Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katus32
27. nov 2014

@amy25 dobre ranko 🙂.pozeram, ze ty uz jedno dietatko mas, to ste boli tiez na ivf? na kolkykrat sa vam podarilo otehotniet s prvym aj teraz s dvoma?

katus32
27. nov 2014

Dnes rano som sa zobudila s miernou nadchou a bolavym hrdlom, zajtra mam ist na OPU, co robit? Zrusia mi zakrok?

amy25
27. nov 2014

@katus32 s prvým som otehotnela normálne, cca po pol roku trištvrte roku. Bábetko ale zomrelo. Potom vyše troch rokov snaženia, pričom doktory so mnou nechcrli velmi robiť, lebo však raz to šlo normálne, pôjde znovu. No nešlo. Tak ivf. Takže celkovo vyše 5 rokov snaženia o bábo. Ale verím že tentokrát budú babetká zdravé a konečne sa dočkáme.

amy25
27. nov 2014

@katus32 je to len malá narkoza. Zaleží akú nádchu máš. Pri tejto narkoze neintubujú, slabá nádcha by nemala byť problém, ale skús si nykloktať slanou vodou hrdlo, vyžmíkaj si citron a ostan v posteli dneska aby sa ti to zlepšilo a nie zhoršilo.

katus32
27. nov 2014

@amy25 to mi je velmi luto, ze si prisla o babatko ☹ . teraz to uz musi vyjst a budes mat rovno dva poklady 🙂 smiem sa spytat kolko mas rokov?

amy25
27. nov 2014

@zuzicek88 je to zložité, ale je dobré si to premyslieť trochu dopredu, lebo sa na to pýtajú po narkoze a to človek uplne osprostený. A najhoršie je, že si to neuvedomuje. Ja som sa cítila v poho, a potom som sa nevedela podpísať, a ked som sa konečne podpísala, tak do zlej kolonky, no proste osprostená. Ale evidentne som nebola prvá, lebo sestrička nosila bielitko vo vačku. 😀

amy25
27. nov 2014

@katus32 Mám 28, manžel 35. Doktor furt hovorí že šak som mladá. Ale už to jednoducho trvá dlho, a jedného dna by som prišla k doktorovi a ten by sa ma spýtal kde som bola doteraz. A manžel už nemá najmenej. Nechceme mať deti, ked už za nimi nebudeme vládať. A tiež nechcem aby si v škôlke mysleli že prišla starká/starký. Ak by to nešlo do 30, asi by sme to nechali tak. Lebo ma to ničilo aj fyzicky aj psychycky. Mala som kopec dobrých pracovných príležitostí, ktoré som odmietala. Dovolenky sme plánovali podla doktorov, na niektoré sme vôbec nešli kôli vyšetreniam. Proste všetko sme tomu prispôsobovali a to sa nedá večne.

amy25
27. nov 2014

Teraz 3. ideme na dôležitý ultrazvuk do martina. To už nám budú vedieť povedať, že či majú zdravé srdiečka a všetko ostatné. Potom sa začneme konečne tešiť na bábetká.
U nas je totiž problem nielen s otehotnením ale aj s donosením a so zdravím bábetiek.

katus32
27. nov 2014

@amy25 tak silno drzim palce, nech su babatka zdrave 🙂

zuzicek88
27. nov 2014

@amy25 si zlata,trosku som sa aj zasmiala,no mne stacilo IUI a som musela rozmyslat,kedy sa narodil moj manzel ,nastastie som si spomenula hihi

jenns
27. nov 2014

@amy25 aj ja ti velmi drzim palce, nech je vsetko v poriadku a babatka sa vyvijaju tak ako maju 🙂

amy25
27. nov 2014

@katus32
@jenns
Dakujem baby.
Inak dnes som bola na hematologii, tak od dnes si pichám fraxiparín, plus som dostala železo v tabletkách. Asi nič nemôžem mať jednoduché, ale furt si vravím že ak len to, tak to zvládnem, len aby boli zdravé.

katus32
27. nov 2014

@amy25 to das, sme predsa hrdinky,musime toho vela vydrzat! 😉 mas anemiu? preto to zelezo? a ten fraxiparin kvoli comu?

amy25
27. nov 2014

@katus32 hej anémiu. A fraxík, lebo som mala hraničné hodnoty v krvy, tak že pre istotu - vzhladom na minulosť a na to že čakám dvojičky.

viva13
27. nov 2014

Ahoj babule prosím súrne poradte som 11den po KET mala som 3pozitívne testy (každý v iní den robení) a dnes som 28DC (den menzesu) a nastalo mi slabé špinenie a mala som takú čiarku krvi prosím poradte pri ET som mala biochemické so silným krvácaním aj so zrazeninami, mám ísť na pohotovosť, alebo zajtra do GF alebo svojmu gynekologovi ale až by sa to zhoršilo až vtedy?

ingrid0105
27. nov 2014

@viva13 ak to bola cervena krv tak klud na lozku a zvys si davku utrosu na noc

viva13
27. nov 2014

@ingrid0105 ano bola, a nakolko? beriem 3x2 utrogestan a 3x2 estrofem

ingrid0105
27. nov 2014

@viva13 daj si utros 4 ks, v brne tak davaju bezne, drzim palce a ak to neustupi cho na pohotovost alebo rano do centra

amy25
27. nov 2014

@viva13 a kedy máš ísť na krv na potvrdenie tehu? Ako daleko to máš do gf? asi by som tam ráno zavolala a uvidíš čo ti povedia. Ak to máš dalej, tak by som šla k svojmu gyn.
Predpíše ti lieky ( ja som dostala ascorutin), aj ked neviem či predpíše kým nemáš z krvy potvrdené tehu. A na utz nebude ešte nič vidieť, ale krv by ti mohol zobrať.

viva13
27. nov 2014

@amy25 v pondelok,GF v nitre mam kusok

amy25
28. nov 2014

@viva13 už si volala?

viva13
28. nov 2014

@amy25 Nevolala prestalo to ale teraz rano len som si ranajky robila a ide zomna zlta voda akoby lezim som sama doma neviem co robit

amy25
28. nov 2014

jediné čo ma napadá je že ti praskla cista. Skús tam ale zavolať. Budeš kludnejšia.

viva13
28. nov 2014

@amy25 sem tam mam bolesti ako ked to ma prist.cca do hodiny by mal dojst manzel tak tam zavolam a ked pivedia hned aj pojdem cystu mam pri opu neisla napichnut.

amy25
28. nov 2014

@viva13 tak to kludne môže byť tou cistou. Ale určite treba volať. Daj vedieť ako si dopadla.

annavallova
28. nov 2014

Ahojte zajtra idem na vklad, a povedali, že sami zavolajú a ešte nič som nervózna

ingrid0105
28. nov 2014

@annavallova zavolaju neboj sa aj ja som bola v strese 😉

katus32
28. nov 2014

tak baby, dnes som bola na OPU, mame 8 vajicok, zajtra sa dozvieme,co ako 🙂

amy25
28. nov 2014

@annavallova už volali?

annavallova
28. nov 2014

@amy25 ano hneď ako som to tuná dopísala zajtra ráno o 8.30

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre