Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

monosana
9. júl 2012

@gelinka75 Och ☹ To mi je luuuuto! My zeny musime vydrzat taaak vela. Spolu s nami aj nase polovicky, urcite ☹ Teraz budete mat nejaku dalsiu terapiu? Velmi ti drzim palceky, urcite sa to podari! Zatial sa tu budeme podporovať 😅

gelinka75
9. júl 2012

@jomini no musis dufat, aj ked vidis mna, ani duch nepomohol, nic, som vo vnutri vedela, ze to nevyslo, teraz je to iste

dadenka111
9. júl 2012

@st2 presne v to verím. ak prežijú zamrazenie/rozmrazenie budu silní a zabojujú o mňa 😵

jomini
9. júl 2012

@monosana bozeee, to bude piatok 13...
Co sa tyka tych peniazkov, je to trosku narocnejsie.
Ja som mala dlhy protokol, to znamena, ze som zacala pichat 25. den cyklu (mam ho 28. -29. dnovy), vtedy som pichala len dipherelin, ktory je taka ,,pauza,, pre vajecniky aby si oddychli par dni a potom zabrali, 4. den cyklu som pichala gonal+dipherelin a uz ani neviem, ktory den som pridala +luveris. Pichala som dost dlho, lebo dipherelin mi oddialil ms (co je normalne), zacala som 25. marca do 18. aprila, potom mi v noci pichli pregnyl (ten sa dava vzdy, lebo ovulka by sama nedosla, nakolko je to riadeny cyklus) a 20.4. bol odber vajicok, oplodnili sa same, bez ICSI, 25.4. som mala vklad.
Z tych hormonov som nemala ziadne extra nalady, az na jeden dojimavy den 🙂 , jedine gonal mi prve dni sposoboval silne bolesti hlavy a svalov, dokonca som zvracala, no potom sa to unormalnilo a vsetko bolo v pohode.
Odber vajok sa robi v narkoze, vobec ma nic nebolelo a vklad je ako gynekologicke vysetrenie ..a este musim dodat, ze ja som velikansky bojko a posero 😀 ..aj ked ma operovali, tak som sa bala, ze sa rozpadnem, pritom to bola iba laparka.

gelinka75
9. júl 2012

@dadenka111 neviem ci mam brat utros dalej, zabudla som sa spytat

dadenka111
9. júl 2012

@gelinka75 ja som brala ako mi kazali a dokonca som dva dni spinila a zapijala som ho. az v den kontrolnej krvicky som rano uz nedala, lebo som zacala normalne krvacat. to mi az sestricka pri telefonate povedala, ze je to negativne a mam vysadit.

monosana
9. júl 2012

@jomini nevaaaa...mi ukážeme piatok 13ho, že sme najsilenjšie a že s nami nevybabre 😝
Nooo, tak teda važne si mala dlhy protokol a dooost vela hormonov si brala. Dole klobuk, že si to tak dobre zvladla. Si silna žena 🙂 Velmi ti drzim palceky!
Aj ty si bola na laparke? Lebo aj ja sa toho strasne bojim, nikdy som nebola ani v nemocnici, nieže este v narkoze:( Ako si sa citila po tom? Dalo sa to vydrzat? Ja sa nicoho tak nebojim ako narkozy 😖 Zistili ti tam nieco? To ti urobil tvoj gynekolog, alebo uz v CARe?

gelinka75
9. júl 2012

@dadenka111 no prave som zacala poriadne krvacat, takze je to jasne ako facka 😠

jomini
9. júl 2012

@gelinka75 nabuduce sa to podari, ved hovorim 🙂 ja som si uz aj poplakala, necakam zazraky

gelinka75
9. júl 2012

@jomini mrcha si pockala na vysledok testu 😅 tak asi je uz aj utros zbytocne brat, povedala mi, ze ked sa rozkrvacam nemusim chodit na krv, co mam robit?

dadenka111
9. júl 2012

@gelinka75 jaaaj hm tak neviem. Zuzka (given) začala krvácať a ju už ani na ďalšiu kontrolnú krv nezavolali. bola iba raz. kedy si začala krvácať?

ivka3901
9. júl 2012

ahojte baby tak bohužiaľ ani já nemám dobré správy ☹ nič tam neni a už ma aj dochtorka vypísala do roboty od zajtra takže 2 týždne v robote a hor sa na dovolenku do TALIANSKA už sa teším 🙂

ivka3901
9. júl 2012

@gelinka75 to mi je lúto 😢 😢 😢 viem ako sa cítiš 😒

mistisa
9. júl 2012

@ivka3901 joooj baby ale no tak 😠 😠 😠 😠 😠 to nemyslite vazne hm? ja som dnes robila ovu testik a mam slabu ciarku 🙂 som 9DC 🙂 🙂 aj pojdete do toho brna potom? ci nechate to chvilku tak?

jomini
9. júl 2012

@monosana dakujem 😀 dufam, ze v piatok cestou do BA nebude posobit piatok 13. ..naozaj by to mohol byt stastny den.
Minuly rok som mala laparky az dve, a to tyzden a pol posebe. Totiz minuly rok sa mi podarilo otehotnenie, no poslali na do nemocnice s podozrenim na mimomaternicove, co sa aj potvrdilo, kedze som bola uz pomaly v 10. tt tak mi zobrali vajcovod a druhy bol tiez neprechodny, ten uzatvorili. No a o tyzden som sa vratila do nemocnice s krvacanim do brusnej dutiny, cystou a rastucim HCG.. Terapia na pol strany 😒 No prvu laparku som zvladla super, nebolo mi ani zle z narkozy, v podstate ma nic nebolelo, no aj tak som sa bala, ze sa rozpadnem. Druha, bola trosku narocnejsia, lebo robi dost zakrokov a bolo to skoro.
No pokial mas len diagnosticku laparku, nemas sa coho bat, ..to sa len pozru dnu a v rovnaky den mozes ist aj domov..aspon v CAR, neviem ako v nemocnici. No celkovo to neboli, drzim palceky , aj v piatok.

jomini
9. júl 2012

@gelinka75 mne prvy krat povedali, ze mam prist aj na druhu krv a lieky nevysadzovat, tak neviem.. moja mrcha prisla az po vysadeni utrosa. Nemas iba spinenie?

ivka3901
9. júl 2012

@mistisa no takto musíme našetriť trošku peniažkov a tento rok určite nie ani na budúci a potom by som ešte vyskúšala BRNO,ale moj muž už moc nechce skor sme sa rozprávali o adopcií ☹ no uvidím či ho ešte zlomím nato BRNO to je ešte daleko 😒

gelinka75
9. júl 2012

@dadenka111 teraz som zacala krvacat pred pol hodkou, jasna cervena krv, ak to bude aj zajtra tak uz nejdem na krv, zavolam kvoli konzultacii na ket

ivka3901
9. júl 2012

@mistisa inak já beriem na tie protilátky voči spermiám už dosť dlho PREDNISON a mi je tak povedané,že ked chceme skúšať prirodzene tak len cez ovulku bez prezervatívu,ale my sme s manželom už takto dlho nespali spolu,že si dneska tak vychutnáme že až 😀 😀 😀

gelinka75
9. júl 2012

@jomini ja som spinila od 4dET malinko, vcera o nieco viac a dnes tiez, a teraz sa spustila uplne, doteraz len tmavohnede teraz uplne cervene

ivka3901
9. júl 2012

@gelinka75
@dadenka111 baby KET vám určite vyjde budem na vás myslieť 🙂 🙂 🙂

jomini
9. júl 2012

@gelinka75 ☹ nevyskusas este zajtra, pozajtra testik?

mistisa
9. júl 2012

@ivka3901 no ved uvidite moja hm. no je to sila toto.kamoska tiez bola na IVF a nevyslo prve teraz idu v septembri na druhe 🙂 no a mozno sa prave zadari.moj brat so zenou boli na 8 pokusoch IVF a ked to nevyslo povedali si ze koniec a idu vybavovat adopciu ale nejak sa prehovorili na posledny pokus a ten vysiel.takze budem drzat palceky moc moc.ale moze sa prirodzene podarit hej?

fifitko25
9. júl 2012

@gelinka75 mrzí ma to moja ☹ ☹ čo znamená to KET? 😕

ivka3901
9. júl 2012

baby já mám takú depku,musím sa vyplakať a bude mi dobre 😒 akurát som pozerala fotky mužovej sesternice sa narodilo dievčatko a tak ma to dojalo 😢 😢 😢 a tak som si v duchu povedala,že já nikdy nestanem matkou ☹ ☹ ☹ 😢

gelinka75
9. júl 2012

@jomini mozem skusit, dnes na mamateste zas duch, ale ako schol tak uplne to vybledlo

gelinka75
9. júl 2012

@ivka3901 ale budeme matky, ziadna depka moja, uz som si poplakala pri muzovi a idem si dat kavu, nejak sa vratime do bezneho zivota a bude dobre 😒

ivka3901
9. júl 2012

@mistisa takéto príbehy so šťastným koncom mám rada,ale neviem či my také šťastie budeme niekedy v živote mať ☹ ☹ ☹ 😢

gelinka75
9. júl 2012

@fifitko25 tranfer zmrazenych embryi, mame 5 zmrazenych, uz len aby sa v poriadku rozmrazili 😵

jomini
9. júl 2012

@gelinka75 mamatest uz nie je to, co byval 😒 zevraj je dobry aj klasicky clearblue

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre