Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sheronka
14. máj 2012

@dadenka111 Urcite dame predlzenu kultivaciu, ICSI 4-8, embryoskop. Urcite sa poradime s embryologom.

dadenka111
14. máj 2012

@gelinka75 pozor na kramy. mne to pred laparkou vyslo, ze v den co som bola objednana na predoperacne vysetrenie som dostala mrchu 😠 a nemohla som odovzdat moč, takze tu som dodatocne davala robit dva dni pred nastupom na operaciu, ale vybavila som to tak, ze som vysledky mala na pockanie. 😉 ist testne pred kramami by bolo asi naj.

sheronka
14. máj 2012

@gelinka75 Podla internistu som mala zapalene hrdlo a trosku som kaslala. Mala som zlu krv, ze mam nejaky zapal v tele ale mne nic nebolo. A zly vysledok mocu. Otocil ma hned pri dverach. Kvoli tomu som mala laparku prelozenu o mesiac.

ivka3901
14. máj 2012

@gelinka75 no práveže to už 1 vyšlo na 2 pokus IVF,ale v 9 týždni som o bábätko prišla takže to skúšame znova,ale sme si povedali,že naposledy ☹

gelinka75
14. máj 2012

@sheronka no sila, kebyze som nastimulovana a internista mi nepovoli, tak co..alebo take scenare sa nestavaju? 😖 😅

given
14. máj 2012

@dadenka111 Tak blahozelam k protokolu. Recept by mal platit 7 dni. Ja budem mat dlhy protokol, ale Gonal som mala tusim aj ja minule. Pregnyl, tie antibiotika a utros ma asi kazda.

sheronka
14. máj 2012

@gelinka75 Neviem. Moj internista je moc dosledny. Ale je pravda ze som v auguste prekonala silny zapal pluc tak to boli asi dozvuky. No idem teraz k inemu internistovi 🙂 pre istotu.

dadenka111
14. máj 2012

@given dakujeeem. na recepte nie je datum, tak asi nemusim stresovat a bude platit stale 😉

tinasc
14. máj 2012

@ivka3901 a čože ty tak dlho už berieš ten prednison? mne to vyšlo presne 6 týždňov som ho brala do vkladu... ani neviem ako ďaleko si so stimulkou... 😉

given
14. máj 2012

@dadenka111 Uz som si to bola pozriet, naozaj som mala minule Gonal, bolo to take super pero, nic som necitila, ked som si to pichala. Okrem toho, som si vypestovala tiez trosku tej slaninky na bruchu 🙂 , aby sa dobre pichalo. Oficialne som to zvalila na prednison, to on zato moze, nie cokolada 😉

maruskaaaa
14. máj 2012

@dadenka111 no super, teším sa s tebou, že začínaš stimulku 🙂

ivka3901
14. máj 2012

@tinasc no už toľko,lebo som mala stopnutú stimulku tak ho beriem už dlho no neviem či to má nejaký význam asi len ten,že ked sa náhodou podarí tak by to mohlo dopomoucť k tomu,aby som zas nepotratila

dadenka111
14. máj 2012

@given jj je to pero. dr. mi ho ukazoval vyzera komfortne. skoda, ze vsetky injekcie nie su v pere, ale je aj o mnoho drahsi ten gonal ako ostatne co mi predpisali. hehe ja som po 4mesiacoch s clostilom pribrala 3,5 kilecka sakra. ale idem sa krotit a davat si pozor na sladke hlavne. sladke iba na ranajky potom uz nesmiem!
😀 nie, nieee cokolada za to nemoze

ivka3901
14. máj 2012

@dadenka111 dobrý postreh dobre,že si upozornila aj my sme nechali dať opakovať biochemické vyšetrenie tak sme sa dohodli až ked si začnem pichať no hned letím to vybaviť tento týždeň 🙂 ešte pre menzesom

dadenka111
14. máj 2012

@ivka3901 😉

maruskaaaa
14. máj 2012

@dadenka111
@ivka3901 baby, u koho si vybavujete to predoperačné. Idete najpr k obvodnej na krv a ona vás pošle k internistovi?

dadenka111
14. máj 2012

@maruskaaaa ja som bola u obvodnej a ta ma poslala ku gyndoske, ze ona ma s gynekologickou diagnozou nemoze poslat k internistovi. tak ma gyndoska potom poslala k tomuto http://www.dibak.sk/html/kontakt.html
u neho vsetko. krv, moc, ekg....sprava

ivka3901
14. máj 2012

@maruskaaaa tak presne naprv na krvičku a potom s výsledkami k internej 😉 já som sa akurát dneska objednala na 28 až no neviem či to nebude neskoro ☹ uvidíme kedy dostanem mršku,ale každopádne zajtra idem na krvičku

maruskaaaa
14. máj 2012

@dadenka111 ako dlho trvalo to vyšetrenie? je v pohodke ten dr.?
@ivka3901 jaj baby, vám sa to už blíži, ja som dnes ráno bola v GF ešte len na krv, kopec báb tam bolo, bolo to ako na bežiacom páse

dadenka111
14. máj 2012

@maruskaaaa bolo to v pohode. ekg minutku, odber krvi, tlak a pohovor... cca. 20min, 20euro 😀 asi tak

maruskaaaa
14. máj 2012

@dadenka111 no ešte že si tam nebola hodinku, to by bolo za 60 🙂 jaaaj, škoda že som neštudovala lekárstvo, čo už 🙂 ozaj, on ti výsledok nepovie na počkanie že? keď berie aj krv či?

ivka3901
14. máj 2012

@maruskaaaa no inak stále je tam toľko ludí aj my sme z toho prekvapený mali by si postaviť zvlášť budovu,ale my hádam tam chodíme naposledy aj ked to dopadne ako má 😉 my sme sa rozhodli,že ak by sme išli ešte niekedy na IVF tak do GF už nie

maruskaaaa
14. máj 2012

@ivka3901 tentokrát to výjde a budete sa tešiť z miminka, uvidíš 🙂

ivka3901
14. máj 2012

@maruskaaaa ozaj a ty si ako s prípravou moja?ešte ťa čakajú nejaké vyšetrenia?

sheronka
14. máj 2012

Kocky som total zmagorena ako pichat injekcie. Ktora mate dlhy protokol pls help. Tie injekcie Diphereline to viem, to zacinam 26 DC. Potom mam Gonal F a to neviem kedy. Luveris a dalsi Gonal. Je tu nieco napisane ze od 4.DC. Tiez Augmentin - je tu pisane ze 1 tabletka vecer a 1 rano pred punkciou. A na krabicke mi lekarnik naisal kazdych 12 hodin. Kazdopadne privitam vase rady.

maruskaaaa
14. máj 2012

@ivka3901 no to sa dozviem 29.5 na ďalšej konzultácií. Ja predpokladám, že SIS alebo laparoskopia. Verím, že výsledky budú v poriadku a pohneme sa ďalej. Ja vás všetkých obdivujem, že ste zvládli už stimuláciu, ja mám strach z toho pichania. Neviem, kto ma bude pichať. Lebo ja keď vidím inj, tak padám k zemi. Dnes napodiv v GF som neodpadla 🙂

ivka3901
14. máj 2012

@maruskaaaa no já mám laparoskopiu za sebou takže chvalabohu a čo sa týka tých inekcií no tiež sme nad nimi maturovali,ale mám to trošku ulahčené s pichaním,lebo moja susedka je mojho muža rodina a prebehnem len cez záhradu a už u nej je totižto zdravotná sestrička u nás o obvodného tak aj doma mi zoberie krvičku a nemusím sa trepať na zdravotné stredisko do dediny 🙂 no tie inekcie nie sú príjemná vec,ale zas to je daň za výsledok,ktorý budeš mať dúfam,že pozitívny 😉 a už si GF odpadla?

ivka3901
14. máj 2012

@sheronka podla mňa sa ten lekárnik pomýlil on sa dáva len pred punkciou a po punkcií 😉

ivka3901
14. máj 2012

@sheronka inak v tomto ti neporadím mám krátky protokol,ale tiež si mám pichať gonal,cetrodite,pergoveris a nakoniec pregnyl

nelly3
14. máj 2012

@sheronka
no ja som mala len diphereline a potom fostimon, tie tabletky augmentin sa dava jedna vecer pred punkiou a jedna rano pred punkciou 😉 drz sa toho, co je pisane v protokole, ja som mala z toho tiez chaos, ale doma som si to kludne znovu a znovu citala protokol a vysomarila sa z toho 😀 ja som mala tiez dlhy protokol. drzim palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre