Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

clarissa77
3. aug 2016

@chelly super dakujem. Este mam jeden dotaz. V marci nam obom v Brne robili tie testy na pohl.choroby. Zacvakali sme zato 160€. Platnost to ma pol roka. Cize este v septembri to plati. A mm dostal listok, ze si to ma vybavit u obvodneho a mne zento spravia spolu s predoperacnym. Ked som to dr spomenula, nejal to odignoroval a len opakoval tu platnost a ja zas ten september 😀 chcem to vypytat t Brna. Myslis ze mi to poslu? Sestricka mi potom na chodbe hovori, ze ked zozeniem aspon kopiu, mozem dolozit. Neviem totiz ako to chodi tu, ze kolko by sme zato zas platili.

chelly
3. aug 2016

@clarissa77 tu to nestojí nič. ale nie som si istá či tam robia to isté čo tu. ale keď si to vypýtaš tak by ti to snáď mohli poslať.

sonulienka13
3. aug 2016

Tak to bolo dnes teda den.Hematologia a genetika vybavené.Vysledky budú 5.9.sa tesim ze nie neskôr.Dnes konzultácia v GF koli KET.Uz sme nadstaveni.Ale az od budúceho mesiaca.Zaciname 1den cyklu.Dostali sme Estrofem a Progesterone Ladee.Zajtra sa ide na reprodukčnú imunologiu.Vydledky cca za 2 týždne.Neviem sa dočkať KET.Dufam ze to uz vyjdeemoticonMame len dvoch mrazacikov.

sonulienka13
3. aug 2016

@lucka222 noo mne nedali.ked som išla na IVF.lebo ze žiadajú lieky a schválenie od poisťovne a koli tomu ta nemôžu dať.mna vypísal môj žensky.

lucka222
3. aug 2016

@sonulienka13 dakujem. Odpisali mi ze daju mi papier pre mojeho gynekologa a on ma musi dat na pn.

baby24
3. aug 2016

@lucka222 pn kvoli comu??

baby24
4. aug 2016

Babulky prosím vás keď idem na vklad ako staré musia byť spermie lebo od kedy sa stimulujem s mužom pohl.styk nemám lebo som nevedela ci moxme... Kolko dni od vkladu ste boli doma??

janula2003
4. aug 2016

@baby24 skus to napisat este raz, lebo nejako nie je zrozumitelne co sa pytas :D sex mozes mat normalne :D teda nezakazali a nevidim dovod preco by sa nemohlo...

baby24
4. aug 2016

Aha... No pekne sskra....ide o to ze ked odovzda spermie my sme nemali sex 2 tyzdne a vzdy ked isiel odovzdat spermie nam povedali ze nemozu byt starsie ako 5 dni....

janula2003
4. aug 2016

@baby24 vsak v pouceni je tusim napisana 3 dnova abstinencia, aby boli dozrete...aaa urcite abstinoval dva tyzdne? :D

ria294
4. aug 2016

@baby24 myslím, že mne povedali 3až 5 dňová absencia

baby24
4. aug 2016

@janula2003 ano 100 percent tak ze asi som to dodrbkala ze?? ☹

chelly
4. aug 2016

@baby24 kedy mas opu?

baby24
4. aug 2016

@ria294 ach jaj. . A mne nepovedali nic zajtra tam ideme tak uvidime... 🙂

chelly
4. aug 2016

@baby24 vobec nestresuj, nic tragicke sa nestane. aj pri normalnom oplodnovacom procese byvaju kolkokrat spermie starsie, mladsie, vselijake. na oplodnenie vyberu tie najlepsie spermie, nic sa neboj.

janula2003
4. aug 2016

@baby24 aaaale a davas si ivf ci icsi? tam je tolko faktorov, kt. to ovplyvnuju, nezufaj, hlavne ty musis byt s hlavou dobre..pozri, my sme mali dobre a aj tak nic, je to cele potom uz len na zazraku ci sa to podari..teraz ideme druhy raz to cele absolvovat..

misela103
4. aug 2016

Aahojte 🙂 taak 2ivf cyklus sa mi zacne uz 22augusta... normalne som to necakala hned mi dal protokol recepty najlepsie bolo ze som nemala dostatok penazi kedze lieky budu celkovo 348eur... zobrala som tie co budem potrebovat hned taak sa chcem opytat ci neviete ako je otvorena lekaren v gynfive... alebo ci si ich neviem vybrat v lekarni v Nr kedze aj tam je gynfiv... dakujem pekne

misela103
4. aug 2016

Aahojte 🙂 taak 2ivf cyklus sa mi zacne uz 22augusta... normalne som to necakala hned mi dal protokol recepty najlepsie bolo ze som nemala dostatok penazi kedze lieky budu celkovo 348eur... zobrala som tie co budem potrebovat hned taak sa chcem opytat ci neviete ako je otvorena lekaren v gynfive... alebo ci si ich neviem vybrat v lekarni v Nr kedze aj tam je gynfiv... dakujem pekne

zuzsat
4. aug 2016

@misela103 podla mna v kazdej lekarni ti ich vedia objednat tak ze na druhy den ich tam mas... ja som tak sla do tesca lekarne pre progesteron

misela103
4. aug 2016

@zuzsat ano ale ja som z novych zamkov a dr mi povedal ze napr luveris si mam vybrat tam lebo ze inde budem doplacat 38e a takto len 12 centov 😀 sakraaa a to cez tyzden po robote ani nestiham

janula2003
4. aug 2016

@misela103 tiez zacinam druhe kolo 22-ho...lieky hocikde objednaju, ja som si vsetky dala objednat, lebo este nebola otvorena lekaren..budem drzat paste

misela103
5. aug 2016

@janula2003 Ano daju ale ide o to že na jedny by som takto doplacala 38 eur a preco by som mala ked nemusim 😀 no nie... uz takto to je 350Eur .... jeeeej tak to budem mat partnera 😀 super... a mas dlhy protokol? ja to este chcem skusit v lekarni cez GF nitra lebo to mam blizsie. A samozrejme budem drzat paste aj ja tebe nech to dotiahneme do uspesneho konca 🙂 a aky mas protokol co si budes pychat?

janula2003
5. aug 2016

@misela103 viem, ze sa za toto doplaca, ale dala som to do lekarne kde mam za to bonusove body a viem si to vybrat cez ine produkty, aspon takto sa mi cast vrati, vsak to su sialene prachy ...
mam dlhy protokol - diphereline, gonal, luveris a pregnyl...minule mi aj co to uz chyblo a musela som dokupovat, cize dalsie prachy navyse...doplacala som v lekarni 500 eur bez par centov...ale nevadi, idem do toho aj tak...

misela103
5. aug 2016

no vsak sa nato asi vykaslem jeeej aj ja mam to iste diphereline, gonal, luveris a pregnyl no ja mam zas plnu chladnicku rozmyslam ci to vratim alebo niekomu poslem co mi ostalo... sak jasne za tie prachy to stoji... takze ty si gynfiv nr? ale na vklad pojdes aj tak do BA nie?

janula2003
5. aug 2016

@misela103 existuje tu na MK skupina, ked mozem "posunut" lieky z IVF, mozem ti poslat potom cez IP...este si to pre istotu nechaj, nevis ci to nebudes potrebovat...chodim do BA, kedze tu pracujem...ja som tie lieky povyberala z krabiciek, vsak gonalove pero je male a krabica jak od mlieka skoro, takze som ho vytiahla a supla do priecinka vo dverach..a tie diphereliny tak isto, mam ich v zatvaratejnej potravinovej krabicke...usetrenych mrte miesta...a aku mas diagnozu? nizke AMH predpokladam

clarissa77
5. aug 2016

@janula2003
@misela103
Jeej kočky aj ja zacinam okolo 22.8.druhe IVF. Ale ja mam kratky protokol. Tak si drzme palce ✊🏼✊🏼

janula2003
5. aug 2016

@clarissa77 jasne, ze si drzime paste...:D

misela103
5. aug 2016

@janula2003 myslis ze si ich mam nechat? no dobre .... ano gonal mam v chladnicke ten si mam zobrat zo sebou na 1 kontrolu aj ty? a dipherellin mi povedali ze nema byt v chladnicke juch taaakze sa vidíme na vklade pravdepodobne 🙂 no mne ma dojst ms 26teho a vlastne pychat zacnem 22heho a samozrejme ze mi to vychadza na vikend :-P no ja mam PCOS a nepriechodne vajcovody ☹ A ty aku mas diagnozu

misela103
5. aug 2016

@clarissa77 1 za všetkých všetci za jedného 🙂

janula2003
5. aug 2016

@misela103 v stredu mi povedala sestricka, ze v tychto teplach to mam dat vsetko do chladnicky, co som mala aj vtedy, cize ziadna zmena...si gonal nemala predtym???? ja som mala tie iste lieky, cize viem ako sa to pouziva,cize nemusim nic nosit...ja isto zacinam pichat 22,08 je to moj 24DC a zacinam...ja mam nizke AMH, cize nizku zasobu vajok, takze zacima este pred zaciatkom cyklu...je mozne, ze mi potom bude meskat ms po diphereline, takze sa asi neuvidime...minule meskala 5 dni a aj tak mi protokol natiahli tusim o dalsie tri dni, teda podla hladin hormonov...vcera som to akurat pocitala, ze som si pichala 26 dni, teda od prvej injekcie po OPU...tentokrat uz budem kludnejsia a mudrejsia :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre