Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 Keď si bola 1xkrát na nastavenie cyklu, že ti dali protokol, už ti dr. nerobila žiadne vyšetrenia že? Iba ste si prešli protokol a povedala čo a ako?

mistisa
12. júl 2012

@gelinka75 ja som mala od 3 DC do 5DC clostyl 3x1 tbl a od 6 DC merional 75 IU vlastne stale este ho mam uz dnes 7 injekcia 🙂

bimbo37
12. júl 2012

@maruskaaaa mňa ešte pozeral, že ako som na tom a potom som sa obliekla a zavolal partnera a išli sme si prejsť protokol, a vysvetloval nám veci.

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa bola som tam sama, iba to cele vysvetlila, ale kym dosla na koniec tak som nevedela co bolo na zaciatku, som sa nato pytala tak ostala taka paff, ze to neviem 😀 cela som bola dopletena, ziadne vysetrenie nebolo len papiere dali

gelinka75
12. júl 2012

@mistisa inak som tu videla niekde temu o merionale citala si to?

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa pockaaaaaat zabudla som, bolo vysetrenie, lebo mi liecila tu cystu, tak isla pozriet ci je tam alebo nie, takze bolo 😅

dadenka111
12. júl 2012

@lea1333 dakujeeeem Miska. Koncom augusta ma drahy narodeniny, tak to snad krasne oslavime. Chcem mu dat potom len tie najlepsie spravy 😉

lea1333
12. júl 2012

@dadenka111 verim ze sa tak aj stane 😉 😉 😉 😉 moccccccccc vam to prajem

maruskaaaa
12. júl 2012

@bimbo37 Ďakujem 😉

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 a na čo sa mám dr. popýtať, aby som na nič nezabudla, ja totiž ani neviem, čo sa mám pýtať 😉

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 možno ma len pozrie, či je všetko ok

maruskaaaa
12. júl 2012

@dadenka111 heee, my zas mám v septembri 4 výročie svadby, tak dovtedy by som mala vedieť či budem tehotná 😀

mistisa
12. júl 2012

@gelinka75 nie vidis to som chcela pozriet. idem to skusit najst 🙂

gelinka75
12. júl 2012

@dadenka111 ake mas pocity z KET?

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa a co ja viem? to uvidis v priebehu, co ta napadne, ale oni povedia vsetko, hlavne body su ten zaciatok pichania a kedy mas ist na kontrolu, vsetko bude napisane v tych papieroch co ti daju, aj keby si sa nepytala tak si precitas 🙂

bimbo37
12. júl 2012

@maruskaaaa ja som bola tiež úplne mimo, tiež som si nič nepamätala, a ked videl ako sa tvárim, tak mi povedal, nech si zapamätám len to prvé, to znamenalo prvú inekciu čo sm si pichala, tak ja fajn. potom ako som chodila na kontrolu tak raz po ultrazvuku sa ma pýta doktorka, že či mám pero, ja že nie, že mne dr. Harbulák nepovedal, že si mám niečo priniesť - to ako na začiatku. Tak som len išla, aby mi to sestrička vysvetlila a v pohode som to zvládla aj bez toho, aby mi to ukázali na mne. hehe. Nie je to nič strašné 🙂

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 ozaj a na prvú injekciu máš prísť do centra, aby ti ukázali ako sa pichá?

maruskaaaa
12. júl 2012

@bimbo37 no ako sa poznám, budem mať v tom riadny chaos. Snáď to nejako zvládnem a keby nie, tak sa poinformujem 😉

bimbo37
12. júl 2012

@maruskaaaa no mne prvú pichli hned v ten istý deň, dali mi recepty a poslali ma do lekárne, potom som len zaklopala sestričke a tá mi to ukázala.

bimbo37
12. júl 2012

@maruskaaaa no ja som tiež mala, a stále som sa bála aby som na niečo nezabudla. A inak si zober aj peniaze pre istotu, lebo našťastie sme s partnerom mali niečo, inak by som musela utekať domov a potom do lekárne a rýchlo hore, aby som si dala pichnúť t prvú inekciu.

maruskaaaa
12. júl 2012

@bimbo37 a to si mala konzultáciu v ten deň, keď si mala začať pichať?

maruskaaaa
12. júl 2012

@bimbo37 a koľko si platila?

bimbo37
12. júl 2012

@maruskaaaa no ja som mala konzultáciu, ale akurát mi to tak padlo, že dr. povedal, že od dnes 🙂, doplácala som 332 €, ale v tom už bolo aj ihly a dezinfekcia - síce zanedbateľná čiastka, ale tak boli v tom 🙂

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa mne prva vysla na nedelu, nechcelo sa mi ist do BA do centra tak som to vsetko vylozila na stol a kukala na ampulky, rozbalila a potom som bola chvilu na nervy, ale islo to 😀

maruskaaaa
12. júl 2012

@bimbo37 zoznam liekov + ihly + dezinfekcia, to si mala napísané v tom protokole že? Ja keď mám zajtra konzulátiu a pichanie budem mať až za 2 týždne, tak oni ma znova objednajú, aby mi ukázali ako sa pichá?

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 však ale ty si šikovná 🙂 🙂 🙂 keby som chcela, nech mi to vysvetlia, tak môžem kľudne prísť do GF a nemusím sa objednávať? Ozaj, lieky si kúpila hneď v ten deň, keď si dostala protokol, alebo si si to kľudne prešla doma a nakúpila až potom?

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa ano mozes tam prist a sestricka ti to ukaze, ale chod tak od 7:30-8:30, lebo vtedy riesia injekcie a krv, to sa netreba objednat, ja som lieky brala inde, dole v tej lekarni pod centrom su ze vraj vzdy dostupne, ale akurat ked som tam bola mali zatvorene, v inej lekarni ti to objednaju za cca 1 den, dokupovavala som ihly a striekacky

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 striekačky a ihly si dokupovala odhadom, alebo si mala v protokole uvedené. Kupovala si 5ml striekačky, malé oranžové ihly a veľké zelené že + roztok na dezinfekciu?

gelinka75
12. júl 2012

@maruskaaaa cca som si to vypocitala, ale este mi aj ostalo par kusov, zelene som pouzivala kazdy den jedno na natahovanie, male oranzove som davala na kazdy pich nove aj striekacky a dezinfekciu + tampony treba este, kedy planujes pichat rano?

maruskaaaa
12. júl 2012

@gelinka75 klasické odličovacie tampóny, alebo môže byť vata, resp. gáza? No ja by som chcela pichať ráno, viac mi to vyhovuje, ty si o koľkej ráno pichala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre