Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

janula2003
7. máj 2016

@xxxena ja uz mam tak po vsetkom, v tomto kole a negativne...kedze nam zostali len chudence dve, jedno sme dali vlozit a druhe uz caka na KET v mrazaku...davam si mesiac pauzu a v juni pojdeme do centra...mali sme aj embryoscope..z 14 odobranych sa podarilo oplodnit len 6 a po predlzenej kultivacii zostali dve..

xxxena
7. máj 2016

@janula2003 to mi je luto:( budem držať pršteky aby sa dalsie podarilo a mohli ste sa tešiť!!!!
a co si myslis o tom embryoscope? lebo mi uvažujeme že to nedame. ale že by sme dali PK a ICSI možeme to daj aj ked nam to embryolog neodporuci?

janula2003
7. máj 2016

@xxxena embryoscope neviem, asi je to zbytocne, tusim zvysuje uspesnost o 7%, lepidlo o 2%..
PK a ICSI si urcite dajte...my sme oplodnovali 6 normalne IVF a 6 ICSI a zostali tie dve z ICSI..preco by Vam neodporucil? nam praveze odporucil aby sme si ICSI dali...odporucili nam to preto, lebo este spolu nemame deti a vlastne nevieme ci spolu pomozeme mat "prirodzene", ze si spermia najde vajicko, tak preto radsej odporucili priamo ICSI...taktiez ponukali aj neviem ako sa to volalo, ale je to nejaky filter na spermie, mozno som si to mohla dat...dufam, ze uz sa nebudem musiet takto nikdy rozhodovat a ze nam to vyjde pri KET a potom prirodzene este aspon 2x :D

xxxena
7. máj 2016

@janula2003 no ani mi nemáme spolu deti. a veríme že touto cestou sa nám náš sen splní🙂 dakujeme za tvoje rady. a vy ste mali PK pri oboch ?
ja Vám držim pršteky!!!!! aby sa Vám to podarilo a presne ako píšeš aby sa Vám aj nám potom podarilo ešte aj prirodzene otehotnieť . 🙂vobec nebudeme proti.

janula2003
7. máj 2016

@xxxena PK sme dali na vsetky, je to taka "prirodzena" selekcia embryi, ci vydrzia dlhsie ako tri dni, ale neviem co je na tom az tak pravdy, vsak to by potom robili asi vsetci neviem..pre PK som bola rozhodnuta hned...embryologicka sa bude po zakroku s tebou rozpravat a treba sa jej pyta, nema problem odpovedat a ani sa neksichti, ked nieco odmietnes ... tak drzim palec aj ja, nech to vsetko dobre dopadne..

janie7
8. máj 2016

Ahojte babule, chcela by som sa spytat ci a ako dlho ste po hyfosy krvacali. Vdaka.

janaplt
8. máj 2016

@janie7 ahoj ja som nekrvacala skoro vôbec,len pár kvapiek do intimky, akoby vôbec

xxxena
8. máj 2016

@janie7 ahoj ja som krvacala asi dva dni, ale nie vela. tak ako keby mi končila menštruacia.

xxxena
8. máj 2016

@janula2003 dakujem ti , pre PK sme aj my boli rozhodnuty, len sme nevedeli či si môžeme samy zažiadat o iCSI.
v juni pojdete na KET? ale už asi bez injekcii?

janula2003
8. máj 2016

@xxxena jasne ze sa mozes rozhodnut kolko chces, vsak to sa cele plati, preco by vam to nespravili 🙂 no asi v juni..tentp cyklus davame pauzu.a.potom sa objednam..to je bez injekcii uz, len nejake tabletecky myslim

janie7
8. máj 2016

@xxxena Ja som teraz po vysetreni druhy den, ale rano nic, len ked som trochu zvysila aktivitu, tak potom. Snad uz zajtra bude pokoj. Dik moc za info.

janie7
8. máj 2016

@janaplt jeej, tak to si stastny clovek, u mna to trva druhy den Ale dnes uz menej. Dakujem a drzim palce 😉

bubinko1506
9. máj 2016

@xxxena urcite to zvladnete. mne pichal injekcie muz - prvu mu ukazala sestricka v GF, ako to ma pichnut, a ostatne uz zvladol sam. jedine kvoli pregnylu sme boli na pohotovosti, kedze ten musi ist do svalu.
tu prvu injekciu, ak ti ju nemozu pichnut v GF, tak chod na pohotovost, ale inak to zmiesavanie je jednoduche - zrejme mas 2 druhy ihiel (hrubsiu a tensiu), tak tou hrubsou natiahnes roztok a vpichnes do ampulky s praskom - to sa zmiesa, natiahnes to naspät do striekacky, vymenis ihlu za tensiu, na brusku spravis taku riasu z tuku a vpichnes.
myslim, ze s ICSI nic nepokazite, a koniec koncov si ICSI platite sami

janie7
9. máj 2016

@leelloo
@miuska49 Dievcence, aj ste po zakroku krvacali? Ja som treti den po vysetreni hyfosy a stale krvacam. Je to cim dalej tym menej, ale stale je.

janula2003
9. máj 2016

@janie7 vies co, ja som tusim az 4 dni spinila a stale to slablo a slablo, kazda reaguje inak.na to akoze ku koncu dost bolelo co sa aj oni divili..

zuzsat
9. máj 2016

baby je tu nejaka ktora utrogestan zapijala?

mkatkam
9. máj 2016

@janie7 ahoj ja som mala hyfosy v pondelok.utorok nic.v stredu som bola cvicit na hodku a tam sa mi to spustilo a krvacala som do soboty,postupne to slablo.cize 4 dni..

leelloo
9. máj 2016

@janie7 ahoj, ja som nekrvacala vobec, iba chvilu po zákroku trochu spinenie, ale inak vobec nic. Ak ti to slabne, tak by to malo byt Ok, u každého je to ine. Ak to bude trvat moc dlho, tak si tam skus zavolat a opytat sa.

janie7
10. máj 2016

@janula2003 Ahoj, tak to si ma potesila, uz mozem pokojne spavat. Presne aj u mna je to cim dalej tym slabsie. Dakujem krasne a nech sa dari 🙂

janie7
10. máj 2016

@mkatkam Ahoj, no aj u mna to bolo podobne, teda pri zvysenej aktivite intenzita stupla. Dnes rano zatial nic, tak uvidim, snad uz to prejde uplne. Vdaka za info, drzim palce.

janie7
10. máj 2016

@leelloo Ahoj, vdaka za info, volala som tam vcera, ze ci je to OK no kedze mi to zdvihli az na treti krat, doktorku som uz nezastihla. Avsak dali mi info, ze ohladne takychto veci treba volat medzi 14:00 a 15:00. No dnes rano uz nic, tak uvidim este v priebehu dna. Drzim palce!

xxxena
11. máj 2016

@bubinko1506 ahoj ,ďakujem za podporu. mne to pichá tiež priatel. nakolko by som to sama nedala(nemam rada injekcie.vrrr) ale kvoli babatku urobime všetko.🙂
pregnyl si si bola dat pichnut na antolskej? ako to je. ked to mam mat pichnute v nejaky presny čas. tak oni ma prednostne zoberu na pohotovosti .či ako?tešim sa s vami, a nech všetko pokracuje tak ako ma🙂
neviem ci som sa už pytala kolko ste si vkladali embrii?prepač ak som sa už nahodou pytala.

bubinko1506
11. máj 2016

@xxxena ahoj, v GF by si mala dostat papierik so ziadostou o pichnutie pregnylu v konkretnom case. tam si iba doplnis datum, ktory ti povedia a aj kolko baleni. ked prides na antolsku, tak normalne zaklop na pohotovosti a povedz, ze potrebujes pichnut injekciu v presnom case (pre istotu tam pridite aspon o 15minut skor). my sme tam boli uz 2x kvoli pregnylu - prvykrat sme necakali vobec, sestricka ma hned zobrala dnu, druhykrat sme cakali asi 10 minut, lebo traumatolog, ktory mal sluzbu, riesil, ci mi moze on pichnut pregnyl 🙂
vkladali sme dve a obe sa aj ujali. kludno sa pytaj na vsetko, ak budem vediet, tak rada poradim. drzim palce, nech ste uspesni hned na prvykrat 🙂

silvik1
11. máj 2016

@xxxena pregnyl Ti môže pichnúť aj partner do brucha ako ostatné injekcie, akurát to musí byť v čase aký Ti povedia v GF (v Brne je to bežný postu, netreba chodiť na pohotovosť) 😉

janula2003
11. máj 2016

@xxxena mozes aj sama sebe napr. do stehna, alebo do zadku..uplne tak isto ako ostatne injekcie :D to zvladnete

xxxena
11. máj 2016

@bubinko1506 dakujem za vyčerpávajúce odpovede.🙂 a aj podporu. aj mi verime že sa nám to podarí. vau takže dvojičky.. to je super. dvojnásobná radosť..aj my uvažujeme o vložení dvoch . uvidíme ako sa to všetko vyvinie. pred IVF si si aj nejako upravila stravu, alebo si jedla hoci čo? a ako sa citiš, ako preživaš tehotenske stavy,?

xxxena
11. máj 2016

@silvik1
@janula2003 dakujem dievčence za odpovede.. uvidíme ako sa to všetko vyvinie a prisposobime sa situacii🙂

bubinko1506
11. máj 2016

@xxxena pred IVF som jedla uplne normalne - sice vela zeleniny a ovocia, ale obcas musela byt aj pizza alebo mc donald. tvrdy alkohol mi nechutil nikdy, ale dobre vinko muselo byt cez vikend. z vitaminov som uzivala iba kyselinu listovu (na odporucenie hematologicky 2x10mg denne), ale to bolo tak vsetko.
prve tri mesiace to bolo vtipne - zelenina mi nechutila, ale za hranolky by som vrazdila 😀 teraz uz asi mesiac nevypijem cistu vodu a musim si do nej davat sirup. a nalady - hm, nezavidim to mojmu muzovi a obdivujem ho, ze tie moje vykyvy nalad statocne znasa. ale niekedy by som ho zabila uz len za to, ze dycha 😀
kludno skuste vlozit dve - nemusia z toho byt automaticky dvojicky, ale sanca na ne je vyssia.
vidim, ze si tiez z petrzalky. ak by si nahodou potrebovala utrogestan, tak mi daj vediet. zostalo mi asi 1,5 balenia

catherinah
11. máj 2016

@janie7 ja vôbec. Trošičku ružove. Ale písane bolo, že maximalne 24 hodín.

xxxena
11. máj 2016

@bubinko1506 tak to som rada za tu stravu. lebo ja jej tiež to na čo mám práve chuť. :D
to vydržia tie naše nálady, však to my sme dopované hormónmi navyše.:D aj ja by som vraždila keď dýcha, alebo keď sa v noci zobudím a počujem ho spokojne odfukovať.vrrr.:D
viem že je tam šanca na dvojičky, budeme však radi aj keby sa udržalo iba jedno.
s utrogestanom sa ozvem. lebo mam teraz nejake 4 krabičky.
ako si použivala utrogestan po IVF? ja mám v protokole napisane že ho mam uživat 3x2 denne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre