Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maruskaaaa
22. nov 2012

@gelinka75 moja, ty si ma zle videla čo? na bruško som mala slaninku 😉

gelinka75
22. nov 2012

@if hej buduci tyzden ma byt niekedy OPU, este neviem kedy
@mig219 dufam, ze to narastie a bude to OK!!! 🙂

mig219
22. nov 2012

@gelinka75 aj ja 😉 dakujem
drz sa

if
22. nov 2012

@gelinka75 Aj ja držím palce

moniq
22. nov 2012

@mig219 ale to je zatiaľ dobre....však nad 10 je ok,nie?mohlo by byt vse ok....
Ach uz začínam byt aj ja nervózna.....

mig219
22. nov 2012

@moniq rychlo si idem kupit test, nech viem jak vyzeraju dve palicky 🙂
kedy ides na tu krv? v pondelok?

gelinka75
22. nov 2012

@maruskaaaa ano? ved ty si stale hovorila, ze nemas kde pichat 😀

moniq
22. nov 2012

@mig219 áno pondelok je ten den.....ešte že uz od zajtra má môj muz voľno....musím sa uz zabaviť ;)
A ako sa citis?

mig219
22. nov 2012

@moniq na hovň@.. asi horsie ako keby mi povedali ze je to nula.
spinim viac ako vcera, v hlave mam bordel, brucho ma trochu pobolieva ale to uz od OPU, zaludok mam zovrety uz 4ty den.. ale tak kamos hovori ze som velmi kludna, viem krasne klamat =)

maruskaaaa
22. nov 2012

@gelinka75 Veru tak, ako vravíš, ku koncu to bolo už utrpenie. Už som sa normálne bála, lebo jak do kameňa to išlo 🙂 Juuj, som rada, že to mám už za sebou. Nedávno som upratovala lekárničku a keď som videla tie ihly, tak ma až zamrazilo 🙂

moniq
22. nov 2012

@mig219 ooo kráska je mi to ľúto....ale ja verím.....a do tel povedali čo?- že je nádej?

mig219
22. nov 2012

@moniq povedali ze vysledok je neisty.. ze pondelok mam prist na prekontrolovanie

moniq
22. nov 2012

@mig219 tak budem držať palce....

annamary27
22. nov 2012

@mig219 ahoj,v GF berú hcg do 10 ako negatívne, takže ty si slabo pozitívna,hlavne aby narástlo,držím palce 😉

ivanya
22. nov 2012

@pancuska gratulujem, ze sa podarilo 🙂 Pride mi to cele na hlavu postavene, ved v tvojom pripade uz centrum splnilo svoje poslanie a uz by si mala byt len v rukach svojho gyn. Stale chodis na kontroly aj do centra? Neviem ako je to s vychadzkami, ale na rizikove ta moze dat tvoj gyn s mnozstvom diagnoz - cez pichnutie v brusku az po bolest krizov, aspon tak mi to dnes povedala moja. Tak nechapem preco potrebuje tvoj gyn potvrdenie od centra ze ti moze dat vychadzky.... Kazdy potrebuje nejaky papier od niekoho ineho...
@moniq ja nechodim sucasne aj ku gyn aj do centra, takze gyn nevedela ze som v priprave na ivf.
Interne som si vybavovala cez obvodnu, a ona mi ponukla pn, vobec ma nenapadlo ze vypisat ma moze aj moja gyn, zvlast ked som u nej bola naposledy pred rokom....

pancuska
22. nov 2012

@ivanya myslim ze ma caka v Gynfiv uz len jedno sono ktore ma byt 11.12.12 a potom myslim ze uz budem chodit len k svojmu gyn,ved uvidim este si to s tymi vychadzkami pozistujem 😉 ano svoju ulohu uz splnili,je to uz 3,5r co sa snazime o babo,robili mi 3 laparky,odstranili vajcovody takze moja sanca na prirodzene tehu uz neexzistuje,jedine vo sne.....z genetiky mi moj gyn zistil ze mam trombofiliu a tak picham na riedenie krvi inak by som potratila.....takze aj ked sa podarilo stale mam strach aby sa nieco nepritrafilo,ale myslim ze po tom vsetkom si to babinko budem viac vazit!!inak mi to v centre ubehlo rychlo lebo 30.7. sme isli prvy krat a 11.12. mozno posledny tento rok 🙂 a ty uz stimulujes,alebo uz si po odbere alebo ta caka vklad? prepac ale neviem 😉

ivanya
22. nov 2012

@pancuska ja stimulujem uz skoro mesiac :/ 25 dni uz picham Dipher., 12 dni Puregon a 7 dni Menopur, brucho mam uz ako ihelnicku :/ ja uz som v centre rok, 3x som mala neuspesne IUI a toto bude moje 1. IVF. Diagnozu mam PCO.
Chapem, ze mas strach a zaroven sa velmi tesis 🙂 Ja sa spolieham na to ze to vyjde, uz by som chcela riesit plienky a mliecko a nie sa stresovat v praci...

alibabaa
22. nov 2012

@pancuska noo veru skoncila. od tolkej radosti, ze mame foto nasho milacika, som sa zabudla spytat ze podla velkosti v akom sme tt.. mame 11 mm a bije nam srdiecko. cakame jedno babatko 🙂

maxag
22. nov 2012

Ahojte baby, no este k tym ziadostiam na poistovnu, ja som podpisovala 18.10 a este sa nikto neozval, tak som zvedava co nas bude cakat dalej, ci sa este nieco vyriesi tento rok, ale o tom dost silno pochybujem...

ivanya
22. nov 2012

@maxag ja som podpisovala ziadost 29.8. a kazdu chvilu ma uz caka OPu, treba ratat tak +- 3 mesiace od podpisu ziadosti. Samozrejme zavisi aj od protokolu.

maxag
22. nov 2012

fiiha doktorka spominala december tak som zvedava...

dadaba
22. nov 2012

@maxag bud kludna ci to bude december, januar, februar je v podstate jedno!!!!!!!!!!!!!! nech sa to podari je dolezite!!!!!!!!! a raz sa to musi podarit, nie.... 😉 drzim palce!!!!! a hlavne klud,,,,

given
22. nov 2012

@maxag Neskusala si volat do poistovne? Ja som podpisovala 11.10. a 9.11. mi volali z GF, ze je to schvalene. Ak sa dohodneme s Harbulakom, ze este tento rok, tak OPU by som mala mat 19.12., no ale netusim, ako robia posledny predvianocny tyzden a ci ten vikend pred Vianocami este budu robit 1 den aspon vklady. Uvidime...

maxag
22. nov 2012

@dadaba dakujem ja som v poho ako vravis je to jedno len aby to bolo 🙂
@given nevolala som myslela som ze cakaju za genetikou ale aj ta uz bola pred slusnymi "par" dnami...

pancuska
22. nov 2012

@given vies co v GF su do 21.12. som si ista lebo baba co bola so mnou na vklade tak mala pozitivnu prvu krv ale druhu uz nie,cize potratila a bola vcera na konzultacii a dr jej povedal ze robia len do 21.12.....

pancuska
22. nov 2012

@ivanya aaach vobec ti nezavidim,priam obdivujem ,ja som uz ku koncu mala z pichania strach lebo dost casto sme sa netrafili a aj ked sme vytahovali striekacku stalo sa ze sme trafili tam kam netreba.....vcera sa mi to stalo z fraxiparinom tak mam peknu modrinku na mojom vykrmenom bruchu 🙂 🙂 🙂

pancuska
22. nov 2012

@alibabaa ach ako to rychlo leti.....ja som sa rozhodla ist v pondelok k mojmu gyn,tiez je dobry odbornik a chcem vediet ci su 2....ale aj ked su 2 stale sa mi ta hodnota hcg zda vysoka,ani ty si taku nemala.....no kazdopadne som rada ze mi nie je zle ako bolo tebe .....co sa velmi cudujem....ale tebe to uz hadam preslo,nie? 😉

alibabaa
22. nov 2012

@pancuska mne nie je zle iba ak jem co viem ze mi nerobi zle... strasne rychlo to leti. tak dufam, ze ti v pondelok povie tvoj doktor len to najkrajsie pre tvoje uska.

silviami
23. nov 2012

@pancuska
@ivanya

Vidím, že ste riešili PN. Ja som teda cez IVF nikdy PN nebola, tuším v druhom IVF som si brala dovolenku, ale ani to nepomohlo, po vkladoch som chodila rovno do roboty. Ale je pravda, že ja sedím za počítačom a v robote mám kľud a tiež som celkom dobre znášala samotné OPU, raz som išla do roboty aj po samotnom OPU poobede. Z môjho pohľadu by som sa doma zbláznila, len by som sedela na fóre a sledovala príznaky. Inak ja chodím do GF aj ako primárna pacientka a teraz som začala v 9tt krvácať a Mudr v GF mi dala odporúčanie k obvodnej na vystavenie PN, čiže podľa mňa GF vôbec nevystavuje PN.

ivanya
23. nov 2012

U mna je PN povinna jazda a hlavne pomaly ako dovolenka, lebo sice aj ja sedim cely den na zadku ale zial mam riadaciu funkciu - chorobu tejto uponahlanej doby s nazvom manager.... Takze sa mi stava, ze neviem kam skor skocit, az mi je z toho do placu a zvyknem sa aj poriadne rozculovat 🙄 takze ja som sa skor tesila na tuto PN ako na dovolenku, ako uzasne si oddychnem, docitam knihy, nebojim sa, ze by som riesila len babusko, aj ked samozrejme budem nanho po vklade mysliet a prihovarat sa mu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre