Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzka01
6. mar 2012

@backorka kedže ja som bola v poriatku po zdravotnej stranke väčšinu vyšetreni si prešiel mužík. Ja som bola iba na prefukovanie vajcovodov. O bábetko sme sa pokúšali 5 rokov. Keď sme boli prvý krát v gyn five tiež sme nevedeli čo nás čaká. Stenová však veľmi podrobne vysvetluje. My sme si prešli aj insemináciou ale tá nevyšla, lebo z toho stresu asi mužíkovi pomreli spermijky 🙂 . Zrazu to množsto bolo nedostatočne a začal sa kolotoč ako zvýššiť množstvo a kvalitu. Keďže tie čo mal, boli málo pohyblivé alebo sa len tak válali na mieste. Jediná možnosť nejako sa dopracovať k babetku bolo umele oplodnenie s napichnutim vajíčok. Ani prvý pokus o oplodnenie nevyšiel, pretože manžel dostal chrípku a horúčka všetky spermijky zabila. Takže ja nastimulovaná vajka odobraté a z oplodnenia nič. Najviac ma zabil Harbulák keď mi hneď na to oznámil, že oplodniť vajíčka môžu len darcovskými spermijkami. Vraj manželovi sa spermiogram stále horši a oplodnenie sa nemusí podariť. Tak sme sa rozhodli že ešte raz skusime s manželovími spermijkami. Tak sme počkali pol roka, zatial bral profertil. Spermiogram sa mu zlepšil a druhé oplodnenie nám vyšlo. Tak máme malého ročného chlapčeka. Chceli by sme ešte jedno ale momentálna finančná situácia nám to zatiaľ nedovolí. Ale keď to bude aktuálne tak pojdeme zas k stenovej

dadenka111
6. mar 2012

@kvetka111 ahoj tak mi povedala tetusa na recepcii, ze buduci tyzden uz by tam mal byt, ale volny termin ma az koncom mesiaca. 😒

backorka
6. mar 2012

@zuzka01 juj tak to ste mali pekne hrbolatu cestu za vytuzenym babatkom, ale hlavne je ze ho uz mate doma 🙂 to ako ti doktor povedal, ze pomozu len darcovske spermie bolo od neho fakt krute... mne od zaciatku Stenova prizvukovala, ze vzdy mame sancu, ak keby mal muzik co i len jednu zdravu spermiu.... to uz poznam aj na mojom chlapovi, ze stres z tohto vsetkeho znasa moc zle 😒 a dalsia ludska nespravodlivost- ze mily sikovny ludia musia setrit na to aby mali babatko a ini rodia ako na beziacom pase (asi vies aku skupinu myslim....).
Si statocna 😉
Prosim ta a nepamatas si ake hodnoty spermiogramu mal tvoj muz pred a po profertile? staci pocet mil...

tka31
6. mar 2012

Ahoj reklamka, mam podobny problem ako ty.ako by som ta mohla kontaktovat myslim mimo konika.

dakujem za tvoju odpoved.🙂
@reklamka

reklamka
6. mar 2012

@tka31 napisala som ti IP. 😉

zuzka01
6. mar 2012

@backorka hladala som tie hodnoty a nič som nenašla. Iba nejaký hormonálny profil ale to tam nieje. Asi som ich tak dobre odložila 🙂 . Jedno je iste manžel mal nekrozoospermiu a po trojmesačnej kure s profertilom sa mu to zmenilo a našli sa aj pomaly sa hýbuce spermijky. Sú to síce len poriadne drahé vitamíny ale nám pomohly.

mimi1111
6. mar 2012

ahojte chcela by som vas poprosit o radu prvy krat sa chystam na umele oplodnenie chcem vas poprosit o nejakom postupe kolko trva cey postup a kolko to stoji teda co si ja platim vopred pekne dakujem

backorka
6. mar 2012

@zuzka01 no ja som posledne mesiace prisla do kontaktu s 3 doktormi, co sa ma ako prve pytali ci muzovi davam profertil, ale ked som si prrecitala diskusiu o nom, bolo to 50:50, tak som zvolila ine pripravky, Selezin ACE a koenzim Q10 a uz sa mu zlepsil spermiogram o tretinu 🙂

ivka3901
6. mar 2012

@mimi1111 ahoj já mám za sebou už 3 IVF a pomaly sa chystáme na 4 pokus v Gyn-five tak sa kludne popýtaj. 🙂 já mám tento týždeň pobednú tak ti odpíšem neskoro v noci,ale kludne mi napíš na stránku modrý koník ahoj zaťiaľ

silvuska47
7. mar 2012

@silvik1 no ja idem k doktorke Stenovej tak som zvedava...tak sa podaril zakrok...

zuzka01
7. mar 2012

@backorka ten profertil obsahuje viacero vitamínov jeho nevýhoda je cena. My sme za neho dávali ešte na sk 5000 na tri mesiace. Ale podstatne je, že to pomohlo a my sme sa mohli ponúť ďalej. Ale čítala som tu v diskusii, že je dobrý kotvičník, tak už ho musím len zohnať a moj mužík je odhodlaný ho aj piť. Možno motyka vystrelí a bude aj druhé. Veľa lekárom nám hovor,í že druhé sa podarí mnohokrát aj prirodzene. Vy sa pokúšate o prvé?

mimi1111
7. mar 2012

@ivka3901 dakujem len chcem vediet ako to trva a co vsetko treba podstupit my akoze sme nemali problem otehotniet len uz 2krat som mala mimomaternicove takze mi museli vybrat oba vajcovody takze mne zostava len ist na umele a to este neviem ake centrum si vybrat ci gynfin alebo ferticentrum

84matulik
7. mar 2012

@mimi1111 sorry že sa tak vtieram...ja som chodila do gyn-fivu a čakáme dvojky🙂)))

backorka
7. mar 2012

@zuzka01 Ano, my sa snazime o prve, teraz cakam ako dopadlo IUI... niekde som ale citala ze profertil obsahuje lne male mnozstva vsetkych tych vitaminov, ale ked vam pomohol tak to stalo za tie prachy!
Takze teraz ste sa zacali znova snazit?

st2
7. mar 2012

@84matulik ale co by si sa vtierala, super ze vam to vyslo a hned aj s dvojkamy

@backorka kedy budes vediet vysledok

mimi1111
7. mar 2012

@84matulik dakujem a smiem sa spitat kolko si doplacala za vsetko myslim co ta to vyslo??

84matulik
7. mar 2012

@mimi1111 jasné....1100 vkladanie, a cca 250 doplatok za lieky....V cene sú ešte dve vkladania...ale keď to všetko bude do konca pozitívne, čo určite bude..tak už nepôjdeme.... 😉 😉 😉 😉 😉

st2
7. mar 2012

@84matulik ako to myslis ze ste platili 1100 za vkladanie a mas v cene este dve vkladania 😕

mimi1111
7. mar 2012

@84matulik fuu no to si ma prekvapila to som nevedela ze aj vklad sa plati tak potom co preplaca poistovna???este som s toho vsetkeho debil 😀 😀 😀 kym si to vsetko prestudujem

84matulik
7. mar 2012

@st2 no transfer....mali sme na zmluve samoplatca a asi to bolo kôli tomu, že sme mali darcovské oocyty....hm? fakt ani neviem..nejak sme sa tým nezaoberali vtedy....

84matulik
7. mar 2012

@mimi1111 ja si myslím, teda aj podľa cenníka je cca polovica pri poisťovni, ale my sme boli ako samoplatca, ale asi kôli darcovským vajičkam, ja fakt neviem ☹ ☹ ☹

st2
7. mar 2012

@84matulik aha chapem uz to preto ze ste boli samoplatci teda, inak ak to ide cez poistovnu tak to preplacaju uz

@mimi1111 takze potom sa plati uz len za ukony popri tom, ako icsi, pk, mrazenie atd

zuzka01
7. mar 2012

@backorka ano, máme v pláne ešte jedno, ale zatiaľ to nechávame na prírodu, čo ak motyka vystrelí 🙂 . Dúfam ,že tebe sa to podarí na prvý šup a bábetko bude na ceste.

84matulik
7. mar 2012

@st2 a je to určite tak? ja som sa tomu vždy čudovala, že velice sme čakali na schválenie cez poisťovňu a potom sme mali na zmluve, samoplatca...ale to sa asi schvaluje aj kôli liekom, že? Ktovie prečo to poisťovňa takto neprepláca.... ☹ ☹ ☹

st2
7. mar 2012

@84matulik jj scvhaluju sa aj lieky a aj samotny vykon IVF, a kedze vy ste boli asi iny pripad ako samotne IVF tak vam preplacali len lieky,, ina si to neviem vysvetlit, lebo nam tych 1100 preplaca positovnam, viem pamatam si ze mi to tak na tom cenniku vysvetlovali

backorka
7. mar 2012

@zuzka01 dakujem, silno dufam! 🙂 a vam drzim palceky, urcite sa skoro zadari! ci uz s pomocou alebo bez...
@st2 presne o tyzden idem na krv...

st2
7. mar 2012

@backorka tak vsetky drzime palceky 😉

84matulik
7. mar 2012

@st2 tak asi je to tak...no jo....škoda....bol by kočár za to...ale tak nevadí....už je to tam...

st2
7. mar 2012

@84matulik hlavne ze su babatka v brusku, no nie 😝 i ked je jasne ze peniazky by sa dali vyuzit aj inak, ale tak nepomozeme si

84matulik
7. mar 2012

@st2 no veď jasné...to je najdôležitejšie🙂))) a ty si ako na tom????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre