Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dadenka111
31. máj 2013

@manita ahoj toto je vase prve ivf? je dobre vediet ci aj prirodzene sa vajka oplodnia, ale ak mate jedno bejby tak sa asi daju, ale aj cas moze situaciu menit... my sme volil pol na pol aj ICSI aj klasiku lebo som netusila kde je problem. Zistili sme, ze prirodzene sa oplodnila mensia polovica a ICSI vsetko. Oni aj tak pri vklade preferuju oplodnene po klasike. 😉 drzte sa! Ozaj a este aj na posteli po obdere vajok sa mozes rozhodnut aj na odporucania embryologicky, podla poctu oocytov a kvality spg poradiiii 😉

luanna
31. máj 2013

Hcg 1322 🙂

vodnari
31. máj 2013

tak zas som volala a zas nič...mám skúsiť na budúci týždeň.... ☹

donatela
31. máj 2013

@vodnari citam,ze cakas na zrazanlivost. Ja som cakala vyse mesiaca na vysledky zo zrazanlivosti a teraz uz vyse mesiaca cakam na vysledky z hematologie. Este stale nie su kompletne:( musime byt trpezlive🙂

donatela
31. máj 2013

@dadenka111 nam tiez dr.odporuca icsi napriek tomu,ze 1 dcerku mame a prirodzene. Dcerka uz ma 7 rokov,tak vraj historia. Ja ma syndrom pco a som po 3 neuspesnych iui,tak dr. odporuca ivf + icsi. Sa chcem opytat a kolko si mala vajicok? Aby som mala predstavu... Dr.spominala,ze mozme to urobit na polovicu,ale uplne bez icsi by to neodporucala. Ale teda rozhodnutie je na nas,ak som to dobre pochopila? Aj to,ze kolko vajicok takto dame oplodnit?

mauerka
31. máj 2013

@manita ake mas davkovania?

mauerka
31. máj 2013

@semela Kde sa tulas, dievca? ako sa mas? kedy ides na UTZ?

manita
31. máj 2013

@mauerka normálne by mi dali na minimálku len clostil 2-3 denne, ale keďže ho nemôžem, tak mám doporučený fostimon 2-3 ampulky denne podľa svojho rozhodnutia. Ale ešte som sa nerozhodla, čítam si na zahr. stránkach štúdie, aké sú negatíva. Oproti tomu natív má len jedno negatívum - max. človek príde o peniaze, ale tie boli aj budú. Chceli by sme to skúsiť, mnohým to v zahr. krásne vyšlo a čím ďalej, tým sa to viac podporuje, tu do toho nikto nejde kvôli tomu, že to poisťovňa neprepláca a keď si už človek má platiť niečo sám, tak chce mať vyššiu úspešnosť, preto sa dá radšej nadopovať hormónmi. (Samozrejme, hovorím o pároch bez diagnóz, ktoré už majú doma prirodzene počaté dieťa, t. j. číročistá sekundárna sterilita z neznámych príčin, zdravý spermiogram aj hormonálny profil). 😉

A ty ako? Kedy ideš na srdiečko-či srdiečka? 😉

mauerka
31. máj 2013

Tak ti prajem, nech sa rozhodnes spravne...ked sme uz pri tom native - predpokladam a verim, ze mas dokonale nastudovane stimulacie sojovymi izoflavonoidmi - ja by som tuto alternativu na tvojom mieste dost zvazila....hoci samozrejme ako vsetko ma aj svoje negativa...

Ja idem na srdiecko - srdiecka /dobra poznamka/ bud tyzden asi v stredu - ak teda do vtedy vydrzim...

mominko
31. máj 2013

@mauerka ahoj pred chvíľou som prišla z caru tak už aj ja mám fazuľky v brušku 😉

mauerka
31. máj 2013

@mominko super! tak nech sa poriadne zahryznu, hlodavce nase 🙂 Zostali az dodnes take ukazkove? Zamrazili este nieco aj po vklade? Dala si dve?

mominko
31. máj 2013

@mauerka no vkladali mi dve v štádiu skorej blastocysty neviem čo to znamená ale dr.hovoril že je to dobré... ostatné nechajú ešte do zajtra a ráno uvidia koľko pôjde na mrazenie...

mauerka
31. máj 2013

@mominko Bude dobre, len teraz strasne vela pij, vazne, chodila som na wecko aj š-čx za noc, ale je to potrebne aspon ptri dni po vklade. Drzim prsty, uz sa tesim aka budes nedockava a stresmanka o takych 6-7 dni 🙂

mominko
31. máj 2013

@mauerka už teraz som 😝 išla som po ET sa vycikať tak už stresujem či som ich náhodou nevycikala

vodnari
31. máj 2013

@donatela ja už 5 týždňov....a prečo z hematologie???? dopadli ti zle výsledky?

dadenka111
31. máj 2013

@donatela jasne, ze rozhodnutie je na vas. vsak si to platite. ak je dobry spg, tak nie je moc dovod davat vsetko na IXI. ak bude malo vajok ako napriklad len 4 tak urcite vsetky napichnut lebo je vacsia sanca na oplodnenie. ak bude velky pocet tak rozdelit aj, aj... napisem ti do IP nas dlhy pribeh 😉

sizo
31. máj 2013

@vodnari jaj moja co to robia ze nemas vysledky,???

vodnari
31. máj 2013

@sizo no už 5 týždňov čakám....už začínam byť nervozna....dúfam že je všetko vporiadku.... dúfam že už na budúci týždeň budú... 😒

slnecnica007
31. máj 2013

@luanna Gratulujem! A držím palce, nech úspešne pokračujete ďalej 🙂

luanna
1. jún 2013

@slnecnica007 dakujem!!!! Aj Ja drzim palce nech sa to uz nabuduce podari!!! Ja som neverila ket a este so 4 bunkacikmi a vyslo....

semela
2. jún 2013

@mauerka ahoj, ja som rada, ze zijem. Trapim sa s celodennymi nevolnostami. Na UTZ som bola u svojej doktorky v stredu, ale zatial bolo vidiet len velmi malo. Do GF idem vo stvrtok, tak som zvedava. A ty ako?

mauerka
2. jún 2013

@semela Jeej, tak nevolnosti 🙂 Tak ale aspon vies, ze si tehu...ja absolutne ziadne priznaky. Teda ani som nespinila, ani nic, ale ani nevraciam, jest mi chuti 🙂 Tak snad je vsetko ok. Ja sa chystam na sono asi v stredu do GF, uvidim ako sa nenapadne uvolnim z prace. Ty chodievas do roboty alebo si doma? Tebe vkladali len jedno, ze? Lebo mne dve...tak este stale neviem, ci sa chytili obidve zubrienky...

danky24
2. jún 2013

@mauerka prosím ťa od čoho závisí koľko vkladajú??? ďakujem

mauerka
2. jún 2013

@danky24 od mnohych faktorov - VEK matky, KVALITA embryi, PRIEBEH vyvinu pocas kultivacie.
U nas napr. - ja som "stara" 🙂 chceli sme jedno vlozit, ale - tie dve, kt. dospeli po predlzenej kultivacii do stadia blastocysty neboli velmi "kvalitne" podla ich kriterii. Preto odporucala embryologicka vlozit dve, ze teda nech sa aspon jedno uchyti... a dodnes este neviem, kolko sa uchytilo 🙂
Takze bud si nechas poradit od nich na zaklade kvality, veku... alebo budes trvat na svojom a oni ti musia vlozit tolko, kolko ty chces.

maru333
2. jún 2013

Ahojte, teraz som prvykrat na strake, tiez chodim do gynfivu. chcela som sa Vas spytat na vysetrenie SIS, ci Vas to bolelo? Ako citam Vase clanky ste uz moc skusenejsie nez ja, mam vela otazok na ktore som v centre nedostala odpoved. Tak dufam ze aspon takto medzi Vami sa dozviem viac.

gelinka75
2. jún 2013

@maru333 mna to nebolelo vobec, trvalo to len par minut cele to vysetrenie, nic to nie je

gelinka75
2. jún 2013

@danky24 vkladaju väcsinou 2, ale daju aj jedno ked budete na tom trvat

sizo
2. jún 2013

@vodnari Moja mne vtedy vravela Behunova, ze od 3 do 5 tyzdnov to trva....Tak moja este vydrz, vydrz, vsetko bude ok, nebooj🙂))
A co ti vraveli, preco si mala potrat?????Robili ti kyretaz?

danky24
2. jún 2013

@mauerka Ďakujem, tak uvidíme čo bude, dnes mi sice povedali že vajíčok veľa nie je ale že vyzerajú dobre 😎 tak snaď je to aj pravda a nesnažila sa ma ukľudniť 😀 a v stredu uvidíme kedy bude odber ... niejak sa mi do dvojičiek nechce 😅 ale šak nechám si poradiť od lekárov.... no a som zvedavá ako dopadneš ty či budú dve alebo jedno ... hlavne nech je a nech je zdravé, držím palce silnoooo

mauerka
2. jún 2013

@maru333 Mna to tiez nebolelo, je to akurat tak neprijemne...taky akoby tlak v podbrusku. Trosku spinenia po, inak pohoda.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre