Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

monosana
15. feb 2013

@marverka ahaa, no tak si myslim, ze keby to bolo velmi vazne, tak ti v CAR na to daju tabletky. Moja, ja sa uz nepamatam, lebo to bolo pred tromi rokmi, ale viem ze som ich brala aj rok a vselijake. Viem ze som brala nejaky Estrofem, Lutenyl a neviem co este. Mam ich v albume...ale bolo ich viac....
Tak drzim palceky. Mozno, ze to fakt nemusis riesit, ked to ani oni neriesia 😉 Neboj sa!

marverka
15. feb 2013

@monosana No v centre nemaju este tieto posledne vysledky, vcera mi robili HP u gynek.. podobne estrofemu je estrimax a ten som brala dlhodobo na rast sliznice ale cca 2 mesiace mam ho vysadeny, ak je estrimax aj a znizenie testosteronu a co asi je, tak uz viem preco taky zrazu narast... ☹ , a bojim sa lebo mam ist na dalsie ivf a...

martinkahc
15. feb 2013

@marverka Ahoj, za malicko. V podstate take ako na preventivke. Odbery vraj na nejake hormony, ktore som nemala na hormonalnom profile a vytery tam zo spodu. Na chlamidie a pod. zvieratka. Ak budu vysledky OK, tak mi skontroluju priechodnost vajecnikov kontrastnou latkou. Ak bude nejaky zapal alebo pod. tak ho musia najskor preliecit a potom mi spravi tu priechodnost. tak mi ujo doktor vysvetlil postup 🙂

martinkahc
15. feb 2013

@danulienka78 Ahoj. hej k nemu chodim. Ale fakt som tam bola len raz. tiez na vstupnom vysetreni. Sla som tam uz
s vysledkami hormonalneho profilu od mojho gynekologa a so spermiogramom manzela robeneho u nas v meste. A odbery a vytery mi spravil hned. Mozno aj preto, ze do Blavy musime dochadzat a mozno to tak robi vsetkym. Nepoznam tam ani jedneho lekara ani nikoho kto by tam chodil, ci chodi. Pravda je taka, ze najskor nas objednali k doktorke Behunovej, ale ta dostala chripku, tak nas preobjednali k doktorovi Drabekovi. Takze to bola nahoda.

danulienka78
15. feb 2013

Prosím, napíšte mi konkrétne skúsenosti s lekármi z Gyn fivu v Blave. Mám tam ísť na 1. konzultáciu a rozhodujem sa, ku ktorému lekárovi sa mám objednať. Rozhodujem sa medzi dr. Drábekom a dr. Harbulákom. Poraďte.

danulienka78
15. feb 2013

chcem sa tiež spýtať, tie, ktoré chodíte alebo ste chodili do gyn fivu v ba, ako tam prebiehajú vyšetrenia? Čo bolo na prvej konzultácii, vyšetrili vás aj partnera? Aké vyšetrenia robia? Zisťujú príčiny neplodnosti? Nie je to tak, že hneď všetkých tlačia do IUI alebo iVF? snažia sa niečo urobiť, aby páru pomohli aj bez IUI a IVF? Pomohli tam niekomu bez IUI a IVF? Používajú aj iné metody okrem IUI a IVF, ak áno, aké? Budem vám povďačná za vaše skúsenosti.

gooobi
15. feb 2013

@danulienka78 ja mam lepsie skusenosti s Harbulakom, ale postupne aj tak skusis vsetkych.....🙂

gooobi
15. feb 2013

Mile snazilky aj cakatelky...posielam zbytku tehu hormonikov, predvcerom sa nam po uspesnom IVF narodil krasny zdravvy chlapec...tak drzim vsetkym paste 🙂

alibabaa
15. feb 2013

@katty5 ja som ho absolvovala 2x.... a druhy bol uspesny 😉 jedine na co ta upozornim vela vela pi. viac ako 2L tekutin denne. dalej co ta caka a neminie? urcite pocitaj s tym, ze ti bude meskat mrcha par dni. mne meskala tusim 5 dni.
inak sa to da prezit. pri tom druhom som sa citila strasne sfuknuta a ked sa blizila punkcia vajicok, tak ma trosku bolelo brucho z toho napatia..prvy krat som sa citila uplne v pohode. pri oboch som bola velmi unavena. injekcie som si nezvladla pichat sama. pichala mi ich susedka. ale nie preto ze by to bolo komplikovane, jednoducho som nezvladla si pichnut tu injekciu. gonalove bez problemov. tie su kratke a uzulinke.. ale tie dipherelinove a luverisove .. blee. a trosku stipu ..

given
15. feb 2013

@danulienka78 Ahoj, rozhodne Harbulak!!!

given
15. feb 2013

@alibabaa Ahoj pani H. Ako sa mas? Uz musis mat krasne brusko, pozeram, ze uz si v polovici. Viete uz, co to bude?

aqva
15. feb 2013

ahojte baby...potrebujem poradiť ...kto si pichá "Fostimon" ...to riedenie flaštičiek,teraz mi zvýšili na 3 ampulky môžem ich zriediť iba s jednou flaštičkou rozpúšťadla...ja som z toho už maďar...Súrne !!!!!!!!

alibabaa
15. feb 2013

@given ahoooj ty sa ako mas? dobre citam ze dnes zacinas?
jeeejda veru v polovici a ak cisarak, a budem rodit v 38tt tak uz mi to odsejpaaaa.. uz mam za polovicou 😀 😀 😀 vyzera to tak, ze budem musiet kvoli dvom poskodenym platnickam v krizovej oblasti... ☹ ale operacii uz mam za sebou dost, tak viem co ma caka a neminie a co treba robit aby som bola rychlo fit 🙂 🙂
v albume mam aj foto ake brusko mam. a uz veselo kopkame 🙂 🙂

danka483
15. feb 2013

@aqva áno kľudne ja som tak dávala 😉

given
16. feb 2013

@alibabaa Fuha, tak sekcia? Ale aspon vies, naco sa mas pripravit a co cakat. Takze to bude este v juni, co? Inak je, dufam, vsetko ok a uzivas si tehotenstvo. To kopkanie je sranda, co?
JA zacinam, zacinam, lepsie povedane, od vcera mam v brusku dve embryjka, takze snad zacinam tehotniet. Drz palce! 🙂

katty5
16. feb 2013

@alibabaa dakujem za rady, s tým pitím vody budem mať veľký problém ... pijem veľmi mále, ani niej pol litra denne takze to bude pre mna dosť tažké dostať do seba denne 2l. Ale budem musieť 🙂 ďakujem 🙂

katty5
16. feb 2013

@eri6 Gratulujem a držím palčeky 🙂

viva13
16. feb 2013

Ahoj, čaká nás prvá návšteva v centre, chcem sa spýtať ako priebieha už sa aj vyšetruje v tento den?
ešte sa chcem spýtať niekoho kto mal pri umelom oplodnení použité darcovské spermie ako prebieha výber kandidáta? dakujem

alibabaa
16. feb 2013

@katty5 vies co, zvladnes, ja som tiez na tom tak ze malo pijem.. este aj teraz sa pristihnem a potom to dohanam nasilu.. ale mna pocas stimuliek "nastastie" smadilo.. citila som sa ako tava na sahare.. takze nakoniec to nebol ani taky problem....

alibabaa
16. feb 2013

@given vsetko klopy klop je v poriadku. v pondelok ma caka morfo ultrazvuk, tak sa dozvieme podrobnosti o drobcekovi. a to kopkanie je fakt uzasny pocit a este ked si mm prilozi ruku a robi tam spartakiadu.. no to je proste sila.
straaaaaaaaaaaaaaaaasne moc ti drzim palceky a posielam boztek do bruska. daj si tieto dni velke davky vit. E a kys. listovej. ja som papala 400E a 1000mq kyselinu listovu.. tak mi bolo doporucene. juuuuuj nech ti to vyjde 🙂 🙂

aqva
16. feb 2013

@danka483 ďakujem,nevedela som či to robím dobre...lebo prvu dávku som zle pochopila,namiesto 2x prášok a rozpúšťadlo som si dala 1rozpúš.x1 prášok,od dnes mám konsku dávku až 3 prášky...hádam sa to podarí 🙂)

pechlinka
16. feb 2013

Ahojte baby...co znamena..ze mi vlozili...100 a 50 bunkove embryjka.. ?..🙂

given
16. feb 2013

@alibabaa Dakujem, dakujem, si zlata 🙂 Drzim palce na ten ultrazvuk, ale verim, ze je vsetko ako ma byt. Viem, ze je najdolezitejsie, aby babo bolo zdrave, ale tak v kutiku duse...chces aby to bol chlapcek alebo dievcatko?

gelinka75
16. feb 2013

@pechlinka jedno bola blastocysta a jedna morulka, druhe sa ti pomalsie delilo, ale asi bolo tiez dobre, ked ti ho dali,
nie vzdy sa vsetky delia rovnako rychlo

given
16. feb 2013

@pechlinka Bola si vcera na vklade? Aj ja, o 10:15.

alibabaa
16. feb 2013

@given ja dievcatko, mm skor chlapca. ale berie oboje vsetkymi desiatimi 😀 😀

pechlinka
16. feb 2013

@gelinka75 Ahoj...a co znamenaju tieto dve pomenovania..myslela som ze obe su embryjka.. :(

pechlinka
16. feb 2013

@given Ahoj..ano..bola...aj ja som mala prist na 10:15.. 🙂 ani neviem..ci ma vtedy zobrali.. 🙂

gelinka75
16. feb 2013

@pechlinka no to su stadia rozvoja toho embrya, blastocysta je najvyssie stadium, ktore moze byt mimo tela matky a ze vraj sa lepsie uchytia, mali by sa zahniezdovat skoro hned po vklade

pechlinka
16. feb 2013

@gelinka75 Fiha...tak drz palce...aby sa zahniezdilo.. 🙂 Je to citit ked sa embryjko zahniezduje?... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre