Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
7. feb 2013

@katty5 ahoj,ja som ten caj pila dlho a stale tak som pila len raz denne ale ak sa pouziva len v kratkej dobre mal by sa pit aspon 2 krat denne .... okrem toho som uzivala este vitamin E a B6 a femibion800 ... E a B6 je sice aj vo femibione ale aspon sa dostavil ucinok a zenske organy zacali fungovat tak ako mali 😉 drzim palce!!

luanna
7. feb 2013

@pancuska urcite dve si chcem. A dufam, ze tam obe ostanu🙂 kamoska ma dvojcata-baby a takze ju chcem nasledovat🙂 ale zblaznim sa od stastia aj z jedneho, hlavne aby bolo.... Tak sa tesim na to pichanie,neviem sa dockat🙂

pancuska
7. feb 2013

@eri6 pfuj pfuj pfuj nech sa zadari!!!!! 🙂

pancuska
7. feb 2013

@luanna presne viem .... tiez som si povedala jedno ci dve hlavne nech uz sa dockame!! ale inak otehotnela som a zasa som sa zacala strachovat ze co bude a tak teraz by som uz zasa chcela aby boli uz na svete 😉 ved ak nezabudnes kludne napis ako pokracujes,budem rada!!! 😉

luanna
7. feb 2013

@pancuska jasne, napisem🙂 dufam ze uz vsetko pojde tak ako ma. Inak mam trochu nervy, lebo vcera som si bola pre spravu z MR a tam bolo, ze mam vela malych cyst na vajecnikoch... Ziadny lekar mi zatial cysty nenasiel. Tak neviem co to ma zase znamenat. Dufam ze zmiznu ☹

pancuska
7. feb 2013

@luanna nevedela som ze z MR sa daju zistit aj cysty?!!! no ja som tiez mavala ale mi praskli..... lebo ono to vie cloveka riadne vystrasit....mavam zasa cysty na prsnikoch a odsavaju mi to takou ihlou,chodim kazdeho pol roka na kontrolu a uz sa aj bojim tam ist.... no vraj by to nebolo dore keby mi to nevytahuje ze to moze prejst aj do niecoho horsieho....

lagunasa
7. feb 2013

@pancuska mne praveze ani priechodnost, ani genetiku nerobili a vlastne mi ani ovulku nesledovali..... moj gynekolog sa k tomu staval uplne vlazne. skusim to navrhnut v CAR ked pridu vysledky z krvi, lebo oni zase tusim chcu ist rovno do IUI, ked skontroluju priechodnost.

adka1000
7. feb 2013

@gelinka75 : ďakujem za odpoveď. to znamená, že všetko začína od začiatku: konzultácia, lieky resp. injekcie, dochádzanie do Blavy. ALE čo človek nespraví keď chce mať deti a inou cestou to nejde. bude treba zase spisovať žiadosť do poisťovne o preplatenie? ty si ako ďaleko? máš za sebou už vpichovanie liekov a vklad embryí?

mauerka
7. feb 2013

@lagunasa Mne vobec pred IUI nekontrolovali priechodnost...vlastne nikto nikdy

gelinka75
7. feb 2013

@adka1000 nie, novu ziadost netreba, daju ti len tabletky a ides na kontrolu sliznice na 10-14DC a povedia kedy bude vklad, my cakame tiez na KET, ideme v aprili-maji

luanna
7. feb 2013

@pancuska volala spm do car kvoli tym cystam. Idem v stredu na konzultaciu. Dufam ze to bude ok, velmi sa bojim ze sa to bude musiet zase odlozit ☹

pancuska
7. feb 2013

@luanna urcite maju s tym skusenost a dokazu to vyriesit,neboj sa ....v stredu budes musdrejsia len clovek sa boji co a ako tak ti verim ze sa bojis.....

2lil
7. feb 2013

@mauerka asi preto ti nekontrolovali priechodnosť že už jedno dieťa máš...ani mne nič také nerobili...že šak jedno už máte tak vajcovod (mám len jeden) je priechodný ....

adka1000
7. feb 2013

@gelinka75 to mi teda odľahlo, že to nie je taký zdĺhavý proces ako keď sme chceli prvé dieťatko. ja viem, že túto otázku riešim skoro, lebo druhé by sme chceli až budúci rok / možno sa na to dáme v jeseň /, ale zaujíma ma aký je postup. tiež je to tak finančne náročné ako pri prvom? čo všetko sa v tomto prípade platí? myslím, že asi lieky, transfer a čo ešte? ty kam chodíš a ku komu?

given
7. feb 2013

@adka1000 Ahoj, ja idem tiez teraz na KET, takze ti odpoviem. Plati sa iba za lieky cca do 10 EUR a za samotny transfer 140 EUR. To je vsetko, nie je to az taka palka.

adka1000
7. feb 2013

@given to je fakt úľava. fakt to nie je také hrozné. i keď : ak by to stálo neviem koľko žiadna suma sa nevyrovná tomu nekonečnému pocitu šťastia keď to vyjde a máš pri sebe zdravý uzlíček šťastie, po ktorom človek tak veľmi túži. budem sa tešiť na tvoju odpoveď. a hlavne daj vedieť ako si dopadla. budem držať päste. ty ku komu chodíš a kam?

gelinka75
7. feb 2013

@adka1000 given ti uz napisala, ket nie je taky nakladny, ja chodim k dr.stenovej, my sme mali uz 2 vklady, druhy nam vysiel, len som mala missed v 10tt, takze mame prestavku

given
7. feb 2013

@gelinka75 Aj ja ti drzim palce. Chodim k Harbulakovi. Vklad by sme mali mat niekedy koncom buduceho tyzdna. A je to uz posledny pokus, uz stacilo ... 😝

katty5
7. feb 2013

@pancuska Ďakujem 🙂

oriesocek
8. feb 2013

Takze 9 dni po ET je HCG 165, akurat mi testy nestihli urobit v GYN-FIV, ale ako bonus mi ich urobili pri vsetkych vysetreniach na Kramaroch, kedze som vyfasovala dost silne OHSS.

bimbo37
8. feb 2013

@luanna ahoj, čitam tu, že sa dotazuješ na gynastan, moje prvé IVF skončili v 12tt, čistenie v auguste min rok, a gynstan som začala piť teraz cca dva mesiace dozadu + 200vku vitamin E a na ďalší pokus (máme mrazáčikov) idem v marci. Pijem ho 2 denne (keď sa podarí 🙂 ).

luanna
8. feb 2013

@bimbo37 Ahoj🙂 uz som ho zacala pit aj ja, dva krat denne🙂 buduci piatok by som mala zacat s dlhym protokolom, tak dufam, ze aj ked som zacala neskoro, ze pomoze. A aj cysty zmiznu..... Drzim palce🙂

bimbo37
8. feb 2013

@luanna určite pomôže 🙂, aj ja tebe držím palce, nech sa všetko podarí.

eri6
8. feb 2013

@luanna tak už začinaš, držím palce 🙂

luanna
8. feb 2013

@eri6 no dufam ze zacinam. Este idem v stredu na konzultaciu lebo mi nasli na MR niekolko malych cyst na vajecnikoch tak si idem overit ze to nie je problem....velmi sa bolim ze to budem musiet zase odlozit ☹

adka1000
8. feb 2013

@gelinka75 budem ti držať päste, aby sa to nabudúce podarilo a aby tehotenstvo prebiehalo v poriadku a bez ťažkostí si došla do vytúženého cieľa. aké lieky ti teraz predpísali na najbližší KET?

adka1000
8. feb 2013

@given ahoj given? ako si dnes dopadla? všetko v poriadku?

gelinka75
8. feb 2013

@adka1000 este ziadne, lebo pojdem az v marci pre protokol a uz viem dopredu ze budem mat estrofem od 1DC a ustrogestan od cca 14DC, uz som raz mala stimulaciu na KET len sa nekonal

monosana
8. feb 2013

Ahojte baby. V stredu idem na sono (na 12DC), ze ako mi narastol folikul. Ked nebudem mat este dostatocne velky folikul, objednaju ma este raz na sono, alebo uz v stredu vypocitaju, ze kedy si mam dat pichnut Pregnyl? Ako to je pipinky? 😅

given
8. feb 2013

@adka1000 ahoj, ja idem az buduci tyzden, zatial len beriem estrofem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre