Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bimbo37
26. júl 2012

@mimi1111 hej bol to prvý pokus IVF, ale pred tým sme absolvovali 3 x IUI.

mimi1111
26. júl 2012

@bimbo37 a aky ste mali problem ak sa smiem spitat

bimbo37
26. júl 2012

@mimi1111 ja som raz potratila a mala som operáciu krčku maternice a mám maternicu otočenú, to je tak asi všetko a hlavne už sa mi celkom kráti vek na snaženie sa (32), takže preto IVF. Inak priateľovi povedali, že by mohol ísť robiť darcu, ten má taký spermiogram 🙂

mimi1111
26. júl 2012

@bimbo37 JA mam tiez 32 ale ja nemam vajcovody takze ja len umelym otehotniem ☹

bimbo37
26. júl 2012

@mimi1111 kámoška tiež chodila do ginfiv a tiež nemala vajcovody a mala niečo pred 40tkou a podarilo sa jej, síce na druhý krát ale predsa. Tak ti držím palce, nech všetko dobre dopadne 🙂

mimi1111
26. júl 2012

@bimbo37 dakujem bojim sa trosku najme toho sklamania

shania31
26. júl 2012

Ahojte,
boli ste niektora v Gynfine na IUI a IUI bolo uspesne?

bimbo37
26. júl 2012

@mimi1111 neboj, treba si stále hovoriť, že všetko dobre dopadne, a veriť si. Ja som si to tiež stále hovorila, aj ked som v kútiku duše ani nevererila, že to klapne na prvý krát a podarilo sa. Ked som to hovorila priateľovi tak on hned, že od ani neuvažoval o tom, že by to nevyšlo 🙂 🙂. A my sme boli v ten deň 3 baby na IVF, a dve úspešne. Takže celkom dobré percento úspešnosti a všetky tri sme boli prvý krát na IVF.

mimi1111
26. júl 2012

@bimbo37 hmmm ja som verila a hovorila si ze tie tehotensva mi dobre dopodnu a ja donosim dietatko a ani jedno mi nevyslo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ale v kutiku duse verim ze sa nam to podari len ked nie tak to sklamanie

weroni88
26. júl 2012

@mimi1111 Stenovú nepoznám viem že sa tam taká doktorka nachádza ale osobne som sa s ňou nestretla ja chodím Behúňovej väčšinou na konzultácie ale častejšie sa vídavam s Harbulákom ten mi vždy robí ultrazvuk aj prvé IUI mi robil on....určite vydržíš uvidíš že to bude stáť zato keď sa potom o pár mesiacov budeš dívať do tých krásnych malých očičiek 🙂

efiku
26. júl 2012

mimi1111 je aj ja chodím k dr.Stenovej od samého začiatku a poviem že sme si preskákali svoje 2xIVF,môj manžel po čase odišiel tak nastal rozvod aj ked všetko som podstúpila hlavne kvoli nemu lebo u neho bol problé,potom som si na našla nového priatela a tam som ostala tehotna hned spontánne ale 2krát to skončilo potratom ☹ a akurat do tretice dúfam že to bude už len dobre sme v 33tt a dne som bola tiež v gynfive na krvičke.Zostala som u Stenovej v primárnej ambulancii..

mimi1111
26. júl 2012

@weroni88 kiez by si mala pravdu 😉 ale zvladneme to vsetky a dotiahneme do uspesneho konca 😉 😉

mimi1111
26. júl 2012

@efiku jeeej gratulujem tak predca sa podarilo a neboj urcite to dotiahnete do uspesneho konca a aky mas dojem zo Stenovej?

jomini
26. júl 2012

taaaak, 15.8. sme objednani na konzultaciu, som zvedava, kt. vysetrenia navrhnu a zacinam realne zvazovat druhe IVF v GF ..len moja milovana polovicka nesuhlasi.. a dnes som objednala hracku pre stastie 🙂

mimi1111
26. júl 2012

@weroni88 mozem sa ta spitat kolko dni trva kratky a dlhy protokol?

pancuska
27. júl 2012

@bimbo37
@maruskaaaa
@gelinka75 no tak vcera som necakane dostala mrchu takze v pondelok budem mat 5dc namiesto 3dc ale podla toho co ste pisali este stale stiham ten hormonalny profil?! aspon by som si usetrila cestu do BA ...

maruskaaaa
27. júl 2012

@pancuska Ahoj, ja som bola na hormonálny profil 5DC a bolo to v pohode, nesmie to byť však viack ako 5 dní. Mne to vyšlo tak nešťastne, lebo boli štátne sviatky, ale bolo to v pohode. Aspoň nemusíš čakať na ďalší mesiac 😉

efiku
27. júl 2012

@mimi1111 no ja som spokojná a rozhodla som sa si ju aj zazmluvniť pri pôrode,chodím k nej vlastne od začiatku a poviem Ti mám voči nej dôveru,aj ked som o mala tie 2potraty tak jej to nedalo tak ešte rano pred zákrokom ma znova zobrala na velky ultrazvuk aj ked to mala deň predtým potvrdené aj inym lekarom.Verím a držím palčeky že sa to podarí aj Tebe neboj .....

gelinka75
27. júl 2012

@efiku ja tiez chodim k dr. stenovej a som s nou spokojna, myslim, ze jej zalezi na tom aby pacientka bola v pohode a nehladi len na zaujmy centra 😉 aspon ja s nou mam dobre skusenosti

gelinka75
27. júl 2012

@pancuska ano 5DC je este ok, mne to vyslo divne ked som bola na zaciatku, musela som kvoli odberom tam ist este raz, ked som isla pred stimulkou to zas mi vyslo na 2DC no v plnom prude

pancuska
27. júl 2012

@maruskaaaa ahoj.....neviem ci mam stres ze co a ako ked pojdem prvy krat do GF este si musime s mm pozriet kde to vlastne je..... no ja urcite budem musiet na IVF aj tak cakat lebo si musim dat odstranit vajcovod kvoli saktosalpinx,mam uz len jeden o ten prvy som prisla min rok pri mimomaternicovom,tak to asi trocha predlzim no hematologiu mam uz za sebou (mam vrodenu trombofiliu) a este raz dakujem 🙂

efiku
27. júl 2012

@gelinka75 plne súhlasim....

maruskaaaa
27. júl 2012

@pancuska ničoho sa neboj, my sme tiež nevedeli do čoho ideme, ale postupne som sa tu dozvedela všetky potrebné informácie. My máme tiež jedinú možnosť len umelé - metódou ISCI, manžel má pomalé spermie. Mne keď zisťovali priechodnosť vajcovodov ambulantne, tak mi zistili, že mám minimálne prechodné, resp. neprechodné, ale nemám našťastie saktosalpinx, tak som nemusela absolvovať laparoskopiu. Teraz momentálne pichám diphereline už druhý deň 🙂

pancuska
27. júl 2012

@gelinka75 mna tak tiez nahodou objednala,ja som ani len netusila ci to moze byt aj cez menzes,no ja mam asi stres lebo som dostala o 2dni skor,ale sranda ze este som tu pisala a poobede v robote som dostala....no ziadne priznaky az na wc som zistila 😎 a ty uz kolko chodis do GF?

maruskaaaa
27. júl 2012

@gelinka75 Ahoj moja, včera sme na teba v dobrom spomínali, škoda že si nebola 😉 Nabudúce už musíš prísť 🙂 Dnes už mám 2 inj. za sebou sa teším 😀 Tebe sa tiež už pomaly blíži termín v GF, tuším 4-tého že?

pancuska
27. júl 2012

@maruskaaaa no moj mm uz bol raz na spermiograme a mal ho dobry,vraj ukazkovy tak dufam ze sa nic nezmenilo lebo to bolo pred 2 rokmi a berie poctivo nejake vitaminy myslim ze E a zinok.....a tie injekcie diphereline to uz su na stimulaciu? pichas si to sama?

maruskaaaa
27. júl 2012

@pancuska diphereline zabraňuje ovulácii, ďalšie inj. ktoré budem pridávať - Gonal sú už na stimuláciu. Manžel mi to všetko pripraví, ja pichnem a on mi tam vstrekáva pomaly ten roztok. Tak sa navzájom dopĺňame, lebo nám obom býva z pichania veľmi zle. Tak sa zabávame. Inak to je dobre, že tvoj muž má dobrý spermiogram.

pancuska
27. júl 2012

@maruskaaaa takze tusim mozem byt rada ze mi narastla zadnica lebo som za tie 3 roky snazenia pribrala 10kg....a to sa musim pichat v urcitu hodinu? ale to je zaujimave ze zabranuje ovulacii to ako nebudes vobec mat? viem teraz vyzeram ako debil 😉

maruskaaaa
27. júl 2012

@pancuska ja mám dlhý protokol, lebo mávam pravidelne ovulku, ak by som nemala, tak sa dáva krátky. Tým pádom oni mi musia ovulku zablkokovať, potom nastimulovať vaječníky (Gonalom), potom na dozrievanie vajíčka - Luveris a nakoniec na spustenie ovulácie - pregnyl. Potom nasleduje odber (OPU) a neskôr vklad. Takže je to trošku zdlhavejšie, ale nejako to vydržím. Len aby bolo všetko O.K. Injekcie by sa mali pichať v rovnakú hodinu, buď ráno alebo večer, alebo ako si určíš, len aby to nebolo halabala 🙂

pancuska
27. júl 2012

@maruskaaaa tak ak som dobre pochopila prve IVF!!! .... nech ti ten tam hore pomaha!!!!! a vsetko dobre dopadne!! ja som len zvedava co bude so mnou,potom este to cakanie,no hotovo 😉 inak som sa objednala k Harbulakovi....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre