Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tinasc
27. jan 2012

@elise no mne dávali tú kontrastnú látku s jódom pri CT vyšetrení a je to taký pocit, od hlavy dole ide také teplo, až máš pocit, akoby si sa pocikala... samozrejme, že sa to nestane, ale je to taký pocit... 🙂

elise
27. jan 2012

@tinasc uvidím ešte čo povie harbulák, genetiku mám dosť veľa mutácií

pici
27. jan 2012

@miskab ahoj misik... ja teraz oddychujem :D ideme az v aprili :D

ivka3901
28. jan 2012

@vvia tak moja aj ja tebe držkám palčeky nech nám to vyjde a držíme v náručí ten náš vysnívaný ulíček šťastia a aj s tým bytíkom držkám všetky palčeky ☹

ivka3901
28. jan 2012

@elise dakujem veľmi pekne veľmi to potrebujem takéto povzbudivé slová do nového boja o naše vytúžené šťastie 🙂

linda81
28. jan 2012

@ivka3901 Ahoj...my sa chystame na 2 IVF....ale mam strasny strach , ovela vacsi, ako prvy krat......neviem , co bude dalej , ked to nevyjde....tiez mamem vsetko, domcek , robota, o mesiac mam 30 no a mimino stale chyba...drzim palceky velmi....kedy idete vy?

linda81
28. jan 2012

@pici ahoj...teba somuz tiez dlhsie nevidela....🙂,,,v aprili zacinas novy cyklus? Ci KET?...ako sa mas inac🙂??

linda81
28. jan 2012

@tinasc ahoj...drzim palce🙂...

pici
28. jan 2012

@linda81 v aprily ideme na KET, este mame 4 zmrzlinky :D mam sa fajn. pracujem, nemam na nic cas, cez vikendy ked sa da chodim lyzovat do bystrice a zaplnam cas ako mozem lebo potom mi sprostosti behaju po rozume :D vy ako pokracujete?

miskab
28. jan 2012

@pici strasne moooc ti to prajem uz konecne nech vam to vyjde , drz sa mojko....

wewulka
28. jan 2012

@pici Ahoj, velmi ti drzim palceky, aby vam to tentokrat vyslo na uplnych 100% 🙂

ivka3901
28. jan 2012

@linda81 no o tom strachu mi hovor,no trošku ťa rozveselím ani nám sa nepodarilo na 1 krát,ale na druhý takže nič nie je stratené skor u nás to je také neisté kedže sa 3 pokus nepodaril,ale zas treba skúšať šťastie 🙂 a povedali sme si,že ked to nevyjde tak pojdeme pri more a nebudeme už nato myslieť a budeme žiť dalej jeden pre druhého 🙂

linda81
28. jan 2012

@ivka3901 Ahoj....no uvidime...ja sa snazim to tiez tak brat, ze budeme zit jeden pre druheho...ale pravdupovediac si to neviem predstavit...

alibabaa
28. jan 2012

@katla aj nam ho spominala len v spojitosti s hrubym obalom.. v inych centrach to ponukaju hlavne tym ktore maju velmi maly pocet oplodnenych vajok..
no ty kokos... nebol volny? to kolko bab muselo byt na opu aby bol plny??? je to strasny biznis tieto oplodnenia a ten embryoscope ani nehovorim..
drzim ti palceky 🙂

ivka3901
28. jan 2012

@linda81 uvidíme čo prinesie budúcnosť a možno si o pár rokov adoptujeme 🙂

ivka3901
28. jan 2012

@alibabaa ahoj ako sa mávaš?čo máš nové?ty si ako na tom?už si bola na IVF?

katla
29. jan 2012

@alibabaa No zajtra tam este zavolam a opytam sa na to. Ale asi ked nam boli vajicka napichavane, tak mozno AZH uz nebude treba. Neviem ako sa to berie, ci uz aj to je narusenie obalu. Ale uz sa nad tym asi moc zamyslam 🙂 Na embryoscope mali jedno volne mieto, ale kedze sme dve mali zaujem a z toho jedna sla uz na druhykrat, tak bola uprednostnena. Ale nevadi, vsetko zle je na nieco dobre a ja verim, ze sa to podari aj bez toho. Dakujem za podporu. Urcite sa ozvem. Drzte palce vsetky 🙂

alibabaa
29. jan 2012

@ivka3901 ahoj 🙂 uz som bola na ivf.. ale neuspesne. teraz cakam na april a vrhnem sa na KET. este mame 3 snehuliaciky.. tak dufam, ze sa pekne rozmrazia a budu ok... 🙂
a ty si sa tusim dala na ivf ak som dobre postrehla...

ivka3901
29. jan 2012

@alibabaa tak to je mi lúto a držkám palčeky na KET.kiežby som mala aj já takúú šancu,ale ani raz som nebola na KET ☹ my sme sa dali na 4 pokus tak uvidíme ako dopadne

alibabaa
29. jan 2012

@ivka3901 dakujem a aj tebe moc drzim palceky 🙂 tak to asi malo byt, ked to nevyslo.

zuzancek22
29. jan 2012

@katla daj si všetko čo ti odporúčajú, my sme mali tiež obe vajíčka napichnuté, a povedali že odporúčajú aj AZH, tak sme si to dali, a zadarilo sa na 1 krát.

katla
29. jan 2012

@zuzancek22 No praveze AZH sami neodporucili, ale sama sa chcem na to opytat 🙂 Mozno tak zvysim sance a podari sa aj nam na 1krat 🙂

erinka123
29. jan 2012

@zuzancek22 a ty si mala aj PK??? Mne tiez obe napichovali , 4 bunkove. Snad sa to podari v stredu idem na krv 😉

kacena85
29. jan 2012

ahojte baby, ja som potratila minuly rok vo feb.nasledovala kyretaz, ms mi odvtedy neprisla, dr ze pockame, potom vyvolavacky, antikoncepcia a stale nic.od decembra si meriam bazalnu teplotu aby som ako tak mala prehlad o ovulacii.vo feb. som objednana na hysteroskopiu, ze ked nemam ms ma podozrenie na zrasty.teraz som si nasla v papieroch podozrenie na Ashermanov syndrom.snazime sa od oktobra o tehu zial neuspesne. su tu take ktore ostali tehu prirodzene?dakujem za kazdu odpoved 🙂

evakva
29. jan 2012

@kacena85 Ahoj. My sme si uz spolu pisali. Ja ma v papieroch Ashermana, hoci som zrasty nemala. Ak budes mat zrasty, treba ich rozrusit (niekedy to ide, niekedy nie). S Ashermanom je problem otehotniet. Pozri net, daju sa najst informacie. Niektore otehotneli, niektore nie. Dolezita bude ta histeroskopia a aby ti nabehla menstruacia.

kacena85
29. jan 2012

@evakva ahoj, ano pisali spominam si,ok tak uz len musime pockat co ta hysterka aj ked teraz meriam teploty a su stale vysoke tak ze by zazrak?ale pri nasom stasti ☹ .tak dufam, ze nabehne po hysterke ms a bude to ok ci aj ked nabehne ms je problem otehotniet?

evakva
29. jan 2012

@kacena85 Ja som dokonca zalozila temu Ashermanov syndrom, no len malo sa zapojilo. Ak nabehne ms, bude aspon troska vyhrane. Dolezite je, ako rastie sliznica a ci je ms silna alebo slaba. Ja mam slabu (1 den spinenie,2 dni slabulinka ms - tak na max. dve vlozky a potom zasa 1 den spinenie). Nastastie v centre mi povedali, ze sliznica rastie, no je nizka tak 5-6mm, ale su tam aj miesta, kde je vyssia (cez 7mm). prirodzene mi vela nadeji nedali, IVF by sa vraj dalo. I tak sa nam prirodzene podarilo, no nedopadlo to dobre.

kacena85
29. jan 2012

@evakva aha a vidim ze mas jedno dietatko to si mala predtym ako mas tieto problemy?a teraz idete na umele?

evakva
29. jan 2012

@kacena85 Maleho som mala este ako zdrava. Len po porode mi zostaly zvysky, vyskocili teploty a robili kyret. Tym sa to zacalo. Zrasty som sice nemala, no do papierov mi dali Ashermanov syndrom (doteraz neviem preco, nik mi to nevysvetlil). Stale sa nan lekari odvolavaju a ja stale hovorim, ze zrasty som nemala. Potom sa divia, ze preco to mam v papieroch a aja len vysvetlujem a vysvetlujem. Teraz nejdeme na IVF. Ked sa podarilo, tak to skusime aj teraz prirodzene. Dame tomu tak rok a potom mozno pojdeme. Pijem caje, jem vitaminy, meriam BT a modlim sa za uspesny koniec. Hysteroskopia neboli a moze len vyriesit problem, preco nemas ms. Zrasty na normalnom ultrazvuku vraj nie du vidiet (aspon to mi vraveli lekari), preto ta hysteroskopia. Ak by si ich mala, hned by sa pustili do ich rozrusovania.

kacena85
29. jan 2012

@evakva dakujem, si ma povzbudila.od oktobra sa snazime koniec roka bol otrasny,ale stale ma dokaze neico prekvapit a to skor v zlom zmysle, ja pijem gynastan, vit E a femibion 800.tiez meriam BT, mam teraz dlhsie vysoku teplotu ale testnem az tesne pred hysterkou.lebo kedze nemam ms inak to nezistim.uz som veru tich testov minula fuuuuu neratam ich ani radsej.ja tiez verim v to,ze sa nam podari prirodzene otehotniet a tou hysterkou sa nic nepokazi.dufam, lebo som citala aj nejake negativne skusenosti brr.ale asi by som to uz nemala riesit a vrtat sa v tom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre