Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tinka9075
20. júl 2012

čaute babenky nejde niektorá na OPU v nedelu? 🙂 🙂
@azzura Harbulák je super aj ja k nemu chodím len teraz má dovolenku som zvedavá kto mi bude robit v nedelu OPU 🙂 🙂

mimi1111
20. júl 2012

ahojte chcela by som sa vas spitat vola som v GF mam vsetky vysetrenia uz za sebou len som cakala na hematologicke vysledky uz ich mam a v auguste idem do blavy.chcem sa spitat uz mi nasada nejake hormony alebo ma objedna na inokedy chodim pani dr,stenovej uz premyslam kedy s tym asi zacneme a kedy bude vklad.

fpjj
20. júl 2012

@mimi1111 ides na IVF alebo IUI?

mimi1111
20. júl 2012

@fpjj ja sama neviem na co ma poslu to zalezi od lekarky vsak?ide o to ze nemam vajcovody a otehotniet nemozem ☹ ☹

jomini
20. júl 2012

@mimi1111 ja mam tu istu diagnozu, cize iba IVF, teraz na konzultacii podpisete ziadost do poistovne o prelatenoe ivf cyklu, schvalenie trva cca mesiac, ked budes mat ziadost chvalenu zavolaju ti z GF, prides na dalsiu konzultacii, daju ti recepty na injekcie a lieky, pichas niekolko tyzdnou a potom prides na odber, o par dni na vklad embryjka a o 10 dni na tehotensky test z krvi

mimi1111
20. júl 2012

@jomini nastevu v centre uz mam za sebou aj vysetrenia aj schvalenie len som este cakala na vysledky uz som objednana do blavy lekarke len ma zaujimalo ci mi hned na konzultacii vypise recepty alebo estenie ,hrozne ma mrzi ze mat tu istu ako ja je to strasne trapenie mna to nici aj ked snazim sa na to nemysliet aj na umele sa bojim ist toho sklamania,a ti uz si podstupila umele?

gelinka75
21. júl 2012

@mimi1111 ahoj podla mna ti uz vypise protokol a predpise lieky, ale nebudes zacinat hned v ten den, zalezi ktory den cyklu si a aky protokol dostanes, ak mavas ovulku pravidelne, tak mozes ratat s dlhym, ten zacina cca 22-25DC

gelinka75
21. júl 2012

@mimi1111 no je to trapenie, stale som bola v tom, ze problem je u mna, ale zistili sme, ze mm ma velmi malo spermii, takze to ze nemam jeden vajcovod, je este u nas ten najmensi problem ☹

jomini
21. júl 2012

@mimi1111 urcite ti da receptiky na protokol a podla toho zacnes uz stimulovat, drzim ti palceky.
Ja mam za sebou neuspesne IVF aj s jednym neuspesnym KET. Teraz uvadzujem co dalej.. Niekedy ma napadne myslienka, ze moj muz nemoze byt kvoli mne otcom, a on by bol najlepsi tatinko na svete, prvy neuspech bol velkym sklamanim, obaja sme plakali, KET uz bolo bez placu. Podari, zivot si pre nas nachystal nieco krasne 🙂 o to lepsi rodicia budeme.

mistisa
21. júl 2012

Ahojte koceny ako sa mi tu mate? co nove? uz pomenej chodim na MK .vypustam snazilkovanie z hlavy totiz 🙂 😉 😉 a vy co nove? nejaka nova tehulka? 🙂

mimi1111
21. júl 2012

@gelinka75 a podla coho sa urcuje kratky a dlhy protokol??a kolko trva kratky a dlhy?este sa chcem spitat kolko sa doplaca za tie lieky?ja nemam ani jeden vajcovod ☹

mimi1111
21. júl 2012

@jomini to mi je luto ze vam to nevyslo ☹ ☹ ☹ a toho sa strasne bojim aj ja toho sklamania a trapenia kolko mas ivf za sebou?a prosim ta aky je rozdiel medzi ivf a KET?este sa v tom tak nevyznam

jomini
21. júl 2012

@mimi1111 toto bolo nase prve IVF, KET je transfer zmrazenych embryi, stimulujes injekciami, aby tvoje telo vyprodukovalo co najviac vajickok, ktore sa potom oplodnia mimo tela a nasledne po par dnoch vlozia do maternice, ked ti ostane viac kvalitnych oplodnenych embryi ako je potrebne na transfer, tak ich zmrazia ako rezerva, kebyze to nahodov nevyjde na prvy sup. Nemusis sa bat, dolezite mat hlavu v klude, ber to ako moznost na uspech, nemysli na opak 🙂
Mala si mimomaternicove, kedze tie vajcovody..?

Dlhy protokol u mne trvalo od 25. dna cyklu (mam ho 28. dnovy) do cca 16. dna nasledujuceho cyklu, cize pichas injekcie na ,,oddych vajecnikov,, potom pride menzes a 4. den cyklu sa prida dalsia injekcia a cca 8. - 10. den sa prida este jedna, tak to bolo u mna. Ja som mala dipherelin, gonal, luveris, platila som 250,- eur.
Kratky protokol trva od tusim 2. dna cyklu az do cca 16. dna, je to individualne, kazda baba reaguje inak na stimulku.

jomini
21. júl 2012

@mistisa mas pradzniny? 😀 ako ti sadol femigard?

mistisa
21. júl 2012

@jomini hej hej davam take pol rocne 😀 😀 😀 no dobre dobre.dnes mam cely den mrchovske bolesti hm.som 21DC myslis ze moze uz femigard nieco robit? 😉 😉 😉 😉 😉

jomini
21. júl 2012

@mistisa 😀 😀 😀 pridavam sa, ja mam take rocne 😀 Kolko ho beries? Nemoze to byt ovulka?

mistisa
21. júl 2012

@jomini hej? kludneeeee 🙂 mozes sa pridat 🙂 a preco rocne? ja neviem ale test som este pozitivny nemala ani dnes neni :-/ neviem hm.uvidime mozno zajtra zosilnie 🙂 😉 😉 😉

mimi1111
21. júl 2012

@jomini ano mala som da krat mimomaternicove a dva potraty,nam lekarka povedala ze si mame pripravit okolo 700 ecek som prekvapena zetak malo si platila a dakujem za vysvetlenie si zlata

jomini
21. júl 2012

@mistisa u mne to chce plan B 😀 preto rocne, ale mozno ma to prejde skor, som objednana na 15.8. na konzultaciu, aby mi dali odporucanie na genetiku a vsetky mozne existujuce vysetrenia a potom ideme na konzultaciu do brna..no potom sa uvidi, kedy dalsie ivf. Mnohym babam femigard pomohol, skus pridat vit. E, protolis+pel+matersku kasicku, je to dobre na ovulku a kvalitu vajicok

jomini
21. júl 2012

@mimi1111to mi je luto, teraz budes mat dvojicky ako kompenzaciu.
Mne stenova povedala, ze za lieky budem doplacat cca 400,- a nevyliezlo to ani do tych 250,- ..co len potesi 😀
No este budes platit 105,- euro poplatok za vysetrenia pocas stimulky, mozno 160,- za predlzenu kultivaciu embryi, ktora sa odporuca ked mas viac oplodnenych vajok, zvysuje to sancu, potom 160,- za mrazenie, ked ti ostanu embrya...a tak, ICSI asi nebudete platit, kedze si otehotnela aj spontalne, tak tvoj muz ma dobry spermogram.

mistisa
21. júl 2012

@jomini aha no dufam ze to bude coskoro micka 😉😉 fuuha to pocujem prvy krat 😅 a to kupim? Femigard beriem este len 4 den 😉 a to ako mam brat? Ja som este neskusena v takejto liecbe doteraz som sa liecila len umelinami od doktorov :-/ no budem ti mic drzat palceky nech mate coskoro IVF za dverami a uspesne 😉 😉😉

jomini
21. júl 2012

@mistisa dakujem, si poklad.
Kupis to v lekarni, ja som to objednavala dotialto http://www.docsimon.sk/tovar/medpharma-vceli-ma..., +vit. E aj kyselina listova, vsetko 1x denne.. v brne v CAR to odporucaju brat hlavne ked je rozhadzany cyklus, malo vajicok atd. ..oficialne lekarske odporucanie 🙂

gelinka75
21. júl 2012

@mimi1111 uz ti to jomini vysvetlila, dlhy protokol zacina este pred mrchou a kratky az 2 den mrchy, ja som mala dlhy a zacala som 25DC dipherelinom, na 3DC som davala dalsie 2 lieky fostimon a menopur az do 16DC, davkovanie a dlzku stimulacie ti upravuju priebezne podla sono a krvi, odber bol na 18DC, vklad 23DC, zial nevyslo to a ideme na KET v auguste ak vsetko pojde ako ma 😉

gelinka75
21. júl 2012

@jomini no mas to horsie ako ja, ked nemas ani jeden vajcovod, ja som stale v tom, ze mozno by sa nam aj prirodzene podarilo, dr. to nevylucila 🙄 uz ti odpisali z repromedy?

jomini
21. júl 2012

@gelinka75 s jednym vajicovodom mozes otehotniet, mne dr. vysvetloval, ze ked jeden nemas druhy chemickou reakciou prevedze funkciu toho chybajuceho 🙂 tiez si mala mimomater. Ano uz mi odpisali, hned na druhy den, navrhli konzultaciu, dakaje vysetrenia, co neviem co znamenaju..dajake kodovanie 😀 a lekar, kt. mi odpisal mi mi dal na seba mail ako priamy kontakt. Teraz som sa objednala do GF, nech mi spravia genetiku.

gelinka75
21. júl 2012

@jomini hej mala som mimo. pred 8 rokmi, neviem si predstavit akoby ten jeden prevzal funkciu, ci sa presunie na opacnu stranu? 😀 inak to by bolo fajn, len preco sa to doteraz nestalo...no a katastrofalny spermiogram k tomu asi nepomoze 🤐
a genetiku robia tiez v GF? ako dlho sa nato caka, a kolko to stoji?

mistisa
21. júl 2012

@jomini aha jeeej micka si zlata dakujeeem.no ja mam teda brutal rozhadzany cyklus a vajicka male ☹ mrchu ja bez injekcie nedostanem ☹ foliky nerastu ☹ a to mozem popri femigardu brat? Ze 3x femigard a 1x hento? A k tomu vitamin E? A ty si bola uz na IVf? My sme chceli ist na IUI ale nikdy nedorastli foliky ☹☹ moja moc drzim palceky 😉😉 noooo moja asi objednam a skusim. 😉😉

jomini
21. júl 2012

@gelinka75 zevraj prevedzme, mozno sa budu foliky tak kde je aj transport 🙂 primar vravel, ze mal aj pacientku, kt. mala vajicovody podviazene a otehotnela 😀 genetiku by mala plne platit poistovna, no a neviem kam nas posle, ci to budu robit v GF alebo nas poslu dakam, viem ze ju robia aj v nemocnici na americkom nam. v BA, na vysledky sa caka priblizne mesiac.

gelinka75
21. júl 2012

@mistisa robila si testik?

gelinka75
21. júl 2012

@jomini no u mna sa tvoria vajicka tam kde nemam vajcovod, aj teraz na IVF som tam mala 12 a na tejto co by akoze malo tvorit tam kde je transport tak tam 5 ci 6, dr. vravela, ze tu stranu mam lenivu 😠 ale to aj kvoli cyste, tam sa mi vecne tvori nieco

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre