 krásnych embryok. Vklad mi robil Harbulák na 28DC čo som sa ho pýtala, že prečo, veď zachvíľu dostanem ďalšiu mrchu a jeho slová boli "Nedostanete" A mal pravdu. Všetko dobre dopadne a najkrajší darček nebude pod stromčekom ale v brušku. Mne sa darí dobre, radujem sa z veľkých malých pokrokov mojej slečny 🙂

leonie777
22. okt 2013

@sheronka takze ty si po tom ivf mala malu? 🙂 to je uzasne, povzbudive ... nezostava mi nic ine len cakat ... absolvujem cokolvek ale tie injekcie ma zabijaju ... dnes mi drahy nedokazal pichnut do brucha, teda prepichnut kozu, mysleli sme ze nejaka tupa ihla, ale aj ked 3x vymenil inu aj tak to bol problem.

sheronka
22. okt 2013

@leonie777 Tak tak, pokladík sa podaril. Zlý začiatok, dobrý koniec 🙂 Tie injekcie sú náročné, ja som mala dokopy 51 vpichov. Zabudla som na to veľmi rýchlo. Používaš na ten dipherelin také tie najtenšie, myslím že mali oranžovú či žltú farbu? Picháš do brucha?

leonie777
22. okt 2013

ano ano, picham do brucha, len nemam ziadnu slaninu, tak to je otrasne dat pod kozu ☹ ani nehovor, ze 51 vpichov, to ma rovno picne a za takuto cenu ine ako uspech neocakavam 🙂)) hejj pouzivam tie najtensie co v lekarni predavaju, zlte su, ale baby tu mi radia aj inzulinove injekcie, tak si idem dnes kupit ...

sheronka
22. okt 2013

@leonie777 To zvládneš 🙂 Skús tie inzulínové. Ty toľko nebudeš, to len ja som bola extrém 😀 A to som potom pichala ešte od 14tt do šestonedelia fraxiparin. Každý deň. Ale pre ten poklad to stojí. Ani na jednu si nespomenieš.

majkulik
22. okt 2013

@sheronka a dala si si vlozit jedno alebo dve? 51 pichov je dost.

sheronka
22. okt 2013

@majkulik Dala som vložiť 2. Teda sa ma ani nepýtali a rovno mi povedali, že vkladajú 2. Pekne mi ich ukázal na ultrazvuku a že ich vložil tak pekne, že sa tam budú mať ako v perinke 😀 No bolo to dosť ale to iba preto, že mi meškala mrcha a aj Gonal som musela pichať dlhšie.

majkulik
22. okt 2013

@leonie777 kup si tie inzulinky. ja si picham nimi. vo velkej namiesam a potom pretiahnem do inzulinky a pichnem. a sup sup, partacka. . . snad ma v tom nenechas samu.
Inak ja az na taku pachut v ustach uz necitim dake zmeny. Menej jem - tym ze vela pijem, tak necitim hlad 🙂 tak som si naplanovala aj jedenie a pitie. Dnes si idem pozriet nocnu koselu, aby som ju stihla oprat.

majkulik
22. okt 2013

@sheronka aha, jasne. ja picham od 11.10. vo stvrtok idem na prvu kontrolu. tak som zvedava co mi nadavkuju 🙂 my dame tiez vlozit dve.

sheronka
22. okt 2013

@majkulik Tak držím palčeky. Čo ti dali na rast vajok? Gonal, Puregon? Ku komu chodíš?

majkulik
22. okt 2013

@sheronka @sheronka kujeeem 🙂 k Dr. Behunovej - zlata zena. Gonal a Luveris. Musela so msa pozriet na fotku, ktoru som sem dala, lebo si to nepamatam.

sheronka
22. okt 2013

@majkulik Ona mi väčšinou robila sono. Ja som chodila ku Drábekovi. Mala som najprv 3.IUI. Dva robil Drábek a jedno Behúňová. OPU a ET mi robil Harbulák. A potom aj sono na potvrdenie srdiečka 🙂 Gonal a Luveris som mala aj ja.

majkulik
22. okt 2013

@sheronka mala si dake vedlajsie ucinky?

sheronka
22. okt 2013

@majkulik Ani veľmi nie. Skôr iba únava, sem tam trošku hlava bolela.

majkulik
22. okt 2013

@sheronka no to mam aj ja. Strasne som unavena. minuly tyzden som dva dni uplne zalomila a spala az do injekcie a potom pokracovala.

sheronka
22. okt 2013

@majkulik Treba oddychovať keď si to telo žiada. Ja som prespala skoro celú stimulku 😀 A potom som ležala až do 36tt. Preto mi každý hovorí, že moja Lily je taká kľudná a spachtoška, že je po mamke 🙂

mirkaaak
22. okt 2013

@erin365 vidis psychika robi vela. Tak sa na to nesustred, kludne si daj po vklade aj cervene vinko ako ja 🙂 prekrvis maternicu a odburas stres 😉

mirkaaak
22. okt 2013

@mauerka dakujem a ten krill oil zozeniem aj u nas ?

erin365
22. okt 2013

@mirkaaak veď ja viem 🙂 už sa na to mesiac nesústredím... 😉

mirkaaak
22. okt 2013

@erin365 tak tak...len tak dalej. Ty sa nesustred a ja ti budem drzat palce a posielat tehu virusiky 😉

majkulik
22. okt 2013

@leonie777 mne uz sibe. mala som chvilu casu a som si pozerala tehotenske oblecenie . . . 😀

mauerka
22. okt 2013

@mirkaaak Ufff neviem ci je na SK. Skus pozriet na nete. Ak nezozenies, pozrieme potom...

mauerka
22. okt 2013

@sheronka Tak to moja Lea bude potom uplny stresman 🙂 Ja furt beham, nieco "riesim"... a aj kope tak, akoby ma chcela potrestat 🙂

hi
22. okt 2013

@zuzlicek44 ahoj nie nepotrebuješ zavolaš si na recepciu a povieš aky maš problem a že by si sa chcela objednať na prvu konzultaciu...ta trva asi 15 min povieš aky maš problem a mne urobili aj sondu...a dohodli sme sa na dalšom postupe 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre