Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzicek88
29. okt 2014

@moo jej dakujem,si zlata,ze si mi napisala,no to by bolo super,keby sme nemuseli zasa tolko cakat,no uvidime,ako vysledky budem mat zajtra ja

cicanuska
29. okt 2014

@annamary27 Už sa vidím ako tam stresujem a koktam pri otázkach ruky sa mi uz teraz klepocu 😀 Vyšetreniemi urobia až na druhej návšteve že?Najskôr by sme chceli vyskúšať IUI

jenns
29. okt 2014

Ahojte.. tak mame za sebou vstupný pohovor.. manzel ma spermiogram uplne dobry.. no a ze mam prist v 3. den cyklu na krv a mam si premysliet ci kontrolu vajcovodov laparo alebo len ultrazvukom.. hm.. zachytila som, ze niektora z vas spomenula, ze bola na tom vysetreni.. co to obnasa? ozaj si vas tam nechaju aj cez noc? A potom asi nesmiem nic tazke zdvihat, ze? hm :(

franzziska
29. okt 2014

@jenns ja som bola na laparke ale nie v GF...vraj pustaju aj v ten den poobede ja som bola v nemocke 3 dni...ranka boli mne sa to napríklad zle hojilo a asi tak 3 tyzdne ma to bolelo...a samozrejme ze by si sa mala setrit od tazkej vahy aspon v prvých dnoch...

codynko
29. okt 2014

@jenns ja som bola na priechodnosti pomocou ultrazvuku. stálo to 120 € . dve hodiny pred zákrokom som užila tabletku diazepam a hodinu pred zákrokom čípok do zadku...zákrok mi robili v ambulancii, trvalo to tak 10min a vôbec som to ani necítila, dokonca som nemala ani žiadne bolesti, keď som došla domov, len som trošku krvácala, ale to prešlo za jeden deň...

franzziska
29. okt 2014

@zuzicek88 drzim ti palce na tie vysledky...tiez som nemavala zenske problemy ale hold mam problemy ktore brania oplodneniu a 4 roky sa snazim....pockaj ale takto nevieme ci mas za sebou vsetky testy...mozno ti ohodnotia vysledky a navrhnu este nejake dalsie...ci ti povedali ze uz ich mas vsetky? ak ano tak sa rozhodnes ci ivf alebo iui a zacnes s liekmi....schvalenie mne trvalo vo Vseobecke 3 tyzdne

jenns
29. okt 2014

A schvaluje sa vsetko v poistovni? Aj IUI?
Ja este nie som rozhodnuta napevno.. mozno pojdem na to laparo nech mame uplne jasno na com som..

zuzicek88
29. okt 2014

@franzziska dakujem,palce sa vzdy zidu. uvidime co nam zajtra povedia a vecer tu napisem,ze co dalej

annamary27
29. okt 2014

@jenns ja som boa len na prefukoch,to je ambulantne za paár minút a ked sú vajcovody priechodné,tak to v pohode prežiješ 😉 ja som cítila pri tom len tlaky.

franzziska
29. okt 2014

@jenns poistovna schvaluje len ivf...na iui mozes ist hockolkokrat 🙂 ale mne tvrdili ze je len 10% sanca uspechu ze sa to vlastne neoplati...tak neviem 🙂

@zuzicek88 tesim sa....rada sledujem jako niekto pokroci v tomto 🙂

ddanaa
29. okt 2014

@jenns iui sa neschvaluje poistovnou lebo to si hradis sama....u nich to stoji 80e...pokial ides s hormonmi tak asi closik +utrogestan/duphaston, ked bez hormonov tak len utrogestan/duphaston, na to nepotrebujes ani prefuk (laparku) vajcovodov....pre ivf aby to poistovna schvalila pokial nie je jasny zdravotny problem musi byt iui a tie prefuky

megan5
29. okt 2014

@jenns ahoj,ja byt tebou,tak by som isla radsej na laparoskopiu aj ked to stoji viac a zistia ti ci si v poriadku alebo nie.ja som isla len na tie prefuky,kde mi zistili,ze mam obidva vajicovody priechodne.ale lutujem,ze som nesla hned na laparoskopiu,lebo zatial babatko nemame.priatel je v poriadku,no a teraz si chcem vybavit tu laparoskopiu.kazdopadne drzim paste ci sa rozhodnes,tak ci tak

zuzicek88
29. okt 2014

Babulky,ked ja mam take podozrenie,ze som tehu,bojim sa to povedat nahlas,lebo nebolo by to poprve,co som si to myslela,ale od soboty je mi divne a stale divnejsie,najskor mi bolo len tak trosku na vracanie,ako ked sme boli male a bolo nam zle pri cestovani,no od pondelka ma zacalo pobolievat k tomu aj brucho,od dnes ovela viacej a dnes hlavne na pravej strane dole,ms mam dostat az v nedelu,ale stane sa,ze dostanem aj o take dva dni skor,no keby mam doma test,uz ho davno ocikam,no kvoli tomu,sa mi z dediny do mesta nechce,manzelby kupil,no nechcem ho tym dopredu stresovat,no tak som zvedava co bude,zajtra do BA 100km,dufam,ze sa nepovraciam na dialici hihi

bubbbulik
29. okt 2014

@waitiekatie to aj ja 🙂 my to dáme

maru333
29. okt 2014

@codynko ahoj, mne sa tam stalo tolko zlého ze sa neodvazim ani napisat ☹

codynko
29. okt 2014

@maru333 Ak chces napis mi do spravy.

jenns
29. okt 2014

Ja mám len jemne nervy z tej anestezy pri laparo.. v zivote som nebola operovana, moj vobec prvy pobyt v nemocke bol pri porode.. a nejak citim v kostiach ze mi z toho bude nenormalne na tycku.. :(
co sa nejakej bolesti tyka, to neriesim, ja mam prah bolesti trochu posunuty, chvalabohu.. akurat bude zložité vysvetlit tomu moju certisku doma, ze ju nesmiem zdvihat na ruky ;)
Takze este stale neviem, co urobim..
pre moj vlastny pokoj, ako sa poznam, by som mala dat tu laparo.. hm

jenns
29. okt 2014

@zuzicek88 a mozno dobre, ze nemas tester, lebo takto skoro by ti mohol ukazat negativny vysledok aj ked si uz tehotna ;)

zuzicek88
29. okt 2014

@jenns no bodaj by si mala pravdu

jenns
29. okt 2014

drzim palce @zuzicek88 nech nezakriknem 🙂

zuzicek88
29. okt 2014

@jenns si zlata

zuzicek88
29. okt 2014

@jenns a neboj tej laparky,urcite to dobre dopadne,ja budem zasa drzat palceky tebe,vsetky aj na nohach

jenns
29. okt 2014

Jo a aby som nezabudla, dik, baby, za infosky.. zacinam sa trochu orientovat..

zuzana75
30. okt 2014

@codynko ahoj no super ,.. gratulujem , verim, ze v piatok ti to potvrdia z krvi.. chcela som sa spytat , vies v akom stadiu ti vkladali embryjka? mala si blastocysty,ci?
lebo ja som dnes 12 den po KET a mne davali morulky.. 😔
tento rok je to moj 3 pokus... tak uvidime, ale ked som bola v centre 1x v novembri 2011, tak nam pani doktorka Stenova povedala , nebijte sa na buduci rok mate babtko a tak aj bolo , narodila sa nam dcerka hned na prvy sup. A tak som si myslela , ze druhe tiez pojde tak isto, no ale vidis... od marca 3 pokus a v pondelok idem na krv.. Ale tebe este raz gratulujem....

zuzana75
30. okt 2014

@zuzicek88 Drz sa , aj ked uz mas asi potom..

codynko
30. okt 2014

Baby pridavam este dnesny, 13den pred zajtrajsim dnom pravdy. Nie je to blede na 13den?

codynko
30. okt 2014

@zuzana75 Ahojky. Prvý krát pri ET mi vkladali jedno, blastocystu, vyliezalo samé z obalu, embryologička mi ho vychválila do nebies a neujalo sa :(
Teraz pri prvom KET mi vkladali dve, jedno bolo blastocysta (povedali že je brutálne silné) a druhé bolo slabšie, ale viac ako polovica buniek žila. Embryologička vravela, že to silné ho môže vyživovať a môže sa kľudne ujať. Tak uvidíme, čo zajtra povie krvička, aj keď stále mám veľký strach, že tie testy klamú :(
Pri tomto druhom vklade mi až oznámili, že mám maternicu otočenú dozadu, dovtedy mi tvrdili, že som úplne v poriadku. Myslím si, že ten prvý vklad úplne odflákli, ale že úplne, vedela som už na tej koze, že sa to nepríjme.

blcha76
30. okt 2014

@codynko Kááásny test 🙂 , ja som ani takýto nemala... Zajtra to máš v suchu, krvička bude určite pozitívna 🙂 🙂 🙂 !

codynko
30. okt 2014

@blcha76 Ďakujem. No podľa tej tvojej fotky si ho mala krásny už na 9ty deň!

ingrid0105
30. okt 2014

@codynko kraaasny testik a super ze ti to vyslo, drzim palce na krvicku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre