Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ada06
20. okt 2011

@tinasc Ďakujem za odpoveď. Nevie akú má diagnózu. Som z toho zmätené. Doktorka mi urobila krvné testy a z toho sa vyjadrila že sa vypíšu papiere.Iná možnosť na otehotnenie nie je . Vaječníky mi pracujú na minimum možno to je u mňa diagnóza.

tinasc
20. okt 2011

@ada06 asi... ja som napríklad nemala žiadnu zjavnú diagnózu, teda aspoň vtedy, lebo teraz mi robili nové testy po MA... a schválili mi to... asi mi to schválili preto, že som bola 4x na iui a nepodarilo sa...

ada06
20. okt 2011

@tinasc mne iui ani nedali na výber a k mojim vaječníkom sa doktorka vyjadrila že to bude ťažké ich nabudiť manžel má spermiogram použiteľný a zamrazené spermie.

tinasc
20. okt 2011

@ada06 tak snáď tým kvantom hormónov sa ich podarí prebudiť k životu 🙂

alibabaa
20. okt 2011

@tinasc iba cisto teoreticky. keby som dnes v noci dostala mrchu tak zajtra rano musim na sono?

ada06
20. okt 2011

@tinasc nie som si istá a ani neviem či by bolo realne schválené od poisťovne či má ešte limity alebo peniaze

tinasc
20. okt 2011

@alibabaa keď po polnoci, asi by som išla v pondelok... ak si dostala dnes, tak zajtra... ono na víkend je to na kočku... a už sa spúšťa? či?

alibabaa
20. okt 2011

@tinasc co ja ti viem co sa robi??? zatial len spinim.. tak uvidim... ale cely tyzden sa citim tak ze ma ta mrcha prist.. a stale nic.. hnusoba je to.. dik za radu, si mi len potvrdila co som si myslela..

tinasc
20. okt 2011

@alibabaa no ak len špiníš, tak ešte nič, asi sa ti rozbehne zajtra, alebo neskôr a potom nemáš čo riešiť a ideš na 4 DC 😉

katka159
21. okt 2011

Ahojte baby už je medzi nami nejaká nová tehulka? robila ste si už niektorá testík?

ada06
21. okt 2011

Ahojte,čítala som v predchádzajúcich príspevkov, že sa robia krvné testy mna aj manžela na HIV,pohlavné choroby,na žltačku.Mám problém manžel je nositelom žltačkyB a ja som ju prekonala a mám protilátky.Môže byť v tom problém pri schvalovaní?Alebo pri IVT?

augusta
21. okt 2011

ahojte, bola som na prvej konzultácii pred ivf v gynFive, musím absolvovať vyšetrenie priechodnosti vajcovodov HSG, ak ideme na ivf pre manželov zlý SPG?
Aké všetky vyšetrenia musím absolvovať pred IVF? Ďakujem.

st2
21. okt 2011

@augusta a to ti nepovedali ci to musis absolvovat a co musis absolvovat, ale osobne si myslim ze ak idete na ivf tak priechodnost robit nemusia, ale mozem sa mylit, su tu skuseniejsie kocky ktore tieto veci uz absolvovali
nas prva konzultacia este len caka o dva tyzdne, a ukoho ste boli?

ada06
21. okt 2011

@augusta Ja som musela mať rôzne výtery od svojho gynekológa z gyn fivu krvné testy na 3 deň menzesu. Manžel spermiogram o 3 týždne kontrolný spermiogram a teraz čakám na mršku a idem na hysterosalpingosonografiu. Ale to všetko je individuálne. Možno tebe budú robiť niečo iného.

augusta
21. okt 2011

@ada06 I ja som hneď na prvom pohovore absolvovala sono+stery, od môjho lekára mám priniesť výsledky cyto a na 3 DC mám prísť na krv na horm. profil, len to HSG by som podstúpiť nechcela, lebo je vraj bolestivé.
V niektorých centrách ho nerobia, takže ho asi poisťovňa nevyžaduje.

augusta
21. okt 2011

@st2 Práve že mi toho povedali toľko, že všetky vyšetrenia si ani nepamätám, len to HSG som si zapamätala. ☹

ada06
21. okt 2011

@augusta neviem či HSG je to isté čo mám absolvovať ja.S tých názvov som mimo. Budú mi dávať kontrastnú látku a sledovať to sonom,že je to šetrnejšie ako rengenom. O laparke nebola ani reč.To sono mi bude robiť moja doktorka Behúňová. Aj tak sa bojím...

st2
21. okt 2011

@augusta ach jaj ti verim tolko infomracii a naraz, no ani neviem teraz ci sa tam tesim ked tu pisete co vsetko
ja len viem ze vysledky z cyto nemam dobre a mam ist na kontrolny ster v januari, tak dufam ze sa nam tym nepredlzi cakanie

evakva
21. okt 2011

@augusta Ak idete na IVF, tak by priechodnost vajcovodov nemali zistovat. Pri IVF je to zbytocne, kedze vajicko odoberu, oplodnia mimo tela a vlozia uz len do maternice. Ak by ste isli na IUI, tak potom by to bolo treba

augusta
21. okt 2011

@ada06 Myslím, že je to to isté. I ja sa bojím.

augusta
21. okt 2011

@st2 I moja kolegyňa nemala dobré cyto a potom kontrolné už bolo dobré, niekedy sa to môže stať.

ada06
21. okt 2011

@augusta Kedy tam ideš?Ku komu chodíš?

augusta
21. okt 2011

@evakva Pri pohovore mi ale lekárka povedala, že pri nepriechodnosti vajcovodov klesá o tretinu šanca na otehotnenie po ivf, asi sú také štatistiky ☹
Ja sa chcem i tak spýtať či by to nešlo bez HSG, mám 4,5 ročného syna bez problémov a neprekonala som od vtedy žiadne zápaly ani nič podobné len mažel má zlý SPG.

augusta
21. okt 2011

@ada06 V útorok k MUDr. Behúňovej.

st2
21. okt 2011

@augusta ja som to uz tiez tak raz mala pred styrmi rokmi, tak dufam ze aj toto uz bude OK

ada06
21. okt 2011

@augusta Tak podom podáš podrobné informácie.Budem držať palce. Na ktorý deň po menzese ťa objednala?Potrebujem si v robote vybrať volno.Na ktorú hodinu ideš?

st2
21. okt 2011

@augusta stale rozmyslam nad tym a logicky mi vychadza toto, ved ked je ivf tak tam vajcovody nozohravaju ziadnu ulohu nakolko embryo je vlozene uz do maternice, mozno to bolo myslene pri iui lebo tam sa vajicko same musi cez tie vajcovody predrat do tej maternice

nalada
21. okt 2011

@miskab ďakujem. Ako sa máš? Všetko v poriadku? Už neboli žiadne komplikácie? Držkaj sa moja.

nr_martinka
21. okt 2011

@miskab ahoj tak prve ivf nic.trosku to bolo napinave lebo krvicka bola dva krat pozitivna len nizke hodnoty hcg .tak nakoniec ze to bola chemicka gravidita .uz sme s tym vyrovnany.v utorok som bola na konzultacii a podali sme si ziadost ale odoslu ju niekedy v novembri v januari sa idem dohodnut a v februari by sme chceli ivf.a sme pevne rozhodnuty ze tentokrat to vyde😀a basta😀 a ty ako?

jania023
21. okt 2011

@augusta ahoj ty si si to asi pomylila z IUI lebo na IVF chodia praveze zeny ktore nemaju prichodne vajcovaody a ina moznost na tehu nieje ako IVF 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre