Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
12. sep 2012

@ivka3901 ja cigankam uz neverim, jedna ma za take vestenie chcela skasnut 30 eur, ze to je cena pre mna tak som jej dala 2 eura, ze aj to je dooost a budete rada, tak ma isto prekliala 😀

gelinka75
12. sep 2012

@jomini jomini to bude ten soft v Brne, dvojicky ako vysite 😀

silvik1
12. sep 2012

@pgaba ahoj. diphereline pichám (teda manžo mi pichá 🙂 ) už od minulého utorka, čiže mám za sebou 8 injekcií.

annamary27
12. sep 2012

@mimi1111 inak ja som si ho zo začiatku pichala do brucha ako je v návode a potom mi na kontrole radila primárka,že radšej do ramena alebo stehna a kedže sama si do ramena neviem pichnúť,tak to schytá moja ľavé stehienko 😀

annamary27
12. sep 2012

@pgaba ahoj,ja som si vybrala tiež dr.Stenovú,pred dvoma rokmi,ked sme šli prvýkrát do centra a som s nou veľmi spokojná,všetko vysvetlí,navrhne kopu riešení,je veľmi príjemná.
Aj ostatný personál je fajn,stretneš počas stimulácie aj viac doktorov,lebo kontroly robí vždy ten,ktorý má službu,takže aj ja som bola u dr.Drábeka, dr.Harbuláka,dr.Behúňovej a takisto Ti výber vajíčok alebo vklad embryjok môže robiť niekto iný ako ona,ale vravím,že všetci sú fajn,chápu ,že to nie je pre nás med lízať absolvovať to všetko a niektoré nielen raz.A k tomu dipherelinu,to je brnkačka,len si meň miesta vpichu,aby si nemala modriny,ja som si napr.dávala každý den do iného ramena.

annamary27
12. sep 2012

@pgaba jaj a ešte ti môže meškať ms,mne tak meškala cca 3 až 7dní,tak aby si sa nezľakla,ak ti nepríde načas,to sa pri stimulke stáva.

lilith3
12. sep 2012

@pgaba Ahoj, ja som s tým dipherelinom nemala nejaký problém, len trošku návaly, najmä v noci, miestami zavrate (veľa, veľa treba piť), inak nič. Nepribrala som ani gram,lenže ja mám črevné choroby - všelijaké možné aj nemožné 🙂 - takže u mňa pribrať je problém už celé roky. V tom ti teda objektívne neodpoviem. Pichala som všetky injekcie večer o pol šiestej, podľa mňa to bolo pohodlnejšie, aj praktickejšie - ak by niečo poobede zmenili v dávkovaní, mohla som hneď zmeniť večer. Dievčatá majú pravdu v tom meškaní menzesu - mne meškal 2-3 dni, ale čo tu písali viaceré, bolo to aj viac dní. Prvá kontrola mi vyšla na 4DC, v ten deň som hneď začala aj s fostimonom na stimulovanie. Včera som bola tiež na kontrole a verdikt je taký, že včera som večer pichla posledné injekcie, dnes večer ešte Pregnyl 2 amp. a v PIA idem na OPU. Drábekovi to vyšlo - napísal mi do protokolu, že fostimon cca do 12 DC a je to presne na chlp. OPU budem mať na 15DC a to som aj vždy mávala zhruba v takom čase ovulácie. Drž sa a neboj sa toho pichania. Dá sa to vydržať, aj keď to nie je nič príjemného,ale robíme to pre drobcov 🙂 Tak veľa šťastia a zdaru pri pichačkách 🙂

azzura
12. sep 2012

@pancuska hej, aj ja ocakavam....my sme podposovali až na 2.konzultacii ciže 30.8. a oni vraj posielaju ziadosti z celeho tyzdna na dalsí pondelok....tak to bolo 3.9.

jomini
12. sep 2012

@gelinka75 🙂 spolu budeme kocikovat 🙂 ..tato ciganka nechcela nic, no od radosti som jej dala 2 eura z kosika ..mozno to bol Tesco zeton 😀

pancuska
12. sep 2012

@pgaba ako som na tom? tiez mam za sebou 2 konzultacie a 1 laparoskopiu,musela som si dat von vajcovod takze nemam uz ani jeden!!To vsetko od 30.7. co som bola na konzultacii,teraz cakam kym mi poslu ziadost do centra a mozme zacat!! Zrejme budem mat dlhy protokol ako ty,takze zacala si pichat od 25DC? A aky je vlastne vas problem? 😉

mimi1111
12. sep 2012

@annamary27 mne hned sestricka povedala ze nemam pichat do brucha najlepsie je do stehna inak chcem sa ta spitat aj tebe to tak po pichnuti opuchne na chvilku?

pancuska
12. sep 2012

@azzura no este sa moze stat ze zacneme spolu!!! to by som bola rada lebo aspon si clovek moze vymienat pocity a skusenosti!!! 😉 ja som dneska cele doobedie rozmyslala ci objednat sa uz teraz alebo este pockat.....vies kvoli tomu ze ak ma objednaju az za 3 tyzdne ako vzdy tak by som to stihla akurat ale ak neskor tak by som to nestihla a musela by som zasa cakat!!!

azzura
12. sep 2012

@pancuska ak vieš ze ju mas schvalenu a cakaš len kedy ju dorucia do centra, tak ja by som sa už objednala na konzultaciu, ved ide o cas 🙂 . No to by bolo super kebyže ideme spolu

chrustik10
12. sep 2012

Čaute baby. A vie niektorá prečo má niekto krátky a niekto dlhý protokol? Písať, že po injekciách grciam je trápne, ak som sa rozhodla, že sa dám na IVF, no práve preto by sa mi viac pozdával ten krátky protokol. Síce sa v pondelok dozviem, ako na tom som, no do pondelka je ešte 5 dlhých dní. ☹

pgaba
12. sep 2012

@lilith3 Ahoj, dik za podporu a tvoje skusenosti, nazor. Ano robime to pre drobcov ;) Drzim Ti palce aby to vyslo -ak budes mat cas mozes napisat ako to prebehlo (co mozem ocakavat). Hlavne aby to u Teba tiez dopadlo dobre ;)
drzim nam vsetkym palceky :D

gelinka75
12. sep 2012

@chrustik10 to ako ti byva zle ked ta pichnu? ☹ to aj take existuje? tu sa picha dost vela injekcii takze si mozno aj zvyknes

pgaba
12. sep 2012

@silvik1 ahoj, mas sikovneho manzela ;) mne to bude pychat kamoska -je zdrav. sestra. Som zvedava co a ako ved mozes napisat a mozno, ze sa v BA aj stretneme :D
ozaj ty si musela tiez ist na vysetrenie krvy aj k internistovi - kedy si to stihla este pred pychanim alebo pocas prvych vceliciek? ;)

pgaba
12. sep 2012

@annamary27 dik za tvoje skusenosti a citala som , ze Ti povedali mozes si to pychat aj do stehna? mne radili do bruska alebo do ramien? kde to boli najmenej?

pgaba
12. sep 2012

@pancuska ahoj, no ja som vlani absolvovala laparku a prefukoch. Tam zistili, ze pred prib. 20 rokmi pri operiacii pruhu mi cvakli jednu stranu vajcovodu a druha je min. priechodna. Cakali sme do maja ci sa nahodou nieco neudeje a potom sme sa vybrali do centra. bola som uz viac krat na konzultacii aj na vysetreniach. Dostala som dlhy protokol -ak je to dlhy :D
ja zacnem od nedele pychat Diphereline a medzi 2. a 4. DC mam ist na sono s gonal perom kde mi povedia dalsie info. Neviem ako to chodi nakolko to absolvujeme prvy krat. Mam z toho vsetkeho zmiesane pocity ale pre deti vsetko urobi clovek ;)

annamary27
12. sep 2012

@pgaba je to asi narovnako,niekedy injekciu ani necítim,niekedy štípe a niekedy ide ťažšie pod kožu ako keby bola tupá...no teraz ,ked už mám bruško väčšie a kožu napnutú asi by som si nenahmatala kožu,aby som si tam pichla.čítam,že si z Nitry,my sme tam pred pokusom chodili k homeopatovi.

annamary27
12. sep 2012

@mimi1111 ano opuchne a niekedy sčervená,ked mi náhodou zle ide ihla dnu,tak mi to tam akoby naboptná.Niekedy ani necítim,že sa pichám,niekedy ma štípe aj vpich aj tá tekutina pod kožou a niekedy je ihla ako tupá a to je najhoršie,ale zmáknem každú 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimi1111
12. sep 2012

@annamary27 vcera to dost stipalo aaauu ale zvladnem to a nemusi to byt v chladnicke?piarok idem lekarovy si dat predpisat utrogestan myslis ze by tam uz nieco videl na sone?

pgaba
12. sep 2012

@annamary27 a co vam dal homeopat? alebo ten ti pomohol k otehotneniu? -ak sa smiem spytat 🙂

chrustik10
12. sep 2012

@gelinka75 no iné mi neostáva, len v to dúfať, že si zvyknem a ešte v jedno - že nedostanem injekcie do svalu, len podkožné...do ruky a do brucha nemám problém, ale do zadku, to sa u mňa rovná so smrťou...len raz som brala injekcie viackrát po sebe - obyčajný pantenol kvôli vypadávaniu vlasov - a po každej injekcii ma tak napínalo a bolo mi zle, že som u sestričky musela sedieť niekoľko minút...ale problém iste nebude v injekcii, ale v tom, že sa sama psychicky zdeptám pred ňou...a že paradoxne, som vyštudovaná zdravotníčka a na druhých som sa učila pichať injekcie 🙂 ....do teraz som v mojom živote vybrala asi 15 injekcií spolu a už viem prečo: Lebo som si to šetrila na teraz. 🙂

pancuska
12. sep 2012

@azzura a ty si nerozmyslala vyskusat zavolat do poistovne? lebo co ja som tu vycitala niekomu to schvalili aj za tyzden-dva!!! ja zajtra volam do centra a som zvedava kedy ma objednaju 😉

pancuska
12. sep 2012

@pgaba tak to co uz je ze ti pri operacii pruhu odcvakli kusok vajcovodu!!!!???dnesna moderna doba a neomylny dr,pozname to!!! takze ten vajcovod sa im nepodrilo prefuknut??? ale neboj sa,dockas sa!!! ved kolko mas rokov ak s mozem opytat?? 😉

pgaba
12. sep 2012

@pancuska to sa stalo velmi davno a uz nemozem u nikoho reklamovat len s tym zit.nie neodcvakli ale zrasteni - zlepeny vajcovod -niecim porusili. prefuk na tej porusenej strane nijaka a druha sa velmi slabo-zle otvara. skusali sme vyse2 rokov otehotniet -nedarilo sa kvoli tomu sme sa vybrali do GF.
ano treba pozitivne mysliet -inak by sme to neprezili :D 32 prec.

ivka3901
12. sep 2012

@gelinka75 presne aj já som tak,že neverím cigánkám a tiež som tak ako ty,že mi vyveštila 2 detičky a všeličo iné a tiež chcela 30 eur a dala som jej 1 euro,lebo by som nemala na lístok domov 🙂 a tiež ma asi prekliala

annamary27
13. sep 2012

@mimi1111 niečo určite 😉

annamary27
13. sep 2012

@pgaba viacerým pomohol aj k otehotneniu ,nám asi k tomu aby to vyšlo,kedže sme mali za sebou 2krát ET a 1Ket a nič.chodili sme tam pol roka,dával nám homeopatiká,také malé guličky,brala som to aj ja aj manžel,na kontrolách nás vždy premeral ,napr.ja som pred týmto ivf už od neho nebrala nič,lebo som vraj na tom už dobre,ale manžel mal stále zlé merania obličiek a tie ovplyvnuju spermijky,ešte sme pili aj rybí olej a manžel aj slnečnicový,spermiogram sa mu zlepšil a 2miliony,on chodil k nemu dlhšie a celkovo sa mu zlepšilo o 5milionov od kedy k nemu chodil.Je to veľmi milý a múdry človek,volá sa Peter Šmidriak ak by si ho chcela navštíviť,ordinuje niekdy pri pešej zóne v centre mesta.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre