Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
8. sep 2010

@alexa27 kolkáti den picháš?ja som z toho vybrala 18injekcií a to štípanie gradovalo. 😅 jaj a teraz mi gradujú menštruačné bolesti,asi sa idem nadopovať ibalginom,aby som vedela spať.

alexa27
8. sep 2010

@annamary27 no od soboty, takze zajtra bude siesty. zatial sa mi to stipanie zda byt rovnake, dufam, ze nebude horsie 😝 . cakam, zajtra ze dostanem mrchu, tak v piatok by som potom sla do GF na prvu kontrolu 🙂, ale nemam zatial ziadne priznaky, ty si pri stimulke dostala nacas, alebo ti tiez meskala?

annamary27
8. sep 2010

@alexa27 mne meškala 3dni.

alexa27
8. sep 2010

@annamary27 aha, ok, tak to je potom tymi injekciami, lebo ja som skor mavala problem, ze som mala vzdy kratky cyklus a teraz stale nic, tak uvidime kolko bude meskat mne.
zajtra idem kamoske pozriet babatko, uz sa tesim, si ho trosku popestujem 😵 .
a cez vikend su v raci hody, kto ste z ba, dobehnite na cigansku alebo ine dobroty 😉 inak moze sa pri stimulke pit alkohol? s mierou samozrejme 😀

alexa27
8. sep 2010

@annamary27 inak tie injekcie si si pichala potom aj zaroven s dalsimi, alebo ako ti ich vyslo az 18?
a uz si si dala ibalgin? dufam, ze uz ti je lepsie 🙂 .

annamary27
8. sep 2010

@alexa27 furt tu píšem a som aj na facebooku prihlásená,tak nestihla som si ešte ibalgin dať 😀 😀 😀 😀 ,diphereline picháš až do konca a potom ti pribudne puregon a potom aj menopur/ak máš tie isté ako ja/ v ten den ked potom budeš chodiť na krvičku si nepichaj nič,ak by si si to dávkovala ráno ,lebo oni ti po odbere krvi povedia po 14tej hodine presne čo a kolko si máš ešte z čoho pichať,takže to som si dávala až po tom telefonáte.

annamary27
8. sep 2010

@alexa27 jaj,ale už si idem fakt dať tabletku,lebo ma bolia aj kolená a to je už to najsilnejšie štádium.ahojte,dobrú noc.

alexa27
8. sep 2010

@annamary27 hej, picham si to rano, takze v den kontroly si nemam dat nic? to som nevedela.
no ja mam diphereline a potom fostimon, takze trochu ine.
no teda, niekto tu je tusim iny zavislak, uz ti hadam aj bolest preslaa od tolke ho pisania 😀

alexa27
8. sep 2010

@annamary27 no chuda tak tusim nepresla ☹ , tak bez. dobru nocku vsetkym 🙂 .

dudri
8. sep 2010

Zaujímam sa keď dostanem menštruaciu-pridem po3dnoch cyklus.-odber krv aj sestričky pracuju cez vikend?
vdaka za odpoved

nechsazadari
8. sep 2010

@kikus77- utrogestan som brala ústami, lebo spodom mi dávali embrijká 😉
Joj baby, vidím, že preberáte injekcie...ach jaj. Ešte, že je za mňa hrdina manžel a pichá mi to on. V duchu som si vždy spievala, aby som si odviedla myšlienky. Potom to tak nebolí, xi.

annamary27
9. sep 2010

@dudri ahoj,tak mne ked vyšla kontrola na nedelu,tak mi povedali,aby som prišla v pondelok,takže asi nerobia cez víkend takéto veci,ale ked padne na ten den OPU alebo ET,tak vtedy su tam.

hiva
9. sep 2010

@jejo
@hanka1111

vdaka baby....som si nebola ista....lebo napriklad v inych centrach, konkretne viem ze v ISCARE, to netreba podpisovat u notara....proste to podpisali priamo v ambulancii s lekarom a bolo to ☹

este raz vdaka za rady.... neskor k Vam mozno dojdem po dalsie, kedze po IUI sa chystame na IVF 🙂

hiva
9. sep 2010

a neviete, ako je to pocas IUI?...dostanem sa vobec pocas celeho toho kolotoca aj k mojmu doktorovi? ...alebo sa mam zvlastn objednat k nemu na termin? ...chceme totiz namiesto druheho IUI rovno IVF 😅

annamary27
9. sep 2010

@hiva ja som bola len na ivf,tak ti neviem ohladom iui poradiť.

karolina23
9. sep 2010

ahojte baby tiez citam injekcie ach boze aj mna to caka a neviem kto mi to bude pichat brrrr, ja som teraz objednana na sis vo stvrtok idem na buduci tyzden mam aj strach ja bojko zevraj to je neprijemne som zvedava co dalej ale asi vypiseme papiere a ked schvalia tak injekcie, chcem sa opytat kolko ich musim pichat a potom co sa deje dalej?????nemam o tom prehlad v centre mi to zatial len tak zbezne povedali tak by som chcela byt viac informovana ze co ma caka🙂)) teraz som mala mesiac pauzu od centra zistili mi stitku tak beriem lieky stenova mala dovcu tak idem az teraz na sis dakujem za odpoved 😀 😀 😀 😀 drzim vam vsetkym palceky nech je vsetko ok 😉

ninna78
9. sep 2010

@karolina23 pichas rozne, zalezi od protokolu, pri kratkom zacinas 2. DC a zvyknes koncit 12. DC plus minus, pri dlhom protokole zacinas este pred menstruaciou, ale neviem ci sa nezacina len nejakymi tabletkami, neviem. Ja mam kratky protokol, a uz picham 18. DC, folikuly pomaly rastu. Inak z vlastnej skusenosti, pri prvom IVF mi injekcie pichal manzel, teraz si ich picham sama a mam pocit, ze to boli omnoho menej.

ninna78
9. sep 2010

@nechsazadari - ja som pri ET bola na tom tak isto, ledva som na kozu vyliezla, hlava sa mi tocila, ked som vysla za muzom, ledva som ho nasla v cakarni, muz mi hovoril, ze som vyzerala hrozne, ze ostatne baby boli v pohode, tak ktovie cim to je

hanka1111
9. sep 2010

@annamary27 My sme o PK trošku uvažovali, ale ešte neviem...nie sme celkom rozhodnutí...Pero mám už doma, včera som si ho doniesla spolu s liekmi, keďže som bola aj n pohovore s lekárkou. A aj ihly so striekačkami som dnes kúpila, takže už len začať 😀

karolina23
9. sep 2010

@nina78 aha no dakujem uvidim aky protokol mi predpise, a ked budu odoberat vajicka to jak robia?????aj uspavaju aby to nebolelo????? mam pocit ze to trva neskutocne dlho ale co uz narobim musim si nato pockat na nase vytuzene brusko nie??? 😀

annamary27
9. sep 2010

@hanka1111 ja som po PK mala vložené pekné blastocysty,len u mna sa im nejak nezapáčilo. 😎

jejo
10. sep 2010

@hiva IUI samotny zakrok ti bude robit lekar , kt. bude mat prave sluzbu. Ultrazvuk a odbery robia sestricky, takze pokial vyslovene nepoziadas o konzultaciu so svojim lekarom neprides do kontaktu.

hiva
10. sep 2010

@jejo ... diky moc 😉... asi teda pockam, kym mi zavolaju ze prisla schvalena ziadost na IVF, uvidim, v ktorom dni cyklu prave budem a podla toho sa potom objednam na konzultaciu k lekarovi 🙂

hanka1111
10. sep 2010

Ahojte. takže prvá včielka je v brušku 😀 Inak ja neviem, keď som to ťahala z tej ampulky z liečiva, tak som to celkom nemohla vytiahnuť, nešlo to nijakým spôsobom, a potom keď som vytiahla injekciu z bruška, tak v striekačke ešte trošku ostalo, aj keď som to stlačila poriadne silno, doslova som do toho tlačila a aj tak som to všetko nevpichla 😅 Baby poraďte, ak robím kde robím chybu? alebo aj vy ste to mali? Pichala som to normálne kolmo do bruška...

jejo
10. sep 2010

@hiva drzim palce, aj ked terminy su dost s odstupom, kludne si dohodni termin aj skôr a pripadne ho len presunies podla potreby

nr_martinka
10. sep 2010

@karing to mas pravdu.musi sa dat do poriadku on.v nr je velmi dobry urolog brezovsky.je na klokocine a viem to podla vlastnej skusenosti.aj moja obvodna mi povedala ze je naj.moj drahy ide do blavy urologovy lebo tam sa mu dala robit kultivacia pretoze tam mal zapal.a tak sa hned aj objednal.ziadost do poistovne na ivf ak by zase iui nevyslo.

karing
10. sep 2010

@nr_martinka no ved ho aj poslal brezovskemu..tak super..aspon viem o nom viac... aha zatial ziadna ziadost ani nepadlo u mna slovo o ivf..nemam na to financie,nervy a ačas..teda aspoň zatiaľ

nechsazadari
11. sep 2010

@karolina23 - pri OPU- odbere vajíčok Ťa na asi 15-20 minút uspia. V deň odberu prídeš do GF. Partner odovzdá svoju časť. Baby sú v jednej nemocničnej miestnosti na posteliach v nočných košeliach a odtiaľ idú postupne do vedľajšej miestnosti na odber. Uspia ťa a potom, ťa naspäť odvedú, prevezú na kresielku, alebo ako v mojom prípade prenesú naspäť do postele. Tam sa postupne preberáš. Niekto to tu nedávno opisoval podbrobnejšie. Mrkni dozadu.

matiasko
11. sep 2010

@hanka1111 ahoj 🙂
pojde ti to pichnut cele vtedy ak po natiahnuti z ampulky do striekacky nasledne musis vytlacit vsetok vzdnuch ,ktory sa tam pri natahovani dostal. ak mas v natiahnutej striekacke take bublinky tak tam je ten vzduch.neviem ti to inac vysvetlit iba takto ako tatar 🙂)) ,ale mozno pomoze 🙂)

hanka1111
11. sep 2010

@matiasko ďakujem, ja som pochopila 🙂 no ja som ten vzduch vytlačila, tak ako sa to má, že kým nevyjde prvá kvapka z ihly. Ja som včera vytiahla ihlu a normálne natiahla striekačku a vtedy sa to tam objavilo. Potom mi došlo, že je to to čo ostalo v ihle a na konci striekačky v tom výbežku, kde sa nasadzuje ihla. A to asi nikdy nevpichnem, že 😕 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre