Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

rybkanz
12. aug 2014

@annamary27 tak ja som to nevydrzala a dnes 6 den po ET som sa rano otestovala, vysledok negativny 😖 brucho ma boli ako tesne pred menstruaciou... Teraz uz zostava len dufat ze mrcha nedorazi a ze na test bolo este prilis skoro...
@marttina333 mne ich pichal manzel a ani jeden z nas to predtym nikdy nevidel ani nerobil takze sa to da zvladnut, drzim palce!
Baby je to normalne ze ma boli brucho uplne rovnako ako pred prichodom menzesu alebo je to zla predzvest?

annamary27
12. aug 2014

@rybkanz no ja som pri úspešnom pokuse mala každý den po vklade také bolesti,že dovi dopo,normálne som to musela predýchavať,už som myslela,že je po všetkom a vyšlo to.každá reagujeme inak.treba veriť a dúfať.držím palce.

rybkanz
12. aug 2014

@annamary27 dakujem snazim sa zachovat pokoj a verit... Ale je to tazke... Tie bolesti sa stupnuju kazdym dnom ako sa priblizujem ku dnu kedy by som mala mat ms... Tak dufam ze nepridu!

annamary27
12. aug 2014

@rybkanz hej,je to ťažké,ja som si to prežila trikrát,kým sa na 4.krát dostavil úspech,vždy je to iné,vždy človek dúfa a verí,ved čo iné mu ostáva,drž sa 😉

belusa
12. aug 2014

Ahojte možem sa opýtať aké dávky estrofemu ste brali?Mne dali 3krát denne 2tabletky a len či to nie je velká dávka?Nebolo Vám po týchto dávkach zle?

katulik1108
13. aug 2014

@marttina333 Ja chodím k Drábekovi.Máš krátky či dlhý protokol?Ja som si začala pichať od dnes.

annamary27
13. aug 2014

@belusa ano 3*2,bolo to v poho.

codynko
13. aug 2014

Ahojte baby...Som v procese stimulácie, beriem injekcie už niekoľko dní a bola som na krv+ultrazvuk, ale hladina hormónov je stále veľmi nízka :( , doktor si dokonca myslel, že si to vôbec nepichám...Fostimon som začala brať 2 ampulky, už mi zvýšili na 4 ampulky a výsledky sú stále slabé.
Mala ste niektorá podobný problém, že vám folikuly rástli veľmi pomaly? Pomohlo zvyšovanie dávok hormónov?
Za každú odpoveď ďakujem.

marttina333
13. aug 2014

@katulik1108 dali mi dlhy tak uvidim

belusa
13. aug 2014

@codynko áno mala dokonca ma stopli

codynko
14. aug 2014

@belusa co to znamena, ze stopli?

dadkasuh
14. aug 2014

@codynko ahoj ja som to mala tiez problem s rozhybanim vajecnikov, sa im vobec nechcelo. Nakoniec sa to rozhybalo a teraz mame 27 mrazacikov, akurat ziadne hned nevkladali lebo sliznica uz nebola v poriadku,. Cize na vklad stale cakame.

codynko
14. aug 2014

@dadkasuh Ahoj...A vklad ti odložili na kedy, o mesiac neskôr či? Berieš nejaké lieky alebo injekcie, aby sliznica bola zase pripravená? Ja som dnes bola na kontrolu, trošku sa to zlepšilo, tak uvidím, čo nás čaká... Na ktorý deň ti až odsávali vajíčka?

belusa
14. aug 2014

@codynko normálne stopli a nasadili dalšie hormony o dva mesiaće ☹

codynko
14. aug 2014

@belusa a to si musela čakať aj na ďalšie schválenie od poisťovne alebo ako?

annamary27
14. aug 2014

@codynko ahoj,určite nečakala na dalšie schválenie,kým máš mrazáčiky tak ti platí schválenie až kým sa ti neminú a musíš absolvovať celé odznova,až potom žiadaš o dalšie IVF.

belusa
14. aug 2014

@codynko už som bola samoplatca

zuzana75
15. aug 2014

Ahojte kocky, som 6 den po ET a malasom pravdepodobne priznaky OHSS, v utorok som bola v centre a dali mi infuzie a bolo to celkom fajn.. zacala som konecne pit dost vody , kazdy den 6 litrov , dnes uz mam 2litre ale stale mam pocit plnosti.. samozrejme , ze ked tolko pijem, idem aj na zachod... je mi lepsie , ale zacala ma boliet hlava a ked idem po schodoch sa dost zadycham.. v Utorok by som mala ist na 1 tehotensky test.. a dufam, ze uz ma nebudu trapit taketo problemy. Mame totiz uz z jedneho ET krasnu uzdravu dcerku a pri vsetkych tych ukomnoch pri nej som nic necitila, neboli ziadne problemy, Ma niekto z vas podobne skusenosti.. Dakujem a vsetkym drzim palceky..

ingrid0105
15. aug 2014

@zuzana75 napis babenke smoulinka13 mala rovnake priznaky a testuje tusim v pondelok drzste sa obe 🙂

zuzana75
16. aug 2014

@ingrid0105 dakujem .. 🙂

zuzana75
16. aug 2014

@annamary27 ahoj , chcem sa len opytat, ci si mala aj take bolestin ako keby si mala dostat menzes? Lebo ja som 7 den po ET a cim sa ako pred ... verim, ze sa nam zadari... dakujem
😉

annamary27
16. aug 2014

@zuzana75 ahoj,no pri mojom úspešnom pokuse som mávala denne pár takých bolestí,že som to musela normálne predýchavať a už som myslela,že to nevyšlo,no ale každá sme iná,každá reagujeme inak,ale držím palce,aby Vám to vyšlo.Aj my máme Terezku,zajtra bude mať 17mesiacov.možno budúci rok poriešime Ket,len ešte stále kojím a nedostala som ms,tak až potom sa do toho môžme pustiť.

rybkanz
16. aug 2014

Ahojte, dakujem vsetkym co nam drzali palce ale zial nevyslo nam to tentokrat 😢 dostala som ms, tak som isla do gf uz v piatok a test bol negativny. Viete mi prosim poradit ci ist na ket hned po mesiaci, alebo je lepsie si spravit dlhsiu pauzu medzi et a ket?

annamary27
16. aug 2014

@rybkanz to mi je ľúto.myslím,že by bolo fajn ísť čím skor,kým si nabudená hormonmi,že sa to možno skôr podarí.a nevolali ťa ešte na kontrolnú krv,myslím po tej prvej kontrole?

rybkanz
17. aug 2014

@annamary27 nie netreba kontrolnu krv prvu mam negativnu a mam normalnu menstruaciu... Ako prebieha ket? Co sa berie ake lieky a ako casto sa chodi do centra na kontrolu a kolky dc je vklad?

bubbbulik
17. aug 2014

@slavomirarebecca ahoj ja sa práve rozhodujem či íst alebo nie bola som už druhy krat na umelom ale nevyšlo pri tomto druhom pokuse my zostalo6embryý..boli sme na konzultácii dostala som estrofén a utrogestan nie som si ista či chcem ist a zase stresovat či sa vydary alebo nie jednoducho sa my to nevie uhniezdit alebo čo ale nechapem tomu..a ani dr my to nevie vysvetliť...

slavomirarebecca
17. aug 2014

@bubbbulik ahoj musí to byť veľmi stresujúce, neviem ako reagovať nakoľko som to nezazila, pretože prvý pokus vyšiel. Tiež mi zostalo 7 mrazacikov . Ale keby som sa mala rozhodnúť asi by som predsa len skúšala pokiaľ sa dá ( Finančne a hlavne psychicky). Predsa ich máš este 6 tak skús šťastie znova. Určite nato treba odvahu a vieru ktora sa nevydarenými pokusmi asi stráca ale čo ked sa zadari? To ti bude vŕtať v hlave. prajem veľa stastia, odvahy a hlavne veriť že sa to podarí.

franzziska
17. aug 2014

Ahojte tento rok jak si GF menil netovu stranku tak tam pisu při dárcovství ze cakacia doba je minimalna lebo maju vela vajicok v zasobe...je to naozaj tak, bol ted niekedy niekto ? a kolko to asi stoji?

misen112
18. aug 2014

ahojte..chcem sa spýtať..zajtra idem na odber vajíčok..ktorý deň mi ich vložia?

annamary27
18. aug 2014

@rybkanz myslím,že sa berie od 1dc estrofem 3*2,potom kontorla na 14dc,že ako je na tom maternica a pridá sa utrogestan a ide sa o pár dní na vklad a kontrola krvi po 14dnoch od vkladu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre