Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

janinuska
25. feb 2016

@sienna77 Chodila som k Harbulakovi, ale bolo to dva roky dozadu, neviem či sa to tam odvtedy zmenilo k lepšiemu, na reprodukčnej imunologii mi zistili zvyšene cytokiny, teraz som bola na kontrolnych odberoch, tiež ma to dost stalo, jeden odber krvi 60eur a pod, ale to nevadi, chcem si dat porobit všetky vyšetrenia, alby sa zistila pričina, prečo sa nedari. Ty si bola na IVF,alebo sa chystaš? Vieš v CAR porobia len nejake zakladne vyšetrenia a hned daju IUI a potom IVF, ale ak je problem v imunite , genetike,alebo hematologii mohla si umele oplodnenie podstupovat aj 10krat a nikdy by to nevyšlo. Rozmyšlam nad Ferticent, alebo Repromedica, no bojim sa sklamania.

janinuska
25. feb 2016

@zuzanna_sc No čo ja viem, tak clostilbegyt nie je velmi dobry, niektore ženy po nom trpia na cysty, nesmie sa uživat viac ako tri mesiace po sebe a celkovo by sa tento liek nemal brat viac ako 6 krat za život, ma strašne vela vedlajšich učinkov, mne sa po nom spravil na maternici myom, clostilbegyt už nikdy nechcem ani vidiet. 3cm, to už je cysta, zrely folikul ma 18-23cm potom nastane ovulacia a folikul praska. Tiež som mala pocit, že pekne zavadzaju a klamu. Ty ideš na IVF?

zuzanna_sc
25. feb 2016

@janinuska ďalšieu konzultáciu máme 9.3. uvidím čo povie doktorka,on mi spomínala že sa po ňom môže vytvoriť cysta a že sú namiesto toho aj inekcie,uvidíme,len som z toho nešťastná,preto som aj chcela vedieť že koĺko by malo byť tých folikulov pri stimulácií,keď ja mám len jeden .Oni to tam berú ako samozrejmosť,lenže ja neviem ako niektoré veci fungujú.

sienna77
25. feb 2016

@janinuska ja som u neho zacala v dec.2014, mala som ist najskor na IUI, ale pocas stimulacie mi navrhol zmenu na ivf soft, a dobre sme urobili. ja mam vyrazne PCO a IUI by nemalo velky vyznam. bohuzial, vtedy ani len nevzniklo embryo. potom som tam bola na IVF, to dopadlo uspesne. nanestastie som mala zamlcany potrat v 8tt. potom ma poslali k imunologovi. genetiku ani neviem, ci vysetrovali, myslim, ze aj ano, ale dlho neboli vysledky a ja som tam potom prestala chodit, tak vobec neviem, ako mi dopadli popri tom vsetkom som na to akosi uplne zabuda ☹((( imunolog - katastrofa! v sprave mam napisane, ze nevidi prekazku pre dalsie ivf, ale napriek tomu sa mi zacali montovat do imunity, chodila som tam tristvrte roka na injkecie kazdy tyzden, bola som stale chora, co je pre mne nezvyk, vyhodil sa mi nepekny ekzem...zmenili sme CAR. dalsie ivf vsak uspesne nebolo. trosku mam tazke srdce na imunologicku, pretoze mi rypala do imunity - kvoli NK bunkam - ako pre itotu, nech je to ok....nebolo to nutne ☹ to je sice fajn, lenze potom, ked som potrebovala infuziu a predpisane lieky pred vkladom embrya, tak pani doktorka nebola schopna mi 2 tyzdne dohodnut termin a potom uz nemala ordinacne, cize imunitu mi znizili, ale nedali mi potrebne ziviny, ked som potrebovala. po vklade embrya som dost ochorela, ale tak, ako uz davno nie, uplne KO som bola, muesela som byt 2 tyzdne PN, ani z postele som pomaly nevladla vstat...telo nevladalo bojovat s takou slabo uimunitou, navyse kvoli potencialnej gravidite som si ani nechcela davat lieky....no a nevyslo to. tak mam velmi zmiesane pocity zo vsetkych lekarov a som sz toho smutna, lebo ako mam ja ako laik vediet, co je nutne a co lekarka robi len pre istotu. v GF som ja bola najskor velmi spokojna, aj po zamlcanom potrate bol pristup doktora uzasny. lenze potom som tam mala niekolkokrat velmi neprijemne skusenosti a povedala som si, ze toto uz naozaj NIE. boli sme na konzultacii aj vo Ferticente, ale nakoniec sme boli v Repromedice. ale aj tam som bola sklamana. tak nic nie je idealne. teraz neviem, co by bolo najlepie urobit. ci ostat alebo sa vratit do GF. este je to len tyzden, co som zacala krvacat, takze musime pockat nejaky cas. ale urcite chceme skusat dalej. a ty si na tom ako teraz?

janinuska
26. feb 2016

@zuzanna_sc No ale povedz, čo je to za doktora, ktory na UTZ nerozozna cystu od velkeho folikulu, doktor predsa musi vediet, že folikul nemože mat 3cm, ale max- 23mm. Držim palce.

janinuska
26. feb 2016

@sienna77 No ja do Gyn- Fiv už ist nemožem, lebo som povedala sestričke, že obidve IUI robili uplne zbytočne, lebo som dva mesiace po sebe ovulovala na nepriechodnej strane a že do toho už nebudeme vražat peniaze, nevadi, však to bola pravda. teraz čakam na vysledky reprodukčnej imunologie kontrolne odbery a uvidim, inak aj v Imunovitali tiež urobili par chyb, neviem či sa tam budem liečit. Držim ti palce.

misela103
26. feb 2016

Ahojte sme po vklade 🙂 konecne ... z 3 nam vlozili jedno... to kt sa najrychlejsie vyvijalo dalej - sampion nas... ostatne 2 ani nevieme este ako dopadli povedal embryolog ze sa pomalsie vyvijaju.... takze si mame v pondelok zavolat ci ich zamrazia alebo..... snad budu dobre...

lenocka171
26. feb 2016

@misela103 držím palce aby tie dve boli už súrodenci potom 😉 mne zostali tiež dve 🙂 snáď vydržíme a bude všetko ok

stanka2612
26. feb 2016

@misela103 drzim ti palce nech o dva tyzdne mas pozitivnu krvicku 😉 pekne oddychuj a bud v klude a hlavne nestresuj 😉

koka231
26. feb 2016

@janinuska ahoj ako je mozne ze si podstupila iui ked mas nepriechodny vajcovod ...ja mam tiez nepriechodny pravy a lavy mi spriechodnili ten sa im podaril tak som skusala par mesiacou prirodzene s clostylom a duphastonom ale nepodarilo sa tak sme isli do GF ale v NR to mam blizsie a tam mi dr hned iui zamietla kedze mam nepriechodny ten jeden a cakat zbytocne na ovulaciu na priechodnej strane dr nechcela tak hned sme vypisovali ziadost na ivf ..tak nechapem preco teba dali na iui ty chodis GF BA? Ku komu?

janinuska
27. feb 2016

@koka231 No, to ja neviem, tiež by som rada vedela, že prečo to spravili, išla som do Gyn Fiv neskusena, laik ,nevedela som ako to funguje, verila som, že su tam odbornici na neplodnost a že vedia, čo robia. Chodila som k Harbulakovi, tu druhu IUI som už ani nechcela podstupit, ale mala som kupene lieky, overene podpisy notarom, tak som si povedala, že toto ešte podstupim a už do Gyn Fiv viac nepojdem, mam pocit, že len zbieraju peniaze. Ty si už postupila IVF?

koka231
27. feb 2016

@janinuska ja som tiez isla ako neskusena do GF nevedela som tiez co ma caka ...napriklad ja som chcela jedno iui podstupit kym som cakala na schvalenie poistovnou ale dr hned zamietla ze to nema zmysel ..koncom oktobra mi doslo schvalenie poistovnou a koncom novembra som zacala stimulku lenze sme ju museli zastavit lebo by sme to nestihli do vianoc tak koncom decembra som zasa zacala stimulku od zaciatku a ta uz chvala bohu pokracovala ...ja zatial nemozem nic zle na GF povedat ja zatial mam dobre skusenosti aj s pristupom dr aj ostatnych pracovnikou vzdy ked som potrebovala poradit spytat sa tak odpovedali poradili

koka231
27. feb 2016

@janinuska ivf som teda podstupila zatial 1et neuspesne ...cakam teraz na ket

gwendolyn
27. feb 2016

@janinuska ja mam z nich tiež ten pocit, ale som si povedala, že keď už sme začali tu žiadosť na 1. IVF riešiť cez nich, tak to už aj dotiahneme, ale ak by to nevyšlo, tak na ďalšie IVF už pôjdeme do ineho CAR. Na jednej strane ma prekvapili, že ma poslali na vela vyšetreni kvôli PCO (diabetologia, genetika, imunologia) lebo som tu čitala že to u nich nie je moc zvykom, a ked to všetko vyšlo v poriadku tak ostala iba laparka alebo hyfosy. Tak som si povedala, že dame tu laparku, nech mam istotu, lebo pri tom hyfosy nevieš nikdy na isto, že či je tam problem alebo nie,s tym ale že som tu čitala vyborne recenzie na kliniku v Sliači, kde to naviac robia iba za doplatok za izbu 20 eur oproti 250 eur v GF. Tak som si povedala že prečo by som mala za to platiť keď každy mesiac odvadzam nemale prispevky do zdrav. poistovne a oznamila som v GF, ze teda chcem ist na laparku do Sliaču. Mam dojem, že doktorka sa urazila, lebo odvtedy sa ku mne spravia mimoriadne odmerane. Ale nelutujem, ze som šla do toho Sliaču, ešte na operačnom stole predtým ako ma uspali mi doktor robil sono, že ako to tam vyzerá a ostal zhrozený, že veď on už na sone vidí, že mám oba vajcovody rozšírené a upchaté, či mi doteraz nikto sono nerobil? Nuž robil, ale asi to nevideli... Takže jeden mi vzali, druhy mi nechali, ale spriechodnit sa nepodarilo. Cely cyklus sa mi z toho rozhadzal, keď som prišla na konzultaciu do GF, že čo dalej, tak sa pytam, či mi nespravia aspoň kontrolne sono, či je to tam všetko ok a možeme ist do toho IVF, na čo som dostala odpoved, že "oni moje gynekologicke problemy riešiť nebudu". 😲 Tak som sa objednala ku svojej dr. ta ma ale horši pristroj, takže nebola ani schopna najst na sone ten vajcovod,čo mi nechali, nie tak ešte mi povedať, či je to tam v poriadku (a to je prosim pekne ProCare, kde si platiš ročne za "extra" starostlivosť). Tiež mm bol na spermiograme najskor na urologii, tam mu povedali že taky dobry spg už davno nevideli 50% Ackovyc, a v GF po dvoch mesiacoch zrazu iba 20% Ackovych co dr interpretovala ako zly vysledok,a ked sme boli na odber pre IVF, tak som v karte videla ze v ten den mal presne taky isty vysledok spg ako naposledy a embryologicka povedala, ze je to dobry vysledok. Tak si vyber...

janinuska
27. feb 2016

@gwendolyn Maš uplnu pravdu, oni su sice mili, prijemni, doktor aj ruku poda, ale nerobia si svoju robotu priadne a to mi vadi. Nemyslim si, že by to robili naschval, maju toho proste vela, všetko rychlo, rychlo a vela veci opomenu. Ale však to nas nemusi zaujimat, my si za to platime a mali by si robit svoju robotu poriadne. Ja som chcela laparoskopiu, ale doktor mi doslova nanutil HYFOSY, ale neupozornil, že tatometoda je nepresna. Ak ti nevyjde u nich IVF chod radšej niekam inam, aspon budeš moct porovnat, ja premyšlam nad Ferticent, alebo Repromedica. Držim ti palce.

zuzsat
27. feb 2016

no tak zacinam rozmyslat ze aj ja GF vymenim za ine

ouroboros
27. feb 2016

@janinuska nad Ferticentom ani neuvažuj,tam sa s tebou nikto ani poriadne nebude baviť,ja som odtiaľ preto odišla. V GF mi vždy dali dostatok info a všetko perfektne vysvetlili. Ono keď sa nedarí,každá hľadáme,ako tomu pomôcť a niekedy si človek myslí,že zmena CAR je riešenie. Asi treba len trpezlivosť a vieru.

janinuska
27. feb 2016

@ouroboros A podstupila si vo Ferticent nejake vyšetrenia? Zistili pričiny prečo sa nedari, alebo ako to prebiehalo? Boli neochotni a hned navrhovali IVF? Dakujem.

sienna77
27. feb 2016

@janinuska to, aku mas skusenost, to je naozaj velmi neprijemne. ako to tu citam, uz ani ja veru neviem, co je najlepsie ☹ chcela som sa vratit do GF, ale teraz neviem....pri citani neprijemnych skusenosti vsetkych bab tu, tak som si spomenula na vlastne neprijemne spomienky v CAR, na ktore som aj zabudla....a teraz som z toho opat zmatena....lebo je pravda, ze tam maju natresk a proste nestihaju. a ku koncu sa aj ku me neprijemne spravali, ja na to nie som precitlivena, ale niektore veci uz boli naozaj prilis na mna. naozaj hroza! je neuveritelne, ako sa niektori lekari spravaju, pricom ide predsa o zdravie! nerobia s papiermi, a ked sa pomylia, tak proste opravia cislo alebo pismenko a je to...robia s ludskym zdravim a ich pristup je niekedy naozaj hrozostrasny ☹ viem, ze je to pre nich proste praca...lenze ako pacient si potom pripadam naozaj uplne bezmocna....a ked ma lekar zly den, je podrazdeny a ma toho vela, nesadnes mu alebo ja neviem...a sprava sa neprijemne, co mozes robit? 😢 ja som kvoli pristupu zmenila centrum, myslela som si, ze tam to bude lepsie. ale velmi som sa sklamala. napriek tomu, ze tam maju ovela menej ludi, cakala som lepsiu starostlivost a ze sa mi budu viac venvoat, ked mam komplikovanejsiu diagnozu. zrazu ale neviem. v GF, aj ked mali toho vela, som dostala vsetky potrebne info od sestriciek, tie boli velmi zlate. bolo vsetko pre mna nove a oni mi vysvetlili, co presne mam robit. v tomto novom centre to chybalo. mozno preto, ze su novi a proste ich nenapadlo mi povedat vsetky info...ja som uz vedela z GF, co je dolezite a ako to robit, ale keby sm bola nova, tak dokopy nic neviem ☹ navyse som tam na kontrolu chodila ovela menej ako do GF, takze som velmi sklamana. pochodila som si vela lekarov a bohuzial musim povedat, ze nikde to nie je idealne. sama neviem, podla coho sa teda rozhodnut, ktore CAR je najlepsie....kiezby mi niekto vedel poradit.....☹ imunovital - to je snad este horsie! ja by som to nikomu neodporucala!!!! mne tam uplne znicili imunitu, lebo rypali do niecoho, co vobec nemuseli, ale ked som potrebovala infuziu, tak sa na to uz cas nemali! urobili chyby, ktore mi posramotili zdravie a podla mna aj prispeli tym padom k neuspechu ET. pokial nemusis, nechod tam ☹
Ferticent by som neodporucala, my sme tam boli len na jednej konzultacii, ale nedobry dojem. pan doktor len kydal na ostatne centra, hovoril, ze u nich nebudem tolko platit, ze on by sa nebal riskovat aj OHSS u mna, a zaroven v jednej vete dodal, ze je to nebezpecne. nemali sme z toho vobec dobry pocit ☹ ale mam znamu, ktora tam bola na IUI a maju zdrave babatko na prvy sup.
ja uz si pripadam, ze pre nikoho nie som zaujimava, lebo s mojou diagnozou je to velmi komplikvane a nie som pre CAR istotou, ze sa im to podari, tak sa mi ani nejako nechcu venvoat. uz fakt neviem...uz sme rozmyslali aj nad zahranicim, ale nechcem stale menit centra. rada by som sa vratila do jedneho z tych, kde sme uz boli. predsa len, ked uz vedia, co fungovalo/nefungovalo, mozno lepsie ako opat uplne od zaciatku.
ak rozmyslas Ferticent alebo Repromedica, skus druhe menovane. su tam velmi mili, len nemaju vela skusenosti. doktor je taky prilis vseobecny, na konkretne otazky velmi neodpoveda, je prilis opatrny. pre niekoho to moze byt dobre, ale niekedy ani nie. ja mam napr. dost vazne PCO, co znamena, ze folikulov mam vzdy vela, ale tu u nich sa podarili len 2 folikuly! (v centre predtym som mala 40 folikulov!!!). pricom z tych 2 mal jeden velksot 29mm, co mi pride take zvlastne, ved folikul s vajickom praskne ovela skor, nie? ale ze vraj z toho bolo vajicko...
drzim palce, aby si sa spravne rozhodla! kedy sa chystate na ivf?

lenocka171
27. feb 2016

Ja mam tiez zaujimavy zazitok z GF 😀 mala som dlhsiu pauzu pred druhym KET a tak som sa pred MS objednala na konzultacku k Dr. harbulakovi ... Vsetko v poohode ako vzdy (pokyny od prveho dna cyklu lieky ,dostala som ten protokol atd.) a na konci mi povedal aby som medzi 3.-5. Feb. Ale najlepsie by bolo keby som prisla toho 5.februara na sono pred vkladom a neodporucil mi dve blastocysty ale iba Jednu so slovami ze v ziadnom pripade 2 .
Nakoniec mi kvoli praci nevysiel ten datum 5.februara ale som isla o den skor 4.februara a na sono som isla k takej blondine doktorke ktora mi vyplachla zaludok ze ako si to predstavujem ze som prisla az 4.2. A aj ked som jej opakovala ze som sa riadila pokynmi dr. Harbulaka tak sa dalej so mnou bavila ako s poslednym debilom a asi 3krat mi zopakovala ze ci neviem citat co mam na protokole ze som mala prist na 12den cyklu ci ako to tam pisali 😀 ale tak ja osobne som si myslela ze co povie lekar to plati , vsak ten protokol daju kazdemu taky isty vseobecny a myslela som si ze predsa asi doktor podla mojho cyklu to vie lepsie tak som sa s tým nezaoberala proste ... Aj tak som zostala debil 😀 nevadi 😀 prisla som o par dni na vklad .... Zrazu na mna pozeraju zase ako na debila ze preco mam vypisane na tom papiery kde sa podpisujeme pred vkladom aj s muzom ze tam mam napisany vklad iba jedneho vajicka ked oni maju informacie o dvoch a rozmrazili dve .... No to som ale taka napalena vtedy uz odtial odchadzala ze koniec 😀 zacali tam pobehovat lebo nikto teda nevedel kolko mi maju vlozit nakoniec -- to som konecne nebola iba ja DEBIL 😀 (zase iny lekar na vklade) tak nakoniec este pri vklade som im hovorila ze do pravej strany mi treba vkladat lebo som zistila ze asi nemali moc sajnu o mojom probleme 😀 cele zle .... 😀

mauerka
28. feb 2016

@sienna77 My sme mali jedno ivf /uspesne/ v GF, nasledne aj KET tam, potom sme sa rozhodli pre soft inde /Brno/ a myslis, ze tam bol aky pristup? Pekne krasne sme sa vratili do GF a riesime to opat tu.
Musim povedat, ze ku mne sa tu vzdy a kady spraval slusne, ziadne zle skusenosti s tym, ze si "len cislo" ako to mnohe pisu. A to som v GF absolvovala dost zakrokov- pocnuc niekolkymi IUI, pokracujuc stimulaciou, ET, nakoniec aj KET...
aj pocas tehotenstva som chodievala na 3D a nejake tie kontroly dobrovolne do GF.
Takze je to diskutabilne.
A striedanie doktoreov pri jednom pacientovy je uplny standard v kazdom CAR.

ouroboros
28. feb 2016

@janinuska mnou sa ani nezaoberali,bežné vstupné vyšetrenie,muž mal zlý spermiogram,tak ani nič iné neriešili. Keby som si nehladala info na nete,ani netuším,čo so mnou robia. Každá návšteva trvala dve minúty,nevysvetlil absolútne nič,na otázky iba laxne odpovedal: to neriešte,na to sme tu my odborníci. A keď nastal problém,tak sa len snažil zbaviť zodpovednosti,len aby sme nebodaj nedali podnet na komisiu a nezazalovali ich. Čistý hnus.

janinuska
28. feb 2016

@sienna77 Zatial počkam a uvidim, až budem mat vysledky reprodukčnej imunologie,kontrolne odbery a potom uvidim, Rozmyšlam ešte nad genetickym a hematologickym vyšetrenim, uplne s tebou suhlasim, že nikde to nie je idealne, všade robia len ludia a ludia robia chyby, Tiež premyšlam, že už viac nepojdem do Imnunovitalu, tiež urobili dost chyb a zavažnych, nakolko mi už nejake lieky dali. Uvidim, čo mi povedia teraz a potom sa rozhodnem, držim palce.

sienna77
28. feb 2016

@mauerka dakujem za reakciu - konecne aj nieco pozitivne 😉 chodis teraz do GF? a ku komu chodis? ono to asi naozaj zalezi....ja som mala dobre skusenosti, ale potom ku koncu uz sa nahromadilo toho vela neprijemneho. ale ako som aj pisala, to je bohuzial vsade 😢 viem, ze striedanie lekarov je v kazdom CAR, aj je to logicke, lebo nemozu tam byt 24/7 vsetci, lenze v GF mam velmi zlu skusenost s lekarkami a to ma tiez presvedcilo k zmene. doktorovi som verila, ale dalsie dve pani doktorky - to bolo velmi zle. specialne dr.Stenova - ked som u nej bola, dala mi jasne najavo, ze ju otravujem, doslova sa ma spytala, naco som prisla a co od nej vlastne cakam, bola neprijemna, odmerana, pripadala som si, ze jej maximalne zavadziam a vadim, neochotne mi urobila UZV, opat mi zopakovala, ze som zbytocne prisla a vrchol bol, ze odisla z miestnosti predo mnou, ja somnebola ani poriadne oblecena este, a ona uz proste odisla!!!! ostala som tam polovyzlecena a v takom soku...ale dr.harbulak, aj ked aj on sa ku koncu uz konal zvlastne, tak pocas celeho obdobia, co som tam chodila, bol zdvorily a mily, mala som zamlcany potrat a velmi si ho vazim za to, ako sa vtedy ku mne spraval, ako sa postavil k celej veci, takze v omto mam pozitivnu skusenost. vy tam idete teraz na ivf? inak gratulujem k prvemu uspesnemu pokusu 😉

sienna77
28. feb 2016

@janinuska velmi ti drzim palce!!!!

mauerka
28. feb 2016

@sienna77 Tak teraz ceresnicka na torte - chodim k dr. stenovej 😀 Pravdaje taka, ze ja pridem vzdy "pripravena". Viem presne co chcem, nemame okrem spg ziaden iny problem, viem presne, na co sa pytat... Mala som vklady aj utz ci kontroly aj s behunovou ci harbulakom - uplne vazne bez naznaku nevhodneho spravania z ich strany. Teraz prave picham prve inj na dalsie ivf

hateria
29. feb 2016

Baby prosim vas,ked ste boli na IUI, robili vam v den zakroku este ultrazvuk?

avi24
29. feb 2016

@hateria nie, nerobili

misela103
29. feb 2016

@stanka2612 dakujem krasne ja nestresujem som v pohode... hovorili mi tam ze mam na gf zabudnut.... a nemysliet na to celkom sa mi to dari ja pojdem uz zajtra normalne do prace .... buduci tyzden pondelok prva kontrola po transfere 🙂 ja viem ze to bude ok ... samozrejme setrim sily a nedviham tazke a samozrejme veeeela pijem

misela103
29. feb 2016

Prave som volala do gf... o tie 2 emryjka sme prisli prestali sa delit.... tak ostava dufat uz len vtom co mam v brusku.... :-/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre