Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mauerka
29. okt 2013

@leonie777 mrazit radsej hned po dvoch dnoch od oplodnenia - tie su na mrazenie ovela lepsie ako embrya po PK.

leonie777
29. okt 2013

@mauerka kraaasne meno pre princeznicku ste vybrali 🙂 som ta inspirovala? bude Lea alebo Leonie 🙂 som zvedava na kolky den budem mat ja opu, toto cakanie pri prvom pokuse ivf je na prasky a nehovorim ake bude potom na vysledok 🙂 ku komu chodis do gf a mal stastnu ruku?

mauerka
29. okt 2013

@leonie777 🙂 neinspirovala si ma 🙂 Ja som chcela meno Lea asi uz 10 rokov, hoci sme sa o babo ani nesnazili vtedy, vedela som, ze ak raz...tak Lea
Chodila som k Stenovej, ona mi aj robila vklad. OPU som mala u Behunovej.

majkulik
29. okt 2013

@leonie777 nestresuj. Lieky davaju podla hormovov. Lisia sa len urcitymi latkami (nejde o cenu), a ktora co potrebuje to jej nastavia. 🙂 zajtra podavam info co dalej

majkulik
29. okt 2013

@mauerka OPU byva na 15 DC? alebo podla toho ako sa vyvyjaju?

majkulik
29. okt 2013

@zuzkagal Kazdy ma svoje dni. Len je fakt, ze ani jedna z nas tam nesla, keby nemusela. je to take dvojsecne.

mauerka
29. okt 2013

@majkulik podla toho, ake mas zrele foliky, hladiny hormonov... moze to byt skor aj neskor

leonie777
29. okt 2013

@majkulik nejdem sa tym radsej zaoberat, budem verit, ze vedia co robit ... dnes som dostala uz aj ja dalsiu injekciu a v piatok pridavat tretiu ... do kontroly v pondelok, to budem 10 dc ... som zvedava na nove spravy od teba zajtra ... ako sa ti pichaju injekcie tym perom? my sme doma uz ako laboratorioum v chaldnicke co drzime liekov a ihiel a injekcii 🙂 no co ti poviem 🙂 ozaj a kosielku si si uz bola kupit? si sa zabudla pochvalit 🙂

majkulik
29. okt 2013

@leonie777 🙂 perom sa mi picha v pohode. Ihla je priblizne velka ako ta inzulinka, takze pohodicka. Aj ked vcera som lala problem, nevedela som vpichnut.
Kosielku som si kupila aj som ju bola vymenit za vacsiu, lebo tato mi bola uplne super - ale keby som ju oprala. . . tak som ju vymenila za vacsie cislo. s oveckami. a potom mi aj druha predavacka povedala, ze to je kojenecka 🙂 tak som sa len zasmiala. vobec by ma to nenapadlo, myslela som, ze gombicky su len dekoracia.
ja mam 10DC vo stvrtok, 15 DC mi vychadza na utorok. uvidim co povedia zajtra.

leonie777
29. okt 2013

@majkulik takze mas uz aj pripravenu kosielku na potom 🙂 super, budem zajtra cakat na spravy co ti povedia ... hlavne nech mame co najlepsie vajicka v primeranom mnozstve ... pijes tu alchemiku?
ja ano

majkulik
29. okt 2013

@leonie777 No kosielka je uz aj oprata, musim ju este vyzehlit. Alchemiku pijem, kazdy den liter, mam nakupene jogurtove mlieka - kazdy den pol litra, a kazdy druhy den stavu s repou. snazim sa. 😀

blcha76
29. okt 2013

@mauerka Ahoj, ja chodím tiež k Dr.Stenovej. Pred dvoma týždňami som mala laparku a povedala že vaječníky aj vajcovody mám v poriadku. Takže všetko máme v poriadku aj spermiogram, len sa nám nedarí. Navrhla nám na november (a keď sa nezadarí aj na december) IUI, a keď nič, tak vraj požiadame o IVF. No dúfam... bola by som rada keby to vyšlo 🙂 ... Tebe držím veľmi, veľmi palčeky... A ako sa darí bábätku, všetko v poriadku? Juj, ja by som tiež tak rada dievčatko 😉 ...

erin365
29. okt 2013

@leonie777 mám otázku...ako ťa napadlo meno Leonie? Bo ako som už raz písala, toto meno je mojím favoritom už 4roky 😵 a mám ho z nemeckého seriálu Sila lásky 🙂 a aj meno Lucas 😵

hi
29. okt 2013

@sarin dik za odpoved hihi 😀

mauerka
29. okt 2013

@blcha76 kiez by vam vyslo IUI, ked mate vsetko ok, mohlo by...je to urcite lepsie ako IVF. My sa mame uz dobre - po "burlivych" zaciatkoch 🙂 to uz snad nejak dobojujeme.
My sme boli na IUI 3x hoci s horsim spg, ale chcela som to skusit bez hormonov...nevyslo.

leonie777
29. okt 2013

@majkulik nooo, teraz mam vycitky, ze ja to flakam, sice tu alchemiku pijem, ale mlieko ja nemusim, skorej tak acidko, ale ani to si nedavam, nepripustam si zeby mal byt ohss, skorej pijem tak 3 litre mineralky a vody 🙂

leonie777
29. okt 2013

@erin365 nenapadlo ma 🙂 som Lea, tak kdesi uz od malicka si pisem Leonie 🙂

adulka1979
29. okt 2013

@leonie777
@majkulik
@zuzkagal

Tak ja od dnes pridávam Gonal 125jednotiek. A v pondelok kontrola.

leonie777
29. okt 2013

@adulka1979 super, tak s tebou sme na tom rovnako aj ja dnes prvy puregon, teda okrem diphereline a tiez kontrola v pondelok 🙂 mozno budeme mat opu naraz, uvidime co dalej ... ty pijes tiez alchemikovy caj?
@majkulik
@zuzkagal

adulka1979
29. okt 2013

@leonie777 Tak možné to je, že sa stretneme na OPU, necháme sa prekvapiť. 🙂
Mám ho doma, nepila som ho ešte... 😒
Ten sa pije od ms do ovulky, či?

majkulik
30. okt 2013

@leonie777 🙂 no, ja v praci vyse 1,5 l vody, 1 l alchemikoveho caju, pol litra jogurtoveho mlieka (ani ja mlieko moc nemusim, ale tieto jogurtove mi chutia a aj ma zasytiaa nejem tolko) a plus este dake tie mensie poharove drinky - sirupy, caje a tak.

majkulik
30. okt 2013

@leonie777 AHojky, takze toto bolo stresujuce. Zobrali mi krv, potom hned ultrazvuk - a medzicaom sa mi odlepila ta lepsicka na krv, ta sa mi spustila. . . . des. Aj dr bola nervozna, nic mi nepovedala. po 14:00 si mam volat, tak som zvedava.

leonie777
30. okt 2013

@adulka1979 no ved uvidime ako nam to vyjde, co povedia v pondelok na kontrole 🙂 ano alchemika sa pije od ms do ovu a snazim sa to poctivo popijat cely den, liter 🙂

leonie777
30. okt 2013

@majkulik tak uz to mas za sebou ... a stres je podla mna cele toto co riesime, lebo akurat rano mi muz povedal, ze toto je posledny krat co nieco taketo podstupujeme s tym pichanim ihiel a okolo toho, lebo jemu to uz nepripada ako normalne a hlavne ked mas byt v klude a nie v strese ... som rada, ze to je takto aj ked zmierit sa s tym, ze za inych okolnosti deti mat nebudeme je o nicom ... aj jaj ... tak netrpezlivo s tebou cakam po 14:00 ze co povedia co dalej ... ty uz pichas 3 injekcie? ten pitny rezim ma inak zabija a obmedzuje, stale musim byt niekde kde je v dosahu WC, inak konec 🙂

majkulik
30. okt 2013

@leonie777 No aj moj povedal, ze toto je prvy a posledny krat. Ale ved uvidime, snad to bude vsetko v poriadku. Zatial picham 2 injekcie, ale mozno mi pridaju. povedala len, ze mam foliky, ale ze su male, tak je dost mozne, ze mi pridaju gonalu. budem informovat 🙂 ale na ruke bude riadna modrina po krvi. . .

janielik87
30. okt 2013

Baby, chcem zmenit CAR z iscaru na GF...a objednat sa na prvu konzultaciu... Viete poradit koho si vypytat? Som dost strachopud a mam syndrom bielych plastov, cize moje usta su zamknute, ak sa mam daco opytat :( Preto niekoho mileho a komunikativneho, koho by som sa iste nebala... Co navrhujete?

evka97
30. okt 2013

@janielik87 V Gyn-five je dr. Harbulák, Drábek a dr. Stenová a Behúnová. Ja som chodila k Harbulákovi. Bola som spokojná. Je privetivy a vcelku komunikativny, je tam vlastne šefom. Doktorka Behunova posobi na prvy pohlad mozno trochu odmerane, ale ked som sa s nou pustila do reci, tak bola mila a v pohode odpovedala na vsetky otazky. Doktorka Stenova a dr. Drabek mi neboli velmi sympaticky. Su trochu menej komunikativny, aspon to je moja skusenost. Inak bud pripravena, ze prejdes rukami asi vsetkych lekarov, lebo zakroky a sona robia lekari, podla toho ako im vyjde sluzba. Ale na konzultacie sa objednava k svojmu lekarovi. A preco chces odist z Iscare?

janielik87
30. okt 2013

@evka97 no...je to zlozitejsie. Mame blbe diagozy obaja s mm. Ale kazdopadne, teraz mam Valkyho- ma uz 74rokov... a mam fakt pocit, ze mi stale vravi daco ine... Po vcerajsej konzultacii som totalne znechutena.
vies, mala som 1.IVF v marci...a mala som LEN 2!!!!!! vajicka...a oplodnili sa obe, ale vlozil mi len 1!!!...ze vraj som mlada... neujalo sa... Bola som velmi sklamana... Mam PCOS, ale schudla som za rok 23kil...a ms mi chodi relativne pravidelne tak cca 32dnove cykly mam. A aj ked som merala BT, tak mi ukazovalo ovu na cca 19-20DC...sice neskoro, ale predsa...
Teraz pred cca mesiacom sme sa zas odhodlali ist za doktorom a videl na 18DC krasny 18mm folik. Navrhol IUI (aj napriek tomu, ze mm ma malo a este aj zle spg s 98% patologiou) :( ...cize ratal s tym, ze ovulka je a bez liekov...
A vcera mi vravel, ze ja mam PCOS, ze sa to neda zmenit, ze nemam testovat ani merat, ze to mi nic nepovie...a ze mm ma idiopaticku sterilitu ---vlastne "znizenu plodnost"..a teda mame ist na dalsie IVF.
Potom kukol do papierov a zhacil sa, ze preco som mala LEN 2 vajka...Tak sme vysvetlili, ze sme mali slabsiu stimulku, ze sa bal OHSS.
Potom zas zacal, ze to vidi len na IVF...ze mame podat ziadost, ale ze bude stimulovat velmi jemne..aby sa vypestovalo JEDNO kvalitne vajco... A ze ak sa nevypestuje, ze to zrusime... To IVF planuje dalsi rok az... Ale aj tak..neviem, co si o tomto mysliet :( Som sklamana a znechutena... Cakala som, ze po nom navrhnutom prirodzenom IUI bez stimulky ma neodpise takto...

majkulik
30. okt 2013

@janielik87 Ja mam Dr. Behunovu, je skvela, aj ked na prvy dojem je odmerana. Ale odpovie na vsetky otazky. Dr. Stenova na mna moc pouzitivne nezaposobila. Inak ako napisala evka97 - prejdes rukami vsetkych. Pocula som, ze Iscare ide dole vdou. Vela pacientok odtial odchadza. Ozaj a kam sa podelo to druhe vajko? mala si 2 a vlozili 1. ?

gagik
30. okt 2013

@janielik87 aj ja chodim k Valkymu asi tri roky a mam z neho rovnaky dojem ako ty. Od zaciatku mi kazdykrat hovori nieco ine, vzdy ma nahovori, aby sme skusili raz to raz ono, nikdy nic z toho nevíjde, mam pocit ze to nema ani hlavu ani pätu. Nakolko som uz tiez poriadne znechutena, tak sme sa objednali do Brna n akonzultaciu, tak som zvedava.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre