Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzkagal
31. okt 2013

@erin365 ahoj to ta vazne az tak vela vyslo??? ICSI my musime mat tiez kvoli diagnoze... ale to si nemozem sama povedat kolko chcem vajicok napichnut ? lebo ak mi ich fakt daju tolko, tak nvm kde na to zoberiem... ratala som vsetko do 1000€

erin365
31. okt 2013

@zuzkagal ee, koľko budeš mať dobrých, toľko ti musia napichať...

zuzkagal
31. okt 2013

@erin365 musia? to so mnou nebudu riesit? ci som s tym ok, alebo nie? lebo mne dr hovoril, ze to sa dohodnete s embriologom... tak som s tym ratala, ze napr. budem mat 20 vajicok, doporuci mi ze 15 je "zivota schopnych" kolko chcem napichnut.... taka bola moja predstava... teraz som mierne v soku 😨

erin365
31. okt 2013

@zuzkagal ja som mala 36 vajíčok ale len 27 ich bolo dobrých, čiže "len" 27 mi napichávali...

leonie777
31. okt 2013

@erin365 myslela som, ci sa nemusi dezinfikovat ihla alebo co, ked to pichas zas do tej flasticky, ale asi ne teda, ked pises, ze si nedezinfikovala ... inak ta cena vasa je obrovska ... my tiez pocitame nejako do 2000 a to chceme tiez icsi a este neviem co bude treba ... ako hovoris, nechceme si vycitat, ze sme neurobili maximum, lebo v nasom pripade ak by nevyslo toto ivf, tak uz do nicoho dalsieho nepojdeme ...

leonie777
31. okt 2013

@zuzkagal
@erin365 baby citam vasu komunikaciu icsi, napichavanie ... boze moj, tolko vajicok? ja tolko nechcem, pomooooc ... ved to nie je normalne toto ako budeme prehormonovane ... s tymto sa neviem stotoznit este viac ... to som v soku, ze 36 vajicok ... neviem ani co dodat ... napichavali ti 27 a kolko z nich sa vyvinulo na vklad a na zamrazenie prosim ta?

erin365
31. okt 2013

@leonie777 a to som mala 57folíkov!!!! Mi tam všetky doktorky a sestričky hovorili, že som unikát, že toto tam ešte asi nemali... si vieš predstaviť ako som 2dni nevládala chodiť a poriadne sa ani hýbať! a to som nedostala ani OHSS našťastie...

erin365
31. okt 2013

@leonie777 nie nie, nedezinfikuj nič... len keď opakovane budeš používať inzulínky, tak si len ihlu pretri takou vodičkou...a hotovo...

sarah00
31. okt 2013

@leonie777 určite icsi, ostatné zatiaľ neviem. embryoskop skôr nie ako áno, ale uvidíme čo povie embryologička 🙂

sarah00
31. okt 2013

@erin365
@zuzkagal no to aj ja som v šoku. ja som tiež v tom, že si poviem, koľko vajíčok chcem napichnúť a koľko oplodniť "prirodzene" 😕 😕 😕

erin365
31. okt 2013

@leonie777 ani my nevieme čo bude ďalej ak ani toto KET nevyjde... jedno viem, že si dávame urobiť fragmentáciu DNA spermií a uvidíme podľa výsledkov... Ak budú zlé, tak jedine IUI s darcovskými spermiami... ak budú dobré, tak vyskúšame IVF ale bez ICSI a PGD... uvidíme o 2týždne...

leonie777
31. okt 2013

@erin365 to si teda musela mat aj poriadne bolesti ... mala si dlhy ci kratky protokol a cim si stimulovala? boze dufajme, ze po tom vsetkom co si podstupila si zasluzis to malicke co mas v brusku 🙂

@sarah00 ja som tiez v tom, ze sa rozhodneme kolko dame oplodnit icsi a kolko prirodzene a potom podla toho vyvoja uvidime co dalej ...

erin365
31. okt 2013

@leonie777 stimulácia Gonal 125jednotiek, Diphereline 1ampulka a potom Luveris 1ampulka ale ku koncu zvýšili na dve. No a bolesti? Už len cesta autom z BA do NR bola utrpením...každý výmoľ ma stál slzy v očiach....som chodila jak stará žena, krôčik po krôčiku opatrne... uf.

zuzkagal
31. okt 2013

@erin365
@leonie777 dievcata opat som v soku, akoze bolelo? to ten vyber vajicok naozaj tak boli? ja si vsetko predstavujem tak strasne ruzovo.... erin ty si dnes zdroj mojich info a aj sokov 😀 😀 😀 😀

zuzkagal
31. okt 2013

@sarah00 no ved mne to presne tak dr povedal...ze dohodnete sa s embriologom... tak som bola spokojna a teraz toto... no napriklad moja znama mala len 10 vajicok a tu erin je unikat 🙂

erin365
31. okt 2013

@zuzkagal ono odber nebolí vôbec, veď si v celkovej anestéze... ale keď začne všetko vyprchávať, tak to veru nie je med lízať... niekomu sa točí hlava, niekomu klesne tlak, niekomu je na vracanie, na spanie, niekto má väčšie bolesti iná menšie... ale tak je to predsalen zásah do živého, takže niečo cítiť musíš... Ja som nevedela že ma to tak bude bolieť, ale zvládla som to... ak má tá bolesť znamenať vytúžené bábo, tak je to len minimum čo som mohla pretrpieť...

erin365
31. okt 2013

@zuzkagal mala som ich veľa ale vidíš... 15 embryjok a z toho 10 nieslo chromozomálne vady...aj tie potratové, dobrých bolo 5, z ktorých sa ale dve prestali vyvíjať...2vložili a zamrazili jedno... tie dve sa neujali a jedno zamrazené je teraz vo mne...

Takže to neznamená, že čím viac vajíčok, tým lepšie...

majkulik
31. okt 2013

@erin365 no to ma odradilo od Brna. Neviem si rpedstavit cely den zabit cetovanim len kv odberu a ultrazvuku, co teraz vybehnem z prace a o hodku sa vratim

leonie777
31. okt 2013

@erin365 to je cela alchymia toto umele ... bodaj by sme to uz ziadna podstupovat nemuseli a vyslo nam to ..

leonie777
31. okt 2013

@erin365
@zuzkagal nebolelo opu, to je v anesteze, ale bolesti brucha pred opu, kvoli mnozstvu vajicok

majkulik
31. okt 2013

@erin365 ja mam gonal 150 jednotiek :-/, asi som daka posahana. ked tak vela. v nedelu sa chcem opytat, kolko ich tam je.

majkulik
31. okt 2013

@erin365 po odbere si kolko bola doma? len ten jeden den, alebo aj nasledujuci?

erin365
31. okt 2013

@leonie777 teba bolelo brucho? ja som tých mojich 28 a 29 folíkov vôbec necítila.... sranda čo?

erin365
31. okt 2013

@majkulik odber bol v stredu a zostala som doma v posteli do nedele a v pondelok už do práce...

majkulik
31. okt 2013

@erin365 aha, lebo ja planujem navrat hned na druhy den

leonie777
31. okt 2013

@majkulik myslim, ze na tej kontrole v nedelu by ti uz mohli povedat kolko mas vajicok
@erin365 myslela som,ze bolesti si mala pred opu kvoli tomu ze vela vajicok 🙂 kolko dni po odbere ti robili nakoniec vklad? od coho to zavisi, kedy pojdeme na vklad?
@zuzkagal

erin365
31. okt 2013

@majkulik no uvidíš ako sa budeš cítiť... radšej ten jeden deň ešte zostaň doma ak môžeš...

majkulik
31. okt 2013

@leonie777 no ved, bude vacsi klud, snad.

majkulik
31. okt 2013

@erin365 no jasne. snad to bude v pohode.

erin365
31. okt 2013

@leonie777 nie, ja som nemala bolesti pred OPU vôbec... až po 😀 a vklad bol na 10.deň čiže keď bol odber v stredu, vklad som mala v piatok o týždeň... som mala aj predĺženú kultiváciu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre