Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nechsazadari
5. jún 2010

ďakujem za odpovede, dúfam, že sa vstrebáva všetko čo má. To, že odchádza troška, s tým som rátala a slipové vložky to istia. Len na wc mám občas pocit, že odchádza vlastne všetko. Tak snáď po takých 2 hoďkách už si telo zobralo, čo malo.
Yeliel- budeme sa snažiť zo všetkých síl rozkaz splniť 😉
katulik a pred tým si takéto stavy nemala? Lebo ak nie.... 🙂 Manželík nech zafunguje a troška pomasíruje, pohladká. A zúbok už nehnevá?
Teraz sme v celkom fajn štádiu "relaxuj a teš sa na zázrak". Už sa teším, ako si budeme vymieňať tehulkovské postrehy.

vanilka1802
6. jún 2010

@nechsazadari, nemaj strach, ked utros z teba vytecie, to potrebne sa z neho stihne vstrebat. Mne tak pravidelne povyteka, kedze nemam moznost po vlozeni lezat, akurat ten nocni moc nevyteka.

Babulky, trochu vas povzbudim, co sa tyka HCG, ja som pri prvom tehu mala na 10 DC 36 a na 14 DC 240. Takze ani mensie cislo nemusi znamenat nic zle. Ja som vtedy tiez mala hlavu v smutku, ale nakoniec to dobre dopadlo, a teraz to male HCG keca v postielke a vykrikuje "tata, tata".

Vsetkym, ktore mate po ET moc drzim palceky, a 14.6 nech je ten spravny den na najlepsie spravy. Drzte sa.
A pobolievanie v podbrusku je normalne, ja to mam este teraz pravidelne. Ono sa v tej maternici deju veci a tak to telo musi dat niako najavo.

annamary27
6. jún 2010

Ahojte Pipiny po ET,ako sa mávate?! 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😵 😵 😵 😉 😉 😉

moncici
6. jún 2010

Ahoj dievčate neviete mi poradiť som 8 den po inseminácii ,začina ma bolit podbruško nohy a nafuknutá ako slon môže biť že to nevyšlo dakujem 🙂

henika30
6. jún 2010

Ahojte pipiny!Poradte mi prosím vás! Už som sa na to pýtala ale začínám pichat prvú injekciu 16.6 takže to predoperačné móžem začat vybavovat?Čo vy na to,Neni to ešte skoro'?
Dakujem vám všetkým za odpoved a držím vám palce!

yeliel
6. jún 2010

@henika30 pichas si zatial len diphereline?

yeliel
6. jún 2010

@henika30 predoperacne ma platnost 3tyzdne 🙂

henika30
6. jún 2010

yeliel ano začnem pichat 16.6 prvú injekciu diphereline

yeliel
6. jún 2010

@henika30 moja tak to mas este cas...diphereline pichas a potom ides na ultrazvuk 4den Ms a potom este stimulujes ...to budes pridavat aj ostatne injekcije..uplne staci ak pojdes ked dostanes Ms alebo az po kontrolnom ultrazvuku... 🙂

henika30
6. jún 2010

a nebude to už neskoro?
a dakujem ti za radu

yeliel
6. jún 2010

@henika30 tak vysledky mas najneskor do tyzdna,,na tie BWR ,HIV sa caka najdlhsie...a stimulujes sa cca od 4 do 12Dc to mas cca 8dni,,ja som stimulovala az do 20Dc tak bolo by mi to predoperazne prepadlo keby som isla skoro..Tak ak ti mozem poradit a aby si sa nebala ,ze to bude neskoro tak teda chod na krvicku toho 16teho ale skor je vazne zbytocne ist..teda ja si myslim.. 🙂

henika30
6. jún 2010

Dakujem ti,tak zajtra idem ajtak na kontrolu k mójmu gynekológovi a dohodnem sa s ním že key mi tie odbery spravia 😉
a tyo už máš za sebou?
A čo výsledok?

yeliel
6. jún 2010

@henika30 mne odbery robila obvodna a EKG internista 🙂 ano ja to mam za sebou..no musime bojovat dalej 🙂

vanilka1802
6. jún 2010

@henika30 tak ako ti napisala @yeliel este mas cas na predoperacne, ja som si ich isla dat spravit az ked prisla mrcha. Taktiez som mala OPU dos neskoro, az na 17 DC. Alebo ak sa bojis tak si ich chod vybavovat par dni pred ocakavanou mrchou, aby si to isto stihla. Alebo sa este informuj u svojho gyndosa, kolko tie vysledky trvaju. Mne odbery robila gynekologicka ( obvodna povedala ze to nepatri pod jej obor) a EKG internista.
Prajem nech vsetko dobre dopadne, nech je dobra urodicka a hlavne pozitivny vysledok.

nechsazadari
7. jún 2010

@katuliks - ahojky, ak sem mrkneš Kati- kedy budeš volať ohľadom mrazáčikov? Lebo aj ja budem volať...Mimochodom ani nevieš, ako často si na Teba spomeniem. Ako sa máš? Mám momentálne zaujímavé stavy- bojím sa, keď sa cítim normálne a nič necítim a rovnako mám obavy, keď ma pobolieva podbruško Lebo je to navlas také ako pred mrchou. Ale takto za týždeň, budeme krvičkovať. 😎 A bude aj ultrazvuk, či len nás odkrvia?
@michaelag - a Miška Ty ako? Všetko v pohodke? Zavrtávajú sa bublinky? 😀
Tehulkám nech drobcovia poslúchajú a nám snažilkám nech poslúchajú v čo najkratšom čase. Tento týždeň nech ubehne v rekordne krátkom čase.

annamary27
7. jún 2010

@nechsazadi,podla mna takto o týžden nás len ráno pichnú rýchlosťou blesku a potom už budeme doma čakať na 14tu hodinu,kedy začneme všetky vytáčať to známe číslo na overenie výsledkov.Ja ked som volala kvoli mrazáčikom,tak som ich vytočila okolo deviatej ráno 😀 😀 😀

katuliks
7. jún 2010

@nechsazadari - Ahoj moja.Ja som tam volala cca o 9:00 a odpoved bola presne taka ista ako u viacerych.Po predlzenej kultivacii uz neboli schopne na mrazenie ☹ Tak som prisla o 3 embrya.Ostali mi zmrazene len tie 2 hned po oplodneni.A este mi povedala,ze mi drzi palce.Ja tiez zacinam mat divne pocity ale uz z toho ako to dopadne.V pondelok rano nam len zoberu krv a po obede budeme volat o vysledok 😉 Uz sa dostavam vazne do depky ale musime to zvladnut.

nechsazadari
7. jún 2010

No tak som zavolala teraz a bohužiaľ sa pridávam. Mrazáčikov nemáme. Tak rýchlo si pustiť nejakú komédiu, nech sa tí v brušku majú na čo tešiť! Nech maličký pekne zabojujú, lebo je blbé rozprávať sa s vlastným bruchom, ak by tam nikto nebol. V tom ma predsa nemôžu nechať! 😉 Aj keď na druhú stranu "v tom " by som bola neskutočne rada. Pár dní po druhej krvičke mám narodky. Tak to budú buď najlepšie, alebo najhoršie moje narodky. Určie to ale bude s prekvapením... Hlavu hore babenky, na smútok bude času dosť, zatiaľ skúsme čakať len to najlepšie.

jejo
7. jún 2010

ahojte babenky,
ja som tu nova. Chcela by som sa poradit. Chodim do Gyn-fivu k Dr. Stenovej, mam za sebou 2x neuspesne IUI a teraz cakam na vysledok poslednej. Po nej mam dohodnutu konzultaciu co dalej.
Viete mi prosim niekto napisat ako to prebieha v pripade ze vysledok IUI bude neuspesny a chceli by sme skusit IVF? ake s tym mate skusenosti?
Vdaka za odpoved.

annamary27
7. jún 2010

@jejo,ahoj,ja mám tiež dr.Stenovú.U nás som ja v poriadku a manžel mal zlý spermiogram,tak nám odporučila hned IVF.Boli u genetičky na pohovore ohladom rodinnej anamnézy a potom nám brali krv na tú genetiku-výsledky prišli o mesiac a takisto mesiac trvalo schválenie IVF poisťovnou,žiadosť posielalo na poisťovnu centrum.Mne už iba volali,že kedy bolo čo schválené a šli sme k dr.Stenovej.Tá nám dala dlhý protokol/existuje aj krátky,ked berieš menej a kratšiu dobu injekcie.Všetko v tom protokole máš rozpísané kedy si čo pichať,ako a kam,kedy prísť na kontroly,treba si vybaviť predoperačné vyšetrenie u internistu a partner nejaké krvné testy u svojho obvodného lekára.Rátaj s tým,že dosť často budeš-budete chodiť do centra. 😀 😀 😀 😀 😀
Potom,ked vypestuješ pekne vajíčka,tak ti ich v krátkej anestéze vyberú,pozrú,ktoré sú zrelé na oplodnenie a o pár dní prídeš na embryotransfer,aby ti 1-2vložili .Potom sa čaká na 2krvné testy,ktoré ti potvrdia tehotenstvo a pak o3týždne od druhého testu by sa malo ísť na ultrazvuk pozrieť či tam ten drobec naozaj je a či mu bije srdénko.To je asi v skratke,dúfam,že som ťa nenalaka tolkými informáciami,aj na nás to bolo hr,ked nám to vyklopili,furt som študovala dokolečka dokola tie papiere. 😀 😀 😀 😀

annamary27
7. jún 2010

@nechsazadari,tak vitaj v klube bez mrazáčikovcov,ale načo by nám aj boli,ked už dvaja experti nám pomaly rastú v brušku.S nimi budene mať roboty a radostí ajajaj až nad hlavu,tomu ver. 😎 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂

jejo
7. jún 2010

@annamary27 dakujem za odpoved, myslim ze ja sa stale drzim "pri zemi" a nepodlieham negativnym pocitom
Ja mam asi taku istu diagnozu ako ty, ja som ok ale manzel ma motilitu do stran a pomalu, ale musela som prest 3x IUI aby som vraj mohla ist na IVF. 16. mam dohodnuty termin u Dr.Stenovej a dufam ze mi da vsetky papiere, v poistovni to mozno budem vediet posunut ale este by ma zaujimalo berie sa predtym najaka dlhodobejsia stimulacia? Alebo len od prveho dna dalsieho cyklu? Ja totiz prave 16. mam dostat menzes a nemyslim ze by sme to stihli vybavit do 2 tyzdnov, takze asi az o dalsi mesiac ... a este jedna otazka, ake je cena za prvu IVF - myslim tie dodatocne priplatky, samotny vykon asi hradi postivna (vek.kategoriu zatial splnam )

annamary27
7. jún 2010

@jejo,ja som mala stimuláciu od 24.dna cyklu/inj.diphereline/,potom som čakala na menzes,na štvrtý den menzesu som bola ráno na ultrazvuke,kde mi lekár dalej povedal,čo si budem a v akej dávke pichať a kontrolu som mala o týžden,to bol ráno odber krvo,ultrazvuk a po druhej hodine poobede som volala do ambulancie a podla výsledkov z krvi mi povedali čo si budem dalej pichať a kedy je dalšia kontrola.Na tie kontroly sa chodí ráno medzi 7.30-8.30.Pri poslednej tretej kontrole mi povedali,že si už nič nepichám,iba večer o 22.00 pregnyl a po tom pregnyle sa za 36-38hodín vyberajú vajíčka.
Tie dodatočné výdavky nás vyšli 1000eur.Závisí to aj od toho aké injekcie a lieky ti schvália.

nechsazadari
7. jún 2010

@ annamary si zlatíčko, ďakujem!!! 🙂

jejo
7. jún 2010

@annamary27 no vidim ze nas este zrejme caka dlha cesta .... 🙂 ale verim ze s uspesnym koncom a to iste prajem aj tebe

annamary27
7. jún 2010

@jejo ,ďakujem,aj tebe želám pevné nervy,vela zdravia a úspešný koniec ako vravíš 😎 😎 😎 😎 😎

lujzalota
7. jún 2010

baby to je fakt teraz doplatok cca 1000 eur, ja si pamatam, ze som doplacala za lieky a dodatocne ukony cca 20.000 skk necely 700 eur, takze mame teraz ratat o 300 eur viac?

annamary27
7. jún 2010

@lujzalota,radšej rátať viac ako byť potom prekvapená 😒

yeliel
7. jún 2010

@lujzalota ak neratam injekcie tak mna Gf zuctovali 730eur..ale to je idividualne zalezi od poctu vajicok..ci mas Pk..ICSI ..mrazenie 🙂 ja som mala vsetko 😀

annamary27
7. jún 2010

Kočky čo ste na PNke,vedeli by ste mi poradiť ,kde sa ten papier podpisuje.
Ja som bola PN naposledy pred siedmimi rokmi a už som to zabudla.
Zelený papier ostáva mne doma a dva dalšie posielam zamestnávatelovi/taký červený a čierny/,na tom čiernom vzadu je kolonka ,,vyhlásenie zamestnanca a tam by som sa mala podpísať?! a na tej červenej je zozadu napísané či chcem peniaze poštou alebo na účet a tiež je tam podpis,aj to vyplnujem ja?Ja som z toho jeleň.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre