Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

manita
29. máj 2013

@mauerka pri minimálnej stimulácii to nemal nikto, iba pri dlhých protokoloch, tak neviem, čo si mám o tom myslieť...

A pred OPU si si dávala pichnúť koľko amuliek Pregnylu?

mauerka
29. máj 2013

@manita 2 amp Pregnylu

manita
29. máj 2013

@mauerka ďakujem, chvalabohu, že si tu, lebo mám pocit, že momentálne nikto nestimuluje (žeby už všetci z GF ušli)?

koľko ste platili za tie pred-IVF vyšetrenia (muž) a predoperačné žena u všeob. lekára? nemôžu to urobiť v GF, prečo k všeobecnému? Dík!

vodnari
29. máj 2013

@gelinka75 skúsim zavolať v piatok alebo to nechám ešte na budúci týždeň....a hneď ťa aj objednali aj na konzultáciu a výsledky ti povedali aj po telefone?

bradik
29. máj 2013

@manita ja momentalne stimulujem na IVF, teda dúfam,že cez víkend alebo v pondelok bude OPU. My sme s manželom nič za tieto vyšetrenia neplatili

gelinka75
29. máj 2013

@vodnari no vies co bola som prekvapena lebo povedali, ze zavolajte si pre vysledky a potom sestricka, ze mate tu nejake mutacie, vobec mi nevedela povedat co znamenaju, ze musim ist na konzultaciu k dr., nastastie som isla o par dni na sono rano, tak som sa jej pytala a ona mi dala papiere a odporucanie na hematologiu, takze ak ti nieco vyjde tak urcite musis ist za dr.

mauerka
29. máj 2013

@manita ako samoplatca budes min. za interne predoperacne platit - ale ak mas znamu vseobecnu dr. tak ona ti moze napisat inu dg. na predoperacne+EKG. Ja som doplacala internistke nejakych 12€, ale tak my sme mali poistovnu. A este mi napada - testy pred OPU - robia sa drahe povinne testy teba aj partnera na HIV, zltacku....a este nejake - to by bolo tiez fajn, keby ste mali poriesene s tou inou dg. pisanou od obvodnej. V GF som doplacala - ako kazda baba - 105€ za sledovanie pocas stimulky.

vodnari
29. máj 2013

@gelinka75 už aby som tie výsledky mala aby som vedela na čom som a či môžme v auguste ísť nato.... 😒

gelinka75
29. máj 2013

@vodnari tak aj keby ti nieco vyslo tak mozes zacat, maximalne ti daju na hematologii nieco na preventivne pichanie..ale vidis, mne napr. nedali nic a vyzera, ze ani nedaju..

vodnari
29. máj 2013

@gelinka75 keď sa môžem spýtať...čo to vlastne máš za mutácie???? a čo to znamená a prečo ti nič nedali???? prepáč toľko otázok....

gelinka75
29. máj 2013

@vodnari ja mam tieto, dam to sem, ved to neni tajne, je tu aj taka tema o trombofilii 😉
MTHFR C677T heterozygot
PB, FXIII Val34Leu heterozygot
PB, PAI-1 4G/5G heterozygot 4G/5G
no mne to hematologicka vysvetlovala, ze ta prva nie je aktivna ked mam homocystein v norme, ta druha je nejaka obranna, ze ta nic neznamena.a tretia neviem co sposobuje, ale hovorila, ze to moze nieco robit az tak okolo 60tky..no tak si vyber, tieto heterozygotne mutacie nie su take zle ako tie co su homozygotne, tam su poskodene obe casti genu

vodnari
29. máj 2013

@gelinka75 a prečo ti nič nedali....a tie mutácie môžu nejak ublížiť dieťatku?

gelinka75
29. máj 2013

@vodnari zatial nic, lebo ze to nie je potrebne..ale este idem po vysledky, lebo mi zas brali krv na rozbor, vies ked sa zle zraza krv alebo sa moc zraza, kvoli tymto mutaciam tak tie vlasocnice co zasobuju plod sa mozu upchat a plod odumrie..

vodnari
29. máj 2013

@gelinka75 ahá....no držím palčeky aby sa to všetko napravilo.... a ja budem čakať.... ☹

gelinka75
29. máj 2013

@vodnari potom daj vediet co ti vyslo, dufam, ze nic

ixike
29. máj 2013

@vodnari na konzultácii dr. povedal, že za 3 týždne budú výsledky, po 3 týždňoch sestričky, že to môže trvať aj 5-6 týždňov, a včera, že vôbec nechápu prečo ešte výsledky neprišli...takže neviem

pancuska
30. máj 2013

@siinda ono je to tazke vydrzat netestovat,takze ti verim!!! Kadzopadne mas moju podporu a silno ti drzim palce,nech sa to uz podari!!! este nic nie je stratene ale uz by som netestovala ..... najlepsie ti ukaze az v den krvicky....

sizo
30. máj 2013

@vodnari Dam moja, daaaaam🙂)))
Ale aj ty potom napis 🙂)))

vodnari
30. máj 2013

@ixike ja zajtra skúsim zas zavolať....

manita
30. máj 2013

@mauerka Čiže ty si za preoperačné platila 12 € a manžel za tú krv na všetky tie pliagy? Ako dlho ste čakali na výsledky? (Dúfam, že to stihneme vybaviť do OPU).

slnecnica007
30. máj 2013

Výsledok negatívny... ☹ ideme ďalej... čaká nás 2. KET, ale po krátkej pauze. Všetky tehulky- držte sa. A snažilky- otehotnite! To je rozkaz! 🙂

mauerka
30. máj 2013

@manita ani ja ani on sme za vysetrenia krvi nikdy neplatili nic. mm samozrejme nema predoperacne - naco? na vysledky sme cakali 5 dni.

mauerka
30. máj 2013

@slnecnica007 Mrzi ma to. Tak vyuzi pauzu naplno - vycistit hlavu i telo - to je rozkaz! 🙂

slnecnica007
30. máj 2013

@mauerka Si to vystihla! V pláne mám detox a reset hlavy, nejako sa naformátovať pozitívne. Inak- so zatajeným dychom som sledovala Tvoj príbeh a bola som v pozitívnom šoku, že to vyšlo na prvýkrát. Myslela som si, že som tu sama, kto sa pokúša o druhé dieťa, pričom prvé dieťa bolo spontánne a v pohode a s radosťou počaté. 🙂 A po čase som zistila, že takýchto maminiek, ktoré trápi tzv. sekundárna sterilita, je tu veľa... osud si s nami zahráva, ale treba ísť ďalej. Držím Ti palce, nech Ti to dobre dopadne.

danky24
30. máj 2013

Baby viete už niektorá kedy robia tento víkend? Sobota či nedela? Ďakujem

bradik
30. máj 2013

@danky24 Ja mám túto nedelu OPU

manita
31. máj 2013

@mauerka Dík, keď 5 dní, tak hádam to obidvaja stihneme. To HIV som očakávala na dlhšie čakanie.

manita
31. máj 2013

@bradik čím si stimulovala? Držíme palčeky na nedeľu! 😉

bradik
31. máj 2013

@manita Ďakujem pekne. Mala som dlhý protol a Dipherelline, gonal + luveris. Toto je nase 2.IVF, tak dúfam,že už posledné 🙂 . A ty si v akom štádiu?

manita
31. máj 2013

@bradik V rukách mám krátky protokol, ale ešte stále sa rozhodujem, či sa dám napichať alebo idem na natív, doktor bol našťastie veľmi príjemný, všetko sme dôkladne prediskutovali a nechal rozhodnutie len a len na mňa. Ešte môžeme doma rozmýšľať 3-4 dni. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre