Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
28. máj 2012

@maruskaaaa ahoj, no tak potom cakame infosky ako budete pokracovat, drzim palce 🙂

maruskaaaa
28. máj 2012

@gelinka75
@ivka3901 baby, normálne vám závidím (v dobrom), o chvíľu to máte za sebou 🙂

maruskaaaa
28. máj 2012

@gelinka75 určite dám vedieť, už sa neviem zajtraška dočkať 🙂 inak tento mesiac sa to s tehuľkami dosť rozbieha, keď to tu tak čítam

gelinka75
28. máj 2012

@maruskaaaa nech to hladko prebehne vsetkym nam, uz nech je po odbere aspon 😀

ivka3901
28. máj 2012

@maruskaaaa v pohode moja aj já som zakaždým potichúčku závidela,že to mali zasebou,ale určite to rýchlo prejde ani nebudeš vedieť ako 😉 inak aj minulý mesiac sa to podarilo dosť babám a teraz sa to tiež rozbieha a dúfam,že mi ostatné nebude kazať štatistiku
@gelinka75

maruskaaaa
28. máj 2012

@gelinka75
@ivka3901 snáď by sme nepokazili štatistiku, keď to tak pekne ide, že? Tak si držme palce, určite to výjde. Zajtra sa ozvem 🙂

gelinka75
28. máj 2012

@ivka3901 @maruskaaaa budeme v klude ako mortiiis a snad to zaberie aj nam 😀 ja zatial nemam stresy, len uz sa neviem dockat kedy zacnem, inak to beriem v pohodke

maruskaaaa
28. máj 2012

@gelinka75 chcem sa ešte spýtať, žiadosť do poisťovne ti vypísali po absolvovanej SIS alebo ešte pred

gelinka75
28. máj 2012

@maruskaaaa az po absolvovani navrhla ivf aj ked som mala priechodny, ja mam len jeden vajcovod 😉

maruskaaaa
28. máj 2012

@gelinka75 mne už na prvom sedení povedala že jedine ivf podľa spermiogramu

maruskaaaa
29. máj 2012

@gelinka75
@ivka3901 Ahojte baby. Tak práve som prišla z GinFivu. Všetky výsledky mám v poriadku. Dohonca mám mierne zvýšený jeden hormón, ktorý horoví že moje vaječníky pracujú nad 100%, čo je veľmi dobre 🙂 Dr. mi navrhla, že sa mám rozhodnúť, či budem absolvovať SIS alebo si vyberiem laparoskopiu. Keďže nemám žiadne problémy a výsledky sú všetky dobré, tak som si vybrala SIS. Teraz vo štvrtok mám ďalší termín, mám si prísť pre lieky pred absolvovaním SIS. Tak sa teším, že sa to pohlo trošku dopredu.

maruskaaaa
29. máj 2012

@gelinka75 Ahoj moja, vieš mi prosím napísať ako presne prebiehala SIS? Brala si pred tým antikoncepciu alebo iné lieky? Nebolelo to, ako dlho to trvalo? Ďakujem 🙂

gelinka75
29. máj 2012

@maruskaaaa ahoj, no som rada, ze vysledky mas ok, vypisali ste aj ziadost? vybrala si si dobre, je to ovela setrnejsi zakrok, no takze predtym si das cipok a diazepam, lahnes na kozu a umyju ta, to je trocha neprijemne, potom tam nainstaluju taky pristroj a sestricka drzi v ruke hadicku s roztokom, dr, pozera na monitore, pytaju sa medzitym ci nieco citis, mala som citit tlak, ja som vsak nic necitila 😀 ani bolest ani nic, niekoho to ze vraj trocha boli, potom povedala ze teda ideme nato a to som citila, akoby mi nieco liezlo cez vajcovod, ale len akoby suchnutie a povedala, ze uz vidi tekutinu v brusku, takze je priechodny, ta instalacia trvala tak 5 minut aj s umytim a to samotne pozorovanie asi minutu, tebe mozno viac to bude trvat kedze obe strany 🙂 neboj sa nic, je to cele rychle a za chvilu hotove

maruskaaaa
29. máj 2012

@gelinka75 žiadosť sme ešte nevypisovali. Idem tam teraz vo štvrtok pre recept na lietky. Iné lieky si nebrala? spomínala nejakú antikoncepciu, tak neviem. Recept na diazepan a ten čípok mi vypíše ona? O aký čípok ide? Prepáč, že sa tak blbo pýtam, ale som v tom nováčik. Radila som sa aj s mojim gyn, ten tiež vravel, že doporučuje SIS je to mierne invazívne, do laparky by išiel až vtedy, ak by sa vyskytol problém. Zavádzanie tohto prístroja nie je bolestivé? Na tento zákrok si bola hneď po menzese že?

gelinka75
29. máj 2012

@maruskaaaa nedali ti cipok na bolest (nazov neviem) a diazepam? mne to dali hned (v takom saciku s instruktazou) ako mi povedala, ze idem na zakrok, vtedy ked sme dohadovali osobne termin, spytaj sa nato, ja som isla nato 11DC, lebo 6DC mi robili punkciu cysty a to sa neda naraz a aby som necakala zas mesiac na dalsi menzes, inak to robia tesne po menzese, mne nasadila hned nato tu antikoncepciu, ale to kvoli cyste lebo sa mi vratila, teraz ju beriem treti mesiac a zmizla nastastie, ine lieky som nebrala a tebe preco chce dat antikoncepciu? 😕 mna nic nebolelo, vobec nic, ale citala som tu ze niekoho to trocha boli

maruskaaaa
29. máj 2012

@gelinka75 mne ten diazepan a čípok dá dr. až teraz vo štvrtok, lebo jej to mám potvrdiť, že či SIS alebo lap., dala mi na rozhodnutie 2 dní 🙂 A keď mám cyklus od 28 do 36 dní tak to asi nebudem vedieť presný termín, že kedy. Tak neviem, ako ma objednajú na zákrok. A to zavádzanie prístroje nebolí? 🙂

gelinka75
29. máj 2012

@maruskaaaa neboli to, je to akoby ti tam davali normalne tie haky co u normalneho gyn, ja ani neviem co tam montovali lebo som lezala 😀 to sa robi tak, ze ked dostanes menzes tak si tam zavolas a sestricka ti da termin zakroku, podla toho kedy bude mat dr, volny termin, nedavaju dopredu termin, lebo sa ti menzes moze aj posunut, ja som potom asi 3 dni spinila tak sa nezlakni

maruskaaaa
29. máj 2012

@gelinka75 len špinila? alebo aj krvácala?

gelinka75
29. máj 2012

@maruskaaaa len spinila tak do cervena, malinko

maruskaaaa
29. máj 2012

@gelinka75 potom mi ešte vravela, že mám prísť s doprovodom, to kôli tomu diazepamu? 🙂

gelinka75
29. máj 2012

@maruskaaaa ano, vonku ma cakal mm, kedy nato priblizne ides?

maruskaaaa
29. máj 2012

@gelinka75 ak príde mrcha presne tak 12.6, ak nie tak až okolo 20.. Budem dúfať, že príde načas 🙂 Potom sa zamýšľam, či to vôbec stihnem na ďalší cyklus už aj stimulovať, či mi to stihnú schváliť v poisťovni. Dúfam, že nepremrhám mesiac zbytočne. Myslíš si, že sa to dá stihnúť?

gelinka75
29. máj 2012

@maruskaaaa my sme hned po zakroku podpisali ziadost, este muz musel ist k urologovi, tam zas bol termin az o 2 tyzdne 😠 odvtedy sme cakali na schvalenie vo vszp to trva aj 8 tyzdnov, v inych poistovniach od 3-4 tyzdnov

maruskaaaa
29. máj 2012

@gelinka75 takže nestihnem 😠 No pekne. Takže 1 mesiac si tiež zbytočne čakala čo?

gelinka75
29. máj 2012

@maruskaaaa no v podstate od podpisania ziadosti 8.3. az do 9.5, som cakala a vtedy som dostala protokol, takze 2 mesiace 😠

maruskaaaa
29. máj 2012

@gelinka75 ach jaj, ďalšie čakanie. Ty už budeš dovtedy pekne zaoblená tehuľka 🙂 ak prežijem SIS, tak prežijem snáď aj to pichanie. Inak som strašne zvedavá na tú stimuláciu, ty už začínaš túto sobotu čo? Som zvedavá, ako to bude všetko prebiehať. Budeš podávať správy 🙂

gelinka75
29. máj 2012

@maruskaaaa no to cakanie je zdlhave a mna to strasne ubijalo a znervoznovalo 😠 zacinam v nedelu rano 😀 potom podam info 😉

maruskaaaa
29. máj 2012

@gelinka75 Budem čakať na správy 🙂

lubkaeck
29. máj 2012

ahojte nejde niekto IVFkovat tento mesiac? dnes zacinam 2.IVF s dipherelinom 🙂 😕

gelinka75
29. máj 2012

@lubkaeck je nas tu viac, ja zacinam v nedelu s dipherelinom 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre