Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
8. jan 2013

@jomini hej usmieval sa ako slniecko, normalne bol happy 🙂 vies co ja som len dufala, ze nech je aspon 1 a tam kde ma byt, ale vidis, osud to zariadil inak 😀

jomini
8. jan 2013

@gelinka75 ty si si to zasluzila 🙂 realne je moznost, ze sa aj rozdelilo jedno, kedze su v jednom vacku?

gelinka75
8. jan 2013

@jomini nevylucila to, povedala, ze moze byt, ale mohli sa aj 2 umiestnit spolu, ze aj to je mozne, podla mna to sa neda zistit iba ked sa narodia ci budu uplne rovnake 😀 to si myslim ja

jomini
8. jan 2013

@gelinka75 nuz, ked budu rovnake, mozes chystat menovky 😀 😀 😀 pocula som o takom pripade, ze na postielke museli mat nalepene mena a deticky nosili naramky 😀 😀 😀

pechlinka
8. jan 2013

@2lil Ahoj...ziadost som podpisovala 11.12.... poistovnu mam Apollo ( neviem..ci sa to tak este vola 🙂 ) ...volali mi minuly tyzden v piatok, ze to je schvalene... 🙂 neboj...aj tebe zavolaju.. 🙂 drzim paste.. 🙂

pechlinka
8. jan 2013

@katty5 Ahoj... ziadost som podavala 11.12. .... 04.01. mi volali ze je schvalena... 🙂 18.01. idem do Gyn-fivu..na dalsiu konzultaciu...snad uz mi povedia co a ako 🙂 ty uz si ziadost davala?.

2lil
8. jan 2013

@pechlinka ahoj,...ja som podpisovala o deň skorej ako ty 🙂 a stále nič...držím ti palce !!! a daj info potom ako to ide u teba ďalej 🙂 ...drž sa

pechlinka
8. jan 2013

@2lil Neboj..aj tebe zavolaju.. 🙂 drzim paste.. 🙂 dam info...ako to vizera..nemozem sa uz dockat toho 18teho.. 🙂

pancuska
8. jan 2013

@dadenka111 a teba som tu strašne dlho nevidela?! Ako sa máš? Tá homeo liečba nič? Teraz si inak na rade! Takže 🙂

pancuska
8. jan 2013

@gelinka75 ty si vkladala tuším tiež blastocysty že? Inak to je fakt zázrak! Ja som sa bála aby som nemala 3! No o dvojíčkách som ešte toho nenaštudovala,aj som bola v kníhkupectve ale nič som tam také nenašla! Len čo pozerám na nete a MK. A tak už ťa odvelili? A kedy pôjdeš k svojmu gyn? 🙂 ozaj a si na PN ?

katty5
8. jan 2013

@pechlinka ja som si davala žiadosť 10.12. a zatial sa nikto neozval. Ty aku maš poisťovňu? a nevieš mi poradiť aký je vhodný termín potom na konzultacia, koľký deň cyklu by mal byť?

pancuska
8. jan 2013

@2lil no myslím že strach budeš mať asi celý čas,no snaž sa myslieť pozitívne a my čo nám to vyšlo nech sme ti vzorom 🙂 a viem ešte o jednej pipine ktorá sem občas prispieva že jej to vyšlo a čítala som že zimné obdobie je na IVF ako stvorené! Určite máš zmiešané pocity ale dobre si to s mužom ešte uži (sex) to ťa trošku odreaguje 🙂

pancuska
8. jan 2013

@hrustik1 vitaj medzi nami! A prajem ti nech ti to pozitívne myslenie vydrží až do úspešného konca! Lebo to je tiež dobrý liek! No nám to trvalo len 2,5 mesiaca a začali sme s IVF len nám všetko porobil môj gyn a problém som bola len ja,takže ja som iný prípad. Ale na pohlavné orgány je dobrý aj vitamín E,ženšen,tak môžete vyskúšať! 🙂

katty5
8. jan 2013

@pancuska
@gelinka75
Ahojte dievčata, v prvom rade Vám obom veľmi gratulujem k bábätkam a prajem vela vela zdravička 🙂 čo tu tak čítam tak máte asi dosť veľké skúsenosti, tak sa Vas chcem nieco spytať. S mojím priateľom ideme po schvalení žiadosti na ICSI, malo by to byť asi vo februári alebo marci. Chcem sa spýtať aký je asi priebeh prvých troch mesiacov, teda ak sa zadarí 🙂 pýtam sa preto, lebo v maji budeme mať svadbu, tak aby som vedela čo ma čaká 🙂 dakujem za info

pechlinka
8. jan 2013

@katty5 Ahoj...ja mam Doveru....🙂 No volali mi 4.1... ze je ziadost schvalena...a objednali ma na 18teho januara...Idem prvy krat na IVF...tak netusim...ako budu dalej postupovat.. :( Neboj...urcite ti uz onedlho...zavolaju..ze si schvalena.. 🙂 drzim paste.. 🙂

nellyel
8. jan 2013

@hrustik1 ahoj, my sme boli na prvej konzultacii koncom novembra a momentalne cakame na schvalenie ziadosti z poistovne - takze islo to v nasom pripade dost rychlo

nellyel
8. jan 2013

ahojte, neviete mi povedat nieco blizsie k vysetreniu hysterosalpingosonografia (SIS), absolvovala ho niektora z vas v Gyn fiv, bud.tyzden ma to caka a zaujimalo by ma ako to prebieha, kolko to asi trva, ci je to velmi bolestive a tak.

katty5
8. jan 2013

@pechlinka ďakujem, daj vedieť ako si dopadla a kedy zacinas 🙂

katty5
8. jan 2013

@nellyel ahoj, ja som to absolvovala, netrvalo to dlho, cca 10-15min. O bolesti ti radšej veľmi písať nebudem, nechcem ťa vystrašiť 🙂 ja mavam dosť silné bolesti pri menstruacii, tak pri tomto som mala tiež dosť velké, trosku som si pokričala a bolo dobre 🙂 ale trva fakt len chvilocku.... ale co som pocula, tak väčšinu báb nemalo bolesti. ja musim byt samozjreme pri vsetkom vynimka 🙂 🙂 neboj, vsetko dobre dopadne

pancuska
8. jan 2013

@katty5 ahoj ,dakujem velmi pekne 😉 no vo vasom pripade to musi vyjst pretoze to budete mat svadobny darcek 😉 no mne ked sa zadarilo,tak zaciatky boli fajn len som byvala unavena mozno z tehotenstva mozno z utrogestanu potom neskor okolo 8tt mi zacalo byvat dost zle no nastastie som nevracala ale moje nevolnosti boli ako po velkej opici a modlila som sa aby to uz preslo.....mozes dostat rozne chute aj nechute ale u kazdeho to je rozne niekomu nie je nic a niekomu je zle ,po ICSI aj po IVF je to uplne take iste ako keby si bola prirodzene tehotna no kedze je to umele oplodnenie uz sa to pocita ako rizikove tak uvidis sama ako sa budes citit .....ja som teraz v 13tt a ti poviem ze uz zapnem jednu jedinu bundu 🙂 ale zrejme ze cakam dvojicky no zaroven ma to brusko tesi a aj desi lebo uz ho neschovam.....bola som sice aj predtym s malym bruskom ale.......no takze svadobne saty sa budu urcite pred svadbou prerabat ale to nevadi hlvne nech sa to podari !!!!! posielam // pfuj pfuj 🙂

katty5
8. jan 2013

@pancuska dakujem, hlavne nech sa podari, ostatné už nejako prežijeme 🙂 dakujem za skusenosti a držím palčeky 🙂

zuzu1108
8. jan 2013

@2lil ahoj, ja ta uplne chapem co prezivas . Ja som sa najprv tiez tesila, nemohla som sa dockat kym pride mrcha aby som zacala so stimulkou. Potom ked uz som ju dostala a uz sme mali zacat, zrazu som tiez nevedela ci to chcem 😒 . Na koniec som sa rozhodla ze ano, ja sa poznam zase ze keby som nesla tak by som to lutovala ze uz sme mohli pokrocit dalej. Ja by so ti poradila, pocuvaj samu seba ci ist do ivf alebo este tomu nechas cas 😉 .

2lil
8. jan 2013

@pancuska ahoj moja,..ďakujem ... myslím pozitívne 🙂 teda zatiaľ nato nejak nemyslím ... povedala som si že to nebudem riešiť až keď bude žiadosť schválená sa zas začnem tým zaoberať...potom budeme musieť s manželom veľa rozmýšľať čo a ako urobiť... najzávažnejšia otázka na ktorú musíme potom spolu nájsť odpoveď je, či vložiť jedno alebo dve....no zatiaľ máme čas ...myslím že skorej ako na začiatku februára aj tak žiadosť schválená nebude :( .. a tebe sa ako darí? ako sa cítiš? 🙂

2lil
8. jan 2013

@zuzu1108 ahoj zuzu, ... ja by som tomu rada nechala čas ale už ho moc nemáme :( a práve preto asi mám tieto pocity ... že mám pocit že som do toho tlačená (aj keď nik na nás natlačí) , bo ten vek sa zastaviť nedá :( ... chcem to, o tom som presvedčená len občas mám divné pocity ... dnes som napr. presvedčená o tom že idem do toho aj keby čo bolo 🙂 ... že zvládneme všetko a aj výsledok akýkoľvek ...včera to zas bolo iné .... a ak sa smiem spýtať ty si na tom ako?

gelinka75
8. jan 2013

@pancuska ano mali sme po PK, no aj ja asi budem studovat len na nete, zajtra idem ku gyn odniest spravu a daju mi dalsi termin, rozmyslam, ze si este zoberiem pn, ty si tiez doma? ja som este hovorila dr. stenovej nech kukne ci tam este neni druhy vacok 😀 normalne aj kukala, inak 3 babatka by to bola riadna sranda, ale asi iba na chvilu 🙂

pancuska
8. jan 2013

@2lil vies co ja som vzdy rozmyslala nadtym co sa prave isla robit cize najskor som cakala na ziadost potom na mrchu,potom som sa sustredila na pichanie injekcii,potom tvorenie folikul potom odber vajicok a atd a tak ti to pojde ako po masle.....vzdy som sa bab pytala tu na MK ak som si nebola nieco ista a aj to mi vela pomohlo,lebo nie je nad to ked ti niekto poradi a uz vobec by som to necakala od ludi ktori ma vobec nepoznaju,poviem ti ze tu mi baby lepsie poradili nez kto kolvek iny co poznam osobne 😉 ale verim ze to zvladnes a tento rok sa este docas a aj ja tej krasnej spravy a budem sa zasa tesit 😉 ja sa mam inak dobre,brucho mi uz riadne rastie,uz sa to neda schovat a vsetko mi je tesne 🙂 a moj muzik len hladka a hladka 🙂 a tesi sa viac ako ja.....no konecne mi nie je zle co som velmi rada a robim vsetko len aby som to stastne dotiahla az do konca 😉 este co sa tyka ziadosti.....vyskusaj tam zavolat ale zasa ked ta pani marodila bude to asi dlhsie trvat...

pancuska
8. jan 2013

@gelinka75 ano ja som zostala doma a vobec nebanujem.....lebo tie nevolnosti by som v robote nezvladla!!! inak kaslem aj na tu almuznu co dostavam z PN hlavne ze som sa konecne dockala babatiek.....aspon sa nestresujem a mam klud 😉 aj ked som vymyslala ze pojdem od 2.trimestra do roboty ale gyn uz nechcel ani pocut....mozno aj ked mam operovanu chrbticu....inak uz mi to zacina vystrelovat tak som si stiahla take cviky,take na fit lopte a take uplne v pohode 😉 a ked som doma aspon nenachytam od kolegov bacili 😉

gelinka75
8. jan 2013

@nellyel ahoj, ja som bola na SIS a vobec ma nebolelo, nic som necitila a fakt to cele trvalo tak 2-3 minuty, je to rychlo a aj keby bolelo par sekund vydrzis 🙂

mortaliska
8. jan 2013

@2lil
som na tom rovnako ☹
@ pechlinka
Ahoj, mam trosinku naskok pred tebou. Tiez schvalena ziadost teraz, uz som absolvovala aj konzultaciu kde som dostala papiere, recepty atd.
U mna to vychadza ze zacnem stimulovat UZ ZA tyzden ! Povedala som si ze to nebudem odkladat. Idem si nieco prestudovat o pichani injekcii ci to zvladnem sama. Nech uz to zoberiem akokolvek nevidim schodne kazdy den ist do GF a tiez co cez vikendy. Zdravotnu sestru nepoznam, tak sa musim pripravit co ma caka. Az sa mi zakrutila hlava z tolko informacii.

2lil
8. jan 2013

@pancuska... ja to zatiaľ neriešim ...nechcem...mám dosť po 3.IUI ...potrebujem trošku nemyslieť nato čo bude ... ak príde žiadosť vyspovedám Harbuláka a poradím sa s ním ... a potom nastane obdobie kedy vás babule budem otravovať a prosiť o rady 🙂 ... v tom som kľudná ...čítam vás už dlhšie a vždy tu každej poradíte a podporíte ju 🙂 ..aspoň nie som v tom sama bo nik z mojich blízkych nevie čím prechádzame... jedine v čom mi nik neporadí je práve to koľko embryí vložiť a tohoto rozhodnutia sa bojím :( ... viem si predstaviť muža ako sa musí tešiť mám už dieťa tak sme si tým prešli už aj my 🙂 a bolo mi až smiešne keď manžel prišiel z roboty a pozdravil sa ahojte miesto ahoj a rozprával sa s bruškom 🙂 ..uvidíš potom keď začnú kopať a prevaľovať sa ako budú reagovať na manželov hlas 🙂 ... u nás sa muž len ozval a bruško mi tancovalo 🙂 ... neboj dáš to až do šťastného konca ...musíš !!! a zatiaľ mi tá žiadosť akosi neponáhľa počkám ešte nejaký ten týždeň dva 🙂 ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre