Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dadenka111
10. máj 2012

@maruskaaaa ja verim, ze sa to uz ivfkom podari 😵 😵 😵
len neviem sa rozhodnut (teda ak sa mozem) ci vlozit dve ci jedno E? vy ako baby?
@gelinka75
@given

maruskaaaa
10. máj 2012

@gelinka75 🙂 práve som sa teraz objednala na 2.konzultáciu - na 29.5., tak som zvedavá, aké budú výsledky 🙂

gelinka75
10. máj 2012

@dadenka111 ano aj ja verim, ze sa to podari 😵 no zalezi co mi odporucia, dala by som si aj dve, ked budem moct 😉 doma si robime srandu, ze chceme dvojicky, ale fakt neviem si to ani predstavit 😀

elise
10. máj 2012

@dadenka111 pri vloženi dvoch máš šancu lepšiu že sa uchyti aspon jedno a ak by boli dve je to dar ja osobone by som aj 3 privitala a tešila som sa vždy mi vkladali 2

maruskaaaa
10. máj 2012

@dadenka111 určite sa podarí, nerozmýšľaj ani nad tým, že by bola iná možnosť. Ja keď sa dopracujeme k ISCI, tak určite dám 2 E, je tam vyššia pravdepodobnosť a ešte u mňa hrá rolu vysoký vek, tak nechcem premárniť šancu 🙂 mne sa možnosť dvojičiek veľmi pozdáva

given
10. máj 2012

@dadenka111 Tiez nad tym rozmyslam, kedze uz jedno baby mame, tak by to bola asi makacka s dvojickami. Rozhodnem sa podla toho, kolko sa podari oplodnit vajicok. Ak bude vela, a budeme aj mrazit, tak to mozno risknem a dam jedno.S tym, ze ak sa nepodari, este stale je tu moznost KET. Ale ked budu len dve (minule nam po PK ostali len 2 embrijka na vklad), tak pojdu obidve k maminke 🙂
Ale je to vazna dilema. uplne chapem baby, co este nemaju deti, ze im je to jedno, bars aj tri naraz, ak by sa zadarilo.

elise
10. máj 2012

@dadenka111 ak dáte embrijka zmraziť tak po rozmrazeni (rozmrazuju 2) a ty by si povedala že chceš jedno tak to druhe nezmrazia znova ale "zlikviduju" ja som dala šancu vždy obom ktore prežili rozmrazenie🙂

elise
10. máj 2012

@given my už jedno máme (5,5 roka ) ale neváhala som pri otázke či chceme obe embrija vložiť 🙂 teraz som si tiež dala vložiť dve ešte entušime kolko sa udržalo ale som šťastná že som tehotná🙂

given
10. máj 2012

@elise Keby som sla na KET, uz by som nerozmyslala, urcite by som si dala 2 vlozit.
Inak baby, uz ste aj rozmyslali, co s embrijkami, ak by ste mali zamrazene a uz by ste dalsie deti nechceli. Viem, ze je to teraz trosku predcasna otazka, ale poznam babu, co sa im narodili dvojicky a potom ostatne emrijka, co mali zamrazene, tak darovali. To je sila podla mna!

maruskaaaa
10. máj 2012

@given ja by som ostatné asi darovala, nechcela by som, aby ich zlikvidovali.

maruskaaaa
10. máj 2012

@given je to hlavne dilema, že zničíš už niečo živé a na druhej strane, že nikde môžu "kvázi" tvoje deti vynosiť iná žena

gelinka75
10. máj 2012

@given ved to, ze to si neviem predstavit, aby som svoje embrijka darovala, viem, ze je vela parov, ktori vobec nemozu mat deticky ani nijak sa oplodnovat a im by to neskutocne pomohlo, len neviem ci by som vedela zit s pocitom, ze moje deti niekde behaju aj ked ich vynosila ina matka, no je to na dlhu uvahu..

given
10. máj 2012

@maruskaaaa Akurat pisali v Mama a ja, ze je to dost velky biznis, nazyvaju to obchod s biologickym materialom a daju sa takto kupit vajicka aj embrijka. Akurat, ze ja Harbulakovi verim, ale v inom pripade by som si radsej platila mrazenie aj 100 rokov, ako ich takto davat "dalej". Dufam, ze to nebudem musiet riesit...

lulu667
10. máj 2012

@dadenka111 no od toho zaciatku az po koniec netusim co znamenaju tie skratky heh 😒

given
10. máj 2012

@lulu667 postupne na to prides, ked sa ta to zacne tykat 🙂

dadenka111
10. máj 2012

@gelinka75
@elise
@given
@maruskaaaa
hmm dik za nakopnutie, tak asi fakt by sme mali ist do 2E pre istotu. bojim sa dvojiciek, ze nebudem zvladat. ale urcite to prezijem no nie? 🙂 dvojnasobna radost je lepsia ako nic 😝

moja kamoska bola financne na dne po dlhej PNke a vymyslela si privirobit na darovani vajicka. ma len jeden vajecnik a uspesne odovzdala. ja by som tiez snehuliakov darovala, ked by som uz nechcela viac deticky. vsak to tam nebudem niekolko rokov skladovat, keby som sa nahodou rozhodla znou ze chcem. hmm

elise
10. máj 2012

@dadenka111 všetko zvládneš🙂

lulu667
10. máj 2012

@given no z prveho sedenia asi nic nevykuzlim ale postupne urcite.......

maruskaaaa
10. máj 2012

@given no máš pravdu, je to na zvážení a je to dosť citlivá téma, ale hádam to nejako poriešime 🙂

given
10. máj 2012

@dadenka111 Ale neboj, zvladnes 🙂 Ved ked si das vlozit dve, este neznamena, ze sa ti narodia tie dvojicky. Uvidis, ked pojdes na prvy UTZ a bude tam len jedno srdiecko, este si aj poplaces za tym druhym (tak ako ja) ☹

gelinka75
10. máj 2012

@dadenka111 no a aj ked vlozia dve tak sa moze ujat len jedno, len zatial mi je nezname ako sa to druhe vstrebe, ci odkravaca? 😅

maruskaaaa
10. máj 2012

@dadenka111 jasné, že to prežiješ, zo začiatku to bude náročné, ale potom uvidíš, hlavne veľká radosť 🙂

maruskaaaa
10. máj 2012

@lulu667 postupne sa to budú tie skratky na teba lepiť, prejdi si aj stránku GF, tam je to pekne rozpísané a hlavne čítaj túto komunikáciu, uvidíš, o chvíľu budeš zbehlá 🙂

dadenka111
10. máj 2012

@gelinka75 asi ked sa neuchyti tak len tak odplava von... 😕

ivka3901
10. máj 2012

@jahoda333 aj já som bola smutná veľmi z toho,ale čo už mám robiť,ked moje vaječníky sú neni ok a nereagujú ako by mali a tiež som spustila také slzy v aute a mužík ma utešoval a tiež som si pichala o niekoľko dní viacej inekcie a nakoniec boli aj tak len 4 vajká 😒

ivka3901
10. máj 2012

@lohrien no to ti neviem poradiť nebola som v takej situácií já mám zas problém s menzesom tiež mi meškal a dostala som slabé,ale to neboli krámy ,ale len špinenie a preto som si začala pichať inekcie,ale to nebolo dobré tak já zas čakám na krámy mala by som dostať na budúci týždeň a ideme na stimulku 😉

dadenka111
10. máj 2012

@lulu667 😎
CD alebo DC-den cyklu
DPO-den po ovulacii
BT-bazalna teplota
MS-mrcha, menstruacia
MM-moj manzel
LF-lutealna faza
HP-hormonalny profil
HCG-tehotensky hormon
LH-luteinizacny hormon (tesne pred ovulaciou)
IUI-intrauterinná inseminácia, vnutromaternicova inseminacia
IVF-In vitro fertilizácia,mimotelove oplodnenie
OPU-odber vajicok
ET-embriotransfer
KET-Kryotransfer embrya
OHSS-Ovarialny hyperstimulacny syndrom
ICSI-napichnutie vajicka ihlou a vlozenie spermie
SPG-spermiogram
este som urcite na nieco zabudla... 😝

lulu667
10. máj 2012

@dadenka111 zlata dakujem moc 😉

maruskaaaa
10. máj 2012

@dadenka111 najlepší je môj manžel MM 🙂

dadenka111
10. máj 2012

@maruskaaaa nemylim sa vsak? lebo ja to nepouzivam. nemam MM, nezobrali sme sa 😀 pouzivam moj chlap, alebo moj drahy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre