Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nancsy
10. okt 2013

@erin365 ahoj, ja som si vsimla, ze si tu dlho nebola... gratulujem k svadbe aj mrche. aje ro stastie, ze mate mrazene, mne nic na mrazenie nezostalo. dnes som bola u svojho gyn. lebo som zacala krvacat. Povedal mi,ze som s najvacsou pravdepodobnostou potratila. som nesmierne smutna. Krv bude zajtra a v piatok, stale dufam, ze aspon jedno embryjko sa ujalo . no neviem. ,usela si sa aj ty citit zle, ked si mala neuspech....prajem vsetko dobre a ver tomu, ze to vyjde!

erin365
10. okt 2013

@nancsy k svadbe? myslíš k výročiu, hej? 😀 A čo sa týka tvojho krvácania, musíme veriť do poslednej sekundy, že ak nie obe ale aspoň jedno embryjko sa ujalo... 😔 😉

nancsy
10. okt 2013

@erin365 hej,k vyrociu, prepac, som pomylena,prave som sa po troch hodinach zobudila..... bodaj by si mala ravdu,prehodnotila by som svoj zivot a zacala by som sa spravat lepsie a nesmierne by som sa na babatko tesila...... 😉

nancsy
10. okt 2013

ahojte, prosim vas, po akom case sa da absolvovat dalsie ivf? Pri prvom som mala dlhy protokol a nezostali nam mrazacikovia...? vdaka

majkulik
11. okt 2013

@leonie777 prvu konzultaciu sme mali tusim april / maj. ale riesili sme to cez lekarov uz od januara minuleho roku, ked sa nedarilo. mm mal zly spermiogram, tak mna odmietli riesit. tak chudak isiel na zakrok - zbytocne, nic sa nezmenilo. az potom sme sa odhodlali. s tym, ze termin na prvu konzulatciu sme dostali az po mesiaci. ale potom to uz islo rychlo, len cakat na tie spravne DC.
Dakujem za dodanie odvahy. ja som prilis leniva na to, chodit si davat pichat do caru tie injekcie a je to casovo narocne. sestra je sestra, takze v najhorsom budem chodit k nej. ale tieto podkozne by nemali byt problem ani pre polovicku. ta prva je asi najhorsia. dnes sa mi o tom aj snivalo, takze uvidime vecer.
ty tam ako dlho chodis?

majkulik
11. okt 2013

@erin365 hned som si ich kupila, dakujeeeem

majkulik
11. okt 2013

@mauerka 🙂 uz su doma, odkedy som sa to tu docitala. je to skvela myslienka

majkulik
11. okt 2013

@leonie777 este jedna vec. mm mal byvalu diabeticku v dost zlom stave zdravotnom, cize sa musel naucit pichat inzulin. 🙂 preto aj povedal, ze ked to nezvladnem ja, tak to bude pichat on.

donatela
11. okt 2013

@guginenka ak mate s partnerom nejaku dg,tak na schvalenie ziadosti na ivf staci to. Ja sice mam syndrom PCO, ale tym, ze mame zdravu dcerku prirodzene, malo vyznam skusit aj IUI. A ze tolko krat, to sme chceli my, v gf nas do toho netlacili. Ja som ivf nechcela. Dokonca mam doma protokol aj lieky este na 4.iui, ale po tom tretom neuspechu som uz tejto metode neverila:( Brala som IVF ako poslednu moznost... Drzim palce🙂

donatela
11. okt 2013

@majkulik ja som na kazdy vpich pouzila novu tu inzulinovu ihlu. Ale ide to s nimi ako do masla. Naozaj to neboli. Len sa do toho zle natahuje do ihly, to liecivo, trochu to trva, lebo ihla je uzka. Je to trosku pracnejsie... Drzim palce, urcite to zvladnes aj sama🙂🙂

nancsy
11. okt 2013

9- ty den po ET mam HCG 0,54. Co si mam o tom mysliet? je to stratene, co myslite?

guginenka
11. okt 2013

@nancsy- nikdy nie je nic stratene... 😠 😠
drzim palce

nancsy
11. okt 2013

@guginenka keby si mala pravdu..... velmi si zelame babatko. Len ma znepokojuje ta slaba Ms, mam ju uz druhy den....

leonie777
11. okt 2013

@majkulik my sme boli prvy krat teraz v gf v auguste, 2.septembra bolo prve iui/negativne, chceli aby sme sli este do jedneho, ale to som odmietla, zbytocne hormony a drahy ma tiez zly spg, tak su sance iui este mensie, preto sme sa rozhodli teraz ist uz rovno do prveho ivf, neviem ani poriadne co ma caka, len to ze teda dlhy protokol a zacinam so stimulaciou uz buduci utorok, ak vsetko dobre prebehne, tak do este presne do 31.10. by mohlo byt ivf. uvidime ako budem reagovat na stimulku ... ty sa teda vecer drz s injekciou a potom sa pochvalis, ako ste to zvladli ... napisem ti este potom v utorok, ked budem vediet, ako to cele lekar vymysli a nastavi. urcite budem mat milion otazok 🙂

leonie777
11. okt 2013

@majkulik tak to mas super, ked sa toho neboji, tak to budete mat v klude doma ... moj v ziadnom pripade injekcie pichat nebude a ja som na tom tak isto, takze obetujem ten cas a pekne sa im tam kazdy den nanutim na injekciu aj ked viem, ze velice oni vedia presviedcat o tom, ze to zvladneme aj sami 🙂

sarah00
11. okt 2013

ahojte dievčatá, tuším už dozrel čas na naše 1. IVF (veď načo už čakať ☹ ) prosím Vás, od prvej konzultácie k IVF, koľkokrát ešte treba ísť do centra kým je OPU? pýtam sa, aby som si to vedela nejako vyrátať s P-čkami a voľnom v práci 😒 Ďakujem 🙂

donatela
11. okt 2013

@sarah00 ja som mala v stimulovanom ivf cykle 5 kontrol. Prva bola 4dc, o 6 dni bola 2.kontrola, o dalsie tri dni 3.kontrola, hned na druhy den 4.kontrola, o dalsie dva dni 5.kontrola. Vecer v den 5.kontroly pregnyl, to bola nedela a OPU v utorok rano. Ale je to individualne, podla toho ako budes reagovat. Drzim palce🙂 Kedy zacinas pichat? Mas dlhy protokol?

sarah00
11. okt 2013

@donatela ďakujem za odpvoeď. práveže ja sa eštelen rozhodujem či ísť do toho ešte tento rok 😒 a či ísť do GF (tu sme boli na 3x IUI) alebo ísť rovno do Brna. a idem mi práve o cestovanie a vynechávanie v práci. O mňa ani tak nejde. ja by som išla asi hneď na PN-ku, ale o manžela. musíme si premyslieť, ako by sme to zvládali hlavne vynechávanie v práci.
ale čím ďalej, som viac presvedčená pre to, že skúsime GYN FIV a teda čo najskôr 🙂 žiadosť už máme schválenú do júna, len sa neviem akosi nakopnúť 😔

majkulik
11. okt 2013

@donatela dakujem, mam nakupene 1:1 🙂 pre istotu. snad to dako zvladnem

guginenka
11. okt 2013

@nancsy- jasne, ze bude vsetko ok. pozitivne myslenie je alfa a omega. ziadne ohnute pusinky 🙂 kutiky hore, hlava hore a sup sup za svojim cielom
@sarah00- osobne si myslim,ze vyskusajte moznosti na slovensku. ak by sme prihliadali na peniaze, tak 3 x preplaca IVF poistovna a je to casovo menej narocnejsie. mi sme tiez rozmyslali, ze pojdeme do brna ale zatial vyskusame vsetko co ponuka slovensko. skus popri IVF aj fertilitycoaching. v brne maju tuto sluzbu automaticky k IVF a osobne odporucam. nie je to o medikamentoch ale o psychike co je pri rieseni takehoto ,,problemu,, velmi dolezite. v zahranici je podpora takychto ,,coachov,, samozrejmostou.
neviem ci si z mesta, v kt. je centrum ale napriklad ja som si odbery a kontroly snazila vybavovat skoro rano aby som z priepustky vynechala min. hodin. a potom mas priepustky na svoju osobu a ako doprovod blizkej osoby. manzel bol somnou menej krat. aj ked chcel chodit skoro vzdy ale praca nepusti. 😒
hlavu hore, zvladnete vsetko.
takze konzultaciu uz mate za sebou? ako dlho sa snazite?

majkulik
11. okt 2013

@leonie777 31.10.? mna naplanovali na 01.11. . . . takze mozno pojdeme spolu. aj ked ty zacinas picat o 5dni neskor. 🙂 mozno pojdeme spolu

nancsy
11. okt 2013

@guginenka dakujem krasne, budem sa snazit. Stale studujem na nete rozne clanky a diskusie a vyzera to pol na pol. Tak uvidim...maj sa a dakujem za podporu

donatela
11. okt 2013

@sarah00 no ved ja si ta pamatam, ze sme spolu bojovali pri iui. Tiez mame za sebou 3x neuspesne iui. Ale nemyslim si, ze by gf nieco pokazilo alebo zanedbalo. Zatial im doverujeme. Myslim, ze dievcata, co chodia do brna, tak hlavne kvoli soft ivf, alebo ked uz tu vycerpali 3.pokusy na SK... Ale mozno sa mylim. No u nas by prave to cestovanie do brna bol velky problem. Ledva sme to logisticky zvladali tu🙂 Ved si porozmyslaj, skus sa mozno poradit aj s dievcatami, ktore to v tom brne absolvovali a uvidis. Hlavne, nech sa to podari🙂
Inak myslim, ze tu na MK je aj diskusia Slovenky a ivf v Brne... Tak skus tam nieco precitat / poradit sa;)

donatela
11. okt 2013

@nancsy drzim palce🙂

sarah00
11. okt 2013

@donatela
@guginenka áno, áno 😀 veď ja už som tu nejaký čas v tejto diskusii, len po tom poslednom IUI som nejak neprispievala, ale sledujem to tu stále. my sa snažíme už skoro 4 roky, z toho asi 1,5 roka od prvej návštevy v GF.

nancsy
11. okt 2013

@donatela vdaka...

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kora77
11. okt 2013

@nancsy myslela som na teba, urcite sa bude hcg zvysovat...ver tomu az do poslednej chvile

nancsy
11. okt 2013

@kora77 mna to len zarazilo, ze sm zacala krvacat, dnes je tomu druhy den. Embryologicka mi povedala , ze v pripade, ze sa embryko neuhniezdi tak an nebudem vediet ako a vyplavi sa. Cize logicky som si myslela, ze to bude len nejakym vytokom . Krv som si vysvetlovala tak,ze hadam sa uchytili obe. ubezpecovala som sa tym,ze aj niektore zeny mali MS pocas tehu. prvych pat minut na mna doktor pozeral ako na nechapavu,ze krvacanie je znak potretu teda podla neho. Prislo mi to strasne luto, bolo to surove hoci neboli dokazy. na sone nic nevidel, ziaden vacok, nic. Ale podla toho, co som si citala na nete, niekdy sa tn vak onjavi az v 6-7 tt. Stale dufam, modlim sa... nesmierne sme sklamani,alestale dufame. Nviem,ci to HCG je UZ znizene nasledkom potretu,alebo sa ESTE LEN bude zvysovat... ja vie, ze musim len cakat...nic ine mi nezostava. A tebe je ako? Kedy ides na kontrolu srdcovej akcie?

adulka1979
11. okt 2013

Ahojte dievčatá! 26.deň cyklu mám začať s Diphereline. Teba zavolať dokimu, že začínam? Posunula som totiž stimuláciu o mesiac, kvôli zdrav.problémom. Vychádza mi to na 20.10., že by som mala začať. Dík za info.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre