Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

karin30
13. sep 2013

@maru333 tak to máš pravdu.Ja som ťa tiež veľmi rada spoznala 🙂si super baba.Určite budem informovať 🙂

mauerka
13. sep 2013

@maru333 Ja nechapen ten postoj v nemocnici - akize preco si ta tam nenechali? Jasne, je to viac o prirode ako o ich snahe, ale aspon progesteronove injekcie, nejake vysetrenia - napr. stitna zlaza, kontrolne sono...
Tak len pekne lez doma, nic nerob a skus sa prilis nestresovat, hoci sama dobre viem, ake je to v takej situacii tazke...

evi1
13. sep 2013

Ahojte Kočky, pripravujem sa na 3. cyklus IVF. 1-2 som absolvovala vo Fertaku, na 3. som sa rozhodla zmeniť car. Som v GynFive nová ale zatiaľ aj spokojná, dúfažm že do tretice sa nám to už podarí. Mala ste niektorá z Vás oplodnenie vajíčok s metodou ICSI – platili ste za to. Nechápem prečo nie je samotné oplodnenie s metodou ICSI súčasťou IVF cyklu a hradené poisťovňou??? Ddržím palce 😀

maru333
13. sep 2013

@mauerka skusila som vsetkych doktorov, vypocula som si vsetky nazory a teorie, teraz sa snazim zmierit s tym ze z postele mozem vstat len na zachod. vsade sa pytali ci prvy pokus... ked som povedala ze ano tak nie som si ista ale zdalo sa mi ze to beru ako normalne ze sa to na 1x nepodari, lenze nevedia co vsetko nas to stalo kym sme sa aspon po ten 1 pokus dopracovali, a nemam ani jedno mrazene takze zalezi mi duplovane na tom aby sa to podarilo, dakujem ze sa mi venujete a podporujete

tyli
13. sep 2013

@sonulka81 skúsim vydržať a netestovať 🙂 prajem nech ste zdraví. náš prvý syn je tiež narodený vo februári - vodnárik 🙂

mauerka
13. sep 2013

@evi1 lebo ICSI so sebou nesie aj iste rizika a ak nie je problem v spermiograme, tak nie je dovod napichavat vajicka. Ja osobne keby som nemusela, nebola by som volila ICSI ale len klasicke IVF

mauerka
13. sep 2013

@maru333 Ja som s velkym krvacanim lezala v nemocke a tam mi nahodou zistili nedostatocnu cinnost stitnej zlazy - neskor mi endorynologicka vysvetlila, ze kludne to krvacanie mohlo byt, ze sa telo snazilo zbavit niecoho, co sposobovalo problemy so stitkou, takze to, ze mi to v nemocnici otestovali a hned nasadili liecbu mozno zachranilo aj tehotenstvo... Kde je pravda sa samozrejme nedozvieme, ale pri takom krvacani ake som mala ja by som sa aj bala zostat doma, drzim ti velmi palce, aby bolo vsetko ok.

tyli
13. sep 2013

@evi1 ahoj my sme mali aj ICSI a dopláca sa. záleží od počtu napichnutých vajíčok a najlacnejšie je do 8 vajíčok za 300 eur. my sme dali 12 vajíčok a tie sa oplodnili všetky. 6 zmrazili hneď a 6 dali na PK.
držím palce 🙂

tyli
13. sep 2013

@mauerka a aké sú tam riziká? o tom mi nič nehovorili. ale zase keby sme nedali ICSI, tak z 21 vajíčok nemáme nič.

maru333
13. sep 2013

@mauerka diky, budem sa snazit, ked to bude horsie pojdem tam znova a znova a znova

mauerka
13. sep 2013

@tyli za normalnych okolnosti sa k oplodneniu vajicka dostane len zdrava spermia. pri ICSI vybera tu spermiu clovek/embryolog a on do nej jednoducho povedane nevidi. Ale zase ked je spg zly, tak niet na vyber a musi sa ist do ICSI

erin365
13. sep 2013

@maru333 za tie roky som sa riadne zocelila!

maru333
13. sep 2013

@erin365 nech ti to vydrzi aj do buducna a zabojuj!!! urcite to dokazes 🙂

erin365
13. sep 2013

@maru333 neboj, zabojujem...ja bojujem neustále 😉 V pondelok som zvedavá čo povie dr. v CAR na tú fragmentáciu DNA spermií...ak ju odmietnu, ideme si ju dať urobiť do Genetonu v BA!

tyli
13. sep 2013

@mauerka aha, ešte veľa neviem. díky 🙂

nelly3
13. sep 2013

@gelinka75
ja som na tom dost zle, zacala som koncom augusta stimulovat na 2. soft v RF, mala som inu stimulaciu s vyssimi davkami a mala som len 1 oocyt, ktory bol sice zrely, ale sa neoplodnil. hmmm, bola som taka pripravena opat do boja, som sa normalne tesila a nic z toho, predtym som mala 5, ostali krasne 3, jedno bolo vhodne aj na zmrazenie, ktore sa aj ujalo, ale ved vies nedopadlo to dobre. ja uz fakt neviem, niekedy uz nevladzem dalej bojovat, myslim si, ze 8 rokov boja je uz sakra dost 😠

matka177
13. sep 2013

@petkaa28 ano uz mam aj foto z ultrazvuu.je to nadherny pocit,len keby tam nebolo hento.vcera som bola z toho dost na dne,ale povedala som si ze drobcek je silny a zvladne to.musime dufat.nebudem sa zbytozne stresovat,to potom skodim len malickemu aj sama sebe.v pondelok idem vsojmu dr.uvidim co mi povie.urcite ma bude kukat....to cakanie je otras,ale neboj prinesie ovocie.

matka177
13. sep 2013

@maru333 neboj drobcek sa udrzi,musis tomu verit

maru333
13. sep 2013

@matka177 dakujem za podporu, verim tomu, urcite!!!

petkaa28
13. sep 2013

@matka177 super pristup!!! 🙂) a ako to prebiehalo? Moze ist partner dnu hned? Ci ho neskor zavolaju?

silvik1
13. sep 2013

@maru333 ja pauzujem do konca roka. cvičím, chodím na jogu a snažíme sa "prirodzene" 🙂 a asi mi hrabe ale pomaličky sa začínam chystať na vianoce 😀 tak pekný víkendííík prajem Tebe aj ostatním pipinám.

matka177
13. sep 2013

@petkaa28 uplne super to prebiehalo,hned som isla na sono,vsetko mi ukalzala,vysvetlila.partner moze ist hned s tebou.zazelala mi vela stastia,predpisala recept sestricka.pockala som na chodbe na spravu,podali sme si ruky a isla som domov.sestricky boli super vsetky sedeli tam kde sa chodi na krv aj tie mi popriali vela stastia.ja na ne nemozem povedat ani jedno krive slovo.budem na teba mysliet vo stvrtok 🙂

petkaa28
13. sep 2013

@matka177 super 🙂) dakujem 🙂) pekny vikend prajem 🙂

matka177
13. sep 2013

@petkaa28 aj tebe prajem pekny vikend

bobulab
13. sep 2013

ahojte, tak dnes mam 8 den a robila som si test, bohužial, mam ho negativny ☹ , druha vec, co mam robit, ked ide víkend a zistila som, že mi dochadza utrogestan a na test idem až v 11 den pondelok?just mi chýbaju dve davky. co myslite, spravia mi test aj v nedelu?daju mi lieky aj sestricky?....

mimimer
13. sep 2013

@matka177 Matka, nemaj obavy, pri prvom aj pri druhom tehu som mala ten isty problem, stale sa to pekne vstrebalo. Vobec na to nemysli. Dokonca tentokrat mi ten druhy plod zil az do 6teho tyzdna, tak to bolo vacsie. Vobec na to nemysli. Vsetko bude ok. A ber duphaston, tentokrat som ho brala tusim az do takmer 19teho tyzdna, hoci mi dr povedala, ze ho uz okolo 13teho tyzdna mozem zacat vysadzat... Veeelmi drzim prsty a pekne si to tehu uzi! ;o)

tyli
13. sep 2013

@bobulab už tu poniektoré kočky písali, že to tak ešte nemusí byť. treba ešte počkať. zabehni do nejakej lekárne u vás v meste a skús ich ukecať, nech ti ho predajú. ja som si tiež tak raz musela dokúpiť (stál okolo 5 eur). prípadne choď na pohotovosť aj s protokolom, vysvetli im to a nech ti vypíšu recept.

matka177
13. sep 2013

@mimimer dakujem pekne za podporu.pevne tomu verim,ze to bude v poriadku.duphaston mi povedala dr.ze mam zacat uzivat od stredy dobre sa to cita,ked to super dopadne,hned to zdvihne naladu 🙂

mimimer
13. sep 2013

@maru333 Bezala som dnes k netu prave kvoli tomu, aby som sa dozvedela, ako si dopadla. Ci sme Ti dodali trosku optimizmu a nadeje. Normalne mi az srdiecko podskocilo, ked som si precitala Tvoju dobru spravu! Zatial len tak potajme, ale gratulujem k prvemu krociku! A teraz Ti len ostava nadalej verit a obom Vam aj s drobcekom bojovat do poslednej chvile! ;o))) Erin365 a aj vsetky ostatne snazilky, veeelmi Vam drzim prsty na tejto tazkej ceste! Obcas sem zajdem, aby som sa mohla potesit z kazdeho Vasho uspechu... kto viac Vas dokaze pochopit a zdielat Vase utrpenie a radost, ako tie, ktore sme si tym same presli...

matka177
13. sep 2013

@bobulab ahoj mne sa to stalo tiez.chod na pohotovost bez problemov ti to predpisu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre