Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nancsy
2. mar 2014

@scheflera fostimon ja nemám. Už sa teším na zajtra, ja som tiež nervóznaale nejako to zvládneme.

srnanka21
2. mar 2014

ahojte chcem sa spitat ci mate nejaku skusenost s Diphereline?Schvalili mi ziadost a ako prve mam brat tieto injekcie 😒.

nancsy
2. mar 2014

@srnanka21 ahoj,ja som ho mala pri prvom aj druhom IVF.je v pohode,hlavne ked si zo začiatku pichas len diphereline ,lebo je to len jedna injekcia.ked budeš stimulovat aj ďalšími ,tak budeš mať dopichane brucho.ja som si ku koncu puchala asi 4 injekcie kazdy deň a mala som modriny...

srnanka21
2. mar 2014

@nancsy dakujem juj ja neviem vobec ci si ju dokazem vobec pichnut 😖 mam zacat od stredy.Potom mam aj gonal ale ten neviem kedy zacnem brat to mi este povie ☹

nancsy
2. mar 2014

@srnanka21 len sa toho neboj,ak sa ti to nedá,tak popros niekoho nech ti to picha. Mne to píchal manžel ,nemohla som sa na to pozerať.

scheflera
2. mar 2014

ja som si pichala sama.este mi to aj tak vyslo,že prva inj. v sobotu,tak som len pozrela na you tube video.mala som z toho strach,ale nakoniec to bola uplna brngačka,ani neštípalo ani nič,treba striekať pomaly a tie ampule a ihly su stavane tak, že netreba nad tym meditovať.nancsy asi maš dlhy protokol.kolko maš folikov?ja na jednej strane len jeden,ale na druhej 4,doktor vravel,že je to dobré,všetko ako má byť.tak dufam,že vajka v poriadku.idem si dať augmentin a rano na 7mu.asi o 5tej vstavam.

nancsy
2. mar 2014

@scheflera ahoj, no doktorka mi povedala,že asi 5 a 5 na každej strane. Ono to ani nezáleží na množstve,ale na kvalite. Verme,že to bude ok. Ja mám už strach, začína ma bolieť hlava. Ja tiež stavam o 5:00, hodím sprchu a ideme do BA.
Aké máš pocity? Je to tvoje 1.IVF?

scheflera
2. mar 2014

@nancsy ano prvé.ja si tiež myslím, že na kvalite. niekto má 20 vajíčok a nepodarí sa,niekto jedno a to pravé.mám 37rokov a dcéru krorá mala včera 16rokov.akosi sme na staré kolená prišli na myšlienku,že jedno dieťa je malo,teda hlavne moj muž.a doktorka sa divila,že po tolkych rokoch a stym istym partnerom,asi sa to v dnešnej dobe nestáva.chodím behunovej,myslím,že je naozaj dobrá a fakt príjemná,verím jej,že fakt všetko dobre nastavila a vyjde to.mala som aj nízku hladinu hormonov,tak som papala DHEA z rakuska,aj to pomohlo.ty ku komu chodíš a kolke IVF maš?dnes toho asi vela nenaspíme,však?

nancsy
2. mar 2014

@scheflera ja mám 28 rokov,žiadne dieťa; s mužom sme už 3 roky v manželstve a nedarí sa. Ja som dosť zle znášala,ked sa prvé nepodarilo,nezostali mi ani mrazacikovia. Chodim k Harbulakovi,som celkom spokojna. Ja som taký typ,že sa všetkého bojím,ale ked to prejde, tak som hrdinka🙂 . Ja som jedla len stiplave polievky a sem tam som si dala vitamín c , a kyselinu listovu+som sa snažila veľa piť.
Ja by som chcela ísť spat okolo 21:00, aby som bola čerstvá.už aby bolo zajtra....

nancsy
2. mar 2014

@scheflera kedy si dáš augumentin?

vodnari
2. mar 2014

@kita26 Ďakujem si zlatá.... nechápem to na prvý krát sa nám to podarilo.... a teraz chceme druhé a už tri krát sme boli a nič....

vodnari
2. mar 2014

@sizo dúfam že to už výjde.... už som z toho na nervy....ešte že mám doma trojročné zlatíčko... už som sa aj objednala na konzultáciu...ideme 14.3.

scheflera
2. mar 2014

@nancsy 3roky to je už ozaj dosť.nam sa dcéra podarila po roku intenzívneho snaženia a aj za ten rok som bola dosť na nervy.na prvom sone povedali ze je to na kyret,lebo nebije srdiečko a potom našťastie dr.osvietilo,že urobíme ešte sono za 2 tyždne a srdiečko bilo.vraj oplodnenie nebolo okolo 14 dna ale 28. a aj termin posunuly o 14 dní a aj sa narodila tak,o14dní neskor. prešlo kopec rokov a tak sme pre istotu išli zistiť náš zdravotný stav a dobre sme urobili.augmentin som si dala o 18tej rano si dam o 6tej.

nancsy
2. mar 2014

@scheflera jej,taak to bolo naozaj šťastie ze ste pockali 2 týždne. Ono ked je problém,tak ho treba riešiť a dobre robime,že ked chceme babo,sme v car. A ten augumentin sa ma užiť po 12-tich hodinách? Ja som si dala teraz.

scheflera
2. mar 2014

ráno
sa uvidíme.budem mať modrú kvietkovanú košeľu.pa

scheflera
2. mar 2014

ano,každych 12 hodín

scheflera
2. mar 2014

lepšie je riešiť,aj ked treba nato obete,ako si neskor vyčítať,že sme nepohli riťou,alebo dali prednosť tým iným,nesprávnym hodnotám.ved naozaj nič nič nie je cennejšie...to by bolo na dlhú debatu.tak prajem dobrú noc,dobre sa vybuvaj

nancsy
2. mar 2014

@scheflera máš pravdu
Dakujem pekne,aj tebe prajem pekne sny zajtra sa vidíme. Dúfam,že nebude vaodit,ked som si dala to atb az o 20:30 a ráno po ceste okolo 6:00.
Dobrú noc

sizo
2. mar 2014

@vodnari Urcite moja.....Este mas mrazacikov tak este nic neni stratene.A to mas stastie,ze mas uz syna.My sme natom horsie ktore nemame ani mrazacikov ani este dieta....a bojujeme....kym mozeme.....

vodnari
3. mar 2014

@sizo Viem zlatíčko...držím vám všetkým moc palce aby sa vám to podarilo.

zelenkralka
3. mar 2014

Ahojte kočky, zajtra idem na NT screening k Dr. Drábekovi. Neviete mi povedať, ako to prebieha? Vyšetruje sa "od spodu" alebo cez bruško? Ďakujem 🙂

srnanka21
3. mar 2014

@nancsy dakujem sama to asi nezvladnem,poviem manzelovi 😉

domeska
3. mar 2014

ahojte, chcem sa len informovat ci mozem mat menopur v chladnicke. dakujem

waitiekatie
3. mar 2014

@domeska milacku,ja som mala,kazali mi tak z lekarne...kym si ho pichnes,zovri ho chvilu v dlani,zohreje sa.. 😉

domeska
3. mar 2014

@waitiekatie -jejda dakujem. ja som sa tu skoro zblaznila ☹ lebo ten prasok nie je prasok, no ako ked das taketo veci do chladnicky. zlakla som sa,ze som to pokazila. zblaznim sa sama zo seba.

waitiekatie
3. mar 2014

@domeska este si si to nepichala? Ked do vstreknes dovnutra a zdalo by sa ti,ze je to nedobre rozpustene,skus to chvilku podrzat v dlani,zohreje sa to a rozpusti..inac to islo ale velmi dobre,roztopu sa to hned,ono je to tak pokope ze to ani ako prasok nevyzera,ale hned to pusti ked tsm das tu aqu..neboj..si predsa sikula..pre mna bolo horsie supnut to do brucha sebe 😀

lesik
3. mar 2014

@waitiekatie tak nakoniec mam pozitivne tromboticke markery,dnes som bola v GF na kontrolu pred KET,ved som ti aj pisala,ze sa chystam navstivit GF...Neviem co si mam cele o tom mysliet,sestricka mi podala do ruky papier s vysledkom,ze mam si hladat hematologa,aby sa k tomu vyjadril.Ale,ze KET moze aj tak prebehnut,ze az v tehotenstve sa riesia tabletky, a ze ked nevide KET tak potom pojdete na dalsie IVF...jasne co som dojna krava na peniaze 😠 😠 😠 ...No po rozhodovani som nakoniec KET odlozila na april a chcem najprv poradit s hematologom.Co si o tom myslis?A nepoznas nejakeho hematologa?Diky bejby.

waitiekatie
3. mar 2014

@lesik fiiha,no pekne..u nas v ustave su hematologovia,ale venuju sa skor onkologickym veciam..ale ja som bola za hematologickou so zvysenou sedimkou..v TT na poliklinike je urcite...myslim ze je lepsie ak sa najprv poradis a potom pojdete do toho..myslim ze predist liecbe v tehotenstve je lepsie ako hrr ist teraz rychlo do KETu...najma ked mate posledneho fesaka..sak to je ten spravny,treba si ho pestovat 😉 kamoska si musela dokonca pichat injekcie a nebola z toho nadsena..nastastie len malicko..asi 3.. ale vsetko bolo ok nakoniec.. skus si vygooglit cislo na nu...alebo na ustrednu a spoja ta..😉

lesik
3. mar 2014

@waitiekatie ano,aj ja si myslim,ze radsej teraz riesit tuto situaciu,pozerala som si uz ambulancie je ich plno,Nitra,Trnava a Piestany,aj diskusie tu na konikovi mam ako tak precitane 🙂 ,tak hor sa do toho,radsej skor ako by som mala banovat

gelinka75
5. mar 2014

@domeska menopur netreba mat v chladnicke

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre