Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
15. okt 2012

@rojica aha,treba veriť,že to krpci za tých pár dní zvládnu 😉

chrustik10
15. okt 2012

@annamary27 jéééj...blahoželám k dcérenke....držte sa....aj ja chceeeem 🙂

chrustik10
15. okt 2012

@pancuska ahojky....sa mi nejak vzďaľuješ 🙂 ...ja zatiaľ okrem toho, že ma sem tam bolia ruky, kde pichám diph., ešte nemám žiadne príznaky....od soboty pichám puregon - úplná pohoda, včera som ani vpich necítila a menopur - bublinkuje ako fras, takže opatrne s ním, pichám ho do bruška a tiež štipká, takže tiež pomalinky aplikovať....a zistila som, že najlepšie miesto na vpich pre mňa je nie hneď pod pupkom, ale trošku bokom na jednu a druhú stranu

pancuska
15. okt 2012

@given dakujem velmi pekne!!ja som vedela ze mi to tu vysvetlite ako po lopate lebo tomu letaku som vobec nerozumela.... a prve babinko teda uz velke 😉 vam vyslo na prvy sup?

pancuska
15. okt 2012

@azzura ja si zatial picham len diphereline od 24dna cyklu mi nakazal Harbulak.....a tak cakam na mrchu lebo sa bojim ze mi ta kontrola vyjde cez vikend......ani neviem ci robia aj v nedelu?!!! 😉 ja nemam ani tak naval tepla,mne je praveze stale zima ale to je normalka u mna,ale zasa pocitujem taku nafukanost brucha a obcas bolesti ako ked mam mrchu dostat.... akurat mi vcera to miesto vpichu zcervenalo a mm sa zlakol ze nieco zle urobil,lebo on mi to picha do ramena....

pancuska
15. okt 2012

@chrustik10 ale to je potom fakt zaujimave ze ty si to mala uplne inak,ziadne meskanie ..... a menopur a puregon su v per ci tiez ihla?lebo mne nieco spominal dr Harbulak o pere?!!! 😉 tie si pichas rovnaku hodinu ako diphereline?

moniq
15. okt 2012

Jaj krásky, ako si čítam čo všetko si pichate, pozorujete.....ach jaj.... Držím nám všetkým palceky 🙂

pancuska
15. okt 2012

@moniq tak to ma zaujima lebo mne uz odstranili vajcovody,jeden pri mimomaternicovom a druhy kvoli sactosalpinx to vyzadovali v centre tak som musela ist po 2 mesiacoch laparky znova na laparku lebo to bola chronicka nepriechodnost,uplne zrasteny a vyplavoval tekutinu ktora by branila pri IVF,jednoducho by odplavovala embryo a tie vajcovody sa ti nesnazili prefuknut???

pancuska
15. okt 2012

@linda_32 vies co tie hormony mi doporucil brat moj gyndos a tak potom ked som bola v centre som sa pytala ci ich mozem brat a povedali ze samozrejme..... ja este okrem toho sa cajikujem a pijem kazdy den caj gynastan normalne z lekarne....no a femibion obsahuje zrejme to iste co calibrum len femibion je asi drahsi.....to uz neviem ale chvilku som brala calibrum nemiesto femibionu.....

pancuska
15. okt 2012

@maruskaaaa dakujem za vysvetlenie.....som inak mala v noci cas lebo som bola v robote a citala som si prispevky na mk a jedna baba tu pisala ze stimulovala a nakoniec namiesto pregnylu jej pichli diphereline ,urobili jej odber vajok ale vklad jej povedali ze az o 2 mesiace kym s nej diphereline vyprchne.....ale koniec som sa nedocitala.....asi jej napisem 😉

pancuska
15. okt 2012

@rojica ja viem ze je to zle ked clovek na nieco stale caka ale kto caka ten sa docka.....neboj pri najhorsom ti zdvihnu davku na 3x denne a budu velke ako fras.....ale zasa neboj 9den cyklu este maju par dni a ani nevies ake boli velke?

maruskaaaa
15. okt 2012

@pancuska aj ja som to niekde čítala, ale už si to moc nepamätám 🙂

rojica
15. okt 2012

@pancuska tak idem ešte na 12DC na kontrolu....a mali 9mm,10mm a 12mm....ešte dosť málo....ale to je len 9DC.....

pancuska
15. okt 2012

@chrustik10 no takze moj muzik bol dneska u mojej obvodacky a dohodli sme sa ze po menzese pridem vraj to u nas je hotove hned na druhy den! Tak hdam nebude vadit ak to bude cerstve ale vsetko mi potom vychadza okolo sviatku vsetkych svatych tak neviem ci nebudu mat v centre volno.....

pancuska
15. okt 2012

@rojica a este som chcela ci ti robili folikulometriu aj niekedy pocas snazenia bez liekov?ako ze ci si nemala tie folikuly take male aj normalne bez hormonov!?? 🙂

rojica
15. okt 2012

@pancuska nie moja nespomínam si, že by my boli robili folikulometriu....alebo že by hej.... 😀 ...naozaj teraz neviem.....

given
15. okt 2012

@pancuska Ano, nam sa podarilo hned na prvy sup. No a potom som bola taka naivna, ze som si myslela, ze druhe sa podari hned na druhy sup, no ale h... s makom pod padakom 🙂 . Takze snad este dame treti pokus a ked nie, tak nie, ten nas poklad nam uz celkom bohato staci.

alibabaa
15. okt 2012

tak mam to za sebou .. 14 vajok je vysledok 😀 uz len vydrzat do rana kedy mi povedia kolko sa oplodnilo..

ivka3901
15. okt 2012

@alibabaa super teším sa s tebou 🙂

given
15. okt 2012

@alibabaa Super vysledok! Davate aj ICSI? Embryoskop? Drzim velmi silno palce!

chrustik10
15. okt 2012

@pancuska všetko si pichám naraz....polhodinová záležitosť, kým všetko namiešame.....od soboty mi už injekcie pichá suseda, ktorá si celé tehotenstvo pichala fraxiparín, takže nemá problém s ihlami...diph. pichám stále do iného ramena, puregon je pero a menopur zase klasická injekcia, tieto dve inj. si pichám do bruška, puregon na jednu stranu a menopur na druhú..ale ja sama si pichnem len puregon, menopur mi pichá suseda...

chrustik10
15. okt 2012

@pancuska nemyslím, že môžu mať veľmi voľno, lebo tomu, ako vajíčka dozrievajú nerozkážeš a aj oni sa musia prispôsobiť...no vidíš, tak u vás krv vyšetria ešte skôr, ako u nás, moja doktorka vravela, že keď mi dnes vzali krv, tak výsledky budem mať v stredu ráno, ale keďže som objednaná na interné na piatok, tak mám čas si ich vyzdvihnúť....

chrustik10
15. okt 2012

@alibabaa no super, tak pekne oddychuj aby si sa zregenerovala...a čo povedali v centre na tie opuchy?

belalinda
15. okt 2012

@rojica ahoj moja, no podla mna 3 je dost, aby to este neboli trojicky 😉 teraz si este len 9-10den, nie? To este kludne mozu narast! Rastu cca 1-2nm denne, takze teoreticky o 6dni mozu mat 25 a to su super foliky 😉 Takze este sa nic neboj, este dorastu! 😉 A odber a teda ani vklad Ti robit nebudu, ten sa robi iba pri ivf, pri iui sa foliky neextrahuju... Len zavedu spermie do maternice... A co Ti povedali ked si volala? Hladina hormonov? Kedy mas prist teraz na dalsiu kontrolu? Budu robit opat odber krvi a sono?

belalinda
15. okt 2012

@rojica A este som sa chcela pochvalit 😎 ze mi dnes konecne prisla mrcha! Uz ma davno tak nepotedilo ze prisla ako dnes :-P

sarah00
15. okt 2012

@gelinka75 super, že genetiku máte dobrú 🙂

ja som dnes zažila prekvapenie u Harbuláka. Čakala som, že nám rovno dá podpísať žiadosť a on na nás, že výsledky mm sa zlepšili a že nemusíme ísť rovno na IVF ale najskôr IUI. no to som teda nečakala 😎 akurát ma nepotešil, lebo mám pozitívne ureaplazmy, tak sme na antibiotikách obidvaja. Nič viac mi ale k tomu nepovedal. Mali ste niektorá tento problém? keď ste vybrali antibiotiká, tak ste išli do centra znova na kontrolu? lebo o tom nám nič nepovedal. niekde som aj čítala, že nesmieme sexovať počas liečby, je to pravda? máte skúsenosť? No a ja musím absolvovať laparoskopiu, ale s tým som nejak počítala. takže "pohoda" 🙂

rojica
15. okt 2012

@belalinda tak je to ešte skoro a je pravda, že boli ešte foliky malé, sestrička my volala, že vo štvrtok mám prísť ešte na jednu kontrolu a to budem už 12DC...tak verím, že hádam dorastú tak ako majú...... 🙂 .....a budú už asi robiť len sono....

rojica
15. okt 2012

@belalinda a teraz budete ako ďalej postupovať?

pancuska
15. okt 2012

@chrustik10 dobre tak si ma upokojila 😉 ja som chcela byt dneska akcna a ze si to zarobim sama nech muzovi usetrim cas a ci som sa ti neporezala na tej ampulke? no uz sa toho ani nechytim 😉 je to taka zabava len dneska som musela utekat od svagrynky lebo si picham o 18h a uz bolo 17:50 a cesta trava 15min tak sme mali male meskanie 😉 no este ze mas taku dobru susedu!!! no ja mam vela tuku na bruchu takze bude kam pichat 😉 😉 😉

belalinda
15. okt 2012

@annamary27 takze dievcatko? To je krasne! Gratulujem! Takze s tym albumom si sa trafila!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre