Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maco83
19. mar 2012

@st2 máš to super zariadené a presne dneska toto vyšlo aj z mojích úst na prvom mieste je túžba po bábetku práca ide bokom 🙂

gelinka75
19. mar 2012

@st2 no ved to, ze ani ja nechcem nikomu nic hovorit, neviem si predstavit, zeby sa o tom cela firma potom rozpravala, lebo tu vie kazdy vsetko pomaly, budem to musiet riesit nejak inak, tiez nemam len radovu pracu, takze vysledky su odo mna ocakavane mam obavy ako to zvladnem sklbit, ked teraz sa viem ledva sustredit na to co robim 😖

momo32
19. mar 2012

@ga79 ano mam kratky protokol,prvy ivf som mala dlhy a mala som len 3folikuly a od dnes uz idem pichat diphereline,od zajtra+ konske davky menopur a fostimor,co len s toho bude?hrozne by som chcela aby sa to podarilo aj Vam vsetkym 🙂 raz sa musi 😉

gelinka75
19. mar 2012

@maco83 u mna sa sefka moc vypytovala, na akom zakroku som bola ked som bola na priechodnosti, ledva som to vedela nejak zahovorit, neviem klamat, ale budem musiet naozaj nieco vymysliet, lebo toto im isto nechem vraviet som rozhodnuta na 100%

st2
19. mar 2012

@gelinka75 najlepsie to je nejako vymysliet, vies parkrat vies si rano zobrat volno ze prides neskor a potom by osm to riesila najskor asi dovolenkou

gelinka75
19. mar 2012

@st2 no asi tak to spravim, budem to riesit za pochodu, inak citala som, ze zacinas, tak drzim palce nech to dobre dopadne, mne prisla mrcha o tyzden skor kvoli zakrokom co som mala, tak aspon nieco 😉

st2
19. mar 2012

@gelinka75 no ved aj mne prisla skor, cakala som stvrtok piatok a ona ma aspon nenatahovala a je tu takze zajtra zacinam 🙂

st2
19. mar 2012

kocky co uz ste po IVF to ze mavam skoro ovu tak to aj teraz nejako bude ovpylvnene alebo tie injekcie si to vsetko sami nastavia, mavam ovu uz niekedy aj na 10dc

gelinka75
19. mar 2012

@st2 ako dlho budes pichat injekcie? 🙂

st2
19. mar 2012

@gelinka75 no asi podla toho ze ako budu rast nie, mam kratky protokol zacinam teraz a v podstate len do odberu co bude ca o 14dni

vvia
19. mar 2012

@st2 vies co, ja som chcela na 7:30, ale dorazila som na pohotovost o 8:00, takze na osmu, lebo to beriem tak, ze aj na kontroly chodis takto z rana, tak mi to tam mozu rovno hodit do brucha :D som zvedava, kde a ako to tebe pichnu tu elonvu, ze ci to mam vobec dobre.

vvia
19. mar 2012

@st2 ty kokso ja mavam ovulku az okolo 20dna

st2
19. mar 2012

@vvia no ved podla mna to u teba tie hormony urychlia a bude akoze ovu skor, len co to so mnou potom spravi 😀 😀
OK tak rano idem do gynfivu aby som tam o tej 8 bola a nech si teda pichnu 😝

gelinka75
19. mar 2012

@vvia ja na 13 den, ale myslim, ze na tom nezalezi aj tak sa vsetko prestavi hormonmi 😉

vvia
19. mar 2012

@st2 tak tak, nech si len pichnu a nech uz mame batozteky 🙂 no som zvedava, ako to cele dopadne, ci sa vsetko vydari. ty by si inac tiez mala stihat este do konca marca teda odber, potom budeme mat ak sa to vydri, vianocne deticky 😉

@gelinka75 len ci ma nebudu musiet stimulovat dlhsie tym padom, ja neviem...

st2
19. mar 2012

@vvia no si to tak pocitam a odber veru vychadza tak nejak na prelome marec april, lebo 14 dc mi vychdza presne na 1 april

gelinka75
19. mar 2012

@vvia tiez mi nie je jasne, ako komu davaju tie protokoly

vvia
19. mar 2012

@st2 inac tebe podla dnesnej mensturacie vychadza datum porodu na 24.12. 😅 http://primar.sme.sk/kalkulacky/stanovenie-term...

st2
19. mar 2012

@vvia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 takze darceky mam tymto padom uz vyriesene 😀 😀 😀 😀 😀

given
19. mar 2012

@st2 Ahoj, myslim, ze cely cyklus je ovplyneny injekciami, ovulku ti spustia Pregnylom. Preto su potom tie kontroly a aj davky sa mozu menit podla toho, ako reaguje organizmus. Ja som sa tiez bala, ze co ked mi MS pride skor, ked uz som mala embryjko v bruchu, vtedy som mala 24-25 dnovy cyklus a este sme si davali PK. Bala som sa, ci sa stihne uhniezdit, no ale tie preparaty, co clovek berie injekcne, vrchom, spodkom urobia svoje 🙂
Tak drzim palce!

given
19. mar 2012

Ahojte, mam aj ja jednu otazku. Ked som bola na IVF pred troma rokmi, tak sme necakali na schvalenie ziadosti poistovnou, ale zacala som hned so stimulkou, lieky mi akoby "pozicali" v GF a schvalena ziadost mi prisla postou az v den OPU. Potom som lieky vybrala v lekarni a vratila do GF. Zaujimalo by ma, ci sa to aj teraz da takto urobit, mate niektora taku skusenost, ze ste zacali so stimulkou pred schvalenim? Ide mi o to, ze uz by som najradsej pichala aj ja, ale my sme este ani nepodpisali ziadost, a k Harbulakovi idem az po Velkej noci, a ked si k tomu este pripocitam 4-6 tyzdnov (Dovera), plus nejako sa treba nastavit na cyklus, tak sa mi to zda strasidelne dlhy cas...

st2
19. mar 2012

@given tak s tym som sa veru nestretla a ani o tom nepocula, tak predpokladam ze to nefunguje uz

gelinka75
19. mar 2012

@given no zial tak to je u nas, v cechach co viem sa necaka na poistovnu, asi aj zalezi ktory car 😉

@st2 no uz mame za sebou aj urologa, tak teraz uz len cakat na schvalenie 😉

st2
19. mar 2012

@gelinka75 a co hovoril ujo urolog vsetko oka?

ivka3901
19. mar 2012

@st2 no teraz mi dala ten diferelin neviem či som to dobre napísala potom gonal a nakoniec luveris všetko nové inekcie tak uvidím ako budem nanich reagovať,ale zázraky nečakám skor som veľmi skeptická a budem rada,ked budem mať aspom na vkladanie 🙂

ivka3901
19. mar 2012

@vvia to je natom,že stenovej som to hovorila a nič nato nereagovala akurát sa rozčúlila,že ked som jej nevedela povedať koľkodňový mám cyklus jáj taka som bola z nej znechutená vobec som nemala chuť sa potom s ňou baviť a štve mato,že mi nič nedala ☹ dakujem ti veľmi pekne aj já tebe tiež si picháš už inekcie alebo začínaš na budúci mesiac?no já rozmýšľam,že pojdem asi od 1 PN,lebo to sa nedá teraz mám nočnú celý týždeň a budem trošku mimo teda myslím preskočená v noci budem museť robiť a cez deň spať 🙂

vvia
19. mar 2012

@ivka3901 ja uz mam v sebe prvu injekciu takze som uz zacala. no pekne os stenovej co uz asi nemala svoj den

gelinka75
19. mar 2012

@st2 hej robili mu sono aj obliciek a ze je to ok, ze spermiogram nie je najhorsi, ze nema nic brat ziadne vitaminy, lebo to aj tak nepomoze 😝 a ze posle spravu rovno pani dr., ty si ratala to cakanie od navstevy urologa? alebo ako si vedela ze kedy to odoslali?

st2
19. mar 2012

@gelinka75 no ja som to len tipovala presny den som nevedela ale odvtedy ako tam bol a kedy mi to schvalili boli nejako 3 tyzdne tusim

gelinka75
19. mar 2012

@st2 aha ok, no tak cakame a hotovo, som zvedava kedy to asi bude ved potom napisem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre