Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ingrid0105
19. máj 2014

@sofinkalv no to je mi luto 😢 este mas mrazacikov?

sofinkalv
19. máj 2014

@ingrid0105 nie, nemame. Mali sme 4, v prvom KET mi vložili 2 a v druhom 1, druhé neprežilo. Ale mali sme z darcovských vajíčok, tak sa musíme zas nahlásiť do zoznamu

ingrid0105
19. máj 2014

@sofinkalv no tak to je este smutnejsie ked nemas vlastne sancu z vlastnych pri IVF. My mame 4, a tiez sa chystam na KET, ale ak sa nezadari 1x tak budem hladat pricinu hlbsie popripade zmenim centrum.

marttina333
19. máj 2014

Prosim vas v auguste ideme na konzultaciu ohladom ivf ktore mame schvalene a plati do 30.10.2014. Tak aby sme to stihli vsetko vybavit ake vysetrenia bude potrebne mat urobene pred odberom vajicok/vkladom embryi ? Moje aj manzelove Diky

annamary27
19. máj 2014

@sofinkalv tak to mi je ľúto 😒 ☹ 😖

annamary27
19. máj 2014

@marttina333 manželovi myslím krvné testy na žltačku,krvnú skupinu a neviem či aj aids,to si nie som istá,ale volačo trvalo dosť dlho2-3týždne ak si dobre pamätám a tebe krv plus predoperačné,tak aby si ho v den odberu vajíčok nemala staršie ako 3týždne.potom ešte notárom overený papier s vašimi podpismi,že ste si vedomí všetkých postupov ohladom ivf,ale to všetko ti na tej konzultácii povedia a v poho to postíhate. 😉

domeska
20. máj 2014

ahojte dievčatá tak ako to tu vizerá, kto čo kedy planuje a absolvuje?

blcha76
21. máj 2014

@domeska Ja som tu dlho nebola... Ale práve dnes máme konzultáciu pred 1.IVF, už ho máme od poisťovne 3 týždne schválené, takže uvidím čo nám povie. Máme 3x neúspešné IUI za sebou. Neviem či sa robia aj nejaké vyšetrenia alebo testy pred IVF... som zvedavá koľko to bude ešte trvať, či sa nám to podarí absolvovať ešte teraz v júni, alebo sa nám to skrz nejaké vyšetrenia posunie 😖 ...

domeska
21. máj 2014

@blcha76 - no zalezi od toho ake vysetrenia vam robii pred IUI. a ked uz mate schvalenu ziadost tak vam nehovorili v centre aby ste sa objednali a dohodli sa dalej?

blcha76
21. máj 2014

@domeska ...no veď na dnes poobede sme objednaní...

domeska
21. máj 2014

@blcha76 - no parada. vsetko sa dozvies a podla toho uvidis. neplanujete letnu dovolenku? ak ano tak potom by som to riesila az po dovolenke. aspon teda ja. ale drzim palce aby to bolo co najskor.

viva13
22. máj 2014

Ahoj, chcem sa opýtať mám zasebou nespešné IUI a čaká nás prvá návšteva kde budeme vypisovať žiadosť do poisťovne na IVF robí sa v tento den aj nejaké vyšetrenie? dakujem

silvik1
22. máj 2014

@viva13 my sme len vypísali žiadosť a žiadne dodatočné vyšetrenia sa nerobili. až po neúspešnom IVF.

viva13
22. máj 2014

@silvik1 a po schálení žiadosti je aký postup?dakujem

silvik1
22. máj 2014

@viva13 keď to bude schválené, zavolajú Ti z GF, dohodneš si termín s tvojim lekárom a tam dostaneš všetky papier a lieky a vysvetlia Ti postup.

viva13
23. máj 2014

ahoj, prosím kolko sa aktuálne čaká v GF na schválenie poisťovnou na IVF pri VŠZP?

bubbbulik
23. máj 2014

ahojte baby brala nejaka z vas lutenyl a diferelin potom??už som sa tu raz pitala a nikto my nato neodpovedal 😒 ,,,

elabka
26. máj 2014

Pipinky... uz zas ja... zajtra (v utorok) ma caka OPU - moje prve!!!! Uz je to tu! Takze moje otazky: Mam si zo sebou zobrat nejaku vodu... ? Kedze mam prist rano nalacno a budem tam par hodin, prip nieco na zjedenie? Nech nepridem nabalena ako na tyzden 😉
PIsu ze 24h po OPU sa neodporuca fyzicka ani psychicka namaha - v stredu uz mozem do prace alebo je lepsie si zobrat volno (robim v kancelarii)...
Transfer by mal byt 2. az 3. den.... a my mame listky na koncert Lucie (vo stvrtok)... myslite, ze mozem na ten koncert po transfere?
Nechcem nic prehanat ale zas ani nic riskovat, nic takeho som este neabsolvovala, tak nemam predstavu ake to bude, preto sa tolko vypytujem....
Dakujem za kazdu odpoved... a krasny dnik vam vsetkym prajem 🙂

domeska
26. máj 2014

@elabka - no ja som si na kazde OPU, kt. som absolvovala zobrala so sebou vodu. po prebudeni by som vypila aj nemozne. sice som nepila moc, lebo ani sestricky nam nedovolili ale aspon trosku.na jedenie som si nebrala nic, len ma smadilo, jedla som az vecer. kazda znasame narkozu inak, takze moze byt,ze ked sa napijes tak ti pride zle. ale litrovku si zober. ja by som sa do roboty nehrnula, ako vam povie lekar, kt. opu bude robit, punkcia je sice maly zakrok ale predsa len je a preto nic nechcu zanedbat a odporucaju naozaj len oddychovat. nech sa ta ranka zaceli a nech je vsetko pripravene na vklad embryja. ja tiez pracujem v kancli a mala som dva tyzdne dovolenku. vsetko je to rychle a stresujuce a doma mi bolo naozaj dobre. tie dva tyzdne uplne stacili. bola som vlastne doma den pred opu a potom 5 dni po transfere.
embryja maju na uhniezdenie 3-5 dni. ak budes mat predlzenu kultivaciu tak maju na to 3 dni. po troch dnoch uz mozes normalne fungovat. ak budes mat vklad na 2-3 den tak embryja maju na uhniezdenie 3-5 dni. v tomto case sa odporuca kludovy rezim. nevravim,ze vylozene nohy hore ale tak, nenamahat sa moc, nech cela tvoja energia ide embryjkam aby sa pekne zahryzli.
na ten koncert by si mohla ist, ale ak tam budes sedkat, resp. ak budes moct si sadnut ked budes chciet. inak sa na tieto veci opytaj aj sestricky po opu. radi ti odpovedia, mi sme sa ich pytali naozaj na vsetko.
tak silno drzim palce aby si mala zajtra co najlepsiu urodu a hlavne, ziaden stres, vsetko v klude a v pokoji. hocico co ta napadne pytaj sa nas alebo v centre. sestricky su v pohode len vizeraju,ze maju toho vela. 😀 ak budes moct tak potom napis ako si dopadla.

lila2601
27. máj 2014

Ahojte babulky 2.5 som bola na HyFoSy v Gyn Fiv a posielali sme na poistovnu papier na umele oplodenie aby schvalili ... Preto sa pytam kolko to moze trvat kym poslu odpoved ...a pisielaju to mne ci do centra ? Dakujem za odpovede 🙂

miskab
27. máj 2014

Ahojte babenky chcem sa spytat tie co mate mrazacikov ,posielaju kazdy rok domov papier na zaplatenie mrazacikov? lebo este mi nic neprislo a minuly rok mi to prislo nejako zaciatkom maja...

domeska
27. máj 2014

@lila2601 - ahoj, odpoved poslu do centra a odtial ta budu kontaktovat. a trva to tak do mesiaca, podla toho aku mas poistovnu. ja mam doveru a do 3 tyzdnov mi volali,ze ziadost je schvalena.

renitr
27. máj 2014

@lila2601 ahoj, mne to schvalili za 2 tyzdne. Po schvaleni ti zavolaju s centra, nakolko papiere posielaju tam . Drzim palce

nellyel
28. máj 2014

@miskab informovala som sa v gynfive ohladne predlzenia mrazenia, bo sa ma to tiez tyka a vraj budu posielat vyzvu na uhradu

miskab
28. máj 2014

@nellyel Dakujem velmi pekne 😉

annamary27
28. máj 2014

@miskab ano posielajú,my máme od júla,tak teraz niekedy v júni príde úhrada.

annamary27
28. máj 2014

Kočky,ide vám otvoriť stránku gyn fiv?mne sa to nedarí.

miskab
28. máj 2014

@annamary27 No ale mi mame yaplatit do 19 juna minuly rok mi to prislo skoro o mesiac skor a teraz neviem este mi nic neprislo.

annamary27
28. máj 2014

@miskab neboj,určite príde,tento rok mi prišlo neskor aj platenie za pupočníkovú krv,už to bolo po termíne.

annamary27
28. máj 2014

@miskab alebo si chodte po mrazáčikov a ušetríte 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre