Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

elisabethwoodville
19. jan 2014

@hi ahojky, mne ju robil dr.drabek v decembri, v gyn five, nie v ruzinovskej. ja som bola velmi spokojna, je to profik a cakala som ovela horsie pooperacne stavy. nech ti to vyjde a nech je vsetko v poriadku 😉

kita26
19. jan 2014

@elisabethwoodville áno je to moje prvé IVF, IUI nám vôbec neodporučili, rovno IVF, keď videli manželov SPG. Ja som úplne v poriadku a tak nechápem prečo mám dlhý protokol, ale čo už...verím, že sa to podarí. Ty ideš tiež prvý krát na IVF ? Chodím k MUDr. Stenovej.... Gratulujem k pekným folikulkám🙂

elisabethwoodville
19. jan 2014

@kita26 vdaka 🙂 ano, tiez je to moje prve IVF. my sme mali neuspesne 2x IUI. lekari rozhoduju podla hormonalneho profilu, veku pacientky atd. juj, tak drzim palce hned na zaciatok!!

kita26
19. jan 2014

Tak ti moc, moc, držím palce a verím, že sa nám to podarí🙂!!!!

mimi1713
19. jan 2014

@hi Ajoj mne ju robil minuly rok tiez drabek a v ruzinovskej...ja som tam bola akurat v takom obdobi ze som si musela cele doobedie pockat na postel pred izbou (kym si vyzdvihnu pacientku najblizsi z rodiny), po prichode na izbu som tam nevydrzala (neviem preco necitila som sa tam ok) tak som sa spytala sestricky a ona mi ponukla nadstandard (po nakuknuti som aj bola rada ze som vymenila - velka vyhoda ze tam mas vlastny zachod aj sprchu - klistir..., vlastna telka, a ked ti bude tak blbo z nafuknuteho brucha po operacii ako mne tak ti bude dobre aj to ze ti donesu jedlo az do izby 🙂 , a k operacii: pana doktora som este stihla pozdravit na operacke 🙂 vsetci boli zlatí na predoperacke aj pooperacke, aj anestez., po operacii uz na izbe ma prisiel pozriet aj Drabek poinformoval ma co vsetko sa udialo kym som spinkala a ze vsetko potom dostanem v sprave pri prepustani. Najhorsie boli tie bolesti v ramenach a neskor az v hrudniku a to celý týzden od operacie (nechcela som ta tym vyplasit ja som sa docitala ze malo báb malo tieto bolesti 🙂 ), nakoniec co si mas urcite priniest: nocnu koselu a zupan, vlastny pribor a ked chces aj nejaku salku, papucky a nejake to oblecenie na navrat domov (nieco netesne na bruchu kvoli štichom). Hadam som ti pomohla keby nieco kludne napis 🙂

alibabaa
19. jan 2014

@mimi1713 @hi tie bolesti v ramenach a v hrudniku .. to mi jedna lekarka poradila aby som si ihned zacala davat espumisan, ze su to plyny ktore ostali v tele..

alibabaa
19. jan 2014

@lesik tie stavy mas z hormonou,... neovplyvnis.. skus sa inak odreagovat zabavit... najdi si nejaku aktivitu ktora ta bude bavit a zabudnes aspon chvilkami... aj to pomaha... viem lahko sa mi hovori, ale tiez som si tym presla ako kazda z nas tu....

majkulik
19. jan 2014

@lesik ja som taka ista. nam tiez nevyslo ET. to je z tych hormonov, co sme si napichali. Privodili telu pocit, ze je tehotne, aby prijalo bublinku a nic z toho. niekde sa to musi odzrkadlit. treba sa pozbierat a myslet pozitivne.

janedoe
19. jan 2014

@hi Ahoj. Aj mne ju robil dr. Drabek, ale tiez v Ruzinovskej nemocnici. Tiez musela dlho pockat na izbu, na ktoru som sa dostala asi az okolo tretej (v nemocnici som bola od 7.00). Na izbe som bola na normalnej a dalo sa to v pohode vydrzat, lebo som bola s uzasnymi spolubyvajucimi (aj ked boli vo veku mojej mamy, tak bolo super). Je pravda, ze wc na chodbe nie je nic extra, ale aspon sme sa narehotali ako sme lietali ako rakety po klystiri, na druhy den ti wc chybat nebude a ak vsetko pojde OK na dalsi ides den ides domov, takze sa to da vydrzat aj s wc na chodbe. Ja som najskor rozmyslala tiez nad nadstandardom, ale kedze som cely cas prespala, tak mi nechybal. No a k operacii. Bolo to podobne, ako sa to uz pisalo. Pred operaciou som po naladovke bola riadne ukecana, stihla som len pozdravit dr. Drabeka a uz som bola mimo. Mozno trosku neprijemna je ta cakacka pred operacnou salou, ale da sa to zvladnut. Po operacii som sa zobudila na to ze mi je zima a o chvilku som sa uz viezla hore na izbu. A pooperacny stav bol celkom OK. Relativne nic ma nebolelo (myslela som si, ze to bude ovela ovela viac boliet - inac injekcie od bolesti ma boleli 100x viacej ako brucho 😀) a ani nafuknuta som nebola, len som bola neeeeeeeeeeeskutocne hladna a z toho mi asi doslo zle, ze som cestou na obed odpadla (ked konecne sa mozem ist najest :D Takze dalsi den bol o hlade 😒 ). ALe da sa to zvladnut. Jazvicky mi skoro ani nevidiet a po par dnoch som vedela fungovat uplne bezproblemovo. Jediny problem mi robili moje napasovane rifle :D Ale kym som sla do roboty aj to uz bolo OK.

waitiekatie
19. jan 2014

baby,ked citam vase zazitky z laparky,tak mi to pripada ako z ineho sveta..mne ju robili v SNOPe,na malej operacke..do 3 sme boli na pooperacnej izbe,potom nas previezli o poschodie vyssie,na veceru sme mali granatir,ktory plaval v oleji a vecer som uz behala na WC aj s drenom 🙂 a rano sup sup domov.. 🙂

hi
19. jan 2014

@elisabethwoodville dakujem si zlata a brala si mu niečo ked s môžem opytať? 🙂

hi
19. jan 2014

ešte by som sa chcela opytať vie mi niekto poradiť ako sa dostanem s gyn fiv do ružinovskej nemocnice a s ružinovskej na autobusovu stanicu ml.nivy nie som z bratislavi dakujem za pomoc 😉

hi
19. jan 2014

@mimi1713 dakujem si zlata a nadštandartnu si mala dvojpostelovu sama pre seba za 40e?ja tam mam ist vziat v stredu papiere s predoperačneho kam si to brala? niesom z BA a vobec nepoznam ruž. nemocnicu a vo štvrtok mam nastup a v piatok laparku a ked všetko ok tak v sob.domov bola si tam aj Ty iba tak kratko? dakujem za odpoved 😉

hi
19. jan 2014

@janedoe dakujem pekne za info 😉

elisabethwoodville
19. jan 2014

@hi nie, ja som samoplatca, vsetko si hradim sama

leonie777
20. jan 2014

@kklaudia moja zlata, v maji ja uz dufam budem bud tehula, alebo v inom centre 🙂 cakam teraz na prve sono pred ked buduci pondelok a vklad bude zda sa tiez koncom buduceho tyzdna, tak drzte palce, aby sa emb rozmrazili a sup s nimi ku mne 🙂
@majkulik nic? ... cica a nie si ty uz nahodou v tom? robila si test? kedy mala dorazit milostiva?

majkulik
20. jan 2014

@leonie777 milostiva? posledna zacala v nedelu 22.12. (predtym 22.11.)
podla dni ako takych teraz v nedelu 19.
podla datumu 22.

tak si vyber. vies cica robi drahoty. 😀 😀 😀 😀

leonie777
20. jan 2014

@majkulik mojko, kludne rob drahoty 🙂 vies ako by som sa tesila, keby ti nedorazila a uz mi len posles info, ze teda ty uz sem chodit nebudes, lebo si tehula 🙂

annamary27
20. jan 2014

@kita26 ahoj,aj u mna bolo všetko o.k. a kvoli mm SPG sme išli hned na IVF,tiež chodím ku dr.Stenovej a moje prvé dva pokusy boli tiež s takými prípravkami ako máš ty.mne raz pani doktorka vysvetlila,že dlhý protokol sa dáva tým ženám,ktoré by mali dobre reagovať na stimuláciu,v krátkom protokole sa toho pichá viac naraz,aby sa nakopol organizmus.držím palce 😉

trish22
20. jan 2014

@annamary27 môžem sa spýtať?? vám vyšlo hneď prvé IVF? môj mm má tiež veľmi zlý spg, ale ja som úplne v poriadku. Každý cyklus mám ukážkový. Len akurát kvôli spg pôjdeme asi do centra. A ako si bola spokojná so Stenovou?

annamary27
20. jan 2014

@trish22 vyšlo nám až tretie IVF, a s doktorkou som max spokojná.pred tretím ivf sme chodili asi pol roka obaja k homeopatovi do Nitry,tak myslím,že nám pomohlo aj to.

trish22
20. jan 2014

@annamary27 fuha ☹ no ale nakoniec vyšlo. a aké ste mali spg? robili vám ICSI? sorry, že toľko otravujem, ale nejako sa nevieme rozhodnúť či ísť do toho alebo nie. 😖

annamary27
20. jan 2014

oligoastenoteratozoospermie,robili ICSI a mali sme aj embryoskop.

trish22
20. jan 2014

@annamary27 ☹ my mám oligoastenozoospermiu ☹ ale máme veľmi málo dobrých spemií. iba okolo 3 mil. ☹

annamary27
20. jan 2014

@trish22 doktorka nám vždy vravela,že stačí jedna dobrá spermia a zadarí sa 😀

trish22
20. jan 2014

@annamary27 ďakujem pekne za informácie. Manžel je teraz chorý, takže ešte ani nebudem volať do centra. Počkám kým ho tá chrípka prejde. Berie ešte profertil a predtým mal rôzne vitamíny. Chcela by som ísť aj ja k homeopatovi do Šale. Volá sa Miček, ževraj je veľmi dobrý.

annamary27
20. jan 2014

@trish22 no môj mal po profertile ešte horšie výsledky ,ale po homeopatovi sa mu zlepšili trojnásobne.

trish22
20. jan 2014

@annamary27 fiha, to vážne? 😲 tak asi navštívime pána homeopata 🙂 snáď sa nám to zlepší 🙂 Ďakujem pekne za info

waitiekatie
20. jan 2014

@leonie777 no mna teda odbehnes urcite 😀 ale inac mam uz lieky, nastastie bez prednisonu, ten som velmi nechcela... a dostala som aj vyvolavacku, tak dufam, ze si milostiva pohne... krasny nazov, fakt 😀 😀 😀 inac to stasticko sa zacina unavovat, tak verim, ze najde cestu aj k nam... v sobotu sme boli na plese a vyhrali sme 2.cenu..!!!! my, co sme nikdy nic nevyhrali!!! tak mam doma sadu novych hrncov (TEFAL) a v dusi pozitivne myslenie 😉

leonie777
20. jan 2014

@waitiekatie presne ako hovoris, nech nas pozitivne myslenie neopusta, aj ked je to mnohokrat tazke 🙂 ake lieky si dostala? kedy vyvolavacka? tak nech milostiva aj tebe dorazi a aspon niekto je v tom so mnou teraz 🙂rozhodujem sa kedy pojdem na prvu kontrolu medzi 10. az 14 dc, kedy je to najidealnejsie, najradsej by som to nechala na ten 14 den, ked na 16-18 ma byt vklad ... co ty nato?
hrnce sa vzdy zidu 🙂 len uz sa nevyhovoris, ze nemas v com uvarit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre