Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dagmar25
23. sep 2012

@pancuska ahoj, prepac som tu dlhsie nebola, tak som ti neodpovedala, a ani neviem ci ti niekto odpovedal, tak pre istotu, to aplikacne pero by ti mali zapozicat v gf, aspon pred dvomi rokmi to tak bolo, daj pls potom vediet, ci ho este zapoziciavaju...a inak co mate noveho?

dagmar25
23. sep 2012

@mimi1111 ahoj, tak drzkam palce, aby bolo vsetko ok a preslo to, ale verim, ze to dobre dopadne...

chrustik10
23. sep 2012

@pgaba tak ako ide pichanie? A pichaš si diph. sama? Ja k nemu nemam striekačky a ihly...ani neviem ako si ich mám pýtať v lekárni. Predpokladám, že si treba vypýtať určitú veľkosť ihly.....

pgaba
23. sep 2012

@chrustik10 ahoj striekacky a ihli som si hned kupila v lekarni pod GF ked som vyberala vsetky lieky - injekcie. Tam mi dala striekacku a dve rozne ihli -lebo treba pomiesat tekutinu s praskom. kupila som zatial asi 20 ks. mozno este musim dokupit. Ked pojdes do lekarne kde sidli GF tak tam ti k tomu daju vsetko aj dezinfekcny prost. pred pych. si to dezinfikujes. Nie nepycham si to sama -pycha mi to kamoska kazdy den vecer okolo 18tej do ramena pod kozu. Zajtra idem na 1 kontrolu na 3DC a uvidim co povedia. mozno vecer uz si budem musiet pychat Gonal -pero/malo by byt do brucha pychanie. Inak nie je to nic hrozne -ak by ma velmi donutili by som si pychla ale takto to mam pohodlnejsie :D trochu to stipe alebo je to take ak pusta tekutinu pod kozu ale v pohode. neostane ziadne miesto, ani netvrdne okolie pychu. Ty odkedy zacinas pychanim a co si dostala? ak sa smiem spytat je to tvoj prvy pokus a kolko mas rokov? kludne sa pytaj ak nieco chces vediet ;)

jajii
23. sep 2012

Ahojte,viete mi opisat ako to v gyn fiv chodi? Rozmyslam totiz nad touto alternativou nakolko mam endometriozu ale hormonalna liecba je proti mojmu presvedceniu.Ake mate skusenosti a ako to tam hlavne cele prebieha.Velmi moc dakujem pekny vecer 🙂

gelinka75
23. sep 2012

@jajii prihlasis sa na konzultaciu, kde sa porozpravate o vasom probleme, potom vam porobia nejake vysetrenia a na zaklade toho navrhnu riesenie...to myslis, z nabozenskeho dovodu nechces brat hormony? pri kazdom zakroku su nejake hormony

jajii
23. sep 2012

nie nie ja len tie co sa davaju na endometriozu mi pridu take divne cize by som to radsej riesila hned takto.Mas teda osobne skusenosti asi ,bola si spokojna?

liliana30
23. sep 2012

@jajii - ak máš problém len s endometriozou tak to by sa malo dať aj odstrániť nie? Ak by ste boli v priadku hormonálne aj inak tak nevidím problém prečo nie IUI bez hormónov ale to sa nedá ak nevieme čo ti je alebo manželovi. Prehliadka v gyn-five - musíte sa objednať na konazultáciu a potom uvidíte čo vám navrhunú. Nám navrhli IVF ale odmietli sme moc sa im to nepáčilo.

gelinka75
23. sep 2012

@jajii my mame iny problem, neviem ako liecia emdometriozu, asi zalezi v akom ju mas stave, to ti tu takto nikto nenapise

belalinda
23. sep 2012

@liliana30 Ahoj, zaujalo ma ze ste odmietli ich navrh IVF... Ako teda postupujete dalej? Skusate ine veci s GF alebo uz GF nenavstevujete?

belalinda
23. sep 2012

@jajii Ahoj, ja tiez nemam skusenosti s endometriozou, myslim, ze sa da liecit hormonalne, odstranenim operacne alebo kombinaciou... Neviem teda ci budes mat moc na vyber 😉 V GF su odbornici, ktori Ti urcite poradia, co je pre Teba najvhodnejsie...

annamary27
24. sep 2012

@chrustik10 ahoj,k dipherelinu ti stačí 2ml striekačka a ihla oranžová/je tenšia a menšia/ na vpich a čierna/je hrubšia a dlhšia/ na miešanie.

annamary27
24. sep 2012

@liliana30 ahoj a prečo ste odmietli IVF,dá sa Váš problém riešiť aj inak?

chrustik10
24. sep 2012

@pgaba dík za info...takže v pohode picháš do ramena? no to je super správa, lebo ja mám presne takú predstavu, že si budem dávať pichať Diph. do ramena, no a ja mám potom puregon v pere (to si budem pichať sama) a ešte menopur (to si dám pichnúť do druhého ramena)...len sa trochu bojím, že keď spím na boku, tak ma budú ramená bolieť od toľkých injekcií....ja mám hneď vedľa pohotovosť, takže si budem dávať pichať tam, niekedy večer,diph. si mám začať pichať 8.10., na 25 DC a tak ako ty, mám potom medzi 2 - 4 DC ísť na kontrolu a potom sa pridá na 4DC menopur a puregon (inak- samé pury - ja budem aká čistá 🙂 )...je to môj prvý a zároveň posledný pokus, pretože o chvíľu budem mať 39, takže ďalšie by boli za veeeľa peňazí a pri mojom veku je to aj tak len 30% šanca na úspech....jedného syna už mám, s prvým manželom, s druhým to nejak nevycháda, tak som nakoniec súhlasila s touto násilnou 🙂 formou.... budem sa určite pýtať, ako sa máš, spriaznenosť mi teraz pomáha, pretože ja injekcie z duše neznášam a v živote som nebola na nič liečená injekciami, len raz som brala injekcie, keď mi pichali pantenol do zadku, lebo mi po pôrode zredli vlasy a to som grcala po každom pichnutí...sestrička bola zo mňa na nervy... 😀

chrustik10
24. sep 2012

@annamary27 už som si to aj zapísala do mobilu, nech idem v lekárni na isto 🙂 dík, si zlatá

liliana30
24. sep 2012

@belalinda @annamary27 - zatial sa snatíme 2roky - mám všetky vyšetrenia za sebou a som uplne OK, mm mal horší spemio.. ale to sa upravilo. Boli sme 2. IUI teraz čakáme na vysledok 3. IUI. Lekár povedal, že to už nemá zmysel ak to 3krát nevyjde. A že iba IVF lebo nemá čo liečiť ale nám sa to zdá skoro a hlavne nevidíme dôvod keď sme OK. Možno za 2 roky zmeníme názor zatial ešte zopár krát vyskúšame IUI.

belalinda
24. sep 2012

@liliana30 aha takze tak... My sme udajne tiez oka... Ja mam PCO ale nic strasne HP mam v poriadku, teraz ideme tiez na iui... To je asi najhorsie ked Vam povedia ze vsetko v poriadku a nic z toho... Drzim palce nech to vyjde!

dadenka111
24. sep 2012

@ivka3901 no ved toto. ja tomu utrogestanu uz neverim. Asi to je zle na tom celom, ze nemam ovulku a tym padom ani vlastny progesteron zo zlteho telieska. akonahla mi z tabletiek klesol progesteron krvacala som a v ten osudny den v pondelok som ficala v robote, dosla som z obeda a testne pred tym ako som si mala dat tableky sa to spustilo. mam z toho hrozu. Mozno keby ten vklad stelovali na prirodzeny cyklus, tak by to otehotnenie bolo take jednoduchee. co uz ked ovulka je taka nevyspitatelna... 😒 celeee zle.
nabuduce ak sa podari 2.KET a budem pozitivna, tak idem hned lezat a vypytam si duphaston. skusim takto 😉

dadenka111
24. sep 2012

@belalinda
@jomini
@pgaba
@annamary27
dakujem baby. uz myslim len na mrazacikov nech sa rozmrazia. verim, ze aj dalsi vklad sa podari. 😵 a idem poriesit este testy na stitnu zlazu. maminka mi hovorila, ze mi ju raz sledovali, ked som bola mala a ako citam priznaky, tak to aj celkom sedi na slabu funkciu. Dnes idem k Dr. 😉

gelinka75
24. sep 2012

@dadenka111 vidis ty mas este mrazacikov, kolko ich je? dufam, ze sa to uz podari, ides do centra?

dadenka111
24. sep 2012

@gelinka75 tieto boli mladunke, tak sa pekne rozmrazili a ostali nam dve po PK. to sa bojim, ze sa im to nepodari, ale stale im verim. Do centra dlhsiu dobu nepachnem. Nejake vysetrenia si dam spravit. Mozno najskor v novembri pojdem do GF. Ty Gelinka kedy budes moct zacat? Resp. kedy chces zacat?

gelinka75
24. sep 2012

@dadenka111 neviem, mozno az v novembri, uvidime podla vysledkov, tiez sa mi nejak nechce to riesit... a nebudes mat ty problem s tou imunitou lebo uz to neni mozne

dadenka111
24. sep 2012

@gelinka75 no fakt bud ta imunita, alebo stitna zlaza. na tu znizenu funkciu ŠŽ to viac vyzera. ak si chces precitat. tie prejavy na mna sedia az na nejake 2-3veci http://www.fertility.sk/sk_SK/special/search/ho...

gelinka75
24. sep 2012

@dadenka111 a nerobili ti v gf nato testy? mne to robili z krvi na zaciatku, ze vraj to bolo ok, ale aj tak beriem KELP, je to jod z morskych rias, davam si ho tak kazde 3-4 dni, lebo odporucaju denne, to mi nerobilo dobre, zacali ma viac pobolievat vajecniky, stimuluje to hormony atd.

maruskaaaa
24. sep 2012

@dadenka111
@gelinka75 Baby, endokrinológ vám vie zistiť aj takú vec, že či máte predpoklady k pochuchám štítnej žľavy do budúcna. Z krvi to vedia zistiť. To mi vravela moja endokrinologička 😉

annamary27
24. sep 2012

@liliana30 ak máte v okolí dobrého homeopata,skúste aj túto možnosť.je to stále lacnejšie a menej zaťažujúce ako ivf. 😉 my máme katastrofálny spermiogram,aj ked po homeopatovi sa to zlepšilo,takže po návrhu ivf sme ani nerozmýšľali,že by sme do toho nešli a mala som na to už aj vek a roky sexu bez ochrany za sebou. 😀

annamary27
24. sep 2012

@dadenka111 to je dobrý nápad,možno tam bude pes zakopaný a pár liečikmi sa to vyrieši a príde mimi so zmrzliniek 😉

annamary27
24. sep 2012

@dadenka111
@gelinka75 mne robili v gf tiež štítnu na začiatku,ale ked sa nedarilo a ubehol aj rok,tak povedali,že si môžem dať spraviť znova,lebo rok je dlhá doba a mohlo sa to zmeniť,tak mi to spravila moja gyn.

ivka3901
24. sep 2012

@dadenka111 ahoj no nechcem ti brať nádeje a čítam že sa bavíte o štítnej žlaze no já mám tiež štítnu žlazu zníženú funkciu aa beriem euthyrox 75 už 5 rokov a nič mi to nepomohlo a aj na tú imunitu som brala prednison a tiež nič tak tomuto už neverím ☹

sarah00
24. sep 2012

ahojte dievčatá, tak od dnes patrím k Vám, už mám založenú kartu v GF. Dnes sme boli u Harbuláka, zobral krv, stery, SPG a o tri týždne na konzultáciu, kedy budú už výsledky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre