Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
31. okt 2010

@gabinkaa ja som pri prvom Et trčala na dialnici v zápche,takže prvé čo bolo ked som došla do centra,že som sa konečne poriadne vycikala,hned som vypila 4dcl vody a asi o 20min.som už bola na sále.Držím palce,aby sa embryjká uchytili a držali ostošesť.Neboj,pekne oddychuj,vegeť a bude dobre.Ja ked pojdem na OPU,ta už budeš stopro potvrdená tehulka 😵 😵 😵 😵 😵

annamary27
31. okt 2010

@ofs kúp si moja Stodal sirup,ten je perfektný a je to homeopatikum,to neuškodí 😉 Ked sa ti po nom neprilepší,tak treba zájsť k lekárovi a nech ti dá antibiotiká,ktoré môžu aj tehulky,možno by som išla k lekárovi radšej čo najskor.

gabinkaa
31. okt 2010

@annamary27 ja som trocha odpustila, ale keď som ležala natiahnutá akosi to prišlo znova, teraz ma bolí močový mechúr z toho a celkovo ma bolia vaječníky od toho OPU, minule ma to tak nebolelo, som prekvapená

yeliel
31. okt 2010

@gabinkaa tak ked boli pekne nemoze to inak ako dobre dopadnut 😉 🙂
Kto ti robil OPU?

ofs
31. okt 2010

Annamary, Dakujem za radu, zajtra skúsim si kúpiť ten sirup, aj keď asi bude všetko zatvorené, ale aj tak ďakujem. papa

annamary27
31. okt 2010

@ofs myslím,že nejaká lekáren službu bude mať a v nákupných centrách otvorené bude. 😎 podla toho kde bývaš.

gabinkaa
1. nov 2010

@yeliel jaj si zlatá 🙂 🙂 🙂 , robila mi ho Dr. Behúňová, ale nie som spokojná, lebo 3 dni ma bolelo všetko v brušku, keď to minule robil Dr. Harbulák tak som nič necítila, ET mi robil Harbulák, myslím, že má k tomu všetkému dobrý postoj, ukázal mi pekne na monitore, kde vložil embryjká, videla som také malé dve biele bodky, minule to tak nebolo

yeliel
1. nov 2010

@gabinkaa Harbulak aj mne ukazoval fazulky robil mi ET 😉
Ako sa dnes citis? Uz je vsetko Ok?

gabinkaa
1. nov 2010

@yeliel bolesť už ustupuje, ale nebolo to príjemné aj v posteli pri otáčaní som sa budila na bolesť, vystupovalo mi to až do boku

hiva
2. nov 2010

@misselka77 ahoj.....tak ako si dnes dopadla???...pichas este dalej?...uz ti aj povedali, kedy OPU?

mne len povedala doktorka, ze sa vajecniky pomyla rozbiehaju....ze je to dobre, lebo u mna to rychlo ist nesmie kvoli PCO.....mam pichat dalej Diphereline aj Fostimon 2 ampulky...a dalsia kontrola v piatok 😅

inak dievcata neviete, da sa samotna punkcia pripadne odlozit aj o jeden den neskor?...ze by sa teda pregnyl pichol az o den neskor?....uvidim, co mi povedia v piatok, ci uz bude stanoveny termin na punkciu alebo nie....ale zaciatkom bud. tyzdna, pondelok az streda budem mat manzela na sluzobke prec.....a neviem, ci zrovna vtedy nevyjde punkcia.....akoze ak by to malo vyjst vtedy, urcite tu sluzobku zrusime...ale tak co ked mi to dovtedy nepovedia, on odide a potom zrazu sup....dobehnite...a on bude 2000 km daleko?.....sa bojim, ze v piatok mi povedia ze kontrola v pondelok, manzel teda odide na sluzobku....a potom mi v pondelok poobede povedia ze vecer pichnut pregnyl a v stredu punkcia..... to mame potom pruser 😒 ....ako na sluzobku musi a ak sa bude dat, urcite pojde...ale keby sme dopredu vedeli kedy bude OPU, tak by ju stronoval 😒

mali ste niektora podobny problem?

misselka77
2. nov 2010

@hiva Ahoj, ja idem v piatok tiez na dalsiu kontrolu. Dnes mi brali krvicku, a robuli UZ, mam si dalej pichat vcielky 😀 😀 😀 -diferelin, aj fostimon. Pytali sa ma, ci mam hotove predoperacne vysetrenia. Uz mam 🙂 A pytala som sa, kedy asi bude odber folikov, ale to mi este nevedeli povedat 😖 ☹ .Inak dnes tie zaaapchy v BA, katasrofa) 😝 A mna moj drahy tiez nahana, nech zistim termin, lebo ma teraz v robotke toho vela, aby sa mohol prisposobit, ale ved to uz len nejako zvladneme 😅 😅 😅 nech sa darííííí.

alabu
2. nov 2010

ahojte kocky, potrebujem radu, resp. info. 1.10 posielali z GF ziadost do poistovne na 1. IVF...kolko asi trva schvalenie vo Vseobecnej poistovni? mate skusenost? A dalsia otazka...predoperacne...co vsetko to zahrna a kedy sa to robi? chcela by som to IVF stihnut do konca roka len neviem ci to je realne. dakujem za info a drzim palce vsetkym co to uz maju za sebou 😉

demeeri
2. nov 2010

@alabu Jasné,že je to reálne.Postovňa to schváli za tri týždňe.Predoperačné vyšetrenie nasmie byť staršie,ako 10 dní ped plánovanou operáciou.Je to vlastne iba rutina,tlak,sdrce,alergie atď.Myslím ,že to ešte stihneš do Vianoc.
Držím ti palce.

ni.kolet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alabu
2. nov 2010

@demeeri to by bolo skvele kebyze mas pravdu🙂 bol by to skvely darcek pod stromcek🙂

hiva
3. nov 2010

@alabu ....ja mam tiez vseobecnu poistovnu a lehota na schvalenie ziadosti je 6 tyzdnov.... a nasa ziadost bola schvalena fakt za tych 6 tyzdnov....podavali sme ju v polke augusta a schvalena bola az koncom septembra 😒 ....ale tak este aj tak mate sancu to stihnut 😉 ...ale tak tiez zavisi, ako sa trafis s cyklom a aky mas protokol.....ak dlhy, to zacinas pichat injekcie uz od 24 dna po poslednej MS...a ak kratky tak az od 1 dna dalsej MS....takze tiez zavisi, ako Vam vyjde to nacasovanie 😉 ....kazdopadne drzim palce, nech sa to podari co najskor 😉 🙂

co sa predoperacnych tyka, mne povedali ze nesmu byt starsie ako 3 tyzdne, nie 10 dni, sak to by som nestihla ani vybavit.....ved termin odberu vajicok nevies velmi dopradu.....a spociva to odber krvi a mocu, EKG a vysetrenie u internestu.....resp. aj tie odbery robi internista 😉

annamary27
3. nov 2010

@alabu ahoj,tak moja prvá žiadosť bola schválená za 3týždne vo všeobecnej a druhá až za 6týždnov. 😉

alabu
3. nov 2010

dakujem za infosky🙂a este mi povedzte, od coho zavisi aky protokol clovek dostane, ci kratky alebo dlhy....nerozumiem tomu podla coho to je....vy mate vsetky dlhy?

hiva
3. nov 2010

@alabu ...ono to zavisi od lekara a samozrejme od samotneho dovodu, preco na IVF idete....ja mam polycysticke vajecniky a problem s ovulaciou, a tak som dostala dlhy, lebo tam je vraj mensie riziko OHSS (hyperstimulacia) ....ale tak aj ked mam dlhy, tak som ho zacala az na 30-ty den, lebo moj cyklus byva dlhsi, cca 35 dni.....tak doktoro povedal, ze nevadi, ze zacneme aj na 30-ty den.....lebo inak by som bola musela cakat dalsi mesiac a to sa nam nechcelo 🙂

alabu
3. nov 2010

@hiva tak to som zvedava ako to bude u nas, pretoze my mame jediny problem..a to nepriechodnost mojich vajcovodou...lavu stranu nemam priechodnu vobec a pravu mi prefukmi pretlacili, ale ako povedala lekarka je to docasne....po pretlaceni sme skusili 4x IUI a nevyslo takze to je nas dovod...minuly rok som mala silny zapal vajecnikov co zjavne sposobilo tieto zrasty 😉 liecili ma kombinaciou 6antibiotik tak aj to mi zrovna nepridalo ☹ ale tak uz som zmierena s IVF len teraz zistujem infosky...kazdy den cakam ze sa konecne z GF ozvu aby sme mohli ist na to....ozaj....je treba po odbere a po vlozeni nejaky cas lezat?

hiva
3. nov 2010

@alabu no to ti neviem teraz povedat 😉.....skus sa spytat za take 2 tyzdne, to uz budem mat vlastnu skusenost asnad za sebou 😀 😀 😀

ale vppaieroch je, ze po odbere vajicok lezis este 3-4 hodiny, potom ides domov v sprievodee partnera a nasledujucich 24 hodin sa neodporuca ziadna fyzicka ani psychicka namaha 😉

po vlozeni sa lezi tusim iba pol hodku a potom ides domov 😉

ja ale planujem po obdere byt doma ten jeden den.... apotom po vlozeni tiez budem doma az kym sa nepotvrdi, ci sa to podarilo alebo nie 😉 🙂 ....clovek za to plati tolke peniaze, ze uz kaslat na tych par dni PNky 🙂 😅 😀

kikus77
3. nov 2010

nevyslo to,vysledok je negativny

balinka
3. nov 2010

@kikus77 to mi je strasne luto ☹ viem presne ako sa citis,ale hlavu hore a prajem ti vela sil do dalsieho boja 😉

yeliel
3. nov 2010

@kikus77 to mi je luto zlatko.. ☹

annamary27
3. nov 2010

@kikus77 ahoj,je mi lúto negatívneho výsledku,čo teraz,ako dalej?

yeliel
3. nov 2010

@annamary27 cavelo ako pokracujes? 😉

yeliel
3. nov 2010

@gabinkaa a ty sa mas ako? Co sa deje v tvojom brusku? 😅 babulka ta hryzkaju? 😉

annamary27
3. nov 2010

@yeliel cavelo,dnes som dostala 6tu injekciu do ramena a 2dni mi meškajú krámy.Aj pri prvej stimulke mi 3dni meškali,tak snád mi už zajtra dorazia,aby som mohla isť už na tú prvú kontrolu,brucho ma bolí od nedele,myslela som,že dorazí načas.

gabinkaa
3. nov 2010
gabinkaa
3. nov 2010

@yeliel ahojček, zatial nič, neviem či sa má niečo diať, či mám niečo cítiť, len ma občas pichne vo vaječníkoch, len dúfam, že výsledok bude pozitívny keď pôjde na krvičku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre