Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lucatko1987
3. okt 2014

@annavallova tak drzim palce a prajem vela sil 😊

katarinka289
3. okt 2014

@blcha76 tak teraz neviem.Ja som amnio odmietla,tiez som chcela ist len na morfologicky,no tam mi povedali,ze to casovo nevychadza,nakolko amnio sa robi v 17-18tt a na morfologickom vidia vsetky struktury az po ukoncenom 21tt...a ak by sa v 21tt aj nejake riziko zistilo,uz nemozes ist na UPT.Nad tym som ani nerozmyslala,tak som to prestala riesit.Ja som mala riziko 1:63, no viem a aj Dr.sama povedala,ze su tie testy nepresne.Vcera som bola na UZV v 20tt a vsetko sa jej videlo v poriadku.Profil tvaricky,prietoky srdca,zaludok...a je od zaciatku tehu o tyzden mensie nez podla poslednej menstruacie.Mala som velmi nepravidelny cyklus a to tie testy tiez zkresli.Na morfo idem 13.10,tak dufam,ze aj tam nic zvlastne neuvidi...Inak kamosks mala riziko 1:10,tiez amnio odmietla a ma zdrabeho syna.Naozaj mam pocyt,ze tie trippel testy su len dobry biznis s poistovnami

annamary27
3. okt 2014

@blcha76 ja som bola na amnio v železničnej nemocnici v BA,tam to robia najšetrnejšie a najrýchlejšie.v ten den sme vedeli výsledky niektorých vyšetrení,na druhý den pohlavie a na další zvyšok testov.
a na morfo som bola u dr.Holáňa v Auparku,platila som len 10eur,lebo som mala doporučenie od mojej gyn,tam som bola v 22tt a aj v 30tt.

domeska
3. okt 2014

@blcha76 - prepac,ze sa zapajam do teby ale podla mna sa nemusis bat a bud v klude. tie tripple testy su dobre ale vek velmi zvysuje moznost DS. takze v tvojom pripade ta tam budu posielat len pre vek. pokial mas krv v poriadku neboj, uz by nieco videli v 13tt ked ti merali NT. v zahranici sa amnio robi naozaj iba v nutnych pripadoch, u nas je to ako bezne vysetrenie a podla mna je to tak trochu biznis. takze klud a babatko je urcite v najsamlepsom poriadku 😉 drzim palce

lucatko1987
4. okt 2014

Taaakze mam dalsie dobre spravy. Zo 6 prirodzene oplodnovanych vajok sa na ujalo 5 a z 8 napichovanych 7, ktore sli do mrazaku. Uz len nech sa tym v miske dari rast do krasy aj po ET.

annavallova
4. okt 2014

@lucatko1987 no to je super, gratulujem 😉

lucatko1987
5. okt 2014

Boze baby ako ste to vydrzali? ja neviem vydrzat ani do ET, ten bude v stredu, bojim sa ako zvladnem cakat na test 😁 ale som pozitivne naladena, vsetko je ok, vraj maternicu mam ukazkovu tak snad to vydrzi do transferu. Brali ste utrogestan? Ak hej kolko? Ja beriem 3x denne dve tbl a v letaku sa pise , ze standardne sa uzivaju 2-3 za den..dva dni po OPU ma fakt dost bolelo podbrusko, ale dnes som uz uplne fit, vela pijem, do kedy sa ma tolko pit?

annamary27
5. okt 2014

@lucatko1987 veľa piť treba aj po vklade,lebo v tehu sa môže ohss zhoršiť,ked sa budu vytvárať tie tehu hormony.každá bráva podla mna 3*2 utrogestany a budeš ich brať do konca 12týždna tehu.

lucatko1987
5. okt 2014

@annamary27 no pekne , ale vzdy lepsie tbl ako 3xinekcie😜 ja normalne velmi malo pijem,( viem, ze to nie je dobre) takze terajsie 4+ litre denne snad budu stacit, lebo uz teraz mam chut prestahovat gauc blizsie k WC 😁 ohss zatial nemam tak verim, ze sa ani nedostavi!, ale vela pijem preventivne 😊

franzziska
5. okt 2014

kočky poradite prosim? 😒 ja uz fakt tomu telu nerozumiem...som před IVF preto ma to trapi ze ani neviem spoznat kedy je realna MS a kedy nie...a ked zacne stimulka nemozem si dovolit zacat brat hormony mimo termin...vždy mi MS chodil divno skor len spinenie ale posledneho pol roku mi chodi aj 2krat do mesiaca...alebo co to vlastne je....vždy dojde v rozmedzi 15-20 den....dnes som zas 1DC a doslo to po 19 dnoch aj so vsetkymi vedlajsimi priznakmi....aj ked je to druhé krvacanie slabsie - stále to je krvacanie a nielen nejaka kvapka na toaletaku.....tak sa bojim ze neviem ktore krvacanie bude ono na stimulku a neviem co s tym ☹ ☹ ☹ ☹

lucatko1987
5. okt 2014

@franzziska ahoj, neviem ti poradit, ja mam kratsi cyklus tak 24-26DC, ale 19 dni je naozaj malo. Kt DC mas zacat pichat? Ja som pred stimulkou brala HAK, a s dipherelinom som zacala den po vysadeni, cize 22DC a medzi 2-4DC som sla na kontrolu, takze som presne vedela kedy nam zacat. Neskusis to aj ty, aj ked niesom Dr. tak mozno ti to neodporuci, ale mozno ano aj ked ti to predlzi o par tyzdnov cakanie..alebo podla utzv ti bude Dr vediet povedat ci teraz ide o MS alebo nejake ine krvacanie podla mna. Vyskusaj zavolat do ambulancie, alebo ja zvyknem svojej pisat mail.

waitiekatie
6. okt 2014

Hura do toho..diazepam je super..horsie,ze sa z toho gauca musim aj postavit 😀 ktovie,kde mam rysku na mechuri,ale snad pol litra vody a jedna kava budu Harbimu stacit..ale ak mi sonom zatlaci na brucho,neviem neviem 😀 😀

lucatko1987
6. okt 2014

@waitiekatie ides na vklad? Super drzim palce👍👌 nech mame obe uz pred🎄krasny 🎁🍼!
A ako je to s tym mechurom? Takuto informaciu som nedostala 😁 diazepam je veru fajn, oni vedia ako predtym ukludnit 😉

zuzicek88
6. okt 2014

Ahojte babulky,mozem sa k vam pridat,lebo niekam by som sa chcela,ale presne ani neviem kam,chcela by som sa spytat,kedze sa nam nedari uz skoro rok a pol,tak sme sa z manzelom rozhodli navstivit GYN-FIV centrum,boli sme zatial iba raz,chcela by som sa spytat,ked chceme umele musim podstupit uplne vsetky vysetrenia aj tu laparoskopiu aj ked som nikdy nemala ziadne zenske problemy? proste musim absolvovat uplne vsetky tieto vysetrenia? viem,ze to som sa vsetko mala pytat ta,no na prvy krat clovek aj zabudne co vsetko sa treba spytat. za odpovede velmi pekne dakujem

lucatko1987
6. okt 2014

@zuzicek88 ahoj, presne viem co myslis, aj mna vzdy vsetky otakzky napadnu vecer pri telke 😁 vysetrenia su u kazdej zeny ine, podla toho cim si uz presla a ake vysetrenia ma za sebou. Urcite musi ist manzel na spermiogram, aspon 2x, len ten keby bol velmi zly, ( co vam samozrejme neprajem ) tak vam poistovna lahsie schvali ziadost a niektore procedury nemusite absolvovat, ale inak si poistovna vyzaduje urcite vysetrenia pred samotnym ivf. Ako napr IUI, niekedy laparoskopiu ked je moznost zrastov na vajickovodoch, urcite ti budu robit hormonalny profil ci nemas nahodou protilatky proti spermiam, funkciu stitnej zlazy, vytery a podobne. Najprv sa sa snazia neplodnost liecit ak je taka moznost
Laparoskopiu si nepraje absolvovat ziadna z nas, ale sama poznam pripady kedy uplne stacilo " prefuknut" vajickovody a zeny otehotneli prirodzene, moja svagrina dokonca tak ze v decembri bola na laparke a v januari uz bolo zamiesene 😊
Ak ta zaujima nieco konkretne kludne sa pytaj, na to je toto forum, aj mne tu baby velmi pomohli😊

zuzicek88
6. okt 2014

@lucatko1987 Ahoj velmi pekne ti dakujem,ze si sa ozvala,manzel bol zatial iba raz na spermiogram,ma ho velmi dobry,trosku pomalsie spermie,ale ,ze to moze byt aj stresom a ano povedali,ze este raz pojde na kontrolny,mne zatial robili dake vytery ,ale vysledky este zatial nemame,vies ja mam uz 38 rokov,tak najvyssi cas na babatko,ak sa pytas preco tak pozde,tak je dovodov viacej,lebo bolo uz aj take,ze kde sme boli doteraz... ale vselico som uz citala aj tu o tom centre GYN-FIV no zatial tam boli ku nam vsetci mily a aj dost ustretovy,no snad vsetko dobre dpadne a splni sa mi tuzba,ze budem aj ja mamou.a ak sa mozem spytat aj ty si nemohla otehotniet a pomohli ti,alebo?...

franzziska
6. okt 2014

@lucatko1987 ahojky diiky ale moj doktor asi na emaily neodpoveda...tiez som rozmyslala ze ked dojde krvacanie tak by som zbehla napr aj ku svojmu gynekologi ktory je blizsie..ale to nemam este overene ci ma s tym vezme...ale ja naozaj mavam rozne krvacanie a nechcem tu stimulku pokaslat...cize myslis ze lekar by ma s tym vzal na ultrazvuk? ale ved ked dole krvacas tak sa ani nechodi k lekarovi kvôli hygiene nie? ☹ ...no toto dnes som 2DC a urcite ide o MS lebo hrozne boli vsetko a kazdu pol hodku menim vlozky....

@waitiekatie ty zvladnes vsetko 🙂 by si porazila aj byka 😀

@zuzicek88 ahojky vitaj 🙂 ono asi doktor sam vie co je nutne absolvovat..mne bolo napr povedane ze kvôli schvaleniu IVF sa robi laparoskopia ako nutnost....a tiez mi robili vselijake veci

lucatko1987
6. okt 2014

@zuzicek88 ja zial nemam jeden vajickovod po mimomaternicovom tehotenstve, vsetko ostatne mam ok, muz ma podobny spermiogram 😊len je problem, ze ovulujem vacsinou z tej strany , kde ho nemam, nestrieda sa mi to tak ako sa to bezne u zien strieda, takze to je moj problem 😢 mam sice len 27, ale s muzom som 7 rokov, roky sa uznsnazime a nechceme cakat na zazrak, chcela by som byba este pred 30tkou, tak snad nam bude dopriate. Teraz som po odbere vajok v stredu idem na vklad, takze zatial nic neviem, ale aj tak sa uz neviem dockat, som pozitivne naladena tak to proste musi vyjst!! Mala som celkom peknu urodu, z 18 folikulov bolo 14 vajok a az 12 sa nam oplodnilo takze mame aj surodencov v mrazaciku 😁 o kazdom centre sa pise aj v dobrom aj v zlom, ja chodim k Dr Stenovej a som max spokojna zatial.

lucatko1987
6. okt 2014

@franzziska ja si myslim, ze by ta mali vziat , ved je to dolezite!!!
co sa hygieny tyka, pri stimulke som mala kontroly aj cez MS medzi 2-4DC ty nemas tak nastavenu kontrolu? Sice ono asi zalezi aj ci mas dlhy alebo kratky protokol ja som mala dlhy.
(Aj ked som mala mimomat. Tehotentstbo tak mi robili utz aj ked som krvacala😢 )

lucatko1987
6. okt 2014

Mne napr laparku nerobili, lebo pri tej ked mi odstranovali vajcovod podla spravy pozreli aj druhy, tak nebolo treba

franzziska
6. okt 2014

@lucatko1987 lucy este som si nebola pre lieky tak este neviem ako budem pichat ani kontroly...vies ja roky mavam dlhe cykly zr MS nedosla aj 2-3 mesiace a ked dosla bolo to len spinenie...a ted pol roka mavam takto caste krvacanie.....boze neviem preco je to taketo...ale fakt ako neprehanam ale sa uz aj bojim ako sa mi to zmenilo...som 2DC a otras....
baby mali ste to uz take??...musim menit vlozky kazducku pol hodinku !! a nenormalne mi ide krv...silno ma boli brucho...a od rana sa mi toci hlava a bolo mi aj na vracanie aj ma napinalo naprazdno...takto mi este nebolo... 😒

lucatko1987
6. okt 2014

@franzziska nemozes to mat aj zo stresu? Ja vtedy mavam skrateny cyklus a strasne silne a plus migrenu do toho.. Mozno by aj tebe pomohla antikoncepcia na mesiac, aspon budes sto percent vediet kt DC si. Ja som ju brala tusim dva aj kv tomu, ze sa mi robia cysty a cez Hak zmyznu, ale viac bab som pocula, ze mali pred stimulkou Hak, skus sa na to opytat. Kedy mas ist na kontrolu
?

franzziska
6. okt 2014

no nemam este termin..ziadost schvalena...mala som sa objednat a ist si po lieky...len stale nejako vaham vies...nejaka som neviem nerozhodna...obcas sa mi to stava ze na nieco ked pridlho cakam a ked to uz dojde zrazu mi opadne chut...a tiez to neni lahky špás na lieky a stavy...takze som nervozna 😀 😒

zuzicek88
6. okt 2014

@lucatko1987 no vidis super,tak myslim na teba,nech sa to podari a verim,ze urcite sa podari,musi

waitiekatie
6. okt 2014

@franzziska dnes urcite... ale mozem povedat (aj Behunova zhodnotila) ten plny mechur ma nieco do seba.. sice som tam behala na zaciatku jak s nasolenou ritou, ale tentoraz to nebolelo... vklad robil Harbulak, asistovala Behunova a cela operacka, lebo to bolo este pred punkciami... takze vseeeeeeeeeetci videli, ako sa waitiekatie skoro pocikala 😀 😀 ale zas to som cela ja 🙂 @lucatko1987 na vklad treba prist s poloplnym mechurom (ake mile, akoby sme mali na nom rysku 😀) nam poradila sestricka 2h pred vkladom sa vycikat (vtedy ked si davas milovany diazepam), vypit 300-400ml vody a viac uz necikat, az po vklade... co ti poviem.. cipka v zadku, polhodinove zdrzanie na dialnici, 500ml vody a jedna kava... videla som aj hviezdicky, ale konecne bol mechur dostatocne plny 😀

lucatko1987
6. okt 2014

@zuzicek88 dakujeeeeem 😊

lucatko1987
6. okt 2014

@franzziska vies ak si len nervozna to je ok, to sme vsetky, to patri k tomu, uz som to tu aj spominala, ze aj ja som mala predtym vsetkym zmiesane pocity, ale postupne sa nastastie dostavil pocit istoty. ale ak naozaj nie si presvedcena o tom, te to chces, tak to o mesiac odloz, premysli si to, lebo pokial nepojdes do toho pozitivne naladena so 100% vedomim, ze to chces moze to vela ovplyvnit, mysel robi v tomto pripade vela!

annamary27
6. okt 2014

@zuzicek88 ahoj,tak nám pred prvým ivf robili 2krát spermiogram,manžel bol aj u urologa,mne brali krv na hormonálny profil,robili mi stery,či som o.k,poslali nás aj na genetiku a ambulantne mi robili prefuky vajcovodov.

zuzicek88
6. okt 2014

@annamary27 ahoj a ked ste apsolvovali vsetky vysetrenia ako dlho si cakala na ifv? som strasne netrpezliva

lucatko1987
6. okt 2014

@zuzicek88 ono je to velmi individualne aj podla vysledkov aj podla cyklu. Kazde testy sa robia v inom stadiu, aspon u mna to tak bolo, ale rataj aj s tym, ze poistovnu mozte ziadat az ked budu komplet vysledky a to trva cca mesiac, cize rataj spolu minimalne dva az tri mesiace 😔
Ak mate obaja dobre vysledky zvyknu pred samotnym IVF robit IUI co je inseminacia. Samotny proces ivf uz potom trva necely mesiac podla typu protokolu😊 Dr asi caka na nejake vysledky, kultivaciu alebo tak, potom ti urcite povie plan 😊😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre