Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

brona110
2. feb 2015

@miskab my mame 8 zmrazenych, z toho 4 blastocysty. Tazko povedat, ci im ide len o peniaze, ja som tam vyse dvoch rokov nebola v rannej dobe a teda dnes ma prekvapilo ako malo ludi tam bolo

miskab
2. feb 2015

@brona110 ja mam 4 mrazacikov, no com pocula ze vela zien si na nich v poslednej dobe stazuje, ja som tam tiez bola naposledy v roku 2011 ale bola som spokojna , co uz aj tak s tym nic nenarobim musim tam ist ked tam mam mrazacikov aj ked ceny isli o dost hore. Dufam sa mi rozmrazia a podari sa to 🙂 a tebe drzim moc palceky aby to vyslo daj potom vediet co a ako. Kedy ides priblizne na KET?

mistymay33
2. feb 2015

@katka17044 ahoj. ja som začala so stimulkou dnes ráno - moja prvá injekcia dipherelinu v centre a od zajtra pichám sama. Je to moje prvé IVF pro troch neuspešných IUI.

brona110
2. feb 2015

@miskab my sme mali tiez uspesnom prve ivf v 2012 a zostalo nam 8 zmrazenych embryii. Takze zatial sa stazovat nemozem. Vklad bude o tyzden, tiez verim, ze sa podari a nebudem muset riesit co dalej, ci ist inam alebo zostat. Lebo cennik sa fakt vyrazne pomenil za tie roky a pytat si peniaze za konzultacie sa mi uz len z principu nepaci.

miskab
2. feb 2015

@brona110 no ani mne sa to nepaci , ked som chodila ja bolo to automaticky a zadarmo, no ale co uz, aj ja som rada ze mam mrazacikov a nemusim riesit druhe centrum, aj nam vyslo prve IVF , tak hadam vyjde aj KET ,ze nebudem musiet absolvovat vsetko od zaciatku 😒

lina129
2. feb 2015

@mistymay33 ahoj, predpokladam, ze nas to caka tiez... som po 3. IUI a test negativny ☹ zajtra idem na krv na potvrdenie... a vam zistili nejaky problem? ku komu tam chodis?

mistymay33
2. feb 2015

@lina129 ahoj. ja chodím k MUdr. Behúňovej. Ja som mala v novembri tretie neúspešné IUI, v decembri som dávala žiadosť na IVF, v januári mi ju poisťovňa schválila a hneď som išla na stimuláciu. Nám nezistili žiadny problém, obaja sme zdraví, ja mám priechodné oba vajíčkovody, menštruáciu mám 28 dňovú ukážkovú, žiadne myomy, cysty ani nič podobné. Manžel má krásny spermiogram a predsa sa snažíme otehotnieť už skoro tri roky a nič.

janielik87
2. feb 2015

@candour prosim ta, kde si bola u hematologicky?

lina129
2. feb 2015

@mistymay33 vaaazne? tak to sme na tom veeelmi podobne... my sa snazime cca. 2 roky, ale tiez sme obaja zdravi, resp. nic nam nezistili... robili mi aj Hyfosy a oba priechodne... teraz idem este na vlastnu past na imuno, lebo sa mi to akosi nezda, ze sa nedari... ja som mala teraz v januari 3. IUI a hned mi vypisal ziadost na IVF... to ti rychlo schvalili... mas VSZP? ja mam Doveru... ako ti dali vediet, ze mas ziadost schvalenu? telefonicky? diky

lilly158
2. feb 2015

@miskab - mne to robil v gyn-five. Nech uz sa o teba postaraju, ked si pytaju peniazky aj za konzultaciu 🙂

elenkaba
2. feb 2015

Baby, my sme absolvovali v Gyn five styri IUI, vsetky s negat. vysledkom, taktiez vsetky vysetrenia co som tam mala robene boli v poriadku. Muz mal spermiogram v poriadku, normospermia, primerany pocet, pohyb aj patologia. A pri vsetkych IUI je zaznam o spermiograme /urcite ste to mali vsetci na tom papieri o absolvovani IUI/. Tak sme si mysleli ze treba proste este skusat a urcite sa podari, ked je vestko v poriadku...
Avsak mesiac po absolvovani poslednej IUI, sme mali spermiogram robeny v Brne s nalezom teratozoospermia, patologia 98%, ten mesiac medzi poslednym spermiogramom v GF a nasledne v Brne nebol manzel chory, neuzival ziadne lieky, nemal uraz, vysetrenie so ziarenim atd... tak si kladiem otazku, boli naozaj vsetky tie IUI potrebne v GF kedze mame katastrofalny spermiogram a ako je mozne ze v GF bolo vsetkych 5 spermiogramom vyhodnotenych ako normalne.
Doteraz som Gyn fiv obhajovala a chvalila ze su to odbornici, ale teraz fakt neviem...
Neberte to prosim ako nejake ohovaranie a nadavanie na centrum, ale naozaj rozmyslam, ci je to tak naozaj...

candour
2. feb 2015

@janielik87 Ahoj, na Kramaroch, u Dr. Drakulovej, SYNLAB. na zaklade vysledkov na genetike,kde mi odporucili riesit aj hemato aj imuno..kontakt na nu som si nasla na nete..

candour
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lina129
2. feb 2015

@elenkaba To fakt 4 IUI? Mne robili 3 a viac mi uz akoze neodporucili s tym,ze mi vypisali ziadost na ivf... Som z toho dost nestastna, kedze nenasli pricinu,resp. indikaciu na ivf... Som trosku prekvapena, ze mi povedali, ze ked to nejde, tak ivf, ze neposielaju na specialne vysetrenia... ☹ vsak ani ivf nemusi vyjst, ked nenasli ziadnu pricinu... A ten protokol dali aj nam...ale, naposledy ked sme boli na IUI, tak od odovzdania spermii mojho muza po samotny zakrok preslo asi 15 min. Som sa cudovala, ze tak rychlo to scentrifugovali... 😨

lina129
2. feb 2015

@candour coze? To ma zaujima...ak mozes, napis mi do IP 😉 vdaka

katka17044
2. feb 2015

@mistymay33 ahoj super tak drzim palce... mne prave manzel stale picha ale bude musiet ist prec tak v stredu si budem musiet sama tak si to neviem ani predstavit... ja mam za sebou uz tyzden a od vcera uz aj puregon

elenkaba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenkaba
2. feb 2015

@lina129 nam robili 4 IUI, ze nemame ziadne zistene problemy, podla nich som mlada a nemam prilis stresovat /neviem mne osobne 30 rokov nepride az tak mlada a to uz sa snazime 2 roky/.
Najviac mi je luto, ze vysetreniami u nich, cakanim na konzultacie a nasledne 4 IUI sme stratili 1 rok odvtedy co sme tam prisli 1x a nikam sme sa neposunuli...
Tie IUI boli totiz uplne zbytocne pri nasom spermiograme, ale co uz ked sme si mysleli na zaklade vysetrenia od nich, ze je normalny... ach jaj, kazdopadne odradil ma ich pristup totalne, a zvazujem ci pokracovat u nich s IVF, ale skor asi skusime ine centrum... Co by ste robili v nasom pripade?

ingrid0105
2. feb 2015

@elenkaba smer reprofit brno

candour
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lina129
2. feb 2015

@elenkaba no neviem, ja riesim presne to iste teraz... Uz mi vypisali ziadost na ivf u nich, ale tiez to zvazujem... Kamaratka mi tiez odporuca Reprofit, ale este nie som rozhodnuta kde co poriesim... Skus minimalne konzultaciu v inom centre...kde vam robili ten posledny spermiogram?

mistymay33
3. feb 2015

@lina129 ano mam vseobecnu. Ziadost mi vypisala doktorka v centre niekedy na prelome novembra - decembra. Povedala ze schvalenie potrva cca mesiac ale kedze ide vianoce aby som pocitala ze sa to predlzi. No a prvy januarovy tyzden mi volali z gyn fivu ze ziadost je schvalena A hned mi dali termin na kkonzultáciu kde mi vypisali recepty a dali protokol. Ja mam dlhý, takze od 21 dna cyklu picham diphereline.

mistymay33
3. feb 2015

@katka17044 neboj to pichanie nič nie je. Ja som dnes ráno prvý krát pichala sama a na prekvapenie to prebehlo uplne v pohode. Je to tvoje prvé IVF?

ladyblcha
3. feb 2015

vcera som rozhodovala medzi gf a ferticent, boli sme aj v GF na konzultacie, ale ked toto citam, velmi som rada, ze som sa rozhodla nakoniec pre ferticent.
Net vie velmi ovplyvnit aj naladenie a psychiku, my sme sli vcera nakoniec len do ferticentu a uz som do GF ani nechcela ist, lebo tolko nespokojnych klientov, az mi je z toho smutno.
Drzte sa dievcata, snad si to tu raz niekto kompetentny z GF precita a spravi kroky k naprave ich mena, lebo konkurencia je silna a silnejsia reklama ako ne/spokojnych zakaznikov sa neda kupit.
Dievcata drzte sa, ja uz k pipinam z GF nepatrim.

@elenkaba ja by na tvojom mieste uz na ivf sla inde. Aj tak im uz neveris, je to v tebe, cervik pochybnosti, budes nespokojna a stale budes v strehu hladat chyby a obavy mat ci postup bol spravny. Potrebujes klud a verit a nie neverit a obavat sa.

katka17044
3. feb 2015

@mistymay33 ahoj moje už 3 ale prrvy krat beriem medrol kvôli protilátkam tak snad sa to uz podarí...

annamary27
3. feb 2015

@lucy2305 ahoj,vitaj,veľa šťastia želám na úvod 😀 a bol aj manžel na spermiograme?po vašich výsledkoch sa potom objednáte na konzultáciu a tam vám doktor navrhne spôsob oplodnenia a k tomu si vypíšete žiadosť do poisťovne a budete čakať na jeho schválenie.

annamary27
3. feb 2015

@ladyblcha ahoj,no ja som chodila do GF od roku 2010,absolvovala som tam 3krát IVF,mojou doktorkou je dr.Stenová a spokojná som bola aj s ostatným personálom a keby sa nám druhé bábo nepodarilo prirodzene tak idem na 4IVF znova k nim.

miskab
3. feb 2015

@annamary27 jeeeej ahoj este si na mna pamätas pisavali sme spolu uz davno sice ale ja si na teba pamätam, tak sa vam podarilo prirodzene tak to je supeeeer gratulujem, ja si pojdem do GF pre mrazacika 🙂 😉 dufam to vyjde , ze nebudem musiet vsetko od znova absolvovat , a ked nie no co uz pojdem do toho, ale asi zmenim centrum aj ja , pocula som na nich teraz same staznosti, no neviem sak uvidim ked tam pojdem, ale zas ked som tam chodila ja bola som spokojna s nimi ale to bolo v roku 2011 tak od vtedy sa mohlo kopu veci zmenit aj ceny o dost zdvihli.

annamary27
3. feb 2015

@miskab ahoj,pamätám 😀 ja som mala v pláne Ket na tento rok,lebo tam máme 2mrazákov,len ked som sa pýtala Stenovej,tak mi vravela,že musím mať pravidelnú menštruáciu a prestať kojiť.
menšturácia prišla 19mesiacov po pôrode a druhá už neprišla 😉 zázrak. 😀

blcha76
3. feb 2015

@annamary27 Jééj, ty si tehuľka 🙂 a prirodzene 🙂 ? Ja normálne odpadnem 😉 ... Gratulujem, a želám veľa, veľa zdravíčka 🙂 🙂 🙂 ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre