Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dadenka111
31. júl 2012

@pancuska asi nemal dobru naladu, ale necudujem sa. ja na jeho mieste pri tolkych pacientoch by som sa uz davno neusmievala. 😅 To budes mat rychlovku, ze v oktobri. 😉 Ja som sa k tomu dostala az o 8mesiacov cez hormonalny profil, laparku, 4xIUI a nejake prechodne cykly.

shania31
31. júl 2012

@azzura
ahoj, ano zvyknu robit aj sono- pokial nebudes mat mrchu.....
mna sa spytal, ci nekrvacam a urobil aj sono aj stery pobral 🙂

azzura
31. júl 2012

@shania31 ok dik, budem akurat 9DC 🙂 .

azzura
31. júl 2012

@dadenka111 ale už by ti to konecne mohlo vyjst. kolko mas mrazacikov?

shania31
31. júl 2012

@azzura
nie je za co, tak to je ok 9DC, a vy ste sa rozhodli si rovno na IVF,alebo Vam to odporucili lekari??

azzura
31. júl 2012

@shania31 nie mna uz rok riesil moj doki, robil testy a snazili sme sa prirodzene, lebo sme v podstate obaja ok. Vo februari som mala laparku, ale ta vysla dobre, tak nam dal pol roko a na otehotnenie, absolvovala som 2x IUI a kedze doteraz nic, tak nas poslal do Car, že uz je cas ist na IVF

azzura
31. júl 2012

@shania31 v podstate v sept. budu 2 roky co sa snazime o babo, ale musela som vymenit doktora, lebo bol strasne neludsky ku mne a tak som sa musela par mesiacov spamatavat z jeho pristupu a k novemu chodim cca rok a ten pre mna spravil aj može -nemožen, žial nejak sa nedari a netusime preco....vraj psychika

shania31
31. júl 2012

@azzura
aha, takze vy uz mate za sebou aj IUI a aj nejake vysetrenia....ja som myslela, ze vy rovno idete len an IVF 😀 😀
inak to je fajn ze mal tvoj doki zaujem to riesit, moj ani nie, ked som tam prisla furt len arogantne poznamky, a maximalne mi urobil folikulometrie, tak som sa sama rozhodla ist do CAR

azzura
31. júl 2012

@shania31 inac niektory doktori su svine, ked treba nieco riesit tak sa tvaria že nic, ale pritom im ide len o obalku. Vies, nas tlaci aj vek

shania31
31. júl 2012

@azzura
hej, to mas pravdu, su a pekne svine
no tak u mna ten vek uz tiez zohrava svoje 🙂

dadenka111
31. júl 2012

@azzura Ahoj no uz by nam to mohlo vyjst. Veriiiime. Mame este 4 mrazacky po dve mrazene. Budem sa modlit aby sa krasne rozmrazili. Neboli tam dlho, tak hadam to bude fajn. 🙂
Juj uz konzultaciu 😉 , tebe to asi tiez pojde rychlo na to IVFko. Ozaj ja som bola na prvej konzultacii 14DC a robil mi hned aj sono. Mojho chlapa som potom mala objednat na spg (kedze tam so mnou nebol) na recepcii. Ja potom medzi 2-5DC na krv -hormonalny profil... atd.

azzura
31. júl 2012

@shania31 hehe, ja som starsia 35 😀

azzura
31. júl 2012

@dadenka111 ahoj, zabudla som sa pozdravit 😀 . Takže ak bude mm so mnou, tak mu hned spravia smg? Aha, takže ešte budem musiet ist na HP. To zavisi ako dlho to bude trcat v VZP.
Tak uz dopredu drzim palce, aj gelinke....fu ked som videla to dopichane brucho, bleee

shania31
31. júl 2012

@azzura
no o 2 roky, aj to mozno necele 😀

azzura
31. júl 2012

@shania31 no dobre, ale aj tam ja som blizsie k 40 😀 😀 . Nevsimaj si ma, v robote furt riesia moj vek a že nemam dieta, nevedia že chodim po lekaroch

shania31
31. júl 2012

@azzura
to ani u mna v praci nevedia, ani veduca ani nikto........nepotrebujem aby mali o com drby rozsirovat (sorry za vyraz)
a moja veduca by to ani nevedela pochopit, co to obnasa

azzura
31. júl 2012

@shania31 moja veduca to vie, kedze dost casto mi podpisuje priepustku, ale musi držat bobrika....ona pred 15 rokmi zazila podoben, tiez mali ist na umele, ale nakoniec sa im to podarilo prirodzene ale uz druhe nemali, lebo to opat neslo. Najlepsie su vyrazy, že musime kazdy den sexovat a ked obcas nie som doma, lebo som u rodicov, su starsi tak obcas tam prespim, tak že tam je chyba 😀 😀 , jasne baby co nevedia ako otehotneli ani netusia že ako funguje cyklus, ked clovek chodi pravidelne k lekarovi

dadenka111
31. júl 2012

@azzura dikes a ty si videla Gelinkine brusko? 😀 vy sa poznate aj mimo MK? rovnaky okres? 😝
asi ho poslu na spg aby mali cerstve vysledky. je mozne, ze aj hned podpises papiere na poistovnu. urcite budu potrebovat aj nejake papiere z tych nevydarenych iui. trvalo 4tyzdne od podania kym schvalili a 4tyzdne kym to poslali do centra, ale uz ked je to schvalene sa moze zacat stimulka 😉

shania31
31. júl 2012

@azzura
presne moje slova, baby ktore otehotneli, ktore nevedia ani ovu kedy maju atd - to pochopit zvacsa nevedia, ze to nejde u niektorych tak jednoducho
uhm tie mudre rady poznam, aj to casto pocuvam, ze nemozem tolko na to mysliet, musim sa ukludnit, lebo psychika a bla bla bla

azzura
31. júl 2012

@dadenka111 hej, pisali sme si na prvosnazilkach a potom sme mali rovnaky termin v GF, ona isla na kotrolu a ja na IUI, tak sme pokecali. Nie sme rovnaky okres. IUI mi robili v GF, moj doki ma s nimi zmluvu, takže na zakroky som chodila tam, ale vsetko pred a po robil on.

azzura
31. júl 2012

@shania31 hej, bla bla bla a potom sa cuduju ked ma clovek blbu nladau v praci, ked musi furt nieco riesit.

dadenka111
31. júl 2012

@azzura aha 🙂

azzura
31. júl 2012
given
31. júl 2012

@dadenka111 To sa mi velmi pacilo, ze "rovnaky okres?" 🙂 😀

pancuska
31. júl 2012

@jomini ahoj no ja mam 6399 trosku vacsie ako to tvoje ty si asi uz dlhsie.....ked ja este tie skratky nepoznam 😉

jomini
31. júl 2012

@pancuska 🙂 opu je odber vajok, ET je embryo transfer a KET je transfer rozmrazenych embryi, ja som v GF od konca decembra..teda dobre pribuda snaziliek

pancuska
31. júl 2012

@azzura ahoj,vidim ze ti baby uz vsetko popisali ale tak ja som vcera bola tiez prvy krat a zrovna som mala 5DC a tak mi zobrali aj krv na hormonalny profil a neviem na co vsetko,asi aj chlamydie a podobne,bol so mnou a mm a tak hned ho poslal na spermiogram,nebolo tam vela ludi a tak sme sa celkom rychlo vybavili! podpisala som aj ziadost do poistovne kvoli IVF a poslali to tam ze potom mi zavola....no ja prirodzene uz nikdy neotehotniem lebo jeden vajcovod uz nemam a druhy mi idu odstranit! Harbulak sa pytal ze kedy to mienim urobit a tak som isla hned z BA k mojmu gyn ktory mi vo stvrtok odstrani ten vajcovod,v maji mi robil laparku a zistil ze ho mam chronicky zniceny a vola sa to Sactosalpinx,tak uz aby som to mala za sebou a potom musim 2 mesiace cakat aj na schvalenie s poistovne a aj na zahojenie no po laparke sa mam objednat a prist tak budu prekvapeny ze to bude tak rychlo lebo ked mi dneska volal ze vo stvrtok tak som skoro na rit padla....vcera mi urobil aj predoperacne 😉 takze chod radsej aj s manzelom.... 😉

pancuska
31. júl 2012

@jomini tak to teda pribuda,no ja keby mam tie vajcovody OK tak uz som davno tehulka lebo vsetko ine je ok.....len Pan Boh ma tiez troska potrestal.....a to ET sa kedy robi? 😉

jomini
31. júl 2012

@pancuska mas oba vajcovody? ja nemam uz ani jeden.. 😠 ET sa robi po odbere vajicok, bud treti den alebo ak mas predlzenu kultivaciu tak na piaty den od oberu..potom sa caka dlhych 14 dni do tehotenskeho testu

pancuska
31. júl 2012

@jomini nie jeden uz nemam a druhy mi ide odstranit teraz vo stvrtok......minuly rok som mala mimomaternicove tehu ale prirodzene a tak mi odstranili vajcovod lebo bol KO a ten druhy .....v maji mi robil laparku a zistil ze je tiez KO a je tam sactosalpinx tak musi ist von.... takze po ani nie 3 mesiacoch dalsia laparka..... a ty ich preco nemas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre