Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maruskaaaa
4. jan 2013

@given No možno tam už je, veď je 13 deň od vkladu....a naposledy si testovala 11. Na krv ideš až v pondelok?

given
4. jan 2013

@maruskaaaa V pondelok, ale nechcem si robit zbytocne nadeje, uz aj tak je to pre mna dost tazke.

maruskaaaa
4. jan 2013

@given Neboj, ešte z toho môže niečo byť. Koľko máte ešte zmrazených?

mistisa
4. jan 2013

@given aha dakujeeeeem moc.keby nieco urcite ti napisem 😉 no urcite ti moc mpc drzim palceky a test si neskusala? 😉

mistisa
4. jan 2013

@ivka3901 no pekne mojka.hm ☹ takze davate pauzu ale nebojkaj mozno ked vypnete tak sa prave zadqri.mne sesternica doporucila jej kamaratku ktora sa zaobera liecim vseobecne a namiesava jonasove kvapky tak rozmyslam ci ist rovno na IVF alebo skusit este tie kvapky.uvidim my sme si oddychli skoro pol roka od toho tak som chytila druhy dych to riesit 😉 dakujem moc snad sa konecne stastie usmeje 😉

gelinka75
4. jan 2013

@given to mi je luto, ze zatial nic... ☹ drzim palce nech krv prekvapi pozitivne 🙂

gelinka75
4. jan 2013

@maruskaaaa marus ako si vydrzala do utz, nemala si nervy? 😠 ale zas citim sa dobre zatial, brusko rastie, dufam, ze nam povedia dobre spravy

2lil
4. jan 2013

@pechlinka ahoj, prosím ťa akú máš ZP a kedy si podpisovala žiadosť? ...vďaka... ja mám VŠZP a v GF som žiadosť podpisovala 10.12 tak čakám kedy mi budú volať...

@given ...prajem Ti nech krv v pondelok prekvapí ...veď sa vraví do tretice všetko dobré ...

nr_martinka
4. jan 2013

@maruskaaaa neboj urcite donosis🙂

maruskaaaa
4. jan 2013

@gelinka75 ja som predtým bola u svojho gyn a ten videl dutinku v maternici, tak som sa upokojila, že to nie je mimomaternicové. Ale z toho čakania som bola aj ja na nervy. Ty ideš teraz v pondelok že? Neboj, dobre to bude 🙂 Som zvedavá, koľko bude srdiečok 🙂

maruskaaaa
4. jan 2013

@nr_martinka už len, aby pôrod dopadol dobre, neviem, si to vôbec predstaviť, ako to všetko bude prebiehať 😉

gelinka75
4. jan 2013

@maruskaaaa marus az v utorok idem 🙂 ty stale veris, ze budu dve co? 😀

maruskaaaa
4. jan 2013

@gelinka75 No ja stále verím že dve 😀 😀 No som veľmi zvedavá a silno budem držať palce. Ja akurát idem v utorok cvičiť, bude s nami cvičiť pôrodná asist.z Ružinova, tak sa veľmi teším, lebo v kuse som seknutá a kríže nehorázne bolia, tak sa na to teším, že mi to pomôže a neskôr aj prednášky budú 🙂

gelinka75
4. jan 2013

@maruskaaaa super, mozno ti pomoze to cvicenie, tebe musi to babo dost tlacit na kosti ked nema miesto, si tenucka 🙂

maruskaaaa
4. jan 2013

@gelinka75 A keď sa srdiečka/srdiečko potvrdí, tak zostávaš v robotke alebo pôjdeš na PN? 😉

gelinka75
4. jan 2013

@maruskaaaa no najprv zavolam k mojmu gyn a podla toho co povie, ale najradsej by som ostala doma a robila z domu, budem to riesit buduci tyzden 🙂

maruskaaaa
4. jan 2013

@gelinka75 no ja verím, že mi to pomôže. Včera som bola na mini prechádzke, nevládala som sa domov dotrepať, tak ma všetko bolelo....že koža sa napína nehorázne a kosti bolia....fakt som jak pavúk....ale hlavne tie kríže....no je to asi veľa na moju pôvodnú váhu 48kg....a hlavne keď sa tak najem dobre, tak mám aj 56 kg...prsia min. o 2 čísla väčšie...a všetko ide len do bruška....a fučím jak medveď, na 4.p.sa neviem vydrápať....A dnes ešte kvalitné kopance od malého...čistý futbalista....Jaaj drahá.... vidíš, čo ťa čaká......už len sa sledujem, či mi nohy neopúchajú, muž sa zo mňa už smeje. Obuď sa nevládzem sama, vstať z postele ani náhodou, no čistý invalid. 😀

maruskaaaa
4. jan 2013

@gelinka75 presne tak, len sa nechaj vypísať a neriskuj, musíš už myslieť na seba a bábo/bába....robota neutečie 😉

gelinka75
4. jan 2013

@maruskaaaa a to si len za polovickou, co budes robit neskor? 🙂 mne trci brucho, obavam sa, ze o chvilu to uz nezamaskujem vobec, nosim sveter az pod zadok, zips otvoreny na polovicu, lebo inak neviem sediet..to funenie poznam, aj ja funim uz teraz ked idem hore po schodoch 🙂

maruskaaaa
4. jan 2013

@gelinka75 no gate som nevedela zapnúť ani ja...len vetračka na plno 😀 , tiež sme to nevedeli dlho tajiť, lebo už si to všetci všimli, že tam niečo mám....no pomaly už pozeraj po tehu gatiach, ja som si kúpila rifle s takým pásom a je tam aj posúvateľná gumička s gombíkom, môže sa upraviť podľa potreby na bokoch.....no aj gyn mi vravel, že to len začína, že bude horšie....keď robil sono, tak som tam ešte 3 minúty ležala a čakala, kým ma s mužom nadvihnú, lebo na totálku som seknutá bola a oni si ešte srandu zo mňa robili.....kamoška čo je tiež taká chudá to mala to isté a vravela, že keď porodila, tak ju kríže prestali bolieť....tak už len vydržať 18týždňov. A už si rozmýšľala, kde by si chcela rodiť? 😉

gelinka75
4. jan 2013

@maruskaaaa a kde si kupila tie tehu rifle, musim to ist vyskusat ci to sedi, uz sme s mm nad tym rozmyslali, lebo aj teraz som mu ukazovala brucho a hovori, ze je dost je popredu, ved odfotim buduci tyzden 🙂
takze marus, mm musi s tebou vsade chodit ked ta stale seka? musi to byt neprijemne a aj boli ked lezis?
este mam otazku ci pred sonom mam davat utros zospodu, hm?

gelinka75
4. jan 2013

@maruskaaaa fu kde budem rodit tak daleko sa este neodvazujem mysliet 😀 nemam to nic omrknute, svagrina rodila na antolskej, ale my patrime do ruzinova tak neviem ako to je

maruskaaaa
4. jan 2013

Rifle som kúpila v C&A a kúpila som si tam aj podprsenky, také bez kostíc a sú aj zároveň kojenecké, 2x za 20,-EUR, aj tepláky s pásom som si tam kúpila. Kupovala som to v Auparku. Bruško pekne odfoť nech vidím, možno pridám aj ja 🙂 No veru, ja nemám vodičák, tak sa len vyvážam, aj do poradne aj na sono so mnou chodí.....nech len pekne chodí....ja keď ležím rovno, tak sa neviem potom postaviť, lebo som seknutá, tá bolesť až vystreľuje....ale zvládnem to, hlavne, že drobec bude zdravý 🙂 Pred sonom som utroš zapila, lebo on vyteká a nechcela som, aby mi to tam tieklo 😉

maruskaaaa
4. jan 2013

@gelinka75 to asi záleží, koho si zazmluvníš....ja budem v Ružinove, tak ti potom dám vedieť, ako to prebiehalo, ak by si sa rozhodla rodiť tam. Ja už mám z toho mierne stresy, či to zvládnem.....však hádam to nejako dám či? 😉

gelinka75
4. jan 2013

@maruskaaaa dik za tip, ja sa bojim zatial aj kociky obzerat, aby som to nezakrikla, som totalne sisi 🙂 ty uz mas vybraty? dnes sheronka hodila tip na taky pekny..
jasne, ze porod zvladnes, ved to ti neutecie 😀 😀 😀 😀 a potom zabudnes a budes uzivat babo

maruskaaaa
4. jan 2013

@gelinka75 kočíky sme ešte nepozerali, máme nejaký prisľúbený od známej, tak uvidíme....zatiaľ sme v akcii v tescu kúpili body s krátkym, dlhým rukávom, bez rukávov a pyžamko...nič iné....ale už musím napísať zoznam, čo budem potrebovať....a uvidíme, kto čo požičia od známych... 🙂 však vieš, ja už stresujem, ako to bude prebiehať, ale hádam tú bolesť zvládnem, keď to dali ostatné....ale ešte sa utešujem, že mám čas na to myslieť 🙂

gelinka75
4. jan 2013

@maruskaaaa urcite ju zvladnes, ja som dnes skoro porodila u zubarky, ze iba vyberiem plombu, to teda bolo..som skoro bola na plafone 😀 a budes rodit prirodzene? ja zatial neviem nic, len predvlani na preventivke mi ocna prizvukovala, ze kvoli ociam len cisarskym, mam stencenu rohovku kvoli operacii..to este bude zaujimave

maruskaaaa
4. jan 2013

@gelinka75 no ešte neviem ako budem rodiť, chcela by som normálne, ak sa bude dať...ja som sa svojho gyn pýtala, že kedy sa meria panva a tak, tak povedal, že to tesne pred pôrodom sa uvidí ako budem rodiť...ako bude malý otočený a tak...zatiaľ je hlavičkou hore, nôžkami dole a mechúr mi ide utrhnúť 😀 No na očné chodím pravidelne, teraz tiež idem na kontrolu, naposledy mi povedala, že tam nevidí zatiaľ problém, ja niekedy mávam taký očný tlak...ale to iba raz za čas...ale vraj to budú sledovať, ta uvidíme čo mi teraz povie na kontrole. Ozaj, aj krémik na strie si kúp, ja používam Elasti Q, je veľmi dobrý,majú ho skoro všade. Furt sa pre istotu natieram 😀

gelinka75
4. jan 2013

@maruskaaaa mozes chodit na wc ked ti kope 😀 ten krem je normalne v drogerii? joj ty si uz tak popredu, aj ja by som uz chcela 😀

maruskaaaa
4. jan 2013

@gelinka75 práveže chodím na wc často, v noci aj 4-5krát...ináč sa nedá, lebo to tlačí....ale vraj je to dobré. Ten krémik je v lekárni, v drogerii som ho nevidela....nestojí tak veľa a je fakt dobrý...v lekárni mi ho vždy odporučili....Neboj, aj ty sa pekne posunieš do predu....už len tie srdiečka a potom fičíš ako vlak 😉 Potom keď už pôjdeš k svojmu gyn, tak nech ti zoberie krv a urobí testy na toxoplazmu, rubeolu a cytomegalovírus, lebo to je dôležité a nerobia to všade 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre