Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivka3901
31. máj 2012

baby som zvedavá s ktorou sa stretnem na OPU no ešte uvidím kedy pojdem možno na budúi týždeň 🙂

alibabaa
31. máj 2012

babulky ked idem na KET, zacala som brat estrofem, musim im to nahlasovat, ci len tak pridem 10-14 dc na kontrolu sliznice???

tinasc
31. máj 2012

@ivka3901 ja som bola na kontrole keď som mala ešte dosť silný menzes, ešte aj tou sondou mi dosť "pomohla" som krvácala hrozne, potom som sa dlho dávala do poriadku, ale prežiješ to 🙂 tak nech kontrola dopadne na výbornú 🙂

gelinka75
31. máj 2012

no baby aj ja sa tesim na mrchu a viete preco? lebo bude na dlhe obdobie posledna 😀 😀 😀

gelinka75
31. máj 2012

@ivka3901 ahoj, na 4DC ani neviem, ze mam mrchu, z tej antiky mi to totalne stiahlo na polovicne kramy 😀 aspon nejaka vyhoda, ked mi je z toho zle 😠 ja mam ist na kontrolu 2-4DC tak dufam, ze to nevyjde na vikend ten 4ty den

annamary27
31. máj 2012

@lea1333 teraz ma čaká tretie ivf,prvé bolo v máji 2010,potom druhé bolo v novembri 2010 a pred pol rokom sme mali Ket z toho druhého.

annamary27
31. máj 2012

@alibabaa ahoj,to len prídeš na kontrolu a povieš,že si pred Ket a oni sa pustia do rozmrazovania 😵

alibabaa
31. máj 2012

@annamary27 dakujeem. mne sa zdalo ze to tak vraveli, ale mm ma zneistil.. este ze mame tych muzov ze??? 😀 😀 😀

alibabaa
31. máj 2012

@gelinka75 no ked vyjde na nedelu 4 den musis ist v piatok cize 2 dc. 😅

martina2207
31. máj 2012

@alibabaa ahoj. ja som bola dneska na kontrole sliznice, nič som nenahlasovala, len som došla na recepciu, povedala som že kontrola sliznice a veď doktor to už potom videl v papieroch. dnesko som 13 deň cyklu, zajtra pridávam utrogestan a v pondelok mám vklad. v nedelu alebo v pondelok ráno to ešte upresnia kedy presne. tak som plná očakávania pretože mám vždy v ambulancii taký stres aby som nezabudla čo mi hovoria že sa sama zabudnem popýtať na veci ktoré som chcela vedieť. 😒

lubkaeck
31. máj 2012

@alibabaa ja som nenahlasovala, len som zavolala aku mam vysoku sliznicu, ani na sono som tam nesla

alibabaa
31. máj 2012

@martina2207 t.z. ze 17 den bude KET? uff, pise sa ze 18-20 dc. tak som zvedava ako to vyjde mne. a mas len estrofem?
ten stres poznam. .. som taka ista...

alibabaa
31. máj 2012

@lubkaeck to si ale bola potom u svojho gynekologa, ze? ja to riesim vsetko v centre. mam ho kusok ...

lubkaeck
31. máj 2012

@alibabaa hej, lebo ja som z nr a sice som sofer, ale v Ba s malym sama to by som isto skoncila niekde na Patronke 😀 takze som to vyriesila takto

alibabaa
31. máj 2012

@lubkaeck ved sikovne si to vyriesila 🙂

lubkaeck
31. máj 2012

@alibabaa no len smola bola ta, ze ani jedno zo 4ks neprezilo rozmrazenie ☹ takze teraz ked idem na IVFko tak tam radsej budem chodit busom, alebo aj autom ked bude treba 😉

martina2207
31. máj 2012

@alibabaa ja mám v papieroch 16 až 18 deň ale už som tu čítala aj 22 deň. to záleží na sliznici. berem len estrofem, od zajtra utrogestan a pre istotu mi naordinovala kyselinu listovú. to je všetko. kedy si začala s estrofemom?

alibabaa
31. máj 2012

@martina2207 vcera som zacala 🙂

martina2207
31. máj 2012

držím palčeky
@alibabaa

gelinka75
1. jún 2012

@alibabaa no fuuu, 2DC mam najhorsie 😅

gelinka75
1. jún 2012

baby a beriete nejake vitaminy? zacala som s femibion ale nerobi mi dobre, mam si davat aspono cistu kyselinu listovu? v tomto smere mi dr. nic nehovorila, ani o piti vody ani nic 😖

nitrankanr
1. jún 2012

@gelinka75 staci cista k.listova

lubkaeck
1. jún 2012

@gelinka75 ja beriem kys listovu a pyridoxin 😉 mne to tak ordinuju

given
1. jún 2012

@gelinka75 Cau, ani mne nic nehovorili, ale pijem a beriem aj femibion. JAj, uz sa ti to krati, co? Ihly mas nabrusene? 😀 😀

tinasc
1. jún 2012

@gelinka75 ja som podstúpila v GF už dve stimulky, ale nikdy sa nikto ani len slovíčkom nezmienil, že mám brať nejaké vitamíny a o pití vody počas pichania injekcií nepadlo ani len jediné slovo... všetko čo som vedela, mi poradili kočky tu... a najviac ma rozosmialo, keď som dostala správu z transferu, že "pacientka poučená o riziku OHSS", o tejto možnosti a komplikácii ma takisto nikto nevaroval a z ich strany nepadlo ani len jediné slovo... sranda... no čo už 😕

given
1. jún 2012

@tinasc To je pravda, oni v centre toho vela nenahovoria o OHSS, ale je to napisane napr .v pribalovom letaku pri Gonale, dokonca je uvedene, ze ide o casty vedlajsi ucinok, cize postihuje 1-10 pacientov zo 100. Hlavne si to vedia v centre pekne osetrit, vsetko musis podpisat.
Mna zas pobavilo to vyhlasenie pred notarom, ze mame s MM spolu intimny fyzicky vztah (§2, pism.b)Nariadenia vlady SR č.20/2007 Z.z.). Tak uz len dufat, ze ideme s MM podla pravnych predpisov, kurnik musim si to prestudovat. Mozno robime daco zle, preto musime ist na IVF 😀

dadenka111
1. jún 2012

@gelinka75 ako ti robi femibion zle? ja si ho davam po jedle a nic mi z neho nie je.

dadenka111
1. jún 2012

@given 😎 buduci tyzden zacnem studovat tie vsetky papiere co som dostala. ach jo papierovacky neznasam.

gelinka75
1. jún 2012

@tinasc cauko, no mne dr, vravela, ze su tam aj rizika z hyperstimulacie, ale presne co tak to neviem, myslim, ze sa podpisuje aj papier, ze poucena 😀 oni ti lekari moc neveria vitaminom, tak mozno aj preto sa o tom nezmienia, ale minimalne o kys. listovej by sa mali kedze to je velmi dolezite na zaciatku vyvinu

gelinka75
1. jún 2012

@given ahojky, tak uz sa mi to krati, som happy, ze mam uz len 2 posledne tabletky z antiky, lebo uz 3 mesiace mi je tazko a robi mi to zle, tak som zvedava ci tie dalsie hormony nebudu este horsie, v nedelu idem nato, pozrela som si nejake videjka, tak uz len prezit to prve pichnutie, muza som dnes poslala na krv, ja idem v pondelok na predoperacne odbery 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre