Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
23. jan 2013

@lusipe dakujem, ano odsavali mi ju, len mna bolel ten zakrok a cysta nie, tvoria sa mi stale, zial, ze sa im u mna pacia 😠 😠 ideme v maji na KET tak snad sa dovtedy pozbieram, esteze mame 9ks mrazacikov, nervy vsak uz budem mat stale, ci uz to vyjde alebo nevyjde, furt sa o nieco bat 😖 🙂

gelinka75
23. jan 2013

@siinda drzim palce nech to vyjde 🙂

lusipe
23. jan 2013

@gelinka75
hej to si spominam, ze si pisala... :(...ale ved ty mas este skvelu urodu... 😉 urcite budes trpnut, ale musim ta uistit, ze to asi kazda z nas, ktore vie, kolko snahy za tym je...zial ty mas este tuto skusenost...ale ono sa to zlomi...a ty sa das dohromady, trosku mozno spevnis podbrusko a bude to ok...uz si skusala cvicit mojzisku...?...mne to strasne pomoha na vsetko...a k tomu joga...

gelinka75
23. jan 2013

@lusipe este necvicim ale tak o mesiac s niecim zacnem, aby som bola fit pre moje nove malinke 🙂 a ty si teraz v akom stadiu

lusipe
23. jan 2013

@gelinka75
urcite ti odporucam tu jogu, skvele na psychiku a este aj chrbticu a panvove dno, co je dolezite...
ja som dnes bola na 3 IUI....
ale obaja sme uplne ok...

gelinka75
23. jan 2013

@lusipe super, tak nech to tentoraz vyjde, moc drzim palce, viem, ze kazdy pokus je narocny, aj my uz sme preskakali toho naozaj ze dost, ja som povedala, ze ked nic, este pojdem na 3.IVF a ked nic tak koncim, zas do nemoty to riesit nebudem..uz teraz mam pocit, ze dalej nevladzem ale viem, ze to prejde 😉

2lil
23. jan 2013

@gelinka75 ďakujem pekne ... no asi je najlepšie kúpiť hneď tam dole a mám pokoj... ihly teda oranžové a zelené...len či mi tá oranžová prejde tukom 🙂 aby som nemusela nejakú konskú ihlu kupovať :D a predpokladám že niečo budem musieť aj miešať hej? takže tie striekačky asi aké veľké? takže na to pero sa budem pýtať hneď sestričky ... ach už vidím aká vystresovaná pôjdem zajtra odtiaľ .... ešte raz ďakujem

2lil
23. jan 2013

@lusipe ahoj moja,... tak držím moc moc palce aby sa to konečne podarilo ...som zvedavá koľko ich tam bude zajtra ...pekne dneska teda oddychuj, užívaj si ničnerobenie 🙂 a zajtra len tak lážo plážo 🙂 v robote ...

lusipe
23. jan 2013

@gelinka75
nesmies sa vzdat...ale ako pises, su momenty, kedy uz mame dost...a mame pocit, ze uz viac nevieme spravit a ze to tam hore niekto riadi...ja tiez urobim vsetko preto, ale zase nechcem tomu zasvatit cely svoj zivot 😉

lusipe
23. jan 2013

@2lil dakujem ti velmi pekne...budem uzivat... 🙂...budem na teba mysliet zajtra...tak pekne pozitivne a nebud nervozna 🙂...vsetko zvladnes 🙂

martinkahc
23. jan 2013

Ahojte vsetky 🙂 V piatok ideme prvy krat do GYN FIV a priradili / objednali nas k pani doktore Behunovej. Nemate s nou niektora skusenosti, aka je a tak pod. ? a este by som sa chcela spytat, ze co nas vlastne na prvej navteve caka. Ci len konzultacia alebo hned aj nejake vysetrenia... Dakujem moc

dadenka111
23. jan 2013

@2lil helou Liv 🙂 , ja zajtra zacinam pichat. este pojdem dokupovat aj Dipherline, ihli, striekacky aj dezinfekcne tampony. tieto http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... nezabudni aj ty. a vecer ti mozem presne napisat ake striekacky, ihli atd. ja som ti aj nasla pdfka a su tam pekne obrazky ako pichat. prezentacia ako pichnut inzulinovu injekciu-to je ako Gonal F atd. pokukaj ak chces http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=131 -------Subkutánnae (subdermálne) injekcie, aplikácia inzulínu, aplikácia antikoagulancií - prezentácia.pdf

a inak najlepsie je kupovat hned tam dole v lekarni pod GF, lebo oni maju tieto lieky lacnejsie.

2lil
23. jan 2013

@lusipe ĎAKUJEM 🙂
@dadenka111 ahoj dadenka 🙂 ,... hej myslím na teba, že ty už zajtra začínaš pichať 🙂 aj som si predstavovala v akom strese budem keď budem ako ty deň pred prvým pichom 🙂 ... keď zajtra si idem len po protokol a recepty a brucho od strachu ma už bolí :( ... áááno na tampóny by som zabudla ... dík.. a ak budeš taká dobrá a napíšeš mi teda aké striekačky, ihly a tak... ja ak nebudem moc v strese tak by som si to chcela čo najskôr kúpiť ...len vieš rozmýšľam o tej lekárni preto že v jednej mám 10% zľavu a teda pri sume cca 400€ by to bola pekná ušetrená suma... uvidím či bude čas na objednávanie si ... v lekárni v GF mi aspoň budú vedieť poradiť .. vĎaka za pdf-ka 🙂 som si to tak narýchlo pozrela ale teda stále si myslím že to sama nezvládnem.. neviem či nebudem radšej každé ráno chodiť do GF... zajtra keď budem vedieť čo budem pichať ja, ťa budem otravovať zas 🙂 že ktorú kedy a kam pichnúť ako prichystať a taaak ...Ďakujem ešte raz za infá ...si zlatá 🙂 ...

oriesocek
23. jan 2013

@2lil ako uz pisala dadenka111, vsetko maju dole v lekarni a ked vidiea recepty, hned sa pytaju ci chcem aj ihly, striekacky. Ihly na pichanie su oranzove a na miesanie hrube ruzove. Sestricka mi prvy krat ukala ako sa picha diphereline pod kozu a ked som si mala pichnut prvy krat gonal f, tak som tam bola taktiez s perom. Nie je to nic katastrofalne, ale som rada, ze uz koncim a zajtra, prip. Piatok pregnyl a potom odber.

2lil
23. jan 2013

@oriesocek Ďakujem .. takže prvú mi pichne sestrička? to tam budem musieť ísť zas? alebo mi len zajtra ukáže ako nato? ako som tu už čítala pichá sa v tú istú hodinu ...ja keď chcem pichať večer? bojím sa že mi nebude potom dobre a neviem ako by som zvládla celý deň doma s malým.. nevadí keď sestrička pichne ráno a ja budem potom pokračovať večer? teda ak sa rozhodnem pichať sama... to pero si si pýtala u sestričiek? dopláca sa zato niečo? v čom je lepšie to pero? dá sa s ním pichať všetko čo dostanem? ...ďakujem moc...

2lil
23. jan 2013

@oriesocek a držím palceee nech je dobrá úroda 🙂 ..

gelinka75
23. jan 2013

@2lil no uvidis, ci budes nieco miesat, este nevies ake budes mat lieky vsak? ja som mala 5ml striekacky, su dost velke a dobre sa s nimi manipuluje 😉

dadenka111
23. jan 2013

@2lil snad to zvladnes, ked to vsetky tak zvladame. no nie? 😉 ja som akurat dostala stres, ked som chytila alergicku reakciu na Cetrotide (pri kratkom protokole). teraz ho nastastie uz nemam. 😔
Dr. teraz povedal, ze ten Luveris objednavaju z Rakuska a v inych lekarnah ho nemaju iba v tejto a maju aj lepsie ceny. Mozes ale ist do svojej lekarne nech ti povie ceny tychto liekov a porovnas si to aj zo zlavou. no aj tak ti to moze vyjst lepsie v tejto pod GF, kedze sa tie lieky u nich neohreju a maju asi aj specialne ceny. 🙂

2lil
23. jan 2013

@gelinka75 nie ešte neviem čo budem pichať 🙂 ..som myslela že všetko sa mieša 🙂 .. teda že každá niečo mieša 🙂 ...no prevelice som zvedavá...ale stres to zajtra bude riadny ...veď keď som išla z GF s papierom v ruke a tabletkami na prípravu IUI som v aute manželovi fňukala že ja neviem čo mám robiť ... že si na nič čo mi povedali nespomínam... potom doma v kľude som čítala ..tak snáď aj tu dostanem všetko pekne rozpísané a ak niečo mám vás 🙂 ...

2lil
23. jan 2013

@dadenka111 moja to si vždy vravím ....veď všetky to zvládajú tak ja nie? zvládla som iné veci ako zopár injekcií 🙂 ale vieš ako to je keď ideš do niečoho čo ani len netušíš aké bude... a ja som sa nikdy nepozerala ako mi pichajú injekciu nezvládam ani len pohľad nato preto sa toho tak obávam... no nebudem ja teda vymýšľať a zisťovať ceny ...v GF to mám isté že to budú mať a nie že hentam objednám a po týždni mi povedia že to nevedia zohnať... veď uvidím aj koľko času budem mať kým začnem pichať...

gelinka75
23. jan 2013

@2lil ano neboj, vsetko ti napisu 🙂 aj keby si mala okno tak podla toho si spomenies, aj ja som tak bola, je to privela info naraz

siinda
23. jan 2013

@gelinka75 dakujem moja,,aky postup mate dalej? budes mat aj nejaku pauzu?

gelinka75
23. jan 2013

@siinda hej, musime pockat 3 mesiace, co sa mi uz teraz zda moc dlho

dadenka111
23. jan 2013

@2lil presne taaaaaaak 🙂 lekaren GF je istota.
ja som sa par bola nutena tatkovi pichnut injekciu do zadnice a potom aj kamoske Pregnyl a potom to uz islo lahko. treba nacvicit a prekonat strach. hlavne sa musis v hlave prepnut, ze si sama sebe musis kozu prepichnut. ono to fakt neboli. potom pomalinky pustat. nanajvys zastipkaaa. 😅

siinda
23. jan 2013

ale ked sa to tak vezme aj ja som musela cakat dva mesiace na KET to koli mrche sa to vsetko natahuje,,tak cakas len o mesiac viac ako ja,,tak sa aspon pred dalsim tehotenstvom riadne venuj veciam a cinnostiam ktore inak nebudes moct robit..ja som sa po neuspechu len na to tesila,,kazdy den som cvicila, lyzovala, atd..a fakt to momohla aj ked moja situacia s tvojou neda porovnat,,ale toto riziko caka kazdu,,ja som aj prestala chodit na Konika a bolo to pre mna lepsie 🙂

2lil
23. jan 2013

@dadenka111 manžel by mi ich s radosťou pichal ale ....to sa bojím ešte viac 🙂 ... no len pri čítaní rád ako nato sa mi potia ruky 🙂 .. ale stále si opakujem zvládli iné zvládnem aj ja 🙂

dadenka111
23. jan 2013

@2lil juuuuuj, tak to by som brala keby ma moj drahy pichal. jeho vyrok na to bol, ze "ani keby mu islo o zivot mna a ani seba nepichol" 😀

2lil
23. jan 2013

@dadenka111 no on s takýmto nemá problém ...len ja neviem či to skorej si sama nebudem pichať ako nechať jeho 🙂 ... uvidíme k čomu ma situácia donúti .. 🙂 len nech to nejako zvládnem 😒

oriesocek
23. jan 2013

@2lil sestricka ukaze ako, ale bolo by najlepsie pichat v tu istu hodinu, pripadne s mensou odchylkou. Pero na pichanie je len v Gonal F a to je v baleni, takze sa nemusi dokupovat. Ja som chvalabohu nemala ziadnu reakciu, ale teraz uz mam velmi citlive vajecniky a uvidime kolko zoberu, Harbulak dnes ratal a ze vyse 20, tak uvidime co z toho bude pre vybere.

2lil
23. jan 2013

@oriesocek verím že tiež nebudem mať žiadne reakcie ale strach z toho mám... tak zatiaľ tá úroda vyzerá pekne ...len tak ďalej ... držím palce !

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre