Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
26. jún 2014

@marttina333 ja som začínala okolo 24dc pichaním dipherelinu,a ms mi trochu meškala 3až 7dní.

annamary27
26. jún 2014

@babo78 radšej vložiť ako zapiť,od toho by sa ti točila hlava ešte viac.ja som bola tiež dosť nafúknutá,bol to taký menší hyperstimulačný syndróm,vaječníky som mala zväčšené na 9 a 15cm,pila som veľa vody a dostali sa do normálu asi až v treťom mesiaci tehotenstva.

babo78
27. jún 2014

@annamary27 Ahoj takze krvicku mam uz za sebou, tak teraz cakat🙂

lilitela
27. jún 2014

Ahojte, je tu niekto, kto mal 2 a viac KETov hned po sebe? Ako to prebiehalo? Treba chodit medzi kazdym neuspesnym zase na konzultaciu, alebo iba papam lieky podla nahradneho protokolu? Neviete?

gelinka75
27. jún 2014

@lilitela ja som vlani mala 3 kety za sebou a vzdy som zacala na dalsi cyklus brat lieky a isla som na sono medzi 10-14DC a nikto nic nepovedal, len potom sa dr. cudovala, ze som sa sama nastavovala do cyklu ale dalej nekomentovala, radsej sa dohodni ked ti vystavuju Protokol na KET, ze chces ist viackrat

jarmila85
27. jún 2014

ahojte baby, chystá sa teraz niekto na ivf? ja som v stredu začala s inejk. juj myslela som si, že ked som už to raz zvládla tak to zvládnem aj teraz ale včera to bolo desneee...a to bola len druhá injek...ešte ma ich čakááá veeeeeľa...držim palčeky všetkým spolubokovníčkam a dufam že to dotiahneme dokoncaaa...

ingrid0105
27. jún 2014

@gelinka75 ahoj ja tiez ohladom KETU mam ist pondelok na krv, ak bude negativna a vzsadim lieky a dostanem ms mozem ich zasa zacat brat a ist len na sono? aj tak mi nic nove neponuknu si mzslim

hencsike
27. jún 2014

Ahojte baby, som 4dni po ET, dala som si 2 embryjka, v centre mi ostali po ET dalšie 2, ktoré som chcela zamrazit . Nezamrazili !!!, ja som im telefonovala, slubili mi predtým, že mi dajú vediet, čo je s ostatnými, a ja som o 3 dni telefonovala, oni by sa mi ani neozvali, vyhodili ich bez toho, že by mi to povedali? je to bežné? Som sklamana. Mam im nadalej dôverovat????? Mali ste niektora takúto skúsenosť????? dakujem za info.

ingrid0105
27. jún 2014

@hencsike nieco take si nemozu dovolit podla mna len zlyhala komunikacia, a pri OPU sa pytaju kt. ukony chces. ak ich nezamrazili tak len kvoli tomu ze sa nevyvijali podla mna

gelinka75
27. jún 2014

@ingrid0105 urcite ano, este pre istotu sa spytaj embryologa, ja som sa vzdy opytala pri vklade, ze ked nevyjde ci mozem ist hned a povedali ano

gelinka75
27. jún 2014

@hencsike na papieri co vyplnujes po OPU vyplnas, ci ich chces mrazit, ak si zaskrtla ano, tak urcite zamrazia, oni ich nemrazia iba ked su chybne..

ingrid0105
27. jún 2014

@gelinka75 diky, spytam sa na krvi v pondelok 🙂

hencsike
27. jún 2014

@ingrid0105
@gelinka75 dakujem velmi pekne baby za vaše odpovede, vcera som už bola v koncoch, ja sprosta som
po troch dnoch aj testovala, este k tomu aj ten telefonat. Viem, že sa to nesmie...dakujem Vam za odpovede.

veronka88
27. jún 2014

@jarmila85 Ahoj, ja tiez prave picham. Tiez som sa toho straaasne bala, lebo ja som zvykla aj odpadavat, ale priatel velmi statocne picha a boli to menej ako u sestricky. 🙂 Zajtra pridavame k Dipherelinu a Puregonu este aj Menopur, cize az tri!!! Och... a to beriem este aj Prednison. Citim sa jak nadrogovana a hrozne ma z toho boli hlava, ale inak chodim normalne do roboty, kde mam okrem tohto aj dost stresy. Na druhej strane na to aspon tolko nemyslim a den za dnom ubieha celkom rychlo. Ak spravne pocitam, tak koncom buduceho tyzdna by som mala mat odber pod narkozou. Ty si ako daleko?

annamary27
27. jún 2014

@babo78 no ako?

babo78
27. jún 2014

@annamary27 je to negativne. V utorok idem znovu na krv. Volala som na hot linku lebo slabo krvacam. Mala som hcg jedna.

viva13
27. jún 2014

Ahoj, chcem sa opýtať možem si počas pichania injekcii pred IVF dať tabl. od bolesti? nebude sa to nejako byť? už máme schválenu žiadosť a na druhý týžden ideme po lieky, dakujem

annamary27
27. jún 2014

@viva13 určite si môžeš dať,ja som pred výberom vajíčok brala aj antibiotiká.

babo78
27. jún 2014

Co robit a co nerobit aby sa embryjko uhniezdilo,aby to vyslo?

viva13
27. jún 2014

@annamary27 super dakujem aj ked by som bola rada keby som nemusela 🙂

lilitela
27. jún 2014

@gelinka75 Praveze som tam uz bola a nejak ma to nenapadlo - zdalo sa mi to samozrejme. Ako si to riesila so zabezpecenim dostatocneho mnozstva liekov?

@ingrid0105 Suhlasim, nic nove neponuknu. Tiez to tak budem robit.

gelinka75
27. jún 2014

@lilitela lieky mi predpisali ked som potrebovala

ingrid0105
28. jún 2014

@annamary27 tak 12 den po KET a test biely, sice mrcha nikde ale vidim to blede ☹

annamary27
28. jún 2014

@ingrid0105 😒 ☹ aj testy môžu zavádzať,ja som mala po ET doma negatívne testy,aj som krvácala a prvá krv bola pozitívna,len druhá už nie,tak som si potom pri každom dalšom pokuse už nerobila doma testy.držím palce,aby to bolo dobré.

elabka
30. jún 2014

Ahojte Pipinky, vo stvrtok ma caka ultrazvuk (po 2 pozitivnych krvnych testoch 🙂 ) Chcem sa opytat, kolko to asi bude trvat? V papieroch som citala, ze ak bude vsetko OK, mali by mi vypisat aj prepustaciu spravu... Mate skusenost? Len aby som si vedela troska naplanovat cas... vopred dik 🙂

blcha76
30. jún 2014

@elabka Neviem, to by zaujímalo aj mňa 🙂 ... Dnes som bola na druhú (kontrolnú) krvičku, takže po 14.00 hod. som zvedavá 😀 😀 😀 ...
Za koľko dní od poslednej krvi si šla na sono? Ja som bola na krv 10. a dnes 16. deň po ET, tak by som chcela vedieť, že kedy asi na sono (teda, ešte neviem ako dopadne výsledok krvi) 😉 ...

elabka
30. jún 2014

@blcha76 Drzim palce, aby si sla coskoro na sono! 🙂 Ja som bola 11ty a 15ty den po ET a ked mi sestricka povedala vysledok 2. testu tak mi dala aj termin sona - 3 tyzdne po 2.krvicke, cize vo stvrtok. Tak rataj takto o 3 tyzdne s navstevou Gyn-fivu 😉 Este raz moc moc moc drzim palce!!!

domeska
30. jún 2014

@elabka - cele to trva do pol hodky. spravi utz., pozrie ci bije srdiecko aj ti ukazu na obrazovke,ze ano. potom ti vypise lekar/ka prepustaciu spravu, napise ako ta oplodnili a ze odchadzas k svojmu lekarovi ako tehotna, v ktorom si tyzdni... a potom s foteckou babatka domov za manzelikom a telefonaty rodine 😀 a hlavne telefonat svojmu gynekologovi,ze si tehu... 😀
zajtra drzim palce 😀

blcha76
30. jún 2014

@elabka Takže volala som a zatiaľ je to v poriadku, Hcg 2615 🙂 ... O tri týždne idem na ultrazvuk 🙂 ...

stanka810
30. jún 2014

@elabka u nas to trvalo 10 minut 🙂 urobili utz ci bije srdiecko...dali nam fotecku a vypisali prepustaciu spravu pre gyna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre