Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

babulka555
10. mar 2010

ahojte holky,

tak aj ja pridavam infosky, po urode 11 dievcat, sa podarilo napichnut vsetky,
takze 5 mrazacikov a 6 na predlzenej kultivacii.
sa mi ani nesnivalo o takychto cislach, tak netrpezlivo cakam na piatok 😔

vy ako?

luko drzim palce 🙂

darla27
10. mar 2010

Caute, ja mam prvy fostimon za sebou, pnez sme to vcera pichli s mm bol to horor, ale ako tak sme to zvladli.
Baby, ako je mozne ze niekto to pichal do brucha /aj ja by som radsej chcela/ a mne povedali ze fostimon je jednoducho do svalu a hotovo. ☹
Babulka cim si stimulovala? Blahozelam, pekna uroda. 😉
Narkoza a odber v pohode? Na kolky den cyklu ti robil OPU?

babulka555
11. mar 2010

@darla: ja som mala kratky protokol - Dipherine,Gonal,Pergoveris, na 12 DC som koncila Pregnylom. Narkoza v pohode aj odber, len z toho Utrogestanu mi je teraz nie velmi dobre. OPU som mala na 14DCl. nezabudni si skontrolovat Pregnyl, ci nemas rozbite ampulky, tak ako som mala ja. A to pichanie do brucha nebolo velmi prijemne, podla mna do svalu je to lepsie, mozes si vybrat viac miest. Ja so uz pri tych poslednych injekciach vyronila aj slzu 😖

henika30
11. mar 2010

Ahojte pipiny!Už som tu dávno nebola medzi vami,a teraz čítam že čakáte na výsledok 😉 😉 😉
Držím vám všetkým palce aby bolo všetko OK 🙂 🙂 🙂
Ja by som vás chcela opýtat,že mi už máme schválenú žaiadost a móžme to využit do pol roka,ale ked dovtedy nestihnem operáciu,lebo mój gynekológ má zstoho vela ,tak čo bude?Musíme to dat ešte raz schválit?
Alebo mi to už nebudú schvalovat?
Pomóžte mi niektorá,lebo ja ztoho mám nervi
Dakujem

monika71
11. mar 2010

ahojky pipiny, tak som sa prihlásila k Vám a pre začiatok pozdravujem všetky a všetkým držím palce. Ja mám už všetko za sebou a teraz len čakám ked pojdem na KT. dufam len, že to dopadne dobre.v stredu som mala transfer a z 6 sa oplodnili 3, a tie mi aj dali, moj muž sa smial ked to podpisoval, vraj 3 nie je ani tak vela ak sa zadarí. mám zlateho muža, ktorý so mnou prežíva všetko.

tuzimpobabatku
11. mar 2010

monika: supeeer, tak budú trojíčky 😀 ...držím palce! 😵

zuzanames
11. mar 2010

ahojte, koľko po odbere vajíčok býva transfer ak si nedám PK?

monika71
11. mar 2010

dakujeeeeeeeeeem, ale s mužom sme sa dohodli že to riskneme, ved každe navyše zvyšuje uspech, a ked sa zdarí všetkým trom, tak sa aj on bude mať čo obracať 😉

monika71
11. mar 2010

ja som mala transfer na tretí den, predlženu mi nerobili, lebo ich vraj je malo

majaja75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darla27
11. mar 2010

Baby to co je tu tak ticho? Dnes sme s mm zvladli tretiu fostimonku. 🙂
V pondelok idem na prvu kontrolu, to budem 10 dc, to uz mi povedia asi tak kolko je vajok a kedy bude OPU,
ci este bude skoro?
Babulka prave som skontrolovala moj pregnyl, nic mi nechyba, takze u mna v pohode.
Na kolky den stimulacie s gonadotropinom ste zacali citit foliky?
Monika to sa divim ze to vlozili az tri, aj ked je sanca mala ze by sa chytili vsetky, aj take pripady sa uz stali.

luko
11. mar 2010

darla...ja som ich nejak zvlast necitila 😉 tie vajecniky...,
darla...mne povedali kedy bude OPU az na 14DC aj to nie rano ale az poobede v telefone...ale niekto uz ma 14DC OPU...ja myslim, ze ti to este na 10DC nepovedia...jedine, ze by uz folikuly boli na odber

monika71
11. mar 2010

darla... povedali mi, že keďže mme len 3 tak na zamrazenie je málo jedno ak 2 daju a takto sa zužitkuju všetky a šanca narastie.Mne je to jedno len nech sa zadarí, lebo už rok skušame s mužom bez uspechu. Pre nás je to o to bolestivejšie že jedno sme už potratili a zažili sme tu radosť z očakávania a tužime obaja to opať zažiť. A ako moj muž hovorí desať je vela a nie tri 😀

darla27
11. mar 2010

Luko v podstate mi je to jedno, ale predpokladam, ze do konca buduceho tyzdna OPU bude.
Som hrozne zvedava, kolko sa mi vytvori vajok.
Moni vy sa snazite len rok a isla si na IVF? 😕 Mate nejaku diagnozu s ktorou nemozes prirodzene otehotniet?
Ja riesim dilemu ci vlozim jedno alebo dve, ale na tri by ma nikto neukecal v ziadnom pripade.
Ale v pripade ze by som mala 3 oplodnene vajka, neviem ako by som to vyriesila ja. 😅
Mala si kratky ci dlhy protokol? Na kolky den si mala odber ty?

shelly818
11. mar 2010

Dobrý večer...baby chcela by som sa spýtať,koľko Vám trvalo kým schválila poisťovňa IVF?Chcela by som sa ešte spýtať,odkedy dokedy sa pichá pri dlhom protokole...od ovulácie po ovuláciu,alebo si zle myslím?...dakujem veľmi pekne.

monika71
11. mar 2010

odber som mala na 13.den a prečo sme sa rozhodli po roku? lebo mi ťahá 3 mesiace na 39 a vieš poisťovna ako funguje,(financie hýbu dnešným svetom a nikdy ich neni dosť)
a po pravde moja drahá lekárka mi zabudla tuto vedlajšiu vec oznámiť skor.žiadna diagnoza, len sa jednoducho nedarí. a nechcem si raz vyčítať že sme vynechali nejaku možnosť.

darla27
11. mar 2010

Shelly ja som zacala 22 dc, potom prisla ms a 4 dc som isla na kontrolu a od toho dna zacinaju dalsie injekcie-na tvorbu vajok. V podstate niekedy po 12dc sa ide na OPU, ale je to individualne.
Mne trvalo v jednej poistovni schvalenie 4 mesiace, potom som presla do inej a tam to bolo sup-sup, za 17 dni. 🙂

darla27
11. mar 2010

Aha, Monika tak to chapem, to je o inom, zrejme predpokladas ze toto tehotenstvo bude tvoje posledne,
takze by ti nevadili aj 2-3 deti naraz , to je ina situacia. Ja by som aj tri deticky brala, ale nie naraz.

monika71
11. mar 2010

mne by nevadilo keby sa uchytili všetky, milujem deti, ale bohužial osud mi do cesty privial skvelého muža s ktorým si viem predstaviť buducnosť a porodiť mu deti až v pokročilom veku. 😉 celý život sa ten osud takto so mnou hrá, ale ja si verím a dufam že raz nad ním vyhrám a ja určím kedy čo a ako 😀

shelly818
11. mar 2010

darla: dakujem,ty si mala tiež dlhý protokol?...lebo ja teraz čakám na poisťovnu na schválenie a idem do toho...ja mám dôveru...dôfam,že im to nebude dlho trvať...akú máš poisťovňu?..ešte raz Díky 🙂

darla27
11. mar 2010

Shelly ja mam VSZP, nebol s nimi najmensi problem pri schvalovani. 😉
Ano, ja mam dlhy protokol, uz si zacinam na injekcie pomaly zvykat, aj ked zo zaciatku som z toho dost stresovala, nakolko nenavidim ihly. 😝 Ku komu v GF chodis?

Moni ja chcem tiez verit tomu ze to vyjde, ale ratam s oboma moznostami, nechcem byt prehnany optimista,
aby ma potom neporazilo ked to nevyjde.

monika71
11. mar 2010

viem, ja si tiež nezvykám, prvý krát som sme sa do toho velmi vžili, a ked som potratila velmi to bolelo, preto si dnes pripušťam obe varianty aj ked je to ťažké a v kutiku duše snívam a viem že tá druhá varianta bude bolieť ale aj to viem že nebudem strácať nádej a pokušať sa budeme dalej.ved aj hviezdy v Holywoode rodia po 40-ke, no nie? a ja sa u svojho muža za hviezdu pokladám 😀 😀 😀

shelly818
11. mar 2010

...no dúfam,že aj ja budem mať s poisťovnou tolko šťastia a čo najskôrmi pošlú odpoveď...každý deň od priechodnosti chodím vyberať poštu,čo u mna nebolo zvykom.. 😀
Chodím k DR.Stenovej,je úžasná...a ty ku komu chodíš?
Dúfam,že ešte tento cyklus stihnem stimulku... 🙂

darla27
11. mar 2010

Monika to je dobry pristup, treba verit ze sa to podari a vsetky budeme stastnymi maminkami. 🙂
Shelly ja chodim k Drabeckovi, som tiez spokojna a nemenila by som.
Mne volali z GF ked mi schvalili ziadost, mne to domov tusim ani neposlali z poistovne ze mi to schvalili.
Aku mate diagnozu ze nemozes otehotniet prirodzene?
Zistenie priechodnosti si absolvovala v GF? To je asi dost bolestive vysetrenie, ze?

monika71
11. mar 2010

shelly o.i. aj mne volali z GF že mi žiadosť schválili, takže je podla mna zbytočné čakať poštára, lebo ako viem osobne to tam GF nosí na schválenie a ich potom informuju.
darla som tu nová tak sorry ak sa opýtam, toto je tvoj prvý "pokus"?

shelly818
11. mar 2010

Mne DR.povedala,že mi príde vyrozumenie aj domov aj k nim a mám im zavolať a oni ma objednaju na protokol..
Priechodnosť by strašne bolela, keby to bolo rontgenom alebo laparoskopicky,ale jasom bola ultrazvukom. Aj toto síce veľmi bolelo ale v porovnaní s ult.alebo lap.to bola prechádzka.Dr.mi to sma potvrdila.Na prd bolo akurát to,že to nieje ultrazvukom dobre vidieť, že priechodný asi je ale kolko to nevie.
Ja som mala v novembri 2008 mimomaternicové a nemám pravý vajcovod,muž je v poriadku,spermie sa mu pohybujú okolo 20 milionov,ked mal stresy tak mal už aj 5 mil. ☹ ...a podstúpila som 3x IUI a DR,mi povedala,že to dalej nemá zmysel,kedže nemám pravú stranu a mám 3 IUI,tak splnam IVF... 😕 ...a ty máš aký problém?
..mne robil drábek IUI a je tiež milí.. 😎

darla27
11. mar 2010

Monika je to moje prve IVF a zrejme aj posledne, aj ked nikdy nehovor nikdy.
Ja to beriem ako posledny pokus ako sa konecne po rokoch dopracovat k babatku.
Tiez som absolvovala tri krat inseminaciu, ale vzdy negativne. ☹
Uz ma berie na spanok, tak sa pre dnesok lucim, dobru.

shelly818
11. mar 2010

...takže hovoríte,že nemusím byť každý deň veľmi ochotná a chodiť pre poštu.. 😀 ...a prečo by mi to potom hovorila,jeeej lulka jedna...no dúfam,že mi to schvália čo najskor,lebo sa z toho picnu...už aby bol december 😎

monika71
11. mar 2010

nebud taká negatívna a možno to vyjde akurát vtedy ked budeš najmenej dufať, ja ti držím všetky moje palce, pozri na mna, ja skoro v 40-ke robím vodičák na motorku, chcem mať konečne bábo a konečne začať plnohodne žiť, a hovorím si nikdy nie je neskoro dufať a veriť že osud sa unaví a konečne nám dá pokoj so skuškami ktoré nás stoja vela síl ale na výsledok sme hrdí a spokojní s ním. tak a som si na dobru noc zafilozofovala. 😀 😀 😀 ešte raz držím palce a hlavu hore, pa a dobru noc (všetkým)

monika71
11. mar 2010

P.s. Shelly trpezlivosť ruže prináša(a nám snž)vytužene babetká 😉 pa a dobru pre dnešok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre