Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

elise
18. aug 2011

IFV nie je proti bohu lebo cieľom je bábenko🙂 tiež sa pritom spojí spermia a vajíčko len sa to deje mimo tela vo väčšine prípadov (okrem IUI) aj pokrok ide do predu ak by sme odmietali pokrok tak svietime petrolejtkou doteraz 😀 😀 tá sestrička čo vravela tie nezmysli o IFV by sa mala starať sama o seba

gabinkaa
18. aug 2011

@evavox001 vy ste tam veru blízko, ale ja som myslela že Ty a ja, lebo ja som zo Senice, cestou IVF je to do roka, inak asi 2 roky, nie sme spolu dlho, čítam, že vy už dieťatko máte, skúšate druhé?

gabinkaa
18. aug 2011

@mariankach hm, to bol fakt divný farár, ja som to tiež hovorila pri spovedi, farár to zobral ako fakt, neprikláňal sa k tomu to je pravda, reagoval, že sú iné možnosti ako napr. adopcia, ale vôbec nepovedal, že by to bol smrteľný hriech a že mi nedá rozhrešenie, cirkev tak ani neberie do úvahy to "zabíjanie" ale formu počatia, nie je to osobné, ale mimo telo matky, nie je tam spojenie muža a ženy, takto mi to bolo vysvetlené

evavox001
18. aug 2011

@gabinkaa No ja som z Gbelov, takze sme takmer "susedy". My mame maleho, ten sa podaril prirodzene. No po porede mi robili kyretaz pre zvysky a takmer 2 roky som nemala menzes. Chceli sme druhe do roka a maly mal vcera 4 roky a nic. Liecim sa takmer 3 roky a teraz sme sa rozhodli pre centrum. Tiez sme riesili krestansku otazku, no pre mna to bola hotova vec. Ak by Boh nechcel, aby sa takto dalo pomoct ludom, ktorym to normalne nejde, urcite by na to ludia neprisli. len teraz cchem ist na spoved a mam troska strach, co na to povie farar. Ja to za hriech nepovazujem a ani neviem, ako mu to povedat

gabinkaa
18. aug 2011

@evavox001 veru ano, skoro "susedy", ja som sa s tým po cirkevnej stránke vysporiadala, je to aj určité naplnenie života, kňazovi pri spovedi som to povedala tak jednoducho, síce na koniec, ale tak ako sa stalo, že som podstúpila IVF, podotkla som, že cirkev sa s tým nestotožňuje, ale podstúpila som to a ostatné bolo ako on reagoval, takže úplne jednoducho to treba povedať

nurili
18. aug 2011

@gabinkaa a kolko si mala vajok pri tom softe? pri prvom ivf - icsi som mala 12 len z jednej strany a mala som kratky protokol. Inac mas pravdu, u nas na Svk neponukaju soft, aspon co som si prechadzala cenniky....hm....

nurili
18. aug 2011

@evavox001 vela zien sa priam hrnie do Reprofitu, cim je vynimocny?

nurili
18. aug 2011

@gabinkaa Kocky ja som tiez veriaca ale to co robi cirkev nema s Panom Bohom nic spolocne....Miesat sa s mladymi chlapcami tak to by sa im pacilo. No nerozumeju co taka zena preziva ked sa jej nedari otehotniet. No rodina je pre nich dolezita. Nestotoznujem sa s ich starymi nazormi mozno nas bude chcet upalit na hranici jak bosorky, hehehe..... 😀

ivka225
18. aug 2011

To je zvláštne, ako sebavedomo sa predstavitelia katolíckej cirkvi vyjadrujú k veciam rodiny, teda k niečomu, s čím nemajú takmer žiadnu osobnú skúsenost.

evavox001
18. aug 2011

@nurili No to neviem, ja chodim do Gyn.fiv v BA

evavox001
18. aug 2011

@gabinkaa No nejako tu spoved snad vydrzim. Nenavidim spoved. Raz ma knaz priam zvozil za to, ze som mu povedala, ze mam sex so svojim terajsim muzom. Moj muz bol a je mojim jedinym partnerom a v tej dobe sme planovali spolocnu buducnost. Od tej doby spoved nemusim. V tomto to maju evanjelici lepsie. No ale ani toto ma neodradi od IVF a tej nadeje, ze budem mozno opat mamou.

gabinkaa
18. aug 2011

@evavox001 hm, no tak podobnú skúsenosť som mala aj ja, ale treba sa na to pozerať s nadhľadom a ísť si za svojím cieľom, IVF nie je ľahká cesta, takže nedaj si svoje rozhodnutie nikým pokaziť

evavox001
18. aug 2011

@gabinkaa Kolko sa prosim ta doplaca za IVF na Slovnsku, ak ti hradi poistovna a kolko v Brne?

gabinkaa
18. aug 2011

@evavox001 my sme boli samoplátci aj v Ba, tam to bolo spolu do 2000,- Eur, v Brne zasa samoplátci a tam to bolo do 1 500,- Eur, mne poisťovňa nič nepreplácala

evavox001
18. aug 2011

@gabinkaa Tak to je dost, no stoji to za to. Preco ti nic nepreplatili, na vyssi vek nevyzeras (podla fotky)? My cakame na schvalenie uz 2 tyzdne a len dufam, ze nam to oddobria

janulikds
18. aug 2011

Ahojte dievcata, viete mi prosim poradit, ktore CAR je v BA najlepsie(pripadne niekde inde)? Moj gynekolog mi vymenoval Iscare, Ferticent a Gynfiv, ale aky je v nich rozdiel? Kedze mam za poslednych 10 mesiacov za sebou dve operacie, moj zdravotny stav nie je bohvieco , potrebujem fakt odbornikov -aj za vyššiu cenu. Dakujem

alabu
18. aug 2011

@slniecko137 takže test neklamal, vysledok 2.IVF negat. ☹

janulikds
18. aug 2011

@gabinkaa : Ahojki, aj ja som povodne senicanka 🙂 Blahozelam k tehotenstvu. V akom centre si bola v Brne? Je velky rozdiel medzi Ba a Brnom? Uz som od niekolkych lekarov pocula, ze v Brne su naozaj dobri. Som vo faze hladania toho naj centra a budem vdacna za akukolvek radu. Diik

gabinkaa
18. aug 2011

@evavox001ďakujem moja, ale naozaj je to kvôli veku, ale si ma potešila, že nevyzerám, dobre to padlo 😵 😵 😵

gabinkaa
18. aug 2011

@gabinkaa ahojky, takže nás je tu dosť......ja som bola v GF Ba a potom Reprofit Brno, všade sme absolvoali 2 pokusy, v Brne bol druhý úspešný.....rozdiel tam je v prístupe a vraj aj v technike, toto centrum mi doporučila aj genetička v Ba, len tam sme sampolátci, na Sk máš 3 pokusy hradené poisťovňou, teda ak to schvália, už si bola na IVF alebo to bude prvý pokus?

gabinkaa
18. aug 2011

@janulikds napísala som si sama sebe odpoveď, to patrilo Tebe
ahojky, takže nás je tu dosť......ja som bola v GF Ba a potom Reprofit Brno, všade sme absolvoali 2 pokusy, v Brne bol druhý úspešný.....rozdiel tam je v prístupe a vraj aj v technike, toto centrum mi doporučila aj genetička v Ba, len tam sme sampolátci, na Sk máš 3 pokusy hradené poisťovňou, teda ak to schvália, už si bola na IVF alebo to bude prvý pokus?

janulikds
18. aug 2011

@gabinkaa Bude to prvy pokus, mam tazku formu endometriozy a kazda dalsia menstruacia je pre mna peklom. Pri operacii mi zobrali jeden vajcovod, takze sucasny gynekolog mi doporucil rovno ist do niektoreho centra a ist na umele oplodnenie. Takze zistujem, kto je ako spokojny.

pici
18. aug 2011

@alabu zlatko to mi je moc luto 😒

pici
18. aug 2011

@strelicia ja by som sa jej opytala ci je platena ta krava aj za mudre rady do zivota? a ak nie tak nech robi ekg a pomodli sa ona za teba aj za vsetky zeny, ktore nemozu mat deti, ja by som bola velmi stastna keby pan boh dal aj mne dieta bez ivf, holt ale ked to nejde tak nech sa nejaka stara rajda nenavaza lebo u mna by nepochodila....

katka.gzd
19. aug 2011

@alabu vela sil prajem

gabinkaa
19. aug 2011

@janulikds s tými centrami je to tak trocha lotéria, tam kde sme niektoré spokojné nemusíš byť Ty a opačne, najlepšie je zistiť sama a hlavne, aby to vyšlo na prvýkrát, nie je to jednoduché zažívať tie negatívne správy a začínať znova, tak držím moc palce, aby sa to podarilo 😉

slniecko137
19. aug 2011

@alabu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ to mi je veľmi ľúto. Je ťažké aj čítať tieto vety, ja som vždy strašne smutná s každou ktorá zažíva neúspech, aj keď vás osobne nepoznám, ale osud máme rovnaký. Držím palce do ďalšieho boja ... mysli na to že aj zázraky sa dejú

misi76
19. aug 2011

@alabu drž sa, nabudúce to už vyjde

evavox001
19. aug 2011

@gabinkaa No podla fotky by som ti povedla tak okolo 35. Vyzeras tam fakt dobre. Ja budem mat tento rok 29. Nikdy by ma nenapadlo, ze budem mat taketo problemy. Maly sa nam podaril po cca1 roku, no to sme este neboli manzelia a sex sme mali tak 2krat do tyzdna a aj to len niekedy.

alibabaa
19. aug 2011

@alabu to mi je luto, drz sa. posielam ti jedno mile objatie na dobitie energie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre