Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

siinda
30. nov 2012

@gelinka75 super, super..sa tesim tak v ponelok bude velký den ..nech už je nejaka poz...sprava

pancuska
30. nov 2012

@ivanya ahaaaa takze aj ty si mala PK? a kolko si si dala vlozit? inak este ak mozem napisat ja som mala OPU na 14DC a ET som mala na 19DC takze ja som to mala ako ked mam aj obycajne ovulku .....drzim palce pfuj pfuj pfuj nech je s teba mamina!!!!

pancuska
30. nov 2012

@dagmar25 ale ak ti povedia ze je sliznica ok tak uz tu alchemilku nepi......ja som pila gynastan,aj ten pije alchemilku a este dalsie 3druhy mozno aj preto som mala taku dobru sliznicu..... 😉

pancuska
30. nov 2012

@belalinda no co ja? ale ty ako pokracujes? 🙂 vies co byvam taka strasne unavena len by som spala este aj toto super pocasie vonku......no zatial sa snazim wc neobjimat ale niekedy mi je tak tazko od zaludku ze aj rozmyslam ci to vydrzim alebo nie..... myslela som ze mi brucho narastie az neskor tak okolo 10-12tt no ono uz trochu rastie teraz,sice je pravda ze som mala obsah tuku na nom navyse ale uz je take pevne 🙂 a uz sa zacinam zmierovat s tym ze su 2 lebo som neverila ze sa nam to podari aj ked strach mam stale a velky ....ale to asi kazda co prejde skoro vsetkym len aby mala babinko.....ked mi povedali ze som tehotna nic to so mnou nerobilo ....

ivanya
30. nov 2012

@pancuska ahoj, no vkladali mi dnes dve morulky, k ostatnym si mam v pondelok volat ci ich dali na mrazak.
Dakujem za drzanie palcekov verim ze to vyjde a drobce ma nenechaju v stychu 🙂

dagmar25
30. nov 2012

@pancuska dakujem za radu, skor mi vcera chutilo to cervene vinko a uz som ok, proste bolo este skoro a hotovo, nebudem sa tym uz trapit 🙂 a tebe drzkam palce pekne opatruj svoje bambulky 🙂

pancuska
30. nov 2012

@ivanya teraz si pripadam ako debil (prepac) lebo ja som mala iny postup ....pri odbere mi oplodnili vajicka,7dali zmrazit a 6 na PK do embryoscopu,2 blastocyty som vlozila a 3 pridali k zmrazenym .....tak to tebe preco nechali po PK este dalej vyvijat? 😒 🙂

pancuska
30. nov 2012

@dagmar25 presne tak bolo este skoro ....a uz mas aj menzes? kolky den? 😉

dagmar25
30. nov 2012

@pancuska ahojky no dnes som stvrty den, uz som mala pichat aj ostatne, ale teda mi povedali ze estw mam len diphereline, v nedelu rano idem nakontrolu a uvidime co bude dalej

pancuska
30. nov 2012

@dagmar25 myslim ze v nedelu to bude uz ok uvidis ......a posunie sa to zasa dalej a dalej a dalej .....uz sa tesim!! 😉

ivanya
30. nov 2012

@pancuska hmm, netusim, tak mi to dnes povedala teta embryologicka, ze vsetky su moruly, dve vlozia a ohladom ostatnych si mam zavolat v pondelok ci sa z nich spravili blastocysty a ci sli na mrazak. Rozmyslam, ze preco to unahlili a nepockali na zajtra na blastocysty. Inak ma celkom dost prekvapilo, ja som si na tom papieri, co vyplnas po OPU, zaskrtla aj hatching, a ked som sa dnes na to pytala, ci ho urobili, tak bola teta prekvapena, ze ak som to chcela, tak som mala povedat vcera... Tak nechapem na co som ten papier vyplnala... Aj ked na viacerych weboch, dokonca aj na webe gyn fivu som nasla, ze hatching sa nerobi ak bolo robene napichavanie spermiamy, kedze uz vtedy sa obal mierne narusi. Nechapem preco mi toto nepovedala, hmm...

moniq
30. nov 2012

Tak dnes v GF: "a čo sa na mna pozeráte tak smutno.....neva že nie ste tehotná.....však vo februáry zas môžme ísť na to"
To môj muz uz vybuchol,že dva nezdarene pokusy a či si mysli že sa mame kvôli tomu tešiť....a či každý má toľko peňazí že však další pokus vo febr.???? A doktor s kamennou tvárou- však aj dieťa bude niečo stat .....neuveriteľne toto.... Ja pri ňom stracam reč :(

dagmar25
30. nov 2012

@pancuska dufam moja dakujem, verim ze vedia preco to tak urobili, ved jedno krasne babatko vdaka im nim mam uz doma

lusipe
30. nov 2012

@moniq
Jezis to aky lekar toto povedal? Co sa uz uplne zblaznili? 😒

ivanya
30. nov 2012

@moniq a to kto Harbulak? Dnes nemal dobru naladu, robil mi transfer a jemne to teda nebolo... A nepovedal ani ziveho slova... Raz som ho mala na IUI a to bol sama sranda. Hold mal dnes asi blby den... Som rada ze mam Behunovu, ta je vzdy vyborna.

moniq
30. nov 2012

No klasika Harbulak.... Pri tom ja si myslím že nie je zlým človekom....proste sa len nevie správať !!
Alebo má doma daku trubku ,ktorá ho ničí ;)

gelinka75
30. nov 2012

@ivanya preto sa unahlili lebo v sobotu nerobia 😉 mne spominala embryologicka, ze tento vikend asi budu robit len jeden den, lebo ja som sa pytala na vklad v sobotu a povedala, ze nehrozi, ze asi v sobotu nerobia

pancuska
30. nov 2012

@ivanya tak to ti ja neviem povedat preco ,ja som mala velmi dobru embryologicku a o vsetkom sme sa najskor porozpravali az potom som pisala papier takze ja som mala vsetko tak ako som chcela ....hatching som nepotrebovala lebo spermiogram sme mali vyborny!! lebo ono sa to vacinou vtedy robi....no a neviem mne PK trvala 5 dni .....ale uz to nechaj tak ....mysli pozitivne,odpocivaj a vsetko bude dobre!!!!

ivanya
30. nov 2012

@gelinka75 no pekne tak oni si urobili volnu sobotu 🙂) mas vklad v nedelu teda?
@moniq myslim ze ta jeho trubka pracuje tiez v gyn fiv a ma na starosti PR 🙂

gelinka75
30. nov 2012

@ivanya ja az v pondelok 😉

zda sa mi, ze tu niektore veci dost prenahante, treba si uvedomit, ze oni nie su vsemocni, vedia nam len dopomoct k babatku a mali by sme byt vdacne za tuto moznost, nazvat jeho zenu trubkou je uz asi dost prehnane...citala som tu uz vselico na kazdeho lekara v car ale ja som zatial zlu skusenost nemala ani s takym drabekom..asi je to fakt o tom ako sa k tomu celemu staviate!!

moniq
30. nov 2012

@ivanya ja ked vidím taaak nevrleho chlapa ako jeho- tak to hadzem na trubky ;)
A doki sa mi nepozera nikdy do oči ;)

moniq
30. nov 2012

@gelinka75 kráska ja som to zas az tak veeelmi vážne nemyslela....a hádam trubka nie je neake nehanebne ;)

dadenka111
1. dec 2012

@ivanya ahoj, ja som sa na tento hatching pytala hned po OPU, ze kedy sa odporuca a embryologicka povedala, ze pri ICSI netreba (...obal je poruseny) a bez ICSI na mrazene tiez nie lebo aj tie maju uz zmakcenu, krehku stenu po rozmrazeni.
Inak v GF sa musis pytat. Nie kazdy doktor/doktorka vladzu vsetko dopodrobna vysvetlit a este sa musis pytat opatrne aby dr. nebol naaaahodou v zlej nalade a nervozny. 😀 jaaaj boze gynfin. Tu sa najviaaac dozvieme 😉
Prajem vela sily a pozitivnej energie, nech sa embryjkam u teba paci. 😵

belalinda
1. dec 2012

@pancuska ja zatial nic nove, stale otehotnievavam 😉 Minulu sobotu sme boli na prve iui, takze cakacka... Juuuj takze dvojicky, to je paraaaadaaaa! To sa velmi tesim a velmi zavidim :-P Normalne by som povedala ze sa to naraz neda 😉 ale naozaj sa velmi tesim ze Vam to vyslo! No a jasne ze aj ja by som chcela 😀 Ako si to myslela, ze to s Tebou nic nerobilo ked Ti povedali, ze si tehu? Drzim Vam palce nech rastiete ako z vody, do krasy a do zdravia 😉

pancuska
1. dec 2012

@belalinda neviem proste som sa vobec netesila lebo aj ked otehotnies stale je riziko ze sa moze stat nieco a hlavne pri dvojickach ale snazim sa verit a mysliet pozitivne.....bolo to take necakane lebo aj co chodim na tuto temu vsetky maju zatial jedno a tak som myslela......ale budem to mat jednym vrzom.... 🙂 aj som nasla z okolia jednu babu co chodi do GF a tiez caka dvojicky ale ona na konika nechodi uz je 11tt ..... tak budem na teba mysliet a pfuj pfuj pfuj nech sa to podari!!!! 🙂

siinda
1. dec 2012

@moniq ja radsej partnera neberiem zosebou,lebo by to dopadlo podobne a to sa ma Harbulak na poslednej konz. pýtal ci som tu bez partnera a ja že ked ho tu bude treba, tak ho zavolam..no on len zdvyhol obočie ...neviem , ale podla mna sa podpora neprejavuje len prítomnostou v centre

linda_32
1. dec 2012

ahojte. pociťovala niektorá z vás pálenie /rezanie/ pri močení počas pichania stimul.injekcií? Dnes si pichám druhý deň fostimon, či to nemôže byť dôsledkom toho....

gelinka75
1. dec 2012

@linda_32 ahoj mala som fostimon a mne nic nerobil, nemozes byt nachladnuta?

kklaudia
1. dec 2012

@ivka3901 ahoj, prihlásila som sa až teraz...ani som si neuvedomila, že som tu tak dlho nebola...no..mne sa do toho nechce.Vieš, išli sme do GF s tým, že sa nám nedarí s bábom. Všetko prebohlo tak strašne rýchlo, ani som si neuvedomila, že niečo také absolvujem. Až tam som začala po miminku strašne túžiť a utešovala som sa tým, že ja som tam z tých dievčat na tom najlepšie. Žiaden potrat,žiadne problémy s hormónami, ani na laparke mi nič nenašli, žiadne cysty...nič...len slabučké spermijky. Vtedy som začala veriť, že sa začnem onedlho guľatiť.A najviac ma dostalo po vklade to, ako mi pán doktor ukázal tú malú bodečku... ☹
Keď som bola na krvi a poobede som si volala, sestrička mi povedala:,, Máte to negatívne." a ja:,, Ďakujem, dovidenia."...potom rozmýšľam a volám znova. Pýtam sa:,, Dobrý deň, akože to mám negatívne?" a ona: ,,no normálne...nie ste tehotná, dovidenia." Vtedy na mňa spadlo všetko.Všetky možné negatívne myšlienky... Ale potom som si povedala, že BOH vie kedy nás má požehnať a teraz sa sústredím na prácu a je nám takto zatiaľ dobre...času máme dosť...sme obaja mladí...držím palce...

gelinka75
2. dec 2012

@kklaudia ahojky, dlho som ta tu nevidela a nejdes na KET? tusim si vtedy spominala, ze pojdete, my sme akurat pred dalsim vkladom..takze nova nadej, uvidime ako to dopadne, to slovo negativne by som nechcela znova pocut

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre